Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ПРАШАЊЕ ЈАВНО ДО СИТЕ ЧИНИТЕЛИ ВО ПОЛИТИКАТА

3 posters

Go down

ПРАШАЊЕ ЈАВНО ДО СИТЕ ЧИНИТЕЛИ ВО ПОЛИТИКАТА  Empty ПРАШАЊЕ ЈАВНО ДО СИТЕ ЧИНИТЕЛИ ВО ПОЛИТИКАТА

Пишување by osa Нед Мај 08 2016, 01:04

гледам цел ден оди кајрон (она што пишува на телевизиите и што постојано се движи текстот )и оди една вест токму вака :Садик Кан стана
првиот муслиман градоначалник на Лондон ...и сликање на неговата инаугурација ,па со жена му слики ,па други видни личности како му упатуваат честитки по повод изборот ....и замислете оваа вест е пренесена во цел свет како нешто СЕНЗАЦИОНАЛНО кое се случува по прв пат ....е сега јас ке прашам дали тој зборува англиски ,или на својот мајчин јазик и преведувачот им преведува на останатите ,дали се декларира по националноста само како муслиман ,или националност му е државата од која потекнува,.....и уште мал милион прашања би поставила но сега засега мислам овие дека се доволно .....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊЕ ЈАВНО ДО СИТЕ ЧИНИТЕЛИ ВО ПОЛИТИКАТА  Empty Re: ПРАШАЊЕ ЈАВНО ДО СИТЕ ЧИНИТЕЛИ ВО ПОЛИТИКАТА

Пишување by Гостин Нед Мај 08 2016, 10:54

Kako shto miluva da kazhe eden poraneshen vodenichar, Britanija ne e uramena i obadinterena... Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊЕ ЈАВНО ДО СИТЕ ЧИНИТЕЛИ ВО ПОЛИТИКАТА  Empty Re: ПРАШАЊЕ ЈАВНО ДО СИТЕ ЧИНИТЕЛИ ВО ПОЛИТИКАТА

Пишување by Гостин Нед Мај 08 2016, 19:48

I so ako e musliman.Ima rogovi i opaska/?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊЕ ЈАВНО ДО СИТЕ ЧИНИТЕЛИ ВО ПОЛИТИКАТА  Empty Re: ПРАШАЊЕ ЈАВНО ДО СИТЕ ЧИНИТЕЛИ ВО ПОЛИТИКАТА

Пишување by osa Нед Мај 08 2016, 21:17

ne e problem shto e musliman ...tuku samo me interesira dali e ko nashite shto zborat na majchin jazik i baraat prava vo mojata drzava

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊЕ ЈАВНО ДО СИТЕ ЧИНИТЕЛИ ВО ПОЛИТИКАТА  Empty Re: ПРАШАЊЕ ЈАВНО ДО СИТЕ ЧИНИТЕЛИ ВО ПОЛИТИКАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Мај 08 2016, 22:48

osa напиша:ne e problem shto e musliman ...tuku samo me interesira dali e ko nashite shto zborat na majchin jazik i baraat prava vo mojata drzava

Go svativne prashanjeto po temata.
Sosema e na mesto i logigicno. Imam samo eden odgovor na um: TOA SE SLUCUVA VO BRITANIJA!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊЕ ЈАВНО ДО СИТЕ ЧИНИТЕЛИ ВО ПОЛИТИКАТА  Empty Re: ПРАШАЊЕ ЈАВНО ДО СИТЕ ЧИНИТЕЛИ ВО ПОЛИТИКАТА

Пишување by osa Нед Мај 08 2016, 23:27

i taa britanija ke odluchuva dali da bideme chlenka vo EU i NATO otkako ke gi ispolnime uslovite ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊЕ ЈАВНО ДО СИТЕ ЧИНИТЕЛИ ВО ПОЛИТИКАТА  Empty Re: ПРАШАЊЕ ЈАВНО ДО СИТЕ ЧИНИТЕЛИ ВО ПОЛИТИКАТА

Пишување by Kalinda Вто Мај 10 2016, 12:56

Ти со муслиманите
се здружи ,
за да ја уништиш
државата !
И сега што е ова ,
лицемерие спрема
албанците муслимани ?
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 493
Join date : 2015-02-28

Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊЕ ЈАВНО ДО СИТЕ ЧИНИТЕЛИ ВО ПОЛИТИКАТА  Empty Re: ПРАШАЊЕ ЈАВНО ДО СИТЕ ЧИНИТЕЛИ ВО ПОЛИТИКАТА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот