Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ГРАДИНА

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

ГРАДИНА Empty ГРАДИНА

Пишување by Гостин Пон Мај 30 2016, 11:09

Пролет во дворот: 12 идеи за креативни вертикални градини

Пролет во дворот: 12 идеи за креативни вертикални градини
Зеленилото и цвеќињата се нешто кое секогаш дава доза на свежина и позитивност независно каде ќе ги сместите.

ГРАДИНА Kreativni-idei-za-vertikalni-gradini-vo-vasiot-dom-01

Вертикалните градини се одличен начин да додадете зеленило во домот и од истото да направите мало ремек-дело со кое вашиот дом ќе добие личен печат.

Следните идеи ќе ви покажат што сè можете да искористите за вашите вертикални градини и како истите да ги претворите во мал рај каде ќе можете да се отпуштите после напорниот работен ден.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ГРАДИНА Empty Re: ГРАДИНА

Пишување by Гостин Пон Мај 30 2016, 11:10

1. Саксии закачени на ограда

ГРАДИНА Prolet-vo-dvorot-9-idei-za-kreativni-vertikalni-gradini-01

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ГРАДИНА Empty Re: ГРАДИНА

Пишување by Гостин Пон Мај 30 2016, 11:10

2. Оживејте ги дрвените палети

ГРАДИНА Prolet-vo-dvorot-9-idei-za-kreativni-vertikalni-gradini-02

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ГРАДИНА Empty Re: ГРАДИНА

Пишување by Гостин Пон Мај 30 2016, 11:10

3. Рециклирајте го стариот дрвен прозорец

ГРАДИНА Prolet-vo-dvorot-9-idei-za-kreativni-vertikalni-gradini-03

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ГРАДИНА Empty Re: ГРАДИНА

Пишување by Гостин Пон Мај 30 2016, 11:11

4. Повеќе паралелни полици

ГРАДИНА Prolet-vo-dvorot-9-idei-za-kreativni-vertikalni-gradini-04

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ГРАДИНА Empty Re: ГРАДИНА

Пишување by Гостин Пон Мај 30 2016, 11:11

5. Пренаменете ја старата рамка во саксија за скуленти

ГРАДИНА Prolet-vo-dvorot-9-idei-za-kreativni-vertikalni-gradini-05

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ГРАДИНА Empty Re: ГРАДИНА

Пишување by Гостин Пон Мај 30 2016, 11:12

6. Минималистички држач за саксии

ГРАДИНА Prolet-vo-dvorot-9-idei-za-kreativni-vertikalni-gradini-06

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ГРАДИНА Empty Re: ГРАДИНА

Пишување by Гостин Пон Мај 30 2016, 11:12

7. Искористете ја силата на магнетите

ГРАДИНА Prolet-vo-dvorot-9-idei-za-kreativni-vertikalni-gradini-07

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ГРАДИНА Empty Re: ГРАДИНА

Пишување by Гостин Пон Мај 30 2016, 11:13

8. Старите гранки може да бидат совршени држачи за саксии

ГРАДИНА Prolet-vo-dvorot-9-idei-za-kreativni-vertikalni-gradini-08

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ГРАДИНА Empty Re: ГРАДИНА

Пишување by Гостин Пон Мај 30 2016, 11:13

9. Омилените зачини засадете ги во тегла

ГРАДИНА Prolet-vo-dvorot-9-idei-za-kreativni-vertikalni-gradini-09

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ГРАДИНА Empty Re: ГРАДИНА

Пишување by Гостин Пон Мај 30 2016, 11:13

10. Старите цедалки и тенџериња закачете ги со коноп и наполнете ги со земја

ГРАДИНА Prolet-vo-dvorot-9-idei-za-kreativni-vertikalni-gradini-10

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ГРАДИНА Empty Re: ГРАДИНА

Пишување by Гостин Пон Мај 30 2016, 11:14

11. Повеќе саксии една во друга

ГРАДИНА Prolet-vo-dvorot-9-idei-za-kreativni-vertikalni-gradini-11

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ГРАДИНА Empty Re: ГРАДИНА

Пишување by Гостин Пон Мај 30 2016, 11:14


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ГРАДИНА Empty Re: ГРАДИНА

Пишување by Гостин Пон Мај 30 2016, 11:16

10 начини на кои сами можете да ги разубавите обичните саксии за цвеќиња

Цвеќињата сигурно веќе ги изнесовте на терасата или во дворот и сега слободно уживате во боите и аромите. Но, што да правите со старите и здодевни саксии, ако не смеете да ги пресадувате корените?

Постојат многу начини на кои сами можете да ги разубавите, само треба некој да ве поттикне да биете креативни.

Овие 10 идеи ќе си ја завршат работата и за експресно кратко време ќе си го разубавите цветното катче:

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ГРАДИНА Empty Re: ГРАДИНА

Пишување by Гостин Пон Мај 30 2016, 11:17

1. Саксии обложени со вертикално сечени дрвца

ГРАДИНА 10-nacini-na-koi-sami-mozete-da-gi-razubavite-obicnite-saksii-za-cvekinja-1

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ГРАДИНА Empty Re: ГРАДИНА

Пишување by Гостин Пон Мај 30 2016, 11:17

2. Саксии налепени со хоризонтално сечени дрвца

ГРАДИНА 10-nacini-na-koi-sami-mozete-da-gi-razubavite-obicnite-saksii-za-cvekinja-2

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ГРАДИНА Empty Re: ГРАДИНА

Пишување by Гостин Пон Мај 30 2016, 11:18

3. Саксии обложени со шарен материјал

ГРАДИНА 10-nacini-na-koi-sami-mozete-da-gi-razubavite-obicnite-saksii-za-cvekinja-3

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ГРАДИНА Empty Re: ГРАДИНА

Пишување by Гостин Пон Мај 30 2016, 11:18

4. Или со салфетки, со декупаж техника

ГРАДИНА 10-nacini-na-koi-sami-mozete-da-gi-razubavite-obicnite-saksii-za-cvekinja-4

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ГРАДИНА Empty Re: ГРАДИНА

Пишување by Гостин Пон Мај 30 2016, 11:19

5. Саксии обложени со чипка

ГРАДИНА 10-nacini-na-koi-sami-mozete-da-gi-razubavite-obicnite-saksii-za-cvekinja-6

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ГРАДИНА Empty Re: ГРАДИНА

Пишување by Гостин Пон Мај 30 2016, 11:19

6. Омбре ефект

ГРАДИНА 10-nacini-na-koi-sami-mozete-da-gi-razubavite-obicnite-saksii-za-cvekinja-7

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ГРАДИНА Empty Re: ГРАДИНА

Пишување by Гостин Пон Мај 30 2016, 11:20

7. Саксии разубавени со лак за нокти

ГРАДИНА 10-nacini-na-koi-sami-mozete-da-gi-razubavite-obicnite-saksii-za-cvekinja-8

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ГРАДИНА Empty Re: ГРАДИНА

Пишување by Гостин Пон Мај 30 2016, 11:20

8. Елегантни саксии со златен сјај и камчиња во боја

ГРАДИНА 10-nacini-na-koi-sami-mozete-da-gi-razubavite-obicnite-saksii-za-cvekinja-9

ГРАДИНА 10-nacini-na-koi-sami-mozete-da-gi-razubavite-obicnite-saksii-za-cvekinja-10

ГРАДИНА 10-nacini-na-koi-sami-mozete-da-gi-razubavite-obicnite-saksii-za-cvekinja-11

ГРАДИНА 10-nacini-na-koi-sami-mozete-da-gi-razubavite-obicnite-saksii-za-cvekinja-12

ГРАДИНА 10-nacini-na-koi-sami-mozete-da-gi-razubavite-obicnite-saksii-za-cvekinja-13

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ГРАДИНА Empty Re: ГРАДИНА

Пишување by Гостин Пон Мај 30 2016, 11:23


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ГРАДИНА Empty Re: ГРАДИНА

Пишување by Гостин Пон Мај 30 2016, 11:24

13 едноставни трикови со кои вашата градина ќе заблеска

Птиците ви ги уништуваат бегониите, вашите сардели изгледаат овенато и тажно, и покрај грижата која секојдневно ја вложувате во вашата градина?

ГРАДИНА 13-trikovi-so-koi-vasata-gradina-ke-zableska

Не очајувајте, со помош на овие трикови вашата градина ќе заблеска во полн сјај и ќе стане вистинско место за уживање и разладување во топлите летни денови кои ни претстојат.

Еве што треба да направите:

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ГРАДИНА Empty Re: ГРАДИНА

Пишување by Гостин Пон Мај 30 2016, 11:25

Направете си маркери за секое растение во вашата градина од обични камења

ГРАДИНА 13-ednostavni-trikovi-so-koi-vasata-gradina-ke-zableska-1

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ГРАДИНА Empty Re: ГРАДИНА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот