Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Стефчо Јакимоски ГРОМ

3 posters

Go down

Стефчо Јакимоски ГРОМ Empty Стефчо Јакимоски ГРОМ

Пишување by defo Сре Јун 22, 2016 9:47 pm

Да отвориме една тема за еден симпатичен дечко, кој ги помина сите партии...Прво беше ЛДП, после СДСМ, и на крај основа пајтон партија ГРОМ, со која реши да се приклучи кон ДПМНЕ. Пошто со своето однесување и за таму припаѓа.

Претседателот на Граѓанската опција за Македонија (ГРОМ) Стевчо Јакимовски на денешната прес-конференција ги осуди акциите на Шарената револуција, зад кои обвини дека стои СДСМ, а ги спореди дури и со терористички групи како Исламска држава.

„Во светот постојат само две политичко- воени групации кои уништуваат споменици на културата: тоа се припадниците на ИСИЛ кои разурнуваат древни асирски градови во Сирија и Ирак, и на СДСМ. Во отсуство на креативност и идеи, но со силно чувство на немоќ да се освои власта на легитимен начин, СДСМ се фаќа за деструктивното однесување: поганење на спомениците и на јавните институции на државата. Со тоа оваа генерација на политички раководители, СДСМ ја претвараат од државотворна во деструктивна партија.” – рече Јакимовски.

Јакимовски: Само ИСИЛ и СДСМ уништуваат културни споменици

defo

Број на мислења : 2815
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Стефчо Јакимоски ГРОМ Empty Re: Стефчо Јакимоски ГРОМ

Пишување by трендафил Пет Јун 24, 2016 10:08 pm

И јас не познавам некој друг освен ИСИЛ и СДСМ што уништува споменици. Тоа ниту еден нормален човек никаде на светот не го поддржувал. Дури и Сорос, човекот што ги финансира идиотите на куртон револуцијата јавно се откажа од нивното делување, односно јавно се срамеше да признае дека тој е наредбодавач и човек со чии пари се купуваат куртоните и бојата, па вината ја префрли на локалното раководство на неговата пирамидална невладина (кај нас антивладина) организација. Која би требало да ја суспендира волјата на гласачите и во нивно име да избере власт.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Стефчо Јакимоски ГРОМ Empty Re: Стефчо Јакимоски ГРОМ

Пишување by defo Саб Сеп 17, 2016 4:10 pm

Јакимовски за Јанева:Зврлевски го замени Карла Дел Понте од Гевгелија
Шо бе мали, ти се стресоа гаќичките, а ..мораш ДМПНЕ да го браниш а??? Само така можеше да останеш на слобода а???
Стефчо Јакимоски ГРОМ Unnamed-777x437

defo

Број на мислења : 2815
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Стефчо Јакимоски ГРОМ Empty Re: Стефчо Јакимоски ГРОМ

Пишување by osa Нед Сеп 18, 2016 5:55 pm

me iznasmea bre defo ...e taka e spored narodnata :"od kol na kol ,na kraj kol u g's "mu fufka ,no i so pravo ,sekogash TIE go jadat stapot .....ha ha ha

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Стефчо Јакимоски ГРОМ Empty Re: Стефчо Јакимоски ГРОМ

Пишување by defo Нед Сеп 18, 2016 7:43 pm

Тоа ти е ОСА, така одат тие работи, едини начин за да ги замачка криминалите и да пристапи кон нови (помини од тафталиџе Веро према Паризанска, има нов објект на Азманов) криминали и незаконско издавање дозволи за градба.

defo

Број на мислења : 2815
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Стефчо Јакимоски ГРОМ Empty Re: Стефчо Јакимоски ГРОМ

Пишување by defo Чет Сеп 29, 2016 9:12 pm

Стефчо Јакимоски ГРОМ CtblAX4WEAAsqMS

И ај сеа НЗС најди....

defo

Број на мислења : 2815
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Стефчо Јакимоски ГРОМ Empty Re: Стефчо Јакимоски ГРОМ

Пишување by Гостин Чет Сеп 29, 2016 11:35 pm

Se sprema i Stefka za izbori...Kolku shto mu dozvoluvaat mozhnostite...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Стефчо Јакимоски ГРОМ Empty Re: Стефчо Јакимоски ГРОМ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот