Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PANDA

Go down

PANDA Empty PANDA

Пишување by Гостин on Пон Aвг 01, 2016 10:56 am

Пандите - ретки животни кои треба да се сочуваат

Резерватот за панди – Волонг е сместе во северозападниот дел на провинцијата Сечуан во Кина и е најпознато живеалиште на панди. Природното...


...живеалиште на пандите се бамбусови шуми кои ги има во провинциите Сечуан, Шенси и Гансу, но ако домашните и странските туристи сакаат да ги посетат црно белите животинчиња, вистински избор е паркот во резерватот.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

PANDA Empty Re: PANDA

Пишување by Гостин on Пон Aвг 01, 2016 10:57 am

PANDA Pandite-retki-zivotni-koi-treba-da-se-socuvaat-1

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

PANDA Empty Re: PANDA

Пишување by Гостин on Пон Aвг 01, 2016 10:58 am

PANDA Pandite-retki-zivotni-koi-treba-da-se-socuvaat-2

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

PANDA Empty Re: PANDA

Пишување by Гостин on Пон Aвг 01, 2016 10:59 am

PANDA Pandite-retki-zivotni-koi-treba-da-se-socuvaat-3

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

PANDA Empty Re: PANDA

Пишување by Гостин on Пон Aвг 01, 2016 10:59 am

PANDA Pandite-retki-zivotni-koi-treba-da-se-socuvaat-4

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

PANDA Empty Re: PANDA

Пишување by Гостин on Пон Aвг 01, 2016 11:00 am

PANDA Pandite-retki-zivotni-koi-treba-da-se-socuvaat-5

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

PANDA Empty Re: PANDA

Пишување by Гостин on Пон Aвг 01, 2016 11:01 am

PANDA Pandite-retki-zivotni-koi-treba-da-se-socuvaat-6

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

PANDA Empty Re: PANDA

Пишување by Гостин on Пон Aвг 01, 2016 11:01 am

PANDA Pandite-retki-zivotni-koi-treba-da-se-socuvaat-7

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

PANDA Empty Re: PANDA

Пишување by Гостин on Пон Aвг 01, 2016 11:02 am

PANDA Pandite-retki-zivotni-koi-treba-da-se-socuvaat-8

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

PANDA Empty Re: PANDA

Пишување by Гостин on Пон Aвг 01, 2016 11:02 am

PANDA Pandite-retki-zivotni-koi-treba-da-se-socuvaat-9

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

PANDA Empty Re: PANDA

Пишување by Гостин on Пон Aвг 01, 2016 11:03 am

PANDA Pandite-retki-zivotni-koi-treba-da-se-socuvaat-10

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

PANDA Empty Re: PANDA

Пишување by Гостин on Пон Aвг 01, 2016 11:03 am

PANDA Pandite-retki-zivotni-koi-treba-da-se-socuvaat-11

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

PANDA Empty Re: PANDA

Пишување by Гостин on Пон Aвг 01, 2016 11:04 am

PANDA Pandite-retki-zivotni-koi-treba-da-se-socuvaat-12

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

PANDA Empty Re: PANDA

Пишување by Гостин on Пон Aвг 01, 2016 11:04 am

PANDA Pandite-retki-zivotni-koi-treba-da-se-socuvaat-13

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

PANDA Empty Re: PANDA

Пишување by Гостин on Пон Aвг 01, 2016 11:05 am

PANDA Pandite-retki-zivotni-koi-treba-da-se-socuvaat-14

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

PANDA Empty Re: PANDA

Пишување by Гостин on Пон Aвг 01, 2016 11:06 am

PANDA Pandite-retki-zivotni-koi-treba-da-se-socuvaat-15

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

PANDA Empty Re: PANDA

Пишување by Гостин on Пон Aвг 01, 2016 11:06 am

PANDA Pandite-retki-zivotni-koi-treba-da-se-socuvaat-16

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

PANDA Empty Re: PANDA

Пишување by Kalinda on Нед Aвг 07, 2016 12:57 pm

Ете така префрли се
на животните
политиката остави ја
на политичарите.
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 486
Join date : 2015-02-28

Вратете се на почетокот Go down

PANDA Empty Re: PANDA

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот