Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

СЛИКИ

Go down

СЛИКИ Empty СЛИКИ

Пишување by Luxor Вто Дек 13, 2016 12:31 pm

Последните слики на големите уметници

Клод Моне

СЛИКИ Famous-artists-last-works-8-5847e73c15e34605
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СЛИКИ Empty Re: СЛИКИ

Пишување by Luxor Вто Дек 13, 2016 12:31 pm

Пабло Пикасо

СЛИКИ Famous-artists-last-works-17-58480fb7c8308605
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СЛИКИ Empty Re: СЛИКИ

Пишување by Luxor Вто Дек 13, 2016 12:32 pm

Винсент Ван Гог

СЛИКИ Famous-artists-last-works-7-5847e73a53f26605
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СЛИКИ Empty Re: СЛИКИ

Пишување by Luxor Вто Дек 13, 2016 12:32 pm

Салвадор Дали

СЛИКИ Famous-artists-last-works-1-5847e7296ae65605
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СЛИКИ Empty Re: СЛИКИ

Пишување by Luxor Вто Дек 13, 2016 12:33 pm

Густав Климт

СЛИКИ Famous-artists-last-works-22-58480cfd2b57d605
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СЛИКИ Empty Re: СЛИКИ

Пишување by Luxor Вто Дек 13, 2016 12:33 pm

Кит Херинг

СЛИКИ Famous-artists-last-works-32-58480f4ea56bb605
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СЛИКИ Empty Re: СЛИКИ

Пишување by Luxor Вто Дек 13, 2016 12:33 pm

Фрида Кало

СЛИКИ Famous-artists-last-works-25-58480df682cfe605
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СЛИКИ Empty Re: СЛИКИ

Пишување by Luxor Вто Дек 13, 2016 12:34 pm

Рембрант

СЛИКИ Famous-artists-last-works-21-5848113533a4b605
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СЛИКИ Empty Re: СЛИКИ

Пишување by Luxor Вто Дек 13, 2016 12:35 pm

Рафаел

СЛИКИ Famous-artists-last-works-28-584809e3301ca605
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СЛИКИ Empty Re: СЛИКИ

Пишување by Luxor Вто Дек 13, 2016 12:36 pm

Анри Матиз

СЛИКИ Famous-artists-last-works-5-5847e735f0388605
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СЛИКИ Empty Re: СЛИКИ

Пишување by Luxor Вто Дек 13, 2016 12:36 pm

Караваџо

СЛИКИ Famous-artists-last-works-39-58495db8b87c5605
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СЛИКИ Empty Re: СЛИКИ

Пишување by Luxor Вто Дек 13, 2016 12:37 pm

Рене Магрит

СЛИКИ Famous-artists-last-works-40-58496a3e02a91605
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СЛИКИ Empty Re: СЛИКИ

Пишување by Luxor Вто Дек 13, 2016 12:37 pm

Марк Ротко

СЛИКИ Famous-artists-last-works-41-584973034717a605
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СЛИКИ Empty Re: СЛИКИ

Пишување by Luxor Вто Дек 13, 2016 12:38 pm

Едгар Дега

СЛИКИ Famous-artists-last-works-23-58480c2209ddf605
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СЛИКИ Empty Re: СЛИКИ

Пишување by Luxor Вто Дек 13, 2016 12:38 pm

Енди Ворхол

СЛИКИ Famous-artists-last-works-44-584a642525e3b605
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СЛИКИ Empty Re: СЛИКИ

Пишување by Luxor Вто Дек 13, 2016 12:39 pm

Џексон Полок

СЛИКИ Famous-artists-last-works-37-58494edac970f605
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СЛИКИ Empty Re: СЛИКИ

Пишување by Luxor Вто Дек 13, 2016 12:39 pm

Пол Сезан

СЛИКИ Famous-artists-last-works-45-584a74895423f605
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СЛИКИ Empty Re: СЛИКИ

Пишување by Luxor Вто Дек 13, 2016 12:40 pm

Тицијан

СЛИКИ Famous-artists-last-works-30-5848095253dd7605
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СЛИКИ Empty Re: СЛИКИ

Пишување by Luxor Вто Дек 13, 2016 12:40 pm

Албрехт Дирер

СЛИКИ Famous-artists-last-works-27-58480adb563ac605
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СЛИКИ Empty Re: СЛИКИ

Пишување by Luxor Вто Дек 13, 2016 12:41 pm

Пит Мондријан

СЛИКИ Famous-artists-last-works-19-58481251ae7f0605
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СЛИКИ Empty Re: СЛИКИ

Пишување by Luxor Вто Дек 13, 2016 12:41 pm

Пол Кле

СЛИКИ Famous-artists-last-works-34-5848306ee7d4c605
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СЛИКИ Empty Re: СЛИКИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот