Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Војна за одбрана на криминалот и милионите??? Или што сум ви крив јас

5 posters

Go down

Војна за одбрана на криминалот и милионите??? Или што сум ви крив јас Empty Војна за одбрана на криминалот и милионите??? Или што сум ви крив јас

Пишување by defo Сре Дек 14, 2016 11:23 pm

Ставив условно две теми во насловов. ме интересира вашето мислење зошто е потребна војна за одбрана на криминалот??? И зошто ви сум јас крив за да ме прогласите за државен непријател.

1. Дали довчерашните пријатели треба да да се крвно замразат, за да некој во позадина си ги изнесе милионите надвор.
2. Дали кршењето на туѓ имот е во ред според вас, и што сакаат со тоа да покажат, дека сите кои не се со ДПМНЕ се нечесни и имотот го стекнале на нечесен начин.
3.Дали ако падне жртва, ќе бидат задоволени страстите за одбрана на Македонија од „чадорот“ и странските служби.

Стварно не разбирам.

defo

Број на мислења : 2815
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Војна за одбрана на криминалот и милионите??? Или што сум ви крив јас Empty Re: Војна за одбрана на криминалот и милионите??? Или што сум ви крив јас

Пишување by osa Сре Дек 14, 2016 11:28 pm

veke videno ....dodeka umiraa braniteli nekoj kupuvashe duri chetiri stana ...isto i sega dodeka drugi dvajca krvavo se tepaat ,oni ke si gi iznesat milionite od drzavata ....
sekoja chest defo ,ubava tema so mnogu dobar voveden zbor....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Војна за одбрана на криминалот и милионите??? Или што сум ви крив јас Empty Re: Војна за одбрана на криминалот и милионите??? Или што сум ви крив јас

Пишување by Teo Чет Дек 15, 2016 5:52 pm

Defo ajde ne odi tolku daleku...Ednostavno prifati ja vistinata...Ona "OFCI" vo dpmne e vo bukvalna smisla na zborot...Nikoj ne treba da se somneva vo gluposta na golem del od makedonskiot narod...

Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Војна за одбрана на криминалот и милионите??? Или што сум ви крив јас Empty Re: Војна за одбрана на криминалот и милионите??? Или што сум ви крив јас

Пишување by трендафил Чет Дек 15, 2016 6:50 pm

Не гледам зошто ако некој го смета амнестираниот криминалец Зоран Заев за свој пастир да не зборувам со него. Ниту зошто поради црпнатиот од Муртино да му искршам ребра и да му нанесам други повреди како што направија двојца СДСМовци во Скопје. Жртва е Јован Поповски, врвен македонски алпинист кој водеше многу наши алпинистички експедиции низ светот вклучувајќи го и првото македонско освојување на Монт Еверест. Засрамете се. И сметајте на тоа дека стапот има два краја и дека трпението на мнозинството Македонци е при крај. Нема да ве спасат командантите од УЧК што ги полнеа гласачките кутии за вас. Јове е претепан само затоа што како и над 450 илјади Македонци вас ве смета виновни за кризатаи дека рекол дека не е Вмровец, но дека не е ниту предавник.

Војна за одбрана на криминалот и милионите??? Или што сум ви крив јас Untitled-8
Војна за одбрана на криминалот и милионите??? Или што сум ви крив јас Gorazd-1

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Војна за одбрана на криминалот и милионите??? Или што сум ви крив јас Empty Re: Војна за одбрана на криминалот и милионите??? Или што сум ви крив јас

Пишување by Teo Чет Дек 15, 2016 6:56 pm

Trendafile, mislam deka dvapati si ispratil identichen post...Ako ne e namerno dali bi sakal edniot da bide izbrishan??? Inaku ne me sfakjaj pogreshno, kako chlen na forumot ti imash pravo da ispratish i dva identichni posta ako mislish deka so toa kazhuvash neshto...
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Војна за одбрана на криминалот и милионите??? Или што сум ви крив јас Empty Re: Војна за одбрана на криминалот и милионите??? Или што сум ви крив јас

Пишување by Teo Чет Дек 15, 2016 7:23 pm

Vo nedostig na odgovor od Trendafil jas kje odlucham...Edniot post se brishe...Inaku znam zoshto p[obegna Trendafile...Rosoklija e obichen moron koj za da si ja smiri sovesta bez nikakov dokaz tvrdi neshto za shto site znaeme deka e svojstveno na dpmne-ofcite...Poznata pojava vo psihologijata...Ama za toa vo druga prilika...
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Војна за одбрана на криминалот и милионите??? Или што сум ви крив јас Empty Војна во одбрана на аболицираниот криминалец црпнат од Муртино

Пишување by трендафил Чет Дек 15, 2016 8:23 pm

Благодарам за исправката. Што се однесува до немилиот настан се надевам дека Оливер Спасовски и неговиот тим ќе ги најдат сторителите и ќе имаме правна разврска без напаѓања. Дали силеџиството е дело на АКТИВИСТИ на СДСМ или на некои од вашите нови коалициони партнери.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Војна за одбрана на криминалот и милионите??? Или што сум ви крив јас Empty Re: Војна за одбрана на криминалот и милионите??? Или што сум ви крив јас

Пишување by Teo Чет Дек 15, 2016 8:35 pm

Epa ovde se soglasuvame...I jas bi sakal da bidat fateni i osudeni nasilnicite...No da ne prejudicirame sega...Ne bi me iznenadilo tie da bidat chlenovi na dpmne a mozhebi i ne se nikako povrzani nitu so edna partija...
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Војна за одбрана на криминалот и милионите??? Или што сум ви крив јас Empty Re: Војна за одбрана на криминалот и милионите??? Или што сум ви крив јас

Пишување by Teo Пет Дек 16, 2016 8:13 pm

Posle ova vrakjanje nema...Neprijatel moj, na moeto semejstvo, na makedonskiot narod i drzhava kje go smetam sekoj koj pred DIK ja slushashe Valentina Bozhinovska kako povikuva na "Nokj na dolgite nozhevi" i i rakopleskashe i odobruvashe...Za isto takov neprijatel kje go smetam i sekoj chlen , simpatizer i site onie koi glasale za dpmne na ovie izbori a nema da se ogradat od zborovite na Petrov, Bajram i Bozhinovska...Povekje nemam prijateli, nitu rodnini megju poddrzhuvachite i glasachite na dpmne koi jasno nema da gi opsudat govorite na omraza i povikuvanjeto na linch na politichkite oponenti isto kako i site onie shto kje se obidat da relativiziraat...Ova vekje ne mozhe da se opravda so nishto...Nitu so neznaenje i glupost...Tie lugje se grobarite na Makedonija i makedoncite...
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Војна за одбрана на криминалот и милионите??? Или што сум ви крив јас Empty Re: Војна за одбрана на криминалот и милионите??? Или што сум ви крив јас

Пишување by Teo Саб Дек 17, 2016 4:11 pm

Dpmne-ofcite priznaa deka se potencijalni seriski ubijci na makedoncite...

(ВИДЕО) Алексовска: Ќосето живее во сите нас

Членот на ВМРО-ДПМНЕ, Слободанка Алексовска на денешниот протест пред ДИК изјави дека Ќосето живее во сите членови и поддржувачи на ВМРО-ДПМНЕ.

Инаку Андон Лазов Јанев познат како Андон Ќосето или Касапот го убил својот брат како и многу други за кои организацијата сметала дека го попречуваат нејзиното дејствување.

Груевски во предизборната кампања му се закани на лидерот на опозицијата дека доколку Ќосето беше жив ќе му го прател за да ја заврши приказната алудирајќи на ликвидација на политичките опоненти.

Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Војна за одбрана на криминалот и милионите??? Или што сум ви крив јас Empty Re: Војна за одбрана на криминалот и милионите??? Или што сум ви крив јас

Пишување by defo Саб Дек 17, 2016 10:28 pm

Џабе Тео , објаснуваш, не гледаш дека Трендо е решен да не убие, дека тој припаѓа на „мнозинството“, уценувана и  угнетивано, повеќе него ли во турско. Али тоа ми е ич не ги жалам веќе си бараа.

defo

Број на мислења : 2815
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Војна за одбрана на криминалот и милионите??? Или што сум ви крив јас Empty Re: Војна за одбрана на криминалот и милионите??? Или што сум ви крив јас

Пишување by трендафил Пон Дек 19, 2016 3:25 pm

Интересно е кога некој осудува вербален деликт, а молчи како да е боже прости ми мутав кога има физички напади со последици какви што се тие врз Јове кој и не е ВМРОвец, туку само не сака да управуваат преку вазал со Македонија и другиот нападнат само затоа што го користел своето уставно право за протест. Кој две години зборува за наводни фантоми, а носи според сопственото верување фантомка од Косово како сведок пред ДИК. Дека наводно некој друг гласал во нејзино име. Без објаснување од каде кај тој друг нејзина лична карта и од каде и е спрејот на палецот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Војна за одбрана на криминалот и милионите??? Или што сум ви крив јас Empty Re: Војна за одбрана на криминалот и милионите??? Или што сум ви крив јас

Пишување by Luxor Пон Дек 19, 2016 4:03 pm

Лагите дека Јове или било кој друг е нападнат од активисти на СДСМ ќе бидат разоткриени. Судејки по се, најверојатно вие ќосевците како што ве нарекуваат вашите лидери сте почнале да се пресметувате со своите.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Војна за одбрана на криминалот и милионите??? Или што сум ви крив јас Empty Re: Војна за одбрана на криминалот и милионите??? Или што сум ви крив јас

Пишување by трендафил Пон Дек 19, 2016 8:33 pm

Познат е идентитетот на напаѓачите на Јове, Не и на напаѓачите на другиот наш сограѓанин. Наводно се во бегство. Или Оливер не сака да ги апси. Но во секој случај актуелниот министер за внатрешни е на крај на продолжениот мандат, па може да се очекува брзо апсење на сторителите на гнасното дело. Кои и да се.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Војна за одбрана на криминалот и милионите??? Или што сум ви крив јас Empty Re: Војна за одбрана на криминалот и милионите??? Или што сум ви крив јас

Пишување by трендафил Пон Дек 19, 2016 10:52 pm

По убиството на рускиот амбасадор ваши колеги од странство убија десетина луѓе во Берлин во терористички напад. Во Македонија Бранко Тричковски финансиран од Сорос и УСАИД по којзнае кој пат повикува на убиство на новиот премиер, Никола Груевски. И тоа на свети Никола.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Војна за одбрана на криминалот и милионите??? Или што сум ви крив јас Empty Re: Војна за одбрана на криминалот и милионите??? Или што сум ви крив јас

Пишување by Teo Пон Дек 19, 2016 11:45 pm

Ne bi rekol deka toa go storile nashi lugje Trendafile...Ponapred bile nekoi mrdnati kjosevci kako vas...
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Војна за одбрана на криминалот и милионите??? Или што сум ви крив јас Empty Re: Војна за одбрана на криминалот и милионите??? Или што сум ви крив јас

Пишување by defo Вто Дек 20, 2016 10:28 pm

трендафил напиша:По убиството на рускиот амбасадор ваши колеги од странство убија десетина луѓе во Берлин во терористички напад. Во Македонија Бранко Тричковски финансиран од Сорос и УСАИД по којзнае кој пат повикува на убиство на новиот премиер, Никола Груевски. И тоа на свети Никола.

Тричко ве мава во точка, и морате да го напаѓате, тоа е човекот ја збори вистината, ама треба да сте доволно паметни да сфатите. таков беше и оној несреќен пост за полицајците, после кој му го запалија џипот. Ама поентата ретко кој ја сфати. А таа поента опстојува нажалост со години. Ама не е за тоа темава.

defo

Број на мислења : 2815
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Војна за одбрана на криминалот и милионите??? Или што сум ви крив јас Empty Re: Војна за одбрана на криминалот и милионите??? Или што сум ви крив јас

Пишување by трендафил Сре Јан 04, 2017 11:03 am

Да не напишеше не ќе знаев дека Бранко Тричковски има џип. Тогаш не ме чуди зошто пишува различни глупости. Тоа го прави за пари. Зошто некој бесплатно го чита веќе е друго прашање.
Да се вратам на основата на темата. Зоран Заев се обиде со селектирање на неколку десетици од над милион разговори со кои располага по сопствено признание да прикаже наводен криминал кај актуелната и идна власт. Но за сега тоа останува во доменот на клевета, затоа што ниту СЈО, МВР на чело со Оливер Спасовски и неговиот тим и логистичка поддршка на ЦИА, ФБИ и разни служби на други земји од чадорската меѓународна заедница по повеќе од една година напори не успеаја да го потврдат тоа лажно тврдење. По мое размислување глупаво е да му се верува на аболициран криминалец кој повеќе од една година со различни правни трикови и лаги избегнува да се појави на суд за актуелните обвинувања за криминал, но секој има право сам да одлучи и немам право да се мешам во таа одлука. Јасно е дека 100% Албанци од Теарце мислат како вас, но јас лично не ги сметам Албанците за над луѓе и за непогрешливи. За разлика од тие што го читаат Тричковски како да читаат Библија. Посебно кога посакува албански терористи да убиваат македонски полицајци.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Војна за одбрана на криминалот и милионите??? Или што сум ви крив јас Empty Re: Војна за одбрана на криминалот и милионите??? Или што сум ви крив јас

Пишување by Teo Сре Јан 04, 2017 4:51 pm

Trendafile a bre ti so siot li um si...Eden od najgolemite hristijanski praznici se blizhi i toa spored makedonski pravoslaven kaledndar a ti si zapnal so odbrana na kriminalot i milionite na pastirot...Ups...Zaboraviv deka ti si obozhuvach na diktaturata na Josp Broz...Negov veren vojnik vo JNA..I chlen na SKJ, t.e. stara komunjara...Vie bevte tie shto vikaa religijata e opium za narodot neli???
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Војна за одбрана на криминалот и милионите??? Или што сум ви крив јас Empty Re: Војна за одбрана на криминалот и милионите??? Или што сум ви крив јас

Пишување by трендафил Сре Јан 04, 2017 8:15 pm

Ти си тој што обожува еден амнестиран криминалец, кој и не помислува да ја искористи законската можност да побара да му се укине аболицијата за криминал вреден 8 милиона евра за случајот Глобал. Доколку е виновен може тоа да го докаже на суд. Груевски не се плашеше да побара целосно симнување на аболицијата што ја доби од нашиот претседател Иванов. Што се однесува до диктаторот од времето кога СДСМ беше единствената партија, секогаш сум тврдел дека со име на злосторник против човештвото кој без судење ги ликвидирал сите за кои сметал дека му се противници, на пример петте студенти од градот од Струмица не смее да се именуваат училишта, плоштади, улици. Вие бевте противници и на симнувањето на придавката титов од нашиот град Велес.
Ме чуди кога луѓе што сметаат дека наводно Груевски и други биле криминалци, а СЈО не успева да ги обвини, не бараат укинување на ова, според вас неспособно обвинителство. Или барем смена на кадарот во него.
Јас бев кусо време член на СДСМ, но го напуштив увидувајќи ја заблудата. Признавам кога ќе погрешам. За разлика од некои што славеа победа на изборите пред владата на Република Македонија на повик на еден лажго што вети дека ќе си поднесе оставка доколку ги загуби изборите што ги загуби. Точно е дека како и сите здрави и прави млади луѓе и јас бев војник на ЈНА. Но бев и војник на АРМ што ја испрати истата таа ЈНА од Македонија.
Ајде малку податоци. Нели е единственото обвинение против Груевски за наводно нарачано шамарање на Андреј Жерновски. Колку што знам градоначалникот на општина Центар ниту е ишамаран ниту имало таков обид. Колку што знам нема ни повредени, а материјалната штета е во ранг на неколку илјади денари. За разлика од протестите нарачани од администрацијата на Обама и Џорџ Сорос преку човекот што се нарекува амбасадор, Бејли, а спроведени од соросоидите и сдсмОВЦИТЕ во кои имаше повеќе повредени и огромна материјална штета.
Ваш колега во Турција за Нова Година уби 39 лица, а повеќе десетици има рането.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Војна за одбрана на криминалот и милионите??? Или што сум ви крив јас Empty Re: Војна за одбрана на криминалот и милионите??? Или што сум ви крив јас

Пишување by Teo Сре Јан 04, 2017 9:19 pm

Za toa deka si bil vojnik na okupatorskata JNA znaeme...Ama mislam deka lazhesh za ostanatoto...Pa ti si obozhavatel na kurton vestite vo koi srbojugoslovenot Drakche ti kazhuva shto da mislish...Verojatno si ja palel ambasadata na SAD za vreme na bombardiranjeto na Kosovo...Pa ottamu logichno deka ti si bil od tie shto gi apsele makedonskite deca shto ne sakale da ginat za golemosrpskite idei sokrieni zad jugoslavizmot po boishtata na bivsha SFRJ a ne od onie koi so oruzhje v raka gi ispratija srpskite okupatori nazad vo Srbija...
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Војна за одбрана на криминалот и милионите??? Или што сум ви крив јас Empty Re: Војна за одбрана на криминалот и милионите??? Или што сум ви крив јас

Пишување by трендафил Чет Јан 05, 2017 10:25 am

Teo напиша:Za toa deka si bil vojnik na okupatorskata JNA znaeme...Ama mislam deka lazhesh za ostanatoto...Pa ti si obozhavatel na kurton vestite vo koi srbojugoslovenot Drakche ti kazhuva shto da mislish...Verojatno si ja palel ambasadata na SAD za vreme na bombardiranjeto na Kosovo...Pa ottamu logichno deka ti si bil od tie shto gi apsele makedonskite deca shto ne sakale da ginat za golemosrpskite idei sokrieni zad jugoslavizmot po boishtata na bivsha SFRJ a ne od onie koi so oruzhje v raka gi ispratija srpskite okupatori nazad vo Srbija...
Волку глупости во само неколку реда одамна не сум прочитал. А при тоа нема ниту еден збор во врска со темата. Ајде ќе одговорам само на новото обвинување што го читам. Тоа што некој будала, Клинтон, го направи во Србија или сега Обама се обидува да го направи во Македонија, не значи дека човек треба да биде против зградите или луѓето на таа држава. И американците беа измамени дека наводно Србите извршиле злосторство врз албански цивили во Рачак од истите тие американски институции што преку домашните предавници клеветат за наводен криминал на актуелната власт во Македонија. Без тоа да се докаже и покрај тоа што сега имате партиско обвинителство, СЈО, кое има логистичка поддршка од ЦИА и други слични институции од САД и некои земји на ЕУ. Но тоа не значи дека амбасадата на САД тогаш требаше да се запали. Тоа го дозволи тогашниот министер Павле Трајанов, сега дел од Шарената револуција. Вие, платениците на Сорос и симпатизерите и членови на СДСМ сметате дека кога се протестира се е дозволено. Шарање, палење, тепање, дури и убивање на полицајци (Куманово да се повтори, нели?). Јас не мислам како вас.
Сепак обиди се да напишеш нешто во врска со темава. Што и да напишеш за мене не значи дека власта крадела, ниту дека единствениот амнестиран криминалец во политиката не е повратник во криминалот, односно дека не барал мито да му се уплати кај Вицето или дека не сакал насилно да влезе во власта со помош на странци.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Војна за одбрана на криминалот и милионите??? Или што сум ви крив јас Empty Re: Војна за одбрана на криминалот и милионите??? Или што сум ви крив јас

Пишување by Luxor Вто Јан 24, 2017 9:20 am

Што е глупост Трендо? Тоа што си бил војник на Југословенската окупаторска армија или тоа што србинот Дракче ти кажува што да мислиш?
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Војна за одбрана на криминалот и милионите??? Или што сум ви крив јас Empty Re: Војна за одбрана на криминалот и милионите??? Или што сум ви крив јас

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот