КОЗА НОСТРА ВЕСТИ :)

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Re: КОЗА НОСТРА ВЕСТИ :)

Пишување by Гостин on Сре Апр 27, 2016 12:19 pm

МВР: Домаќинките кои ќе ги вапсаат јајцата шарено ќе бидат повикани на информативен разговорЗаменик-министерот за внатрешни работи Чавков и поглаварот на МПЦ г.г. Стефан упатија заеднички апел до сите православни верници да ги вапсаат велигденските јајца исклучиво во црвена боја. Чавков додаде дека домаќинките што ќе ја напуштат оваа вековна традиција и ќе си дадат слобода да бојат во повеќе бои ќе бидат повикани на информативен разговор.

– Имаме поставено камери во секоја кујна по домаќинствата. Внимавајте како вапсате – предупреди Чавков.

Од своја страна, пак, архиепископот рече дека црквата не сака да се меша во политика и во други световни нешта, ами единствено е заинтересирана за божји и свети работи.

– Да не се сквернават свети Никола и свети Ѓорге, да не се кршат и вапсуваат објекти, туку јајца, да живееме сложно и во мир со криминалците кои се наши браќа – повика поглаварот г.г. Стефан.

http://www.kozanostra.net/mvr-domakinkite-koi-ke-gi-vapsaat-jajtsata-shareno-ke-bidat-povikani-na-informativen-razgovor/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: КОЗА НОСТРА ВЕСТИ :)

Пишување by Гостин on Сре Aвг 24, 2016 10:48 pm

Статусот на Талевски кој ги воодушеви битолчаниhttp://www.kozanostra.net/statusot-na-talevski-koj-gi-voodushevi-bitolchani/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: КОЗА НОСТРА ВЕСТИ :)

Пишување by Гостин on Сре Aвг 24, 2016 10:49 pm

Првиот фејсбук статус на новиот евроамбасадор Самуел Жбогарhttp://www.kozanostra.net/prviot-fejsbuk-status-na-noviot-evroambasador-samuel-zhbogar/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: КОЗА НОСТРА ВЕСТИ :)

Пишување by Гостин on Сре Aвг 24, 2016 10:50 pm

Ставот на граѓаните за новото задолжувањеhttp://www.kozanostra.net/stavot-na-graganite-za-novoto-zadolzhuvane/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: КОЗА НОСТРА ВЕСТИ :)

Пишување by Гостин on Сре Aвг 24, 2016 10:52 pm

Ставревски побара помош преку Фејсбук, Бонева и Талевски му помогнааhttp://www.kozanostra.net/stavrevski-pobara-pomosh-preku-fejsbuk-boneva-i-talevski-mu-pomognaa/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: КОЗА НОСТРА ВЕСТИ :)

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот