Dojde zivotot

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Dojde zivotot - Page 3 Empty Re: Dojde zivotot

Пишување by Nebula on Сре Сеп 05, 2018 10:02 pm

Toa da, Bugarija koja im sluzi za primer ako veke pocnala da dava rabotni dozvoli na kinezi i indijci go pocnala toa posle vlezot vo EU. I pak ne e sigurno deka informacijata e tocna zatoa sto verojatno postoi nekakov mehanizam so koj EU gi regulira tie raboti.

Nebula

Број на мислења : 395
Join date : 2018-08-04

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Dojde zivotot - Page 3 Empty Re: Dojde zivotot

Пишување by luxor on Сре Сеп 05, 2018 10:15 pm

Mорам да забележам дека досега не сум наишол на било какви информации за увоз на работна сила од Индија и Кина во Бугарија. Напротив првенствено дозволи за работа се издаваат на бугарите кои живеат во земјите вон ЕУ.  Освен тоа невработеноста во Бугарија изнесува 7,2% што е неспоредливо соп нашите дваесет и неколку проценти а можеби и повеќе ако ги земеме во предвид оние што по разни основи се бришат од евиденцијата. Поради тоа верувам дека иницијативата на Регионалната стопанска комора во Припеп ќе остане само на онаа народната "гладна кокошка просо сонува".
luxor
luxor

Број на мислења : 4287
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Dojde zivotot - Page 3 Empty Re: Dojde zivotot

Пишување by Nebula on Сре Сеп 05, 2018 10:17 pm

Pa toa e i mojata poenta, rabotodavacite sakaat da se zbogatat najbrzo sto mozat a najlesen nacin za toa e da kratis od vrabotenite, uste poubavo ako toa se stranci koi ne si gi znaat ni pravata i nema koj da gi zastiti.

Nebula

Број на мислења : 395
Join date : 2018-08-04

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Dojde zivotot - Page 3 Empty Re: Dojde zivotot

Пишување by Teo on Сре Сеп 05, 2018 10:45 pm

Prochitav se i ne vidov nitu eden validen argument zoshto se prozivaat vladata i premierot osven poznatata dpneovska demagogija, ako ne mozhat da gi obvinat deka se poloshi barem da gi ubedat lugjeto deka se isti, prikachuvajki im se shto bi mozhelo da predizvika nezadovolstvo kaj narodot bez ogled shto toa se  izjavi na nivni poraneshni a mozhebi i segashni poslushnici...

Прилепската Komfi Angel- робовладетелство, Трудова инспекцијо има ли те?

Еве назад во историјата какви бабараби се Ирена и нејзината фирма спонзори на Ќосињата кои тепаа во Собрание, еве што луѓето и на што се жалеле со тек на годините.

http://www.dokazmk.online/prilepskata-komfi-angel-robovladetelstvo-trudova-inspektsijo-ima-li-te/


Јавна тајна е дека Ирена од Комфи Ангел е блиска со Ставревски

Јавна тајна е дека Ирена од Комфи Ангел е блиска со Ставревски, кога и Тој самиот од пред собраниска конференција ја има пофалено. Чест гостин и беше во фабрика, плус дава поддршк на патриотски здруженија, и вработува членови од огранокот на дпмне прилеп. И, после ‘ебање нема каење’, за џабе преписки и закани од нејзина страна. Убаво пишано од твоја страна. Убав ден друже.

Е овакви профитерски фирми цицачи со власта треба новата власт дебело да ги провери плаќала ли данок криела ли итн итн

http://www.dokazmk.club/javna-tajna-e-deka-irena-od-komfi-angel-e-bliska-so-stavrevski/
Teo
Teo

Број на мислења : 4184
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Dojde zivotot - Page 3 Empty Re: Dojde zivotot

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот