СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Страна 7 of 12 Previous  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Next

Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 7 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил on Вто Фед 12, 2019 2:16 pm

Најнова вест е дека братот на Мира Дизел од вчера работи во РЕК Битола. Пратеничката не знаела ни за неговото вработување. Не знам за братот, а синот во ЕЛЕМ поминал од Катастар на РСМ. Пред тоа работел во приватна фирма. Ако нема предвремени избори до крајот на мандатот на мајка му веројатно ќе смени работа уште неколку пати.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5375
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 7 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил on Вто Фед 12, 2019 4:40 pm

А твит на денот е

Кучето на Мира Дизел се вработи во гранична полиција.

Еден од коментарите што алудира на тоа дека не знаела за вработувањата на братот и синот е „ А Мира не знае дека има куче“.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5375
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 7 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Teo on Вто Фед 12, 2019 5:18 pm

E shto, kucheto gladno li da ostane.
Teo
Teo

Број на мислења : 4394
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 7 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил on Вто Фед 12, 2019 8:10 pm

Со пратеничка плата и илјада евра месечно за доаѓање на работа може да се исхрани куче. Далеку поевтино чини од еден пратеник, а и повеќе заслужува внимание. Чудно никој не обрнува внимание дека братот и синот на Мира Дизел се вработени од вчера, а тоа е по распишувањето на претседателските избори што е спротивно на законот.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5375
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 7 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Teo on Вто Фед 12, 2019 8:31 pm

Zosto gi diskriminirash zhivotnite? Kuchinjata se sosema rabotosposobni i se upotrebuvaat vo mnogu zemji vo svetot na primer na carina. I se pouspeshni od lugjeto, ako nishto drugo ne se korumpirani.
Teo
Teo

Број на мислења : 4394
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 7 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил on Вто Фед 12, 2019 8:39 pm

Не ги дискриминирам животните. Напротив за нив имам многу високо мислење, повисоко отколку за политичарите на пример. Едно куче никогаш не би го изневерило семејството за разлика од бегалците од ВМРО што гласаа за убивање на Република Македонија.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5375
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 7 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Teo on Вто Фед 12, 2019 9:14 pm

Makedonija e mrtva samo vo mrtvite mozoci na grujovistite. Nacijata, jazikot, pismoto i identitetot se zashtiteni. Samo zlobata i gluposta vo vas ve tera sami da se degradirate i da se narekuvate so pogrdni iminja iako nikoj vo svetot ne go pravi toa.
Teo
Teo

Број на мислења : 4394
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 7 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил on Пон Фед 25, 2019 4:55 pm

Ако во кумановско дува северен ветер и треба да кажам северен ветер во северна сЕВЕРНА Македонија, сигурно е дека Македонија веќе не постои во ист облик. Всушност објавена е првата анкета за Преспанскиот договор и според неа 45,6% се против договорот, 44,6% го поддржуваат, немаат одговор 7,8%, а 2% не слушнале за договорот. Без да се биде многу умен јасно е дека од тие што се против договорот најголем дел се етнички Македонци, дека меѓу тие што го поддржуваат покрај Македонци има и добар дел државјани на Македонија со албанско или косовско потекло. Исто така дека меѓу тие што не сакаат да одговорат поголем е делот на тие што се плашат од власта отколку од опозицијата.
Најголемо е незадоволството од амнестијата во замена за глас, но ниту една точка од договорот не е поддржана.

https://sitel.com.mk/detektor-golemo-nezadovolstvo-kaj-gragjnite-poradi-amnestijata-vo-zamena-za-prespanskiot-dogovor

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5375
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 7 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил on Вто Фед 26, 2019 3:07 pm

Изгледа дека кавгата меѓу СДСМ и ДУИ не е поради Вељановски, туку поради Северното јавно обвинителство на Катица Јанева. Откако Врховниот суд го спречи шверцерскиот обид за делување на СЈО по истекот на рокот предвиден со законот. СДСМ сака да продолжи работата на ова обвинителство со задржување на неговиот северен (специјален) статус, а ДУИ е против тоа, затоа што СДСМ ги има сите криминално снимени разговори за кои се помалку луѓе мислат дека се снимани од поранешната власт, ако не се смета делот од сегашната северна власт Сашо Мијалков. Најлошо е тоа што партијата на власт ги користи разговорите за уцени и ракетирање, на пример за да обезбеди 81 пратеник за северизацијата.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5375
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 7 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by luxor on Вто Фед 26, 2019 5:51 pm

Користи ги лековите редовно и нема да пишуваш такви глупости. Ако дуи се против СЈО доволно е да не гласаат при автентичното толкување на законот што ЈО го побара од парламентот.
luxor
luxor

Број на мислења : 4810
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 7 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил on Вто Фед 26, 2019 6:06 pm

СДСМ е познато по тоа што закони донесени со 2/3 мнозинство (на пример тој за јазици) ги менува со просто мнозинство. Па може да го смени и законот по кој работи обвинителството со помош на купените и уценети пратеници.
П.С.: Извини, но и јас да те прашам дали редовно ја земаш терапијата. Ова сериозно, не како фин облик на говор на омраза.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5375
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 7 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by luxor on Вто Фед 26, 2019 6:29 pm

Мене не ми треба терапија, доказ е тоа што јас знам дека постапката против Велјановски ја води редовното ЈО а не СЈО. Како ти си успеал во тоа да го вметнеш СЈО само ти си знаеш, или можеби и тебе не ти е јасно. Затоа јас сериозно и добронамерно ти укажувам редовно да ја користиш терапијата.
luxor
luxor

Број на мислења : 4810
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 7 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил on Сре Фед 27, 2019 10:29 am

Не го вметнав Северното јавно обвинителство во случајот со поранешниот Претседател на Собранието туку во преговорите што СДСМ и ДУИ ги водат за тоа како да се овозможи на партиското обвинителство да продолжи несметано да си работи иако му е истечен мандатот пред повеќе од 1,5 година освен што треба да ги заврши поднесените обвиненија во законскиот рок. За волја на вистината не е ДУИ за почитување на правото, туку се плашат дека партиското обвинителство ќе поднесе обвинение и против нив. Реално или наместено зависи од потребите на Заев. Со овој состав на СЈО Заев може да го дополни арсеналот на СЈО со ново монтирани снимки. СЈО во секој случај е во предност затоа што се тргнати снимките за криминалите на оваа партија, која наводно беше цел на прислушување, а излезе дека е прислушувана власта.

П.С.: Знам дека сите што не веруваат дека Заев е црпнат од нива во Муртино за да ни го промени името, ни ги кастрира историјата и идентитетот и македонското малцинство во Бугарија и Грција ги прогласи за дијаспора (како да не се домородни таму туку емигранти од Република с. Македонија) па не мора да си трошиш време тоа да го пишуваш во секој одговор. Ако ти причинува задоволство можеш слободно да продолжиш. На форуми сум од минатиот век и навикнат сум на секакво однесување. Се надевам дека си слушнал за поговорката кој на друг му копа дупка (малку сменив) сам во неа паѓа. Па не е лошо тоа да се превенира.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5375
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 7 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Teo on Сре Фед 27, 2019 11:02 am

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 7 Cxz10
Teo
Teo

Број на мислења : 4394
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 7 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by luxor on Сре Фед 27, 2019 11:32 am

Ако проговори Трајко им се еба мајката на дуи, нивните ќе ги суредат, судење тешко да дочекаат.
luxor
luxor

Број на мислења : 4810
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 7 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил on Чет Фед 28, 2019 2:29 pm

До сега единствен криминал, односно правосилна пресуда имаме за случајот на Северното обвинителство под коден назив тенк. Според пресудата Груевски е во Будимпешта заминат со блиндираниот Мерцедес. Нешто многу ми е тешко да поверувам дека ДУИ било чесно по влегувањето во коалиција со СДСМ и дека членови од семејствата на ДУИ не се вработени во ЕЛЕМ, МЕПСО, контрола на летање но на административни позиции ...

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5375
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 7 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил on Сре Мар 06, 2019 4:09 pm

Кликни овде


Дипломатот и колумнист Артим Зеколи добива закани за напишаниот збор од страна на поддржувачите на демократската марионетска власт. Такво нешто не добивал во време на „режимот“ што беше симнат со директно мешање на странци. Чудна некоја демократија во која некриминалци се закануваат на тие што не мислат како нив. За потсетување, од истата таа западна меѓународна заедница во време на прогонот на Македонците од Грција, владата на Метаксас имала поголема поддршка одколку сега владата на Заев. Противниците на Метаксас, македонските патриоти биле бомбардирани од авионите на нашите „пријатели“ вклучувајќи ги и експериментите со напалм бомби. Сега само поддржуваат дека по неуспешен референдум може со прибирање на пратеници по затвори и пазари (не знам како да ги наречам, обично тоа што е создадено од месо во жива состојба се купува на сточни пазари) може да се смени името на една држава и да се кастрира историјата и идентитетот на еден народ. Не велам дека со Преспанскиот договор не ни е дозволено да дишеме, да јадеме и пиеме и многу други работи, а можеа Грците да го бараат и тоа затоа што дишеме македонски (загаден) воздух, јадење од македонската почва, пиеме македонско вино, пиво вода ... што според нив е исклучиво нивна сопственост, а имаат и поддршка од САД, НАТО и ЕУ. Да побараа Заев ќе прифатеше.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5375
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 7 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by osa on Сре Мар 06, 2019 9:44 pm

nemozesh da soberesh hrabrost i da se lutish na tvoite shto ne uspeaa da gi dobijat site pofalbi ....tie samo kradea i ke si lezat ...a pofalbite so pravo ke gi sobiraat premierot i negovite sorabotnici ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14680
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 7 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил on Пет Мар 08, 2019 8:50 am

Ниту има пресуда за крадење. Нема ни повеќе пари за граѓаните, напротив. Во секој случај впечатокот е дека актуелната власт или не знае да менаџира со народните пари или многу краде. Ако старата власт крадела 500 милиони евра годишно како што тврдевте, ќе требаше да има 1 милијарда евра од оваа власт во различни инвестиции и да не се зголемуваа некои акцизи и даноци. Такво нешто не видовме. Напротив видовме уцени и корупција на пратеници. Ваљда не коштаат пратениците 1 милијарда евра?

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5375
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 7 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by osa on Пет Мар 08, 2019 9:34 am

Kolku samo vrabotuvanja ima na ispraznetite mesta na koi so godini rabotea VOLonterite pod rakovodstvo na dpmne i gujo

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14680
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 7 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Bosonoga on Пет Мар 08, 2019 10:14 am

A dolgovite shto gi vrakaat koi gi napravi vlasta na dpmne
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 711
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 7 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил on Пет Мар 08, 2019 2:26 pm

Bosonoga напиша:A dolgovite shto gi vrakaat koi gi napravi  vlasta na  dpmne
И ВМРО враќаше долгови што беа направени од порано. Нема влада на СДСМ или влада на ВМРО туку влада на Република Македонија или Северна Македонија како што со ваша одлука, и покрај тоа што референдумот не успеа не нарековте за да не понижите пред светот. Доста ве лажат или лажете вие по нарачка. Нема некои нестандардно големи пари што се враќаат сега. Ќе ги има по некоја година и ќе биде проблем ако СДСМ остане на власт со мизерен пораст на БДП. Доколку има нормален пораст на БДП од најмалку 4% годишно нема да има проблеми со враќањето, ќе остане ист процент од буџетот за враќање на долг плус повеќе пари за други потреби на државата. Од почетокот на годината до сега оваа власт направи долгови без малку колку што има да се вратат за цела година.
За да продолжи дискусијата ќе прашам што направи хунтата со 130те милиони евра со кои не задолжи во вторник. Дали се за купување на гласови на претседателските избори, како што се сомневам јас?

https://kurir.mk/makedonija/ekonomija/vladata-denes-kje-n-zadolzi-za-novi-130-milioni-evra/
https://infomax.mk/wp/вчера-владата-ги-задолжи-граѓаните-за/

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5375
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 7 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил on Саб Мар 16, 2019 3:33 pm

Владата тврдеше дека со Преспанскиот договор е сочуван македонскиот јазик, а сега гледаме дека дијалектите на македонскиот јазик што се употребуваат во Егејска Македонија се избришани и не постојат како македонски јазик. Дали некој сака да не прави будали?

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5375
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 7 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by osa on Саб Мар 16, 2019 7:58 pm

od kade ,od shto se izbrishani ? ili onaka da si tresnesh ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14680
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 7 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил on Нед Мар 17, 2019 9:13 am

Немој да пишуваш на форум за политика ако не ја следиш. Министерот Димитров (чиј татко е по потекло од Егејска Македонија) и портпаролот на владата Бошњаковски во дообјаснувањето го избришаа македонскиот јазик во Егејска Македонија што е сега во рамките на Грција. Портпаролот изјави дека „постои одредена категорија на население во Република Грција која не зборува на грчки јазик која говори на друг јазик. Но не сме ние тие што ќе детерминираме кој на каков јазик зборувал. Тоа ќе биде мешање во внатрешни работи на друга држава – изјави Бошњаковски.
https://fokus.mk/boshnakovski-ne-sme-nie-tie-shto-ke-kazheme-na-kakov-jazik-zboruvaat-rodninite-na-egejtsite/
Што значи тоа освен дека за владата на Македонија откако со октроираниот устав стана северна Македонците во Грција не се Македонци и дека таму не постои македонски јазик. И тоа според тебе не е кастрирање на македонскиот идентитет (кој ги брише Македонците на поголем дел од територијата на која живеат домородно) и дека македонскиот јазик без солунски, лерински, костурски, воденски и други дијалекти не е кастриран македонски јазик. По која логика македонската влада може да се бори за правата на Курдите во Сирија, а да го премолчува кршењето на правата на Македонците во Грција.
Ајде да повторам дека ако не смеам да ги сметам роднините по татко на министерот Димитров што останале во Грција за етнички Македонци, зошто би го сметал него за Македонец. Како да сметам дека македонските дијалекти од Беломорска Македонија да не се дел од македонскиот јазик, а дека јазикот останал ист? Ова е само почеток. Имаме работа со ненормални луѓе (по мое лаичко мислење - не сум психијатар) какви што се Грците и евроатлантската меѓународна банда во однос на Македонците.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5375
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 7 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 7 of 12 Previous  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот