ХОРОСКОП

Страна 2 of 40 Previous  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Next

Go down

ХОРОСКОП - Page 2 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин on Сре Сеп 30, 2015 10:36 pm

Риби

Кариера и пари:

Планетата Марс ќе биде во вашата куќа на кариера, а тоа ќе донесе хармонични моменти. Ова ќе биде еден активен и амбициозен месец кога станува збор за професионалното поле. Вашите проекти и вашиот труд ќе бидат наградени. Затемнувањето на месечината може да ви донесе неколку шанси за унапредување.

Здравје:

Вашиот капацитет за равота ќе биде доста подобрен за разлика од минатиот месец. Како и да е, физичката состојба нема да ви биде најдобра. Посетете лекар.

Љубов:

Меркур, водачот на вашата куќа на парови, ќе започне со ретроградно движење на 4-ти октомври, на 10-ти октомври ќе влесе во вашата 11-та куќа, каде ќе биде и Венера, планетата на љубовта. Можно е да се соочите со некакви неволи со некој од минатото. Доколку не сте во врска, потрудете се да го промените тоа, бидејќи не треба секогаш да чекате личноста од спротивниот пол да го повлече првиот чекор.

Совет: Трошете ги парите рационално.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 2 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by osa on Сре Сеп 30, 2015 10:44 pm

bravo Teo za temava ..obozavam horoskop ...ti shto si vo horoskop ...ako ne e tajna ?

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14359
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 2 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин on Сре Сеп 30, 2015 10:48 pm

Еј какви се ова манипулации. Темата ја отворив јас. Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 2 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by osa on Сре Сеп 30, 2015 10:51 pm

luхor напиша:Еј какви се ова манипулации. Темата ја отворив јас. Twisted Evil

se izvinuvam ...gledam i Teo neshto pishuval za mesechen horoskop ...
p.s. ne sum jas kriva vo dushata mi e ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14359
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 2 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин on Чет Окт 01, 2015 11:22 pm

I eve go horoskopot za utre - petok 2 oktomvri...


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 2 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин on Чет Окт 01, 2015 11:22 pm

Овен

Денот ќе ви започне монотоно како и претходните. Но, затоа, во вечерните часови, вашите пријатели ќе ве изведат на некоја забава кајшто има можност да запознаете некоја личност од спротивниот пол којашто нема да може да ви излезе од мислите.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 2 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин on Чет Окт 01, 2015 11:22 pm

Бик

Вашиот партнер го идеализирате, па ќе имате проблеми кога ќе се соочите со реалноста. Ќе сфатите дека вашиот љубовен однос донекаде е полн со фантазии, но ќе ви биде многу тешко тоа да го признаете. Обидете се барем денеска да уживате во семејната среќа.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 2 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин on Чет Окт 01, 2015 11:23 pm

Близнаци

Кавгите и озборувањата денеска многу лесно би можеле да доминираат во вашата работна средина, па затоа бидете внимателни и вие да не бидете вмешани во тие непријатни настани. Доколку тоа ви се случи нека вашиот став не биде премногу борбен.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 2 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин on Чет Окт 01, 2015 11:23 pm

Рак

Во комуникацијата со другите ќе имате тенденција да се задржувате на деталите. Не сакате да разговарате за баналности и да го коментирате времето. Баремне денес. Имате потреба да дознаете што мислат и што чувствуваат другите, за да можете да ги увидите заедничките работи.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 2 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин on Чет Окт 01, 2015 11:23 pm

Лав

Се чувствувате бунтовно и неприлагодено. Можни се промени во дневната рутина како резултат на непредвидени околности на вашето работно место. Внимавајте на импулсивни и непромислени реакции и одлуки.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 2 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин on Чет Окт 01, 2015 11:23 pm

Девица

Ќе чувствувате спротивставени емоции кон некоја личност во положба на авторитет – надреден, шеф, родител… Од друга страна, околностите на приватно ниво се одвиваат на интересен и стимулативен начин. Обидете се да одржувате стабилен емоционален статус.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 2 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин on Чет Окт 01, 2015 11:23 pm

Вага

Интензивно размислувате за некои сегменти од својот живот и добивате различни увиди и заклучоци. Ќе ви бидат појасни некои работи од минатото и како резултат на тоа постигнувате повисока психолошка кохезивност. Додека ја планирате вашата иднина, одржувајте рамнотежа во односите и не ги запоставувајте обврските.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 2 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин on Чет Окт 01, 2015 11:23 pm

Скорпија

Се случуваат некои убави и пријатни настани во вашиот дом и блиската околина. среќни сте поради решението на еден проблем од вашите блиски. Тоа се рафлектира кај сите семејни членови. Се очекуваат спонтани друштвени настани. Денот ќе ви биде во целост исполнет.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 2 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин on Чет Окт 01, 2015 11:26 pm

Стрелец

На партнерот му е најважно да бидете искрени. Не занемарувајте ги и неговите потреби. Не пропуштајте важни општествени случувања, тие можат да ви донесат бројни бенефиции. Се чувствувате добро во својата кожа.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 2 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин on Чет Окт 01, 2015 11:26 pm

Јарец

Денес е прекрасен ден за вас. Меѓутоа, тоа не доволно, вам ви е досадно – сакате возбуда и некакви нови случувања. Не го запоставувајте партнерот и обрнете поголемо внимание. Вашето хоби или пријателите можат да почекаат. Креативноста изразете ја љубовен и партнерски план.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 2 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин on Чет Окт 01, 2015 11:26 pm

Водолија

Денеска ќе морате да бидете истрајни и подготвени на сите искушенија во деловноста. Контролирајте ја импулсивноста. Мислите дека сте полни со елан и ентузијазам, што е навистина позитивно. Ќе бидете исцрпени од тоа што премногу се бара од вас, а самодовербата ќе ви биде разнишана.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 2 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин on Чет Окт 01, 2015 11:26 pm

Риби

Денот е како создаден за флерт, љубов, уметност и разни други убави случувања. Спрема партнерот чувствувате силна физичка привлечност, па можно е вашиот сексуален живот да доживее вистинска кулминација.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 2 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин on Пет Окт 02, 2015 10:01 am

Хороскоп посветен специјално на дамите

Жената претставува извор на вечна инспирација, убавина, радост, среќа и божествен дар. Истовремено жените се и таинствени загатки со променливо расположение. Нивната занесна убавина и мистериозна природа ја толкувале многу филозофи, ја насликале разни уметници, книжевници и поети. Денес ние ќе ви ја претставиме жената од нејзиниот астролошки агол, кој ги пресликува основните карактеристики на секоја од нив, во зависност од хороскопскиот знак.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 2 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин on Пет Окт 02, 2015 10:01 am

Жена овен

Таа има одличен карактер и сака сѐ што е чисто, јасно и прецизно. Брзо и активно реагира на сѐ што се случува околу неа. Вообичаено повеќе значење ѝ придава на акцијата, отколку на размислувањето. Грижите ја обземаат само моментално и не оставаат некои длабоки траги во неа. Не се обесхрабрува лесно, ниту ја обзема песимизам, има самодоверба, храбра е и е во состојба да оди чекор по чекор за да ги оствари своите животни цели. Презема и одредени ризици за да не залута во лавиринтот на неодлучност. Нејзиниот ентузијазам и динамичност се доволен двигател да ги преброди сите тешкотии во животот. Честопати презема иницијатива и кога ќе се најде во дилема, сепак бргу донесува одлука.

Жената која е во хороскоп овен не поднесува компликувани ситуации и не ги сака луѓето што наоѓаат задоволство во конфузни приказни и случки. Се однесува ноншалантно и директно, а со своите импулсивни реакции, понекогаш се случува некого грубо да повреди, иако немала таква намера. Нејзиниот карактер има големо влијание и во однесувањето во љубовта. Таа никако не може да се вброи во типот на жена–робинка, бидејќи е премногу независна за да може да поднесе некој да ја стави во „кафез“, па макар тој бил и златен. Очекува и бара взаемна доверба со нејзиниот партнер, за да обезбеди заеднички живот без сцени и сомнежи.

Љубоморна е и тоа го покажува и бара јасни одговори на прашањата. На нејзиниот партнер нема да му биде лесно ако почне да ја избегнува и запоставува. Ако партнерот ја изневери, нејзината гордост и самопочит ќе бидат повредени и таа сигурно нема лесно да помине преку тоа. Во сѐ сака да има своја улога и во секоја прилика сака да се слушне и нејзиниот збор. Ако наиде на личност која е послаба од нејзе, постои опасност да ја потчини, но таквата ситуација нема да ѝ се допадне, бидејќи во длабочината на својата душа таа не сака таква врска. Идеален маж за неа, е оној кој има јак карактер. Нејзината смелост, спонтаност и ентузијазам ќе играат голема улога во нејзините емотивни врски. Кон партнерот може јавно да покажува нежност, но и од него ќе бара да ги покаже своите чувства кон неа. Во љубовта како и во животот, таа бара полна ангажираност. Таа дава сѐ или ништо – понекогаш е бескрајно дарежлива, а понекогаш покажува знаци на егоизам. Не ги сака лагите и измамите.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 2 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин on Пет Окт 02, 2015 10:02 am

Жена бик

Таа стои цврсто на земја и сака сѐ што е постојано и опипливо. За неа мечтаењето претставува само душевен мир, но никогаш не се задоволува со лажни ветувања и слатки илузии.

Кон пријателите покажува лојалност и посветеност, но истото го бара и од спротивната страна. Ако некој ја изневери таа нема бурно да реагира, бидејќи нејзините реакции се бавни и не толку видливи, но затоа бескрајно длабоки и обично трајни. Доколку се увери дека некој лошо постапил со неа или ја повредил нејзината добронамерност, тоа никогаш нема да му го прости. Не ги сака промените и пресвртите и сѐ она што може да го промени нејзиниот вообичаен тек на живот. Ги почитува принципите и концизните идеи. И покрај тоа што има јак карактер, во него има и некои слабости. Во нејзиниот живот понекогаш се јавува мрзеливост и пасивност, бега од грижи и проблеми и не сака компликации.

Љубовта игра голема улога во нејзиниот живот. Таа не е синоним за страст, бурни емоции и романтика, туку за нежност и уживање. Кај мажите ја привлекува нивниот физички изглед, а што се крие зад нивната надворешност, на почетокот не ја интересира многу. Кога ќе запознае личност што ѝ се допаѓа, сака на секој начин да го привлече неговото внимание, но пред да се реши за трајна врска сака да биде сигурна дека тој е оној вистинскиот. Жената бик не се врзува лесно, бидејќи љубовта во нејзиното срце бавно созрева и чувствата постепено се развиваат. Не поднесува присуство на друга жена, па дури ни колешката на нејзиниот партнер и ќе направи сѐ за да го задржи само за себе. Ако открие неверство, спремна е да врати со иста мерка.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 2 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин on Пет Окт 02, 2015 10:02 am

Жена близнаци

Динамичноста е нејзина најважна карактерна особина. Бескрајно ја цени слободата и независноста и не му дозволува никому да господари со неа или да ѝ ја наметнува својата волја. Многу е интелигентна, но не и прониклива. Погрешно суди за луѓето што ѝ мислат добро, па е во состојба и да ги навреди. Исто така погрешно ги проценува намерите на оние кои не ѝ мислат добро, па тоа ѝ се удира од глава, иако не е свесна за тоа. Амбициозна е, но не премногу и во работата може да го пронајде најдобриот начин кон успехот. Кога работи сака луѓето да го ценат тоа, но очекува и материјален ефект за својот напредок и никогаш нема да прифати работа која нема да ѝ донесе и материјална корист. Парите лесно ги троши.

Исто како и во животот, така и во љубовта важна ѝ е слободата, па и кога ќе засака некого се плаши да не се врзе премногу за него. Во љубовта и во бракот е верна, а доколку се случи да се разведе, никогаш нема да го заборави тој човек. Не е љубоморна и е приврзаник на современите обичаи и навики. Неверството може да го прости, но може да биде и сосема категорична. Во љубовта е особено динамична, а чувствата не ги покажува јавно.

Сака да се дружи, но притоа и да се покаже како комуникативна личност која има широк круг на пријатели, па затоа никако не може да се сложи со партнер кој не е динамичен. Во потрагата по нови познанства нема секогаш да успее, па се случува да е повеќе сама дури и кога е опкружена со друштво. Можеби никогаш нема докрај да разбере, дека понекогаш е подобро да имаш малку, но одбрани и верни пријатели, отколку многу неискрени кои умеат добро да глумат.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 2 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин on Пет Окт 02, 2015 10:02 am

Жена рак

Многу е чувствителна, сензибилна и емотивна личност, но за да се заштити себеси се труди да ги скрие своите чувства. За да се чувствува среќна, се сокрива во својот свет заграден со високи ѕидови, во кој е тешко да се влезе. Во детството се чувствувала безбедно во родителскиот дом, а подоцна се обидува да создаде свој свет во кој ќе владее спокојство, мир и сигурност.

Жената рак не е премногу ни борбена, ни реална, ни активна, бидејќи стравот од непознатото ја попречува да оди напред и да ги совладува препреките. Таа е задоволна онаква каква што е, и не сака многу да се менува. Тоа бегање од непознатото е потполно разбирливо бидејќи често се судира со непријатности, грижи и неизвесност. Нејзината чувствителна природа брзо реагира на секаков вид агресивно однесување. Кога ќе се соочи со некој сериозен проблем умее да се претвори во „жена змеј“ која ќе се жртвува до крај.

Умее да „сонува“, но сака и логично да размислува, но на неа многу лесно може да се влијае, па ако тоа не можат да го постигнат оние кои не ѝ се многу блиски, тоа многу лесно ќе им успее на сите оние кои таа ги сака. Љубовта во животот ѝ значи сѐ и таа ѝ е најважна во животот. Таа бара човек кој ќе ѝ овозможи сигурност и поддршка, но и бескрајна нежност. Таа е многу чувствителна и романтична личност и сонува за бескрајно романтична љубов и страст на две сродни души. Нејзината глад за идеална љубов е тешко да се задоволи, бидејќи постои разлика помеѓу реалноста и убавите соништа, а токму тоа и најмногу ја плаши.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 2 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин on Пет Окт 02, 2015 10:03 am

Жена лав

Таа е јака жена која не се препушта лесно да ја понесат брановите на судбината. Нејзината виталност, волја и авторитет ѝ овозможуваат да биде доминантна жена. Тешко ѝ е да остане на едно место, да мечтае и ништо да не работи, бидејќи сака акција и движење, а не поднесува мрзеливост. Гордоста, а понекогаш и суетата, играат голема улога во постигнувањето успех скоро по секоја цена. Претпазлива е и скоро ништо не препушта на случајноста.

Таа има премногу високо мислење за себе за да може да се задоволи со моменталната состојба. Млаки и недефинирани чувства ја доведуваат до очај, а нејзиниот карактер е таков што тешко се прилагодува кон луѓе кои се воздржани. Искрена е, а понекогаш сака и да се шегува. Нејзините ситни грижи умее да ги прикаже како големи за да го привлече вниманието на другите. Кај неа постои една контрадикторност. Среќна е и великодушна кога може на другите да им причини радост, меѓутоа понекогаш е премногу егоцентрична, па пред да помисли на друг, таа прво помислува на себе.

Нејзина најголема доблест е верноста. Има цврст карактер и затоа не поднесува туѓи влијанија. Кај другите луѓе не трпи каприци и извештаченост. Ако ѝ се допадне некој маж, таа тоа отворено ќе му го даде до знаење. Кога сака некого, потполно им се препушта на чувствата и во љубовта не поднесува да остане ништо нејасно и недокажано.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 2 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин on Пет Окт 02, 2015 10:03 am

Жена девица

Сѐ што се случува околу неа, таа го прима со аналитички поглед и има отпор кон сето она што е диктирано од инстинкт. Кон луѓето не покажува спонтаност, премногу воодушевување и силна желба за пријателство, бидејќи по природа е резервирана и срамежлива.

Кога ќе сретне маж кој ѝ се допаѓа, а и таа му се допаѓа нему, тешко е веројатно дека ќе му се фрли во прегратка, пред сѐ затоа што и самата не е сигурна во своите чувства. Секогаш ќе се прашува дали е тоа вистинска љубов или тоа се само минливи чувства. За да ја разјасни оваа дилема, најпрво себеси ќе се преиспита, а потоа и личноста која ѝ се допаѓа. Причината поради која се двоуми потполно да им се предаде на чувствата, е нејзиниот паничен страв да не направи грешка.

Таа е приврзана кон своите навики и верува дека живее во удобно гнездо кое сама го создала, па се прашува дали личноста која влегла во нејзиниот живот може да го смени и расипе тоа. Еден ден кога ќе го победи својот страв, сигурно е дека на мажот што ќе го одбере ќе му биде посветена до крајност. Жената девица е многу верна и лојална личност, која е дискретна и внимателна во сѐ што прави. За да можете вистински да ја запознаете, треба да имате на ум дека за нејзиниот карактер многу поголемо значење има тоа што е скриено во неа, отколку она што е очигледно.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 2 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин on Пет Окт 02, 2015 10:05 am

Жена вага

Жената вага не е ниту енергична, ниту одлучна личност и во донесувањето одлуки никако не може да го пронајде вистинско решение. Не е особено амбициозна и секогаш ѝ е потребен некој на кој со задоволство ќе му препушти дел од обврските. Во сѐ што прави сака целосно да се внесе и посвети, но тоа не ѝ поаѓа секогаш од рака, па тогаш кога ѝ се чини дека не може да ги совлада препреките, се повлекува и се помирува со судбината.

Сака да им се допадне на другите, друштвена е и сака да излегува. Во неа постојат две личности. Едната е таа што им ја покажува на другите, а другата е онаа која никогаш не ја покажува и која ретко кој може да ја открие, бидејќи љубоморно ја чува. Тоа што го покажува понекогаш е мирна и кротка личност, а понекогаш избувлива и експлозивна. Поради стравот да не биде откриена таа се прикажува поинаква, честопати ставајќи на себе маска на љубезност и насмевка. Таа е одличен актер, дури и кон најблиските.

Не сака бурни сцени и караници, но сепак често ѝ се случуваат, а при тоа дури не е ни свесна дека всушност сама ги предизвикала со своето провокативно однесување. Поседува исклучителен шарм, страсна е и чувствителна. Луѓето во неа гледаат нешто симпатично, пријатно и таинствено. Жените ваги се исклучително интелигентни. Многу ваги можат да погрешат во изборот на партнерот. Тие сметаат дека партнерот треба да им биде главна потпора во животот но, се случува да се врзат за некој кој станува вистински тиранин штом ја почувствува нивната слабост. Нив најмногу им одговара маж кој ќе знае да ги цени нивните квалитети и нема постојано да ги критикува поради недостатокот на енергија да ги издржат тешкотиите. На жената вага ѝ е потребен партнер со јак карактер, но воедно да биде и исклучително нежен и внимателен. Таа не е склона кон промени во љубовта.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 2 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 40 Previous  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот