ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ

Страна 36 of 38 Previous  1 ... 19 ... 35, 36, 37, 38  Next

Go down

Re: ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ

Пишување by Viktor on Пон Фед 27, 2017 10:17 pm

па со тебе е тешко да се комуницира, невозможно, ако си вака напнат, цело време на „штрек“ да уловиш некој збор што ќе си го прогласиш за навреда, за да брзо-брзо ја завршиш работата.
ти кажав, ако си решил да ме банираш, не се мачи со ова,и со одбројување.
а за она ниско паѓање: не беше навреда, а безобразно.. дај те молам. зар тоа беше нешто безобразно?
ако си сватил дека е навреда, се извинувам, ама намерата не е тоа,сериозно.

Viktor

Број на мислења : 93
Join date : 2017-02-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ

Пишување by Viktor on Пон Фед 27, 2017 10:20 pm

еве, прашање до тебе Луксор. смеам?

Viktor

Број на мислења : 93
Join date : 2017-02-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ

Пишување by luxor on Пон Фед 27, 2017 10:22 pm

Добро бе Здравко ќе те банирам не брзај толку. Ама не требаше така лесно да се издаваш. Прво си правеше муабет сам со себе. Ти си единствениот заинтересиран за исчезнувањето како што го нарекуваш на твојот втор ник. А и сеуште на форумот стои твоето тврдење напишано на чист бугарски дека кога ќе то досади на форумот ги пцуеш модертаторите за да си го заработиш банот.
avatar
luxor

Број на мислења : 3397
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ

Пишување by Viktor on Пон Фед 27, 2017 10:25 pm

Не , не сум „Здравко„.
ама тоа не е ни битно, и јас и ти го знаеме тоа.

сакав да те прашам нешто, и прет-прашав , дали смеам?

Viktor

Број на мислења : 93
Join date : 2017-02-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ

Пишување by luxor on Пон Фед 27, 2017 10:27 pm

Viktor напиша:Не , не сум „Здравко„.
ама тоа не е ни битно, и јас и ти го знаеме тоа.


Не, не го "знаеме" ти така тврдиш. А јас и понатаму тврдам дека ти си Здравко.
avatar
luxor

Број на мислења : 3397
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ

Пишување by Viktor on Пон Фед 27, 2017 10:29 pm

не е така, но не е битно, сепак само тврдиш, повеќе од инает .

сега , смеам да те прашам нешто, Луксор?

Viktor

Број на мислења : 93
Join date : 2017-02-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ

Пишување by luxor on Пон Фед 27, 2017 10:33 pm

Viktor напиша:не е така, но не е битно, сепак само тврдиш, повеќе од инает .

?

Без обиди за спинување молам. Инаетот нема никаква врска со тоа што ти си го регистртирал никот Здравко и си пишувал глупости со него за да мораат модераторите да реагираат па ти да можеш потоа да го оцрнуваш форумот.
avatar
luxor

Број на мислења : 3397
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ

Пишување by Viktor on Пон Фед 27, 2017 10:36 pm

дали приметуваш дека се обидувам да те прашам нешто и дека, заради очигледната вознемиреност, мора да прашам- дали смеам да те прашам нешто?
сега серизно: ок си со тоа, може да разговараме, да ти поставам прашање?

Viktor

Број на мислења : 93
Join date : 2017-02-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ

Пишување by luxor on Пон Фед 27, 2017 10:37 pm

Не сум ок се додека не расчистиме зошто си се регистрирал и како Здравко и како Виктор при тоа правејки се и голем бугарин и голем македонец во исто време.
avatar
luxor

Број на мислења : 3397
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ

Пишување by Viktor on Пон Фед 27, 2017 10:44 pm

види, јас очекувам да се фатиш за нешто, да се закачиш, намерно, а верувам дека и нема шанси да ме оставиш да пишувам. но ке кажам, врската помеѓу мене и „здравко“ е чиста измислица.
уште поинтересно е тоа што ти тоа го знаеш, а види како настапуваш.
еве, бидејќи е сепак форум, и без твоја дозвола ( што , не го крши ниедно правило, на форумот.) ќе прашам:
дали е возможно, да се одржи нивото на разговор, т.е дали сега кога ке се одлогирам, нема да ме блокираш и банираш, односно, дали може пак да дојдам да си пишувам?

Viktor

Број на мислења : 93
Join date : 2017-02-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ

Пишување by luxor on Пон Фед 27, 2017 10:48 pm

Viktor напиша: т.е дали сега кога ке се одлогирам, нема да ме блокираш и банираш, односно, дали може пак да дојдам да си пишувам?

И како на Здравко ти напишав, јас сум стрплив човек. И чесен. Ако и кога ќе решам да те банирам тоа и ќе ти го напишам. А сега можеш да го поставиш и прашањето што толку те мачи.
avatar
luxor

Број на мислења : 3397
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ

Пишување by Viktor on Пон Фед 27, 2017 10:50 pm

прашањето ти беше поставено веќе.
не ме следиш. читај.
затоа ти викам, не се возбудувај и не биди толку напнат, разговоров е едноставен.

Viktor

Број на мислења : 93
Join date : 2017-02-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ

Пишување by osa on Пон Фед 27, 2017 10:53 pm

ajde jas da se vmesham ....isto ko stranski faktor ....zoshto ti e toa glupo prashanje deka koga ke se odlogirash ke te blokirame i banirame ...mozeme toa da go napravime i dodeka si logiran ....
eve jas od moite 50% ke ti dozvolam da pishuvash povtorno ,no da se registrirash so statichna IP adresa ,ne so proksi ....dogovoreno ?
za ostanatiot del od 50% ke mora luxsor da ti odgovori .....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

avatar
osa

Број на мислења : 12919
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ

Пишување by luxor on Пон Фед 27, 2017 10:53 pm

Да малку сум расеан, но што да правиш. Има денови кога уморот надвладува.
avatar
luxor

Број на мислења : 3397
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ

Пишување by Viktor on Пон Фед 27, 2017 11:00 pm

Јас сметам дека треба да си прашам, да не згрешам нешто.
а за тоа прокси адресата, колку знам , досега не сметаше, нели?
а и не е ставено во ниедно правило, па значи не кршам ниедно.
адресата не ја менувам јас, динамична е.
јас се логирав под тие услови, кои важат за сите, а и тие правила и ги почитувам.

Луксор, без навреда, и без задни намери и без потреба од мешање модераторство, но, дали се потребни двајца модератори на еден член?
да олабавиме.

да разјасниме,јас не сум „Здравко“. и Оса е модератор, и таа го знае тоа.

Viktor

Број на мислења : 93
Join date : 2017-02-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ

Пишување by Viktor on Пон Фед 27, 2017 11:01 pm

поентата ми е, што сте сега толку напнати. може ли разговорот да оди во помирни води?
темата е релаксирана, може и без оружје, нели?


Последната промена е направена од Viktor на Пон Фед 27, 2017 11:03 pm. Мислењето е променето 1 пати

Viktor

Број на мислења : 93
Join date : 2017-02-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ

Пишување by luxor on Пон Фед 27, 2017 11:03 pm

Не знам што знае Оса, но јас и понатаму тврдам дека си Здравко. Додуша беше затоа што го избришав тој ник. А тоа со двајца модератори на еден член ако би сакал да го појасниш?
avatar
luxor

Број на мислења : 3397
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ

Пишување by osa on Пон Фед 27, 2017 11:06 pm

shto toa znam ?deka ne si zdravko? ili deka dvajca moderatori na eden chlen ne se potrebni ...

okolu proksito : kompromis ...isto e ama ne e isto ....za site ...i spored principot "zemi ili ostavi"....
pa i ti ko BIVSHI moderator si postavuvashe specijalni pravila ,za specijalni klienti !
tolku brzo zaboravi

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

avatar
osa

Број на мислења : 12919
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ

Пишување by Viktor on Пон Фед 27, 2017 11:08 pm

па зар требаше и Оса да ми се пушти, и да ме уценува, сваќаш?
едноставно, имаше услови и ги почитувам. три правила.ок
сега дополнителни правила, свои некои , кога веќе сум прифатен член? да грешам па да ме банирате, ок.
мислам не е фер, ама во ред е и тоа.
се случува,јас не земам за зло.
ќе речам , мало недоразбирање.

веќе те прашав дали ке ме банираш , рече не, додека не згрешам по трите, и тоа е во ред.
дај те молам не ме наведувај да објаснувам за модерирање, не сакам да коментирам, сепак не е по правило.

да отвориме друг муабет?

Viktor

Број на мислења : 93
Join date : 2017-02-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ

Пишување by luxor on Пон Фед 27, 2017 11:11 pm

Viktor напиша:па зар требаше и Оса да ми се пушти, и да ме уценува, сваќаш?
едноставно, имаше услови и ги почитувам. три правила.ок

Каде тоа Оса ти се пушта и те уценува? Ти беше тој што тврдеше дека таа знае нешто.
avatar
luxor

Број на мислења : 3397
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ

Пишување by Viktor on Пон Фед 27, 2017 11:11 pm

Ај да разберам триков со тоа дека сум бил „здравко“, мислам, може до сабајле да се убедуваме а знаете и двајцата дека не сум.
ама ова со бивш модератор, дај те молам.
не е во ред.

Viktor

Број на мислења : 93
Join date : 2017-02-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ

Пишување by luxor on Пон Фед 27, 2017 11:13 pm

За бивш модератор не знам, ама за Здравко знам дека си а не обратното што ти го тврдиш.
avatar
luxor

Број на мислења : 3397
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ

Пишување by Viktor on Пон Фед 27, 2017 11:13 pm

Луксор, па не само јас и ти и сите имаат можност да видат уцена „земи или остави“
дај те молам..ќе сметам дека пак не пратиш внимателно, иако боде очи,па не се промашува.

сеедно. само смирете се малку, многу нагло настапивте, како да сум ви душман, а не член колега.
може така, рамноправно да разговараме?

Viktor

Број на мислења : 93
Join date : 2017-02-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ

Пишување by Viktor on Пон Фед 27, 2017 11:15 pm

ете не сум.
сепак, така сакаш да изгледа и така тврдиш упорно.

Viktor

Број на мислења : 93
Join date : 2017-02-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ

Пишување by luxor on Пон Фед 27, 2017 11:18 pm

Viktor напиша:Луксор, па не само јас и ти и сите имаат можност да видат уцена „земи или остави“
дај те молам..

Земи или остави се однесува на проксито и нашето толерирање на прокси адреси а не на тебе.
avatar
luxor

Број на мислења : 3397
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 36 of 38 Previous  1 ... 19 ... 35, 36, 37, 38  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот