Здравството во Македонија

Страна 15 of 15 Previous  1 ... 9 ... 13, 14, 15

Go down

Здравството во Македонија - Page 15 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил on Пет Мар 01, 2019 8:01 pm

Да одбележам и еден позитивен настан. Сара Настевска се врати во Охрид по третманот во Германија кој е успешен и состојбата и се нормализира. Потребно е некое време, н најтешкото е поминато. За жал наместо за лечењето да се користат нашите пати што ни ги земаат во фондот за здравство, за нејзино оздравување моравме да одвојуваме дополнителни пари - донации. Господ да и даде здравје на Сара и да ја поткрепува во понатамошниот живот.

https://republika.mk/zivot/servisi/ohrid-pobedi-sara-se-vrati-doma-ziva-i-zdrava/

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4778
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 15 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил on Пет Мар 01, 2019 10:07 pm

Министерството за здравство набавува нови 89 илјади подмачкувачи и 159 илјади кондоми, За лекови нема пари.

https://lider.com.mk/ekonomija/video-vladata-kupuva-ushte-80-000-shishinja-lubrikanti/

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4778
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 15 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил on Пет Мај 31, 2019 10:47 am

Да одбележам два настана од многуте што се случуваат во здравството. Екипата на брза помош е претепана во Желино при што некои од здравствените работници имаат скршеници. Сторители се членови на семејството на болен кој се изначекал додека да дојде помошта и починал во меѓувреме.
Зорица Заева преку својот сопруг амнестиран криминалец и премиер Зоран успеа да ја сочува својата другарка на директорската функција на клиниката за гинекологија во клиничкиот центар. Економскиот директор кој ја обвинуваше колешката за наводен криминал доби отказ. Експресно, без чекање како во случајот со директорот на Шутка. Заев во врска со случајот изјави дека Ваљон Беља тропа глупости, па на некои портали са појави вест дека премиерот не трпел конкуренција, сметал дека само тој има право да тропа глупости, па затоа конкурентот добил отказ.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4778
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 15 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by Teo on Пет Мај 31, 2019 11:24 am

трендафил напиша:
Зорица Заева преку својот сопруг амнестиран криминалец и премиер Зоран успеа да ја сочува својата другарка на директорската функција на клиниката за гинекологија во клиничкиот центар. Економскиот директор кој ја обвинуваше колешката за наводен криминал доби отказ. Експресно, без чекање како во случајот со директорот на Шутка. Заев во врска со случајот изјави дека Ваљон Беља тропа глупости, па на некои портали са појави вест дека премиерот не трпел конкуренција, сметал дека само тој има право да тропа глупости, па затоа конкурентот добил отказ.

Taka treba, taka treba, posle Goga i zhmicko celoto chlenstvo da pushite kaj sechenite teroristi za eventualno posle parlamentarni da koaliciraat so vas. Pazete da ne kapne neshto na zemja i da ne se zadavite gnasi KPOSMovski.
Teo
Teo

Број на мислења : 4277
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 15 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил on Пет Мај 31, 2019 12:16 pm

Ако добро те разбирам и ако работата ја преведеме на актуелната власт изгледа мислиш дека ДУИ помина во коалиција со СДСМ затоа што пушат подобро. Интересно размислување.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4778
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 15 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by Teo on Пет Мај 31, 2019 12:22 pm

Zaev partal gi pravi duistite, im razreshuva direktori, javno kazhuva deka ne mu trebaat vo vlada nacionalisti koi zaslugite za podobruvanje na pravata na malcinstvata si gi prepishuvaat sebe, kje pravi rekonstrukciha i kje otstranuva nivni ministri a ti ochajno se obiduvash da se opravdash shto site od KPOSM im gi pushite na tie istite. Mora dlaboko da vi vlegol secheniot ostanuva samo ushte da se vrpoljite za poubavo da im bide. Tolku ste ochajni za vlast shto gi prodadovte i narodot makedonski i drzhavata.
Teo
Teo

Број на мислења : 4277
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 15 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил on Пет Мај 31, 2019 12:34 pm

Овој е разрешен од Заев како папучар, по наредба на сопругата со чија другарка се закачи економскиот директор. Да го слушаше народот како што ја слуша сопругата ќе направеше реконструкција уште пред 2 години.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4778
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 15 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил on Пет Мај 31, 2019 2:45 pm

Еве ти ги резултатите од претседателските избори од вашето Желино, во кое ги истепаа вработените во брза помош кои поминаа и со потешки повреди (скршеници). Стево Пендаровски 96,62%, Гордана Силјановска 1,42%, неважечки 1, 97%. Ова бидејќи мислиш дека гласовите на Албанците се добиваат со пушење.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4778
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 15 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by Teo on Пет Мај 31, 2019 3:54 pm

A koj vi e vinoven na vas od KPOSM za slabite rezultati. Namesto samo da se fali Goga deka mozhela da se omazhi so sechen trebalo da go napravi toa. So ogled na toa kako im pushite site do eden kje glasaa za vas.
Teo
Teo

Број на мислења : 4277
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 15 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил on Саб Јун 01, 2019 11:43 am

Очигледно е дека опозицијата не мисли да го следи вашето искуство.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4778
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 15 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by Teo on Саб Јун 01, 2019 11:56 am

Tochno, od kaj vie kje najdete integritet i chesnost koga ste naucheni sekogash da sedite vo skutot na nekogo.
Teo
Teo

Број на мислења : 4277
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 15 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 15 of 15 Previous  1 ... 9 ... 13, 14, 15

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот