Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Причина за смртта на големите цивилизации

Go down

Причина за смртта на големите цивилизации Empty Причина за смртта на големите цивилизации

Пишување by Гостин Вто Фед 14 2017, 15:33

Тоа не се болести или друго. Причината е просто оти тиjа немат зошто да живеат. Еве да земиме Рим.Од еден момент натаму во воjската нема ни еден римjанин. Деградациjа, jаденjе и пиjалук и ебенjе по журки но без да се рагjат деца. На нешто да ви напоминува ова денеска со Европа и Северна америка? Па и Jапониja. Кина jа очекува истата судбина. Сеа работат за мали палти потоа ке работат за поголеми ке сопрат да рагjат деца. Ке доjдат на мода циганите од Индиja и тие од африка. но и тие во еден момент ке сопрат да рагjат. Просто чисто биолошки тоа е судбината на секоj вид биомашини.Од нив има смисла кога се борат кога све им е дадено деградират и умират.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот