Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Тепачки по дискотеки, нерегулиран ноќен живот, причина и за жртви

Go down

Тепачки по дискотеки, нерегулиран ноќен живот, причина и за жртви  Empty Тепачки по дискотеки, нерегулиран ноќен живот, причина и за жртви

Пишување by defo Пон Апр 18 2022, 12:25

После короната, започна враќање на ноќниот живот(умрен уште пред короната, милсев дека пишав и порано за ова). Замислете земја во која своевремено доаѓаа Prodigy, Мoloko, Faithless, се сведовме на концерт на годината да ни е Аца Пејович. На 9 Април случајно поминав пред салата Борис Трајкоски, прва помисла ми беше со кој игра Македонија, за подоцна да изгуглам дека станува збор за Ацо Пејович, пеел, ние умираме по него. Fuck it. Сум рекол 101 пат, сме пропаднале покрај економски и морално и интелектуално. Економската пропаст е минлива, можда за годинна две ќе ја надминеме. Духовната е неповратлива на краток рок, а обратно многу брзо се пропаѓа духовно. Тоа духовно пропаѓање се гледа и во ноќниот живот и во забавата, во одењето на кафе?!?

Тепачки по дискотеки, нерегулиран ноќен живот, причина и за жртви  Slika15
A овие се башка приказна. Работи во локал кој работи на црно на 150м од градската управа, под чија надлежност е објектот каде работи дискотека на црно?!?
Инаку типов, без грам емпатија си продолжи со пеење во петокот во Дион, каде имаше „афтерворк“.Evil or Very Mad Evil or Very Mad Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Да ја подржуваш Русија е исто како да ја подржуваш Бугарија во спорот со нас.
defo
defo

Број на мислења : 3425
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот