Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Знамето на Постол воjвода

Go down

Знамето на Постол  воjвода Empty Знамето на Постол воjвода

Пишување by Гостин Сре Фед 15 2017, 14:06

Знамето на Постол  воjвода 20141127032645znameto2%20malka%202%201111
Гледав некои мегаглупи тролове во нетот кажуват дека зеленото на бугарското знаме било турско. Нека се задават.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Знамето на Постол  воjвода Empty Re: Знамето на Постол воjвода

Пишување by Гостин Сре Фед 15 2017, 14:10

Инаку се види дека секоj правел такво знаме шо му текнало.Константа е дека дзвездата на вергина не сум видел на ни едно ама никогаш не се знае гъркоманската заблуда за прека врска со Аце е била распространета и през 19 век во друга тема имам пишано за дваjца гркомани.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот