Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ГРЕВ ,ДАЛ ДА ГО ЖАЛИШ ИЛИ ДА СЕ СМЕЕШ

5 posters

Go down

ГРЕВ ,ДАЛ ДА ГО ЖАЛИШ ИЛИ ДА СЕ СМЕЕШ Empty ГРЕВ ,ДАЛ ДА ГО ЖАЛИШ ИЛИ ДА СЕ СМЕЕШ

Пишување by osa Сре Апр 19 2017, 17:18

Иванов не се чувствува одговорен за кризата
ГРЕВ ,ДАЛ ДА ГО ЖАЛИШ ИЛИ ДА СЕ СМЕЕШ Ivanovkriza
Иванов го бетонираше ставот: Нема мандат за Заев

Претседателот Ѓорѓе Иванов не отсапува од ставот дека не се отстранети правните и политички пречки за доделување на мандатот на формираното мнозинство во парламентот. Според шефот на државата, доколку се донесе неиздржана одлука, тој би ги сносел последиците.

„Јас сум под заклетва и јас ќе го почитувам она што е уставен поредок на Република Македонија. Ќе ја немавме институционалната криза да не беше тиранската платформа“, изјави Ѓорге Иванов.

И неговиот колега од Босна и Херцеговина, претседавачот на претседателството Младен Иваниќ, а е на став дека решенија за било која земја не треба да потекнуваат однадвор.

„Јас не сум добро запознаен со сите детали од оваа платформа, но многу добро знам дека како човек којшто доаѓа од Босна и Херцеговина дека сето она што доаѓа однадвор не може да биде добро за земјата“, изјави Младен Иваниќ.

Говорејки за евроинтеграциите на земјите во регионот, двајцата лидери потенцираа дека потребно е да се стави поголем акцент на процесот за проширување

Претседателот Иванов го повтрорува својот став за доделување на мандатот за формирање влада откако во земјава во извидничпка посета до вчеравечер престојуваше поранешниот шеф на шведската дипломатија.

Шефот на државата не се сретна со Карл Билт, кој како претставник на пан-европска невладина организација ќе ги споделува своите наоди за состојбите во земјава со лидерите во Брисел.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ГРЕВ ,ДАЛ ДА ГО ЖАЛИШ ИЛИ ДА СЕ СМЕЕШ Empty Re: ГРЕВ ,ДАЛ ДА ГО ЖАЛИШ ИЛИ ДА СЕ СМЕЕШ

Пишување by трендафил Саб Мај 06 2017, 21:20

Ајде јас ќе поставам неколку прашања поврзани со тоа што е цитирано. Што ви требаше Тиранската платформа. Зошто не составевте влада без да објавите ништо?
Што има чудно во тврдењето дека не треба да се наметнува решение од страна?
Со кои лидери во Брисел ќе ги сподели своите видувања Карл Билт, кого не го сакаат гласачите ни во сопствената земја. Со Орбан ли или со тие што се однесуваат како да е ЕУ Четврт рајх па воведуваат диктатура и во ЕУ, а и надвор од ЕУ. Ајде да потсетам дека пратениците во Парламентот на ЕУ со години изгласуваат резолуција со која Македонија требаше да ги почне преговорите, а потоа лидерите, да не кажам диктаторите таа одлука ја отфрлаат.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ГРЕВ ,ДАЛ ДА ГО ЖАЛИШ ИЛИ ДА СЕ СМЕЕШ Empty Re: ГРЕВ ,ДАЛ ДА ГО ЖАЛИШ ИЛИ ДА СЕ СМЕЕШ

Пишување by osa Саб Мај 06 2017, 22:54

трендафил напиша:Ајде јас ќе поставам неколку прашања поврзани со тоа што е цитирано. Што ви требаше Тиранската платформа. Зошто не составевте влада без да објавите ништо?
Што има чудно во тврдењето дека не треба да се наметнува решение од страна?
Со кои лидери во Брисел ќе ги сподели своите видувања Карл Билт, кого не го сакаат гласачите ни во сопствената земја. Со Орбан ли или со тие што се однесуваат како да е ЕУ Четврт рајх па воведуваат диктатура и во ЕУ, а и надвор од ЕУ. Ајде да потсетам дека пратениците во Парламентот на ЕУ со години изгласуваат резолуција со која Македонија требаше да ги почне преговорите, а потоа лидерите, да не кажам диктаторите таа одлука ја отфрлаат.

znachi i ti ko tvoite sopartijci od dpmne ne sakate Makedonija da vleze vo EU ?....znachi sakate so Rusite da gradite sojuz ?...Togash zoshto toa ne go kazete javno ...ajde neka izleze vashiot vodach i neka kaze deka on ne planira da ja vnese Makedonija vo EU ...Vo platformata ,potochno vo programata na poslednite izbori go imavte ova staveno?

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ГРЕВ ,ДАЛ ДА ГО ЖАЛИШ ИЛИ ДА СЕ СМЕЕШ Empty Re: ГРЕВ ,ДАЛ ДА ГО ЖАЛИШ ИЛИ ДА СЕ СМЕЕШ

Пишување by SHARENI Саб Мај 06 2017, 23:30

трендафил напиша:Ајде јас ќе поставам неколку прашања поврзани со тоа што е цитирано. Што ви требаше Тиранската платформа. Зошто не составевте влада без да објавите ништо?
Што има чудно во тврдењето дека не треба да се наметнува решение од страна?
Со кои лидери во Брисел ќе ги сподели своите видувања Карл Билт, кого не го сакаат гласачите ни во сопствената земја. Со Орбан ли или со тие што се однесуваат како да е ЕУ Четврт рајх па воведуваат диктатура и во ЕУ, а и надвор од ЕУ. Ајде да потсетам дека пратениците во Парламентот на ЕУ со години изгласуваат резолуција со која Македонија требаше да ги почне преговорите, а потоа лидерите, да не кажам диктаторите таа одлука ја отфрлаат.

kaj ti e odgovorot na prashanjeto dali imavte vo programata izgradba na Skopje 2014 ? ili dali imavte vo programata deka ke gi amnestirate hashkite sluchai ?
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 845
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

ГРЕВ ,ДАЛ ДА ГО ЖАЛИШ ИЛИ ДА СЕ СМЕЕШ Empty Re: ГРЕВ ,ДАЛ ДА ГО ЖАЛИШ ИЛИ ДА СЕ СМЕЕШ

Пишување by трендафил Нед Мај 07 2017, 19:31

Сите споменици, мостови и згради поединечно беа дел од предизборните програми на ВМРО и на локалните и на парламентарните избори. Неколку пати бидејќи избори имаше често. За жал според законот за амнестија донесен пред 16 години во време кога Груевски не беше политички лидер туку се бавеше само со финансии, Македонија се откажа од гонењето на воени злосторници од војната со Косово во 2001 година и таа обврска ја префрли на Трибуналот во Хаг. Се согласувам дека таа одлука е неуставна, но никој до сега не поднел барање до Уставниот суд да се поништи членот од законот за амнестија во кој ова е напишано. Од Собранието не се бараше измена на законот, туку негово толкување. Да не мислиш дека новиот состав на Парламентот ќе го измени законот и ќе ги гони злосторниците од 2001 година. На пример Талат Џафери или Али Ахмети?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ГРЕВ ,ДАЛ ДА ГО ЖАЛИШ ИЛИ ДА СЕ СМЕЕШ Empty Re: ГРЕВ ,ДАЛ ДА ГО ЖАЛИШ ИЛИ ДА СЕ СМЕЕШ

Пишување by OPOZICIONER Пет Мај 12 2017, 22:47

трендафил напиша:Сите споменици, мостови  и згради поединечно беа дел од предизборните програми на ВМРО и на локалните и на парламентарните избори. Неколку пати бидејќи избори имаше често. За жал според законот за амнестија донесен пред 16 години во време кога Груевски не беше политички лидер туку се бавеше само со финансии, Македонија се откажа од гонењето на воени злосторници од војната со Косово во 2001 година и таа обврска ја префрли на Трибуналот во Хаг. Се согласувам дека таа одлука е неуставна, но никој до сега не поднел барање до Уставниот суд да се поништи членот од законот за амнестија во кој ова е напишано. Од Собранието не се бараше измена на законот, туку негово толкување. Да не мислиш дека новиот состав на Парламентот ќе го измени законот и ќе ги гони злосторниците од 2001 година. На пример Талат Џафери или Али Ахмети?

ti da ne si nekoe detishte bre ,samo tresesh gluposti ,kako toa ne bil politichar ,a bil minister za finansii ?
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ГРЕВ ,ДАЛ ДА ГО ЖАЛИШ ИЛИ ДА СЕ СМЕЕШ Empty Re: ГРЕВ ,ДАЛ ДА ГО ЖАЛИШ ИЛИ ДА СЕ СМЕЕШ

Пишување by Bosonoga Пон Мај 15 2017, 00:42

zamisli da mu ja zduvne i da ne go dade mandatot ,navodno trebal da otpatuva na 18 nekade ,aj i toj film da go vidime
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 981
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

ГРЕВ ,ДАЛ ДА ГО ЖАЛИШ ИЛИ ДА СЕ СМЕЕШ Empty Re: ГРЕВ ,ДАЛ ДА ГО ЖАЛИШ ИЛИ ДА СЕ СМЕЕШ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот