Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

НОВА ВЛАДА И ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО

5 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

НОВА ВЛАДА И ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО Empty НОВА ВЛАДА И ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО

Пишување by osa Чет Апр 27 2017, 13:49

Заев - Мнозинството ќе носи одлуки, ако треба и надвор од Собранието

Претседателот на СДСМ Зоран Заев од собраниската говорница побара од претседавачот со конститутивната собраниска седница Трајко Вељаноски да дозволи да се гласа за поминување на наредната точка од дневниот ред – избор на претседател на Собранието. Тој побара од Вељаноски да не го крши деловникот, законот и Уставот на Република Македонија.

„Ова мнозинство овде има право и обврска да избере претседател на Собранието од своите редови и за тоа ќе носи одлука, ќе носи одлука во оваа сала, ќе носи одлука во некоја од другите сали во Собранието, во ходникот, на скалите, во амфитеатарот на Правниот факултет, во МАНУ, ќе носи одлука“, рече Заев од собраниската говорница.

Вељаноски рече дека и да се премине на четвртата точка, односно избор на претседател на Собранието, и за таа точка ќе мора да има дебата. Тој ги замоли пратениците да се откажат од дискусија за да може да се премине на наредна точка од дневниот ред, но рече дека не може да им го ускрати правото на дискусија. Вељаноски рече дека и продолжување на седницата по 18 часот нема ништо да реши.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16275
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

НОВА ВЛАДА И ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО Empty Re: НОВА ВЛАДА И ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО

Пишување by трендафил Чет Апр 27 2017, 18:15

Кога излезе Заев на говорницата си помислив дека му дошол умот и дека се отркажа од платформата што му ја наметна Еди Рама. За жал на него му е поважна тиранската платформа од составувањето на влада. Можам на Заев да му се заблагодарам за една работа. Успеа за прв пат да направи толкава глупост што и македонците, посебно македонските политичари за прв пат почнаа да им се спротивставуваат на странци. Тука пред се мислам на претседателот Иванов, но и на повеќето десетици илјади граѓани кои секојдневно протестираат против власта во доаѓање која треба да не избрише како народ и Македонија како унитарна матична држава на македонскиот народ. Овие протести за сега се превентивни. Нека се обиде Заев да го заобиколи парламентот и мандатот од претседателот и со државен удар да дојде на власт, па да видиме што ќе се случи. Во секој случај Македонија веќе не е иста каква што беше порано во времето на Рамковни и Пржински спогодби. Народот ја зема работата во свои раце. За разлика од Груевски кој дозволи странци да организираат избори во Македонија и да не го почитуваат договореното туку секогаш да прават измена на македонска штета. Да потсетам дека ЕУ му честиташе на Макрон за победа во првиот круг на претседателските избори во Франција иако има и втор круг, а не му честиташе за победата на Груевски на изборите во Македонија. Од сељакот од Муртино такво нешто очекував затоа што не му е прв пат, но за тие од ЕУ мислев дека барем знаат да глумат култура.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10635
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

НОВА ВЛАДА И ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО Empty Re: НОВА ВЛАДА И ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО

Пишување by трендафил Чет Апр 27 2017, 19:25

Изгледа дека конечно имаме народно собрание. Нека ни е со среќа слободата.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10635
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

НОВА ВЛАДА И ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО Empty Re: НОВА ВЛАДА И ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО

Пишување by defo Чет Апр 27 2017, 19:32

дивјаци, прави сте..........толку ќе ви кажам.............Smile

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3303
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

НОВА ВЛАДА И ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО Empty Re: НОВА ВЛАДА И ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО

Пишување by трендафил Чет Апр 27 2017, 20:03

Во борба за слобода не се бираат средства. Колку што гледам Заев уште не е обесен. Народот е тој што ќе одлучи на предвремените избори кој ќе биде власт, да напишам уште еднаш, сега кога картите се отворени од страна на политичките партии. Следните избори ќе бидат слободни без мешање со пари, определување на датум или било какво друго дејствие од странци во врска со нашите избори. Всушност ова е најцивилизирано влегување на народ во некое Собрание. Од утре ќе можеме да почнеме со поставување на нови темели на македонската држава со отфрлање на охридско рамковни, пржински и други насилно наметнати решенија. Не може да зборува за демократија некој роб на странци од меѓународната банда што се нарекува самата меѓународна заедница. Посакувам следен премиер да биде некој од лидерите на движењето За заедничка Македонија.
Наместо да ја заврши политичката кариера достоинствено, Заев ја заврши кариерата како непослушно дете со добиен ќотек. Будала ли беше Заев кога помисли дека обидот за државен удар ќе му помине!? Сепак се надевам дека полицијата ќе ги извлече живи и колку што може здрави предавниците, за да може да бидат судени во нормална правна процедура.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10635
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

НОВА ВЛАДА И ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО Empty Re: НОВА ВЛАДА И ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО

Пишување by defo Чет Апр 27 2017, 20:05

НОВА ВЛАДА И ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО C-cAPxLXYAA8zrJ

Не токму, дел од денешниве полицајци ќе лежат во затвор...........а и овие шо бегаа од камера ко пички.....

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3303
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

НОВА ВЛАДА И ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО Empty Re: НОВА ВЛАДА И ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО

Пишување by defo Чет Апр 27 2017, 20:10

НОВА ВЛАДА И ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО C-cClLuXgAA-zzu

НОВА ВЛАДА И ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО C-cClLuXoAAIzwo

НОВА ВЛАДА И ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО C-cClLuXkAAGW09

НОВА ВЛАДА И ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО C-cClLuXoAE7Q2r


Последна непотврдена информација е дека Села е повредем и се наоѓа во животна опасност.

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3303
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

НОВА ВЛАДА И ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО Empty Re: НОВА ВЛАДА И ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО

Пишување by osa Чет Апр 27 2017, 20:29

idioti ,kade e policijata ...lesno e da tepash studenti i goloraki luge ,no ovie divjaci koj ke gi sopre ...ubavi prashanja na tviter : ke lezat li zatvor organizatorite na ovie nasilija ...puknaa da kazat deka bila demolirana kancalarijata na horhe (iako site znaeme deka lichno dpmneovcite ja demoliraa za da izgleda deka uchesnicite vo sharenata revolucija se huligani) a kade se da kazat deka vaka ne se brani drzavata ....ke lezat li zatvor ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16275
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

НОВА ВЛАДА И ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО Empty Re: НОВА ВЛАДА И ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО

Пишување by defo Чет Апр 27 2017, 20:31

Види со нападов врз Села, само ќе се продлабочи јазот меѓу Албанци и Македонци, ќе има уште подлабоки проблеми. Ама некој со празна тиква ко оваа на трендафил, неможе да разбере.

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3303
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

НОВА ВЛАДА И ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО Empty Re: НОВА ВЛАДА И ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО

Пишување by defo Чет Апр 27 2017, 21:04

Бидете внимателни со информации, веста за Села е лага, пласирана од Вечер, Курир, издадена од инфомакс, со една цел предизвикување тензии.

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3303
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

НОВА ВЛАДА И ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО Empty Re: НОВА ВЛАДА И ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО

Пишување by трендафил Чет Апр 27 2017, 21:28

Каде е полицијата треба да го прашате министерот за внатрешни кој е од вашите редови, од нели според вас реформската ДУИ, од која не се обвинетите за поткуп од по 2,5 милиона долари реформските Али Ахмети и Муса Џафери, а криминалниот избор на Талат Џафери за божем претседател на Собранието не е државен удар. Народот всушност ме бара власт туку нови избори. Без мешање на меѓународната банда чии слуги се СДС и партиите на македонците од албанско малцинство.. Не знам дали има повредени пратеници. Мислам дека имаат доволно тврди глави за да не може да им се случат потешки повреди. Има сигурно повредени Македонци во борбата за слобода кои се пренесени во градската болница. Очекувам дека вашиот министер ќе изврши насилство врз народот. За жал.
Странците гледам бладаат за некакви луѓе со качулки и други глупости. Се разбира дека не сакаат кога народот се случува сам, без тие да организираат протести. Се надевам дека од следната година 27 април ќе биде државен празник. За навек.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10635
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

НОВА ВЛАДА И ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО Empty Re: НОВА ВЛАДА И ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО

Пишување by defo Чет Апр 27 2017, 21:31

Да се разбереме, ЕБР служат за:
1. Тепање на студенти во библиотека
2. Одбрана на штабот на ДПМНЕ
3. Одбрана на криминалот
Толку.

via FB

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3303
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

НОВА ВЛАДА И ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО Empty Re: НОВА ВЛАДА И ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО

Пишување by defo Чет Апр 27 2017, 21:33

трендафил напиша:
Странците гледам бладаат за некакви луѓе со качулки и други глупости. Се разбира дека не сакаат кога народот се случува сам, без тие да организираат протести. Се надевам дека од следната година 27 април ќе биде државен празник. За навек.

Ако е така, јас во таа држава, која успут ќе се вика Нешто Македонија(Нешто), не би живеел.
defo
defo

Број на мислења : 3303
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

НОВА ВЛАДА И ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО Empty Re: НОВА ВЛАДА И ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО

Пишување by трендафил Чет Апр 27 2017, 21:36

Ти пожелувам среќа во животот каде и да се одлучиш да живееш. Кога веќе не ја сакаш Македонија онаква каква што ја сака мнозинството. Унитарна. Претпоставувам дека ќе се одлучиш за некоја федерација според тоа што го изнесуваш на форумов.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10635
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

НОВА ВЛАДА И ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО Empty Re: НОВА ВЛАДА И ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО

Пишување by трендафил Чет Апр 27 2017, 22:04

Зошто никој од СДСМ не реагираше кога некој пратеник идиот непосредно пред изборот на Талат Џафери во Собранието на Македонија ја запеа химната на Албанија. Демек тој бил Албанец, а не Македонец од албанското малцинство. Нека им е алал на умот на Заев и на неговите наредбодавачи. Со што мислеа кога пресметаа дека со илегалниот избор на божем претседател ба Собранието ќе помине неказнето? Не можам да го амнестирам од одговорност ниту Груевски. Наместо да преговара со криминалец со посредство на меѓународна банда, требаше да го апси Заев и да ги протера амбасадорите што се мешаа во нашите работи.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10635
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

НОВА ВЛАДА И ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО Empty Re: НОВА ВЛАДА И ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО

Пишување by defo Чет Апр 27 2017, 22:25

Јау мени, овај Хорхе е будала човек, дефинитивно.......единица мерка за будалија 1 Хорхе.

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3303
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

НОВА ВЛАДА И ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО Empty Re: НОВА ВЛАДА И ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО

Пишување by osa Чет Апр 27 2017, 22:36

i toa golema mnogu ...breeeeejjjjjj ...izjavuva zamisli DENES SE SLUCHI KRSHENJE NA USTAVOT NA DRZAVATA I KRSHENJE NA DELOVNIKOT NA SOBRANIETO ....pa prodolzuva idiotot NEKA DOJDAT KAJ MENE  LIDERITE PA KE RAZGOVARAME ,i SAMO NIE MOZE DA SI GI RESHIME PROBLEMITE SAMI I NE NI TREBA NIKOJ......NIKOJ ODNADVOR NEMA DA NI GI RESHI PROBLEMITE ( DEMEK ZOSHTO SE SOBRALE AMBASADORITE VO DRZAVATA  I SVIKAA PRES KONFERENCIJA NA KOJA GI OSUDIJA SITE AKTERI ,A MU GO CHESTITAA IZBOROT NA NOVIOT PREDSEDATEL NA SOBRANIETO TALAT DZAFERI ....


Последната промена е направена од osa на Чет Апр 27 2017, 22:45. Мислењето е променето 2 пати.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16275
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

НОВА ВЛАДА И ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО Empty Re: НОВА ВЛАДА И ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО

Пишување by osa Чет Апр 27 2017, 22:41

zamislete od shto e glup prviot del od obrakanjeto go prepishal od porakata na feisbuk na gujo shto ja napishal ....da bidat prisebni graganite ,da bidat mirni ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16275
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

НОВА ВЛАДА И ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО Empty Re: НОВА ВЛАДА И ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО

Пишување by трендафил Чет Апр 27 2017, 23:59

А како треба са де каже на подруг начин кршењето на Уставот и деловодникот на Собранието. Не знам дали сте во состојба да размислувате непристрасно, но сепак ќе прашам дали некој оспори кога водењето на првата конститутивна седница на Собранието го започна Трајко Вељановски. Колку што знам не на седница на Собранието. Како може друг после затворена седница и закажано продолжување да почне нова седница без да има покани до пратениците? Во секој случај никој не бара ВМРО да дојде на власт без избори ниту да влезе со по некој министер во власта како што бараше СДС? и каква што имаше. Познавајќи го СДС? и македонците од албанско потекло, не верувам дека ќе отиде на средба кај Иванов, но веројатно ќе пратат некој од понизок партиски ранг. Не знам ни во каква здравствена состојба е Заев по случувањето на народот, но верувам дека дебело го наплатил ризикот од Сорос и албанската мафија, па не го жалам.
Не знам ни со кој ум, односно која будала реши да избира нелегален претседател на Собранието токму во време кога повеќе десетици илјади протестанти има на веќе двомесечните редовни протести. Доколку некоја будала не сака со сила да предизвика инциденти. Тука не мислам на наредбодавачот кој си живее дома во САД или Брисел, туку на сељакот од Муртино. Нејасно е и тоа како телохранителот за Заев извади пиштол во Собранието, кога не би смеел да го внесе. Токму по вадењето на пиштолот дојде и ќотекот. И понатаму ли очекувате дека ќе имаме чукнат (овој пат по глава) мандатар.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10635
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

НОВА ВЛАДА И ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО Empty Re: НОВА ВЛАДА И ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО

Пишување by defo Пон Мај 01 2017, 18:48

Хот Ји ппорача итно да се формира влада
Заменик помошникот државен секретар на САД за Европа и Евроазија, Хојт Брајан Ји по средбата на лидерите на парламентарните партии, собранискиот спикер Талат Џафери и претседателот Ѓорге Иванов, го поздрави изборот на Џафери и порача дека е многу важно да му се дозволи да ја врши својата функција и дека итно е потребно формирање нова влада.


Моето мислење е дека нема да се формира нормална влада, ќе биде еспертска влада, нема да е со членови на партии, него некакви „експерти“, која би организирала избори негде Декември 2017, Јануари Фебруари 2018, топтаан сите три избори. Пошо до тогаш и на Хорхе му завршува мандатот. Евентулно парламентарните да се одложат ради даден датум за преговори со ЕУ и прием во НАТО, и таквата влада да опстои макс 1.5 година. Ама ова се само мои мислења.
defo
defo

Број на мислења : 3303
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

НОВА ВЛАДА И ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО Empty Re: НОВА ВЛАДА И ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО

Пишување by трендафил Пон Мај 01 2017, 19:55

Тешко дека некој ќе се осмели да ни го смени името, а сите знаеме дека идиотите од НАТО и ЕУ, меѓу кои е и виетнамецот Хојт Ли чиј татко по ослободувањето на Виетнам морал да побегне во САД бидејќи бил предавник на својата земја, нема да мрднат од сегашната позиција доколку не го сториме тоа. Ако сега имаше случување на народот без поголеми последици по никој, во случај на промена на името сите што за тоа ќе бидат заслужни веројатно ќе имаат опасност и по својот, но и по животите на своите блиски, при што би се користеле сите средства. И тероризам.
Иначе прво би требало да се најде начин да се одржат локални избори со што помало доцнење, бидејќи мандатот на сегашната локална самоуправа завршува за две недели. Тие избори ќе ја покажат волјата на народот и дали има потреба од предвремени парламентарни избори. И Белгија не можеше да состави влада две години пред некое време, па немаше посета од странци притискувачи. Вака сум во недоумица дали Македонија е окупирана или слободна земја. Ако сме окупирани должност на секој граѓанин е да се бори за слобода.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10635
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

НОВА ВЛАДА И ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО Empty Re: НОВА ВЛАДА И ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО

Пишување by defo Пон Мај 01 2017, 21:05

Не ние не сме Трендо окупирана земја, ние сме Трендо режим, диктатура една од последните две диктатури во Европа.

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3303
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

НОВА ВЛАДА И ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО Empty Re: НОВА ВЛАДА И ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО

Пишување by defo Пон Мај 01 2017, 21:55

НОВА ВЛАДА И ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО Papa-francisco_181428

Папата Франциско повика на молитва за Македонија поради сериозната политичка ситуација во земјата и по насилните случувања во македонскиот паралемент во четвртокот.

Папата повикот за молитва го упати на Плоштадот Свети Петар во Ватикан, пред околу 10.000 луѓе.

Поглаварот на Римокатоличката црква им зборуваше на верниците и за ситуацијата во Венецуела, барајќи да се стави крај на насилството и тешката хуманитарна, социјална, политичка и економска криза во таа земја.

Тој изрази загриженост поради големиот број загинати и повредени луѓе во Венецуела.


Е ова е веќе загрижувачко!!!
Извор Фокус

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3303
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

НОВА ВЛАДА И ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО Empty Re: НОВА ВЛАДА И ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО

Пишување by трендафил Сре Мај 03 2017, 08:04

Интересно е како си разбрал дека папата повика на молитва за да и се смени името на Македонија и да се спаси Македонија од Македонци. Папата упати повик за молитва за Република Македонија, користејќи го токму името РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА. Па од тука мислам дека молитвата треба да се однесува повеќе на тоа, да го цитирам виетнамецот Хојт Ји, Вашингтон, Брисел и Берлин да ги тргнат своите валкани раце од Македонија, отколку да се спаси Македонија од Македонци што си ја сакаат државата и својот идентитет. Веројатно и да се спаси Македонија од евентуална муслиманска наезда од бегалците поддржани од Сорос или Меркел, на пример.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10635
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

НОВА ВЛАДА И ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО Empty Re: НОВА ВЛАДА И ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО

Пишување by OPOZICIONER Сре Мај 03 2017, 19:29

трендафил напиша:Интересно е како си разбрал дека папата повика на молитва за да и се смени името на Македонија и да се спаси Македонија од Македонци. Папата упати повик за молитва за Република Македонија, користејќи го токму името РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА. Па од тука мислам дека молитвата треба да се однесува повеќе на тоа, да го цитирам виетнамецот Хојт Ји, Вашингтон, Брисел и Берлин да ги тргнат своите валкани раце од Македонија, отколку да се спаси Македонија од Македонци што си ја сакаат државата и својот идентитет. Веројатно и да се спаси Македонија од евентуална муслиманска наезда од бегалците поддржани од Сорос или Меркел, на пример.

ke se raduam ako si razbral ti Very Happy
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 940
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

НОВА ВЛАДА И ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО Empty Re: НОВА ВЛАДА И ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот