Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

НОВА ВЛАДА И ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО

5 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

НОВА ВЛАДА И ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО - Page 2 Empty Re: НОВА ВЛАДА И ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО

Пишување by defo Сре Мај 03, 2017 7:48 pm

Значи Талат денеска стана прв парламентарец, или ќе стане таков, бидејќи е во процедура, како наеднаш ДПМНЕ ретерира од своите ставови, дека ќе остане до крај не се знае, останува да видиме. Или можда официјално никогаш и да не разбереме. Ова за мене лично не е победа, ова за мене е само уште еден од низата на неуспеси како општество, кое се оправува под притисоци и уцени, општество во кое нема закон и ред, во кое се се турка на мускули, и секако во кое партискиот лидер е БОГ И батина. Успехот ќе дојде во онај момент во кој ќе се расформира од корен таквиот систем. А та демонтажа почна денес и ќе трае во наредниов период, колку успешно ќе видиме, се надевам ептен успешно и наскоро ќе станеме нормално општество со нормални вредности. Епа дечки, дојдовме до почетокот, каков ќе ни е крајот од нас зависи.

defo

Број на мислења : 2814
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

НОВА ВЛАДА И ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО - Page 2 Empty Re: НОВА ВЛАДА И ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО

Пишување by SHARENI Сре Мај 03, 2017 7:56 pm

defo напиша:Значи Талат денеска стана прв парламентарец, или ќе стане таков, бидејќи е во процедура,  како наеднаш ДПМНЕ ретерира од своите ставови, дека ќе остане до крај не се знае, останува да видиме. Или можда официјално никогаш и да не разбереме.  Ова за мене лично не е победа, ова за мене е само уште еден од низата на неуспеси како општество, кое се оправува под притисоци и уцени, општество во кое нема закон и ред, во кое се се турка на мускули, и секако во кое партискиот лидер е БОГ И батина. Успехот ќе дојде во онај момент во кој ќе се расформира од корен таквиот систем. А та демонтажа почна денес и ќе трае во наредниов период, колку успешно ќе видиме, се надевам ептен успешно и наскоро ќе станеме нормално општество со нормални вредности.  Епа дечки, дојдовме до почетокот, каков ќе ни е крајот од нас зависи.
Nekako ne si mi bash najasen ,za shto se dvoumish ?zarem mislish i ovie nema da kazat jasno na glas pa kazuas nema nikogas da razbereme ?I mene ne mi e bas jasno i me nervira sto televiziite samo kazuvat vleze ,a kako, koj mu otvori, koj mu dozvoli ,trajko ?
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 763
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

НОВА ВЛАДА И ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО - Page 2 Empty Re: НОВА ВЛАДА И ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО

Пишување by defo Сре Мај 03, 2017 10:58 pm

Можно е да не разберем која беше цената за привидниов мирен трансфер од вчера во 18 до дене до 9, за 16 часа многу работи очигледно се одиграле, што и како останува да се види и открие(каже).

defo

Број на мислења : 2814
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

НОВА ВЛАДА И ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО - Page 2 Empty Re: НОВА ВЛАДА И ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО

Пишување by трендафил Чет Мај 04, 2017 6:57 am

Претпоставувам дека НАТО и ЕУ претеле дека доколку не се дозволи поставување на нивната власт која ја наместија по две одлагања на закажаните предвремени избори, односно додека не обезбедија, да не кажам купија доволен број на албански гласови за СДСМ, дека ќе ни се повтори Егејска Македонија, односно дека ќе извршат геноцид врз Македонците во дел од територијата која би станала дел од т.н. голема Албанија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

НОВА ВЛАДА И ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО - Page 2 Empty Re: НОВА ВЛАДА И ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО

Пишување by defo Чет Мај 04, 2017 7:54 am

Трендо, уште ли бе ги браниш, не се предаваш а.......добар, добар..браво добро дете, имаш ти лапнато поголема коска од ДПМНЕ, ама и еден поголем во процепот од позади.

defo

Број на мислења : 2814
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

НОВА ВЛАДА И ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО - Page 2 Empty Re: НОВА ВЛАДА И ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО

Пишување by трендафил Чет Мај 04, 2017 9:04 am

Не знам од каде ти е помислата дека ако некој не ја сака меѓународната банда што се претставува како меѓународна заедница и која два пати ги одложи изборите додека не успее да обезбеди доволно албански гласови за СДСМ за да може да го прави ова што го прави, дека е за ВМРО. Јас напротив, посакувам друга партија или нов лидер на постоечка, што ќе протера амбасадор од типот на Бејли, што нема да дозволи странци да управуваат со нашата земја. ВМРО беше подобар од СДСМ кога станува збор за основните работи, името и идентитетот, но за жал како власт дозволи странци да определат услови и датум на избори, тој датум на два пати своеволно да го сменат со дозвола на ВМРО, што за мене исто така е предавнички чин. Но морам ВМРО да го поддржувам од немај каде, затоа што во моментов нема друга реална политичка опција што може да победи на избори или да победи воено што е многу подобро решение, но е неверојатно поради тоа што Македонија е далеку послаба од непријателот, НАТО и ЕУ. Нека успее СДСМ да се ослободи од диктатурата на Заев и нека дојде нормален лидер кој ќе ги брани интересите на Македонија и Македонците (под што ги подразбирам сите граѓани на Република Македонија плус етничките Македонци и припадниците на малцинствата од нашата земја што се иселиле во дијаспората). Да заклучам. Споредувајќи ги двете партии кои во моментов можат да се борат за власт, го поддржувам ВМРО. Во други услови сигурно е дека би поддржал друга партија. Доколку ВМРО не се прилагоди на тие услови. Или СДСМ можеби, во што за жал следејќи ве вас на овој форум и други медиуми за жал не верувам.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

НОВА ВЛАДА И ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО - Page 2 Empty Re: НОВА ВЛАДА И ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО

Пишување by трендафил Пет Мај 05, 2017 7:01 pm

И коментаторот на Винер Цајтунг мисли дека во Македонија е извршен државен удар со помош на САД и ЕУ.

http://www.wienerzeitung.at/meinungen/gastkommentare/889796_Putsch-in-Mazedonien-unter-der-Aegide-von-USA-und-EU.html

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

НОВА ВЛАДА И ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО - Page 2 Empty Re: НОВА ВЛАДА И ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО

Пишување by OPOZICIONER Саб Мај 06, 2017 2:10 am

трендафил напиша:И коментаторот на Винер Цајтунг мисли дека во Македонија е извршен државен удар со помош на САД и ЕУ.

http://www.wienerzeitung.at/meinungen/gastkommentare/889796_Putsch-in-Mazedonien-unter-der-Aegide-von-USA-und-EU.html

e more trendo ushte barash opravduvanje za kriminal koj tezi pet milijardi minimum
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 885
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

НОВА ВЛАДА И ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО - Page 2 Empty Re: НОВА ВЛАДА И ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО

Пишување by трендафил Саб Мај 06, 2017 6:36 pm

Да се стават на купче сите обвиненија на СЈО до сега тешко дека ќе се дојде до сума од 20 милиона. Приказната со 5 милијарди измислена од меѓународната банда што сака да инсталира окупациона, квислиншка влада во Македонија тешко дека може да ја прифати нормален човек. Не знам зошто се обидуваш да го претставиш Груевски како економски супермен, кој божем енормно крадел, а направи мнооооооооооооогу повеќе од СДС? кој не краде. Да потсетам само дека Груевски на свое барање нема амнестија за ниту едно обвинение и секогаш се појавува на судските рочишта, за разлика од амнестираниот криминалец Зоран Заев. Или амнестираниот криминалец Талат Џафери.
Патем, никој не може да биде прогласен за виновен додека не биде осуден, посебно ако тој што тоа го прави има свое обвинителство какво што има меѓународната банда што се претставува како меѓународна заедница чиј дел сте и вие како домашни предавници. Ако навистина мислите дека има огромен криминал, а Катица Јанева со својот тим е неспособна тоа да го докаже, вие треба да бидете први што ќе барате укинување на ова обвинителство. Доколку немате проблеми од ментална природа, за што не можам да дискутирам бидејќи не сум психијатар. Во секој случај доколку ВМРО се криминалци, а вие сте предавници, што исто така е криминал, има и други луѓе во Македонија што можат да дојдат на власт. Во моментов се бараат нови избори. Без никакви други условувања какви што имаше меѓународната банда на која и припаѓаш и што сака изгледа да воспостави нешто како Четврт рајх во Европа.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

НОВА ВЛАДА И ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО - Page 2 Empty Re: НОВА ВЛАДА И ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО

Пишување by osa Саб Мај 06, 2017 11:03 pm

трендафил напиша:Да се стават на купче сите обвиненија на СЈО до сега тешко дека ќе се дојде до сума од 20 милиона. Приказната со 5 милијарди измислена од меѓународната банда што сака да инсталира окупациона, квислиншка влада во Македонија тешко дека може да ја прифати нормален човек. Не знам зошто се обидуваш да го претставиш Груевски како економски супермен, кој божем енормно крадел, а направи мнооооооооооооогу повеќе од СДС? кој не краде. Да потсетам само дека Груевски на свое барање нема амнестија за ниту едно обвинение и секогаш се појавува на судските рочишта, за разлика од амнестираниот криминалец Зоран Заев. Или амнестираниот криминалец Талат Џафери.
Патем, никој не може да биде прогласен за виновен додека не биде осуден, посебно ако тој што тоа го прави има свое обвинителство какво што има меѓународната банда што се претставува како меѓународна заедница чиј дел сте и вие како домашни предавници. Ако навистина мислите дека има огромен криминал, а Катица Јанева со својот тим е неспособна тоа да го докаже, вие треба да бидете први што ќе барате укинување на ова обвинителство. Доколку немате проблеми од ментална природа, за што не можам да дискутирам бидејќи не сум психијатар. Во секој случај доколку ВМРО се криминалци, а вие сте предавници, што исто така е криминал, има и други луѓе во Македонија што можат да дојдат на власт. Во моментов се бараат нови избори. Без никакви други условувања какви што имаше меѓународната банда на која и припаѓаш и што сака изгледа да воспостави нешто како Четврт рајх во Европа.


e mnogu lazesh bre trendo ... Zaev pobara da ne bide amnestiran i se pojavuva na sudskite rochishta ....ti si gi smeshal lonchinjata ....Gujo kasni po pola saat na rochishte ,ako epten se udobrovoli da otide ......

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16125
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

НОВА ВЛАДА И ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО - Page 2 Empty Re: НОВА ВЛАДА И ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО

Пишување by OPOZICIONER Саб Мај 06, 2017 11:10 pm

трендафил напиша:Да се стават на купче сите обвиненија на СЈО до сега тешко дека ќе се дојде до сума од 20 милиона. Приказната со 5 милијарди измислена од меѓународната банда што сака да инсталира окупациона, квислиншка влада во Македонија тешко дека може да ја прифати нормален човек. Не знам зошто се обидуваш да го претставиш Груевски како економски супермен, кој божем енормно крадел, а направи мнооооооооооооогу повеќе од СДС? кој не краде. Да потсетам само дека Груевски на свое барање нема амнестија за ниту едно обвинение и секогаш се појавува на судските рочишта, за разлика од амнестираниот криминалец Зоран Заев. Или амнестираниот криминалец Талат Џафери.
Патем, никој не може да биде прогласен за виновен додека не биде осуден, посебно ако тој што тоа го прави има свое обвинителство какво што има меѓународната банда што се претставува како меѓународна заедница чиј дел сте и вие како домашни предавници. Ако навистина мислите дека има огромен криминал, а Катица Јанева со својот тим е неспособна тоа да го докаже, вие треба да бидете први што ќе барате укинување на ова обвинителство. Доколку немате проблеми од ментална природа, за што не можам да дискутирам бидејќи не сум психијатар. Во секој случај доколку ВМРО се криминалци, а вие сте предавници, што исто така е криминал, има и други луѓе во Македонија што можат да дојдат на власт. Во моментов се бараат нови избори. Без никакви други условувања какви што имаше меѓународната банда на која и припаѓаш и што сака изгледа да воспостави нешто како Четврт рајх во Европа.

kako ne razbirash deka ne e prikazna tuku vistina i toa ne kazavme nie od SDSM ,ne kazaa od DUI ,Besa ili bilo koj drug od drzavata ,tuku site slushnavme kolku kradela i kako kradela vrhushkata vo dpmne ,oni sami si kazuvaat vo bombite !
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 885
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

НОВА ВЛАДА И ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО - Page 2 Empty Re: НОВА ВЛАДА И ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО

Пишување by трендафил Нед Мај 07, 2017 7:03 pm

Јасно е само дека со бомбите така сакаше да прикаже амнестираниот криминалец Зоран Заев. Според досегашниот тек на истрагите на СЈО, кое е пред крај на мандатот, повеќе изгледа дека се работи за клевета. Во секој случај на локалните избори, дури и ако повторно бидат наместени како парламентарните, ќе видиме колку луѓе веруваат во овие приказни. Нешто ми изгледа дека повеќе Македонци, тука мислам на сите етнички заедници освен на албанското малцинство, мислат дека повеќе сте вие предавници, отколку тие од ВМРО што се криминалци. Да завршам со едно прашање. Дали ако Заев стане премиер, брат му, Вицето, ќе биде министер за финансии. Затоа што Заев му верува и кај него ги испраќа „муштериите“ да уплатат по едно евро од квадрат.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

НОВА ВЛАДА И ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО - Page 2 Empty Re: НОВА ВЛАДА И ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот