Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

По албанската химна и албанско знаме во парламентот

Go down

По албанската химна и албанско знаме во парламентот Empty По албанската химна и албанско знаме во парламентот

Пишување by трендафил on Сре Мај 03, 2017 1:06 pm

Ајде да ви честитам на победата односно влезот на Талат Џафери во претседателскиот кабинет каде што гледам поставил и албанско знаме. Уште и со иста големина како македонското. Прв гостин му беше амбасадорот на ЕУ. Не знам во која секунда по влегувањето на т.н. претседатл на Собранието. Читам дека и кога Анте Павелиќ ја преземал власта во Хрватска прв гостин му бил претставник на фашистичка Германија.

Напомена, ниту една окупаторска или квислиншка власт не била ниту ќе биде долготрајна.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

По албанската химна и албанско знаме во парламентот Empty Re: По албанската химна и албанско знаме во парламентот

Пишување by OPOZICIONER on Сре Мај 03, 2017 7:24 pm

трендафил напиша:Ајде да ви честитам на победата односно влезот на Талат Џафери во претседателскиот кабинет каде што гледам поставил и албанско знаме. Уште и со иста големина како македонското. Прв гостин му беше амбасадорот на ЕУ. Не знам во која секунда по влегувањето на т.н. претседатл на Собранието. Читам дека и кога Анте Павелиќ ја преземал власта во Хрватска прв гостин му бил претставник на фашистичка Германија.

Напомена, ниту една окупаторска или квислиншка власт не била ниту ќе биде долготрајна.

koj gubi ima pravo da se zali ,samo kako mozevte i na posledniot shtos da poveruvate ,da vlezete kako nasilnici ,i sega ke go jadete so godini vo zatvor ,nema da moze da vidite kolku ke trae ovaa vlast
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 813
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

По албанската химна и албанско знаме во парламентот Empty Re: По албанската химна и албанско знаме во парламентот

Пишување by OPOZICIONER on Сре Мај 03, 2017 7:25 pm

vidi trendafile glup narod silna drzava
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 813
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

По албанската химна и албанско знаме во парламентот Empty Re: По албанската химна и албанско знаме во парламентот

Пишување by defo on Сре Мај 03, 2017 7:39 pm

Точно Трендафиле, и јас не се слагам со не едно, двете албански знамиња во кабинетот на Џафери, има изричит закон за користење на знамиња кои треба да се почитува, а непочитувачот да се санкционира. Ама исто ми сметаа и сликите на Грујо, алијас Тито во училиштата и општините во Источна Македонија. Ама тогаш не реагираше, свршуваше на тие слики. Така да Трендо тоа е разликата измеѓу тебе и мене ти си просто ДПМНЕ-овче и такво ќе си останеш. Уште многу работи Трендо треба да се средат.

defo

Број на мислења : 2399
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

По албанската химна и албанско знаме во парламентот Empty Re: По албанската химна и албанско знаме во парламентот

Пишување by трендафил on Чет Мај 04, 2017 6:37 am

Само констатирам дека Заев лажеше кога најави, според програмата на новата влада нели, дека симболите на државата ќе се почитуваат. Што се однесува до народот тој не е глупав, ниту државата е силна. Само имаме силен противник, меѓународна банда која се самонарекува меѓународна заедница и која за жал има воспоставено управа и над НАТО и ЕУ. Поради нив, а не поради вас, нивните квислиншки слуги, битката ќе мора да ја водиме на гандиевски начин со евентуално по некој терористички акт од порадикалните Македонци врз командантите на предавниците. Јас сум поборник за мирната опција, но не голем противник на тероризмот доколку не е од типот на ИСИЛ, на кому иде, врз цивили, туку врз одредени цели.
Отворена војна против силен непријател може само да доведе до повторување на нов геноцид. Истиот што вашите газди го направија во Егејска Македонија, кога меѓу другото врз нас, Македонците, тестираа како напалм бомби спржуваат цивили. Се надевам дека Господ ќе ги слушне молбите на кои повика Папата и дека ќе и помогне на Република Македонија.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

По албанската химна и албанско знаме во парламентот Empty Re: По албанската химна и албанско знаме во парламентот

Пишување by трендафил on Чет Мај 04, 2017 7:07 am

Од владината коалиција до сега само ДОМ го осуди кршењето на македонскиот суверенитет со поставување на знаме на странска државо во кабинентот на квислиншкиот претседател на Собранието. Види повеќе

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

По албанската химна и албанско знаме во парламентот Empty Re: По албанската химна и албанско знаме во парламентот

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот