Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Скопското обвинителство бара МВР да приведе 15 лица осомничени за насилствата во парламентот

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Скопското обвинителство бара МВР да приведе 15 лица осомничени за насилствата во парламентот Empty Скопското обвинителство бара МВР да приведе 15 лица осомничени за насилствата во парламентот

Пишување by defo on Саб Апр 29, 2017 11:57 pm

Скопското обвинителство барало да приведе 15 лица за настаните од четвртокот, и плус 4 лица со Б.И, Б.Д, В.Ј и И.Д на информативен разговор.

Лице Б.Д е всушност Боби Богдан Илиевски, кој во моментов заедно со Игор Дурловски и Борис Дамоски гледа PrisonBreak
Скопското обвинителство бара МВР да приведе 15 лица осомничени за насилствата во парламентот C-nKOKmXsAAosWX


Па уше и си го играат......Ајде до година ќе пее Дурло, на затворено славејче..........
Скопското обвинителство бара МВР да приведе 15 лица осомничени за насилствата во парламентот C-nKQ_SXUAAiP-Idefo

Број на мислења : 2400
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Скопското обвинителство бара МВР да приведе 15 лица осомничени за насилствата во парламентот Empty Re: Скопското обвинителство бара МВР да приведе 15 лица осомничени за насилствата во парламентот

Пишување by osa on Нед Апр 30, 2017 12:40 am

neznam dali bi mozelo so tuzbi vo strazbur ili hag da se istera pravdata ...ovde mislam deka se ke se "ZATASHKA" ...shto da pomislam koga жvika da se pronajdat STORITELITE ....on site gi znae kaj nego se na platen spisok on gi plaka i dovolno e samo da gi predade spisocite ...mislam na platnite spisoci ....plus i nie gi znaeme ,gi gledavme celo vreme ...i sega oni ke shetaat slobodni a onoj so ukradeni 50 kebapi ke lezi zatvor....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15941
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Скопското обвинителство бара МВР да приведе 15 лица осомничени за насилствата во парламентот Empty Re: Скопското обвинителство бара МВР да приведе 15 лица осомничени за насилствата во парламентот

Пишување by osa on Нед Апр 30, 2017 12:56 am

Maximum Overtroll‏
@MaximOvertroll

Follow
More
"цело време ќе бидеме во контакт додека сте во притвор, стражарите се наши ништо нема да ви фали, како на одмор да сте хехе"

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15941
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Скопското обвинителство бара МВР да приведе 15 лица осомничени за насилствата во парламентот Empty Re: Скопското обвинителство бара МВР да приведе 15 лица осомничени за насилствата во парламентот

Пишување by osa on Нед Апр 30, 2017 12:57 am


Хермиона@kvkriss1h
Трендафил дома е?

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15941
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Скопското обвинителство бара МВР да приведе 15 лица осомничени за насилствата во парламентот Empty Re: Скопското обвинителство бара МВР да приведе 15 лица осомничени за насилствата во парламентот

Пишување by osa on Нед Апр 30, 2017 1:00 am


Ибе Паликуќа@ibe_palikukja2h
Ако ги испрашуваат истите полицајци Дамовски, Дурловски и Бетмен, добра кафана ќе си направат.
4RETWEETS8FAVORITES

BRAVO ZA TVITOT ...MOZEBI NEKOJ KE PROCHITA

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15941
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Скопското обвинителство бара МВР да приведе 15 лица осомничени за насилствата во парламентот Empty Re: Скопското обвинителство бара МВР да приведе 15 лица осомничени за насилствата во парламентот

Пишување by osa on Нед Апр 30, 2017 1:02 am

TheReal@stefan_tod1h
Јас мислам пред да влезат во притвор да им побараат да ја отфрлат платформата како што е ред
3RETWEETS18FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15941
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Скопското обвинителство бара МВР да приведе 15 лица осомничени за насилствата во парламентот Empty Re: Скопското обвинителство бара МВР да приведе 15 лица осомничени за насилствата во парламентот

Пишување by osa on Нед Апр 30, 2017 1:03 am

eve pak drugi napishale namesto mene ...da ne se povtoruvame ,jas gi postiram Very Happy...TVITOVITE ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15941
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Скопското обвинителство бара МВР да приведе 15 лица осомничени за насилствата во парламентот Empty Re: Скопското обвинителство бара МВР да приведе 15 лица осомничени за насилствата во парламентот

Пишување by defo on Нед Апр 30, 2017 5:47 pm


Пресс на СДСМ кои се тепачите......

defo

Број на мислења : 2400
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Скопското обвинителство бара МВР да приведе 15 лица осомничени за насилствата во парламентот Empty Re: Скопското обвинителство бара МВР да приведе 15 лица осомничени за насилствата во парламентот

Пишување by defo on Нед Апр 30, 2017 8:24 pm

Скопското обвинителство бара МВР да приведе 15 лица осомничени за насилствата во парламентот C-rdhRSW0AATMi6

defo

Број на мислења : 2400
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Скопското обвинителство бара МВР да приведе 15 лица осомничени за насилствата во парламентот Empty Re: Скопското обвинителство бара МВР да приведе 15 лица осомничени за насилствата во парламентот

Пишување by трендафил on Нед Апр 30, 2017 9:33 pm

Чудно е што до сега нема пријави и против 58те пратеници што нелегално божем избраа т.н. претседател на собранието спротивно на повеќе членови од Уставот и деловодникот на Собранието и со тоа ги предизвикаа нередите. Еве кои членови се прекршенио ОВДЕ.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6705
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Скопското обвинителство бара МВР да приведе 15 лица осомничени за насилствата во парламентот Empty Re: Скопското обвинителство бара МВР да приведе 15 лица осомничени за насилствата во парламентот

Пишување by osa on Пон Мај 01, 2017 8:58 pm

Притвор за уште едно лице учесник во нередите во Собранието

01.05.2017 | 18:46МакедонијаПрочитано: 8202
Во Основниот суд Скопје 1 пред судија на претходна постапка денеска е спроведено уште едно лице и прифатен е предлогот за притвор на Основното јавно обвинителство (ОЈО). Судот и на ова лице му определи мерка притвор во траење од осум дена, информираат од Основниот суд Скопје 1.

Во текот на вчерашниот ден во Основниот суд Скопје 1 - Скопје пред судија на претходна постапка беа спроведени седум лица за кои судот по ценење на предлогот на ОЈО го прифати предлогот и на четири лица им определи мерка притвор, на едно лице му определи мерка куќен притвор и на две лица мерки на претпазливост, соопштија од Основниот суд Скопје 1 - Скопје.

Предлогот, посочуваат од судот, се однесува на кривичното дело - Учество во толпа што ќе спречи службено лице во вршење на службено дејствие од член 384 став 1 од Кривичниот законик за кое е предвидена казна од една до пет години согласно Законот, а со оглед на тоа што се работи за скратена постапка по новиот Закон за кривична постапка во претходна постапка притворот може да трае најмногу до осум дена.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15941
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Скопското обвинителство бара МВР да приведе 15 лица осомничени за насилствата во парламентот Empty Re: Скопското обвинителство бара МВР да приведе 15 лица осомничени за насилствата во парламентот

Пишување by defo on Пон Мај 01, 2017 9:15 pm


Интересна анализа и докази на Алсат, најреална и најкомплетна анализа на Алсат. Алсат по втор пат на ниво на задачата!!! Браво Алсат!!!

defo

Број на мислења : 2400
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Скопското обвинителство бара МВР да приведе 15 лица осомничени за насилствата во парламентот Empty Re: Скопското обвинителство бара МВР да приведе 15 лица осомничени за насилствата во парламентот

Пишување by трендафил on Сре Мај 03, 2017 8:13 am

Чудно е тоа што до сега обвинителството не побара приведување на тие што се обидуваат да извршат државен удар. На пример тие што го прекршија деловодникот на Собранието по кој претседавач со конститутивната седница на Собранието е претседателот на Собранието од минатиот состав ниту дека тој го спроведува гласањето за нов претседател. Ајде да прашам кој ги изброја гласовите за Талат Џафери. Изгледа тоа беше направено од Брисел, Вашингтон и Берлин. Во Скопје не видовме нешто такво. Ајде да кажам кој беше отсутен во времето на гласање. Сите пратеници од Беса и ДПА, тоа се 5+2=7. Плус Али Ахмети и најстариот пратеник од овој состав, од ДУИ, кој требаше да ја води нели седницата како најстар. Тоа се 9. 69-9=60. Недоволно за избор. Значи дури и да прифатиме дека нелегалното свикување на нова седница е легално, повторно има крадење на гласови. Како на изборите со гласовите на Албанците за СДСМ.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6705
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Скопското обвинителство бара МВР да приведе 15 лица осомничени за насилствата во парламентот Empty Re: Скопското обвинителство бара МВР да приведе 15 лица осомничени за насилствата во парламентот

Пишување by OPOZICIONER on Сре Мај 03, 2017 7:36 pm

трендафил напиша:Чудно е тоа што до сега обвинителството не побара приведување на тие што се обидуваат да извршат државен удар. На пример тие што го прекршија деловодникот на Собранието по кој претседавач со конститутивната седница на Собранието е претседателот на Собранието од минатиот состав ниту дека тој го спроведува гласањето за нов претседател. Ајде да прашам кој ги изброја гласовите за Талат Џафери. Изгледа тоа беше направено од Брисел, Вашингтон и Берлин. Во Скопје не видовме нешто такво. Ајде да кажам кој беше отсутен во времето на гласање. Сите пратеници од Беса и ДПА, тоа се 5+2=7. Плус Али Ахмети и најстариот пратеник од овој состав, од ДУИ, кој требаше да ја води нели седницата како најстар. Тоа се 9. 69-9=60. Недоволно за избор. Значи дури и да прифатиме дека нелегалното свикување на нова седница е легално, повторно има крадење на гласови. Како на изборите со гласовите на Албанците за СДСМ.

vidi ko mi kaze (bez dokaz obvinuvash),ajde vadite gi snimkite i brojte ,seushte ne ste izbrojale tolku dena pominaa,sramota ,ili so
tolku golemo IQ nemozete da izbroite
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 813
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Скопското обвинителство бара МВР да приведе 15 лица осомничени за насилствата во парламентот Empty Re: Скопското обвинителство бара МВР да приведе 15 лица осомничени за насилствата во парламентот

Пишување by трендафил on Чет Мај 04, 2017 6:52 am

Можеби имаше злоупотреба на правата што ги дава Уставот и Деловодникот на тие што сакаат да одвлекуваат со носење на некоја одлука, но не и нивно кршење. А вие не можевте по ниту еден член да почнете нова конститутивна седница водена од најстариот пратеник откако нејзе ја закажа спикерот од претходниот состав. Си го дадовте правото на посилен затоа што за ова прекршување ја имате поддршката од врхушката на НАТО и ЕУ и со тоа доведовте голем број на граѓани да се чувствуваат како да живеат во окупирана земја. Тоа чувство го зголемувате кај нас со секое ново апсење. Како на никој не му падна на ум на пример амнестија со цел да дојде до национално помирување. Или амнестијата е резервирана само за квислиншките слуги на т.н. меѓународна заедница. На пример за Талат Џафери за тероризмот во 2001 година, кога за разлика од настаните во Собранието имаше и мртви, неколку десеттини во реонот под команда на квислиншкиот претседател на Собрание или за Зоран Заев за Глобал или за едно евро кај Вицето. Изгледа дека за секој што не сака власт поставена од странци ќе отворите концентрационен логор, а за тие што ќе направат нешто ќе воведете и смртна казна.
Не знам дали ви е јасно дека со секој потег од типот на внесување на знамето на Република Албанија во Собранието што беше прв потег на нелегално избраниот претседател на Парламент ќе предизвикате поголем гнев кај народот. Резултатите ќе ги видиме на локалните избори, доколку сега откако станавте окупатори воопшто ги закажете.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6705
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Скопското обвинителство бара МВР да приведе 15 лица осомничени за насилствата во парламентот Empty Re: Скопското обвинителство бара МВР да приведе 15 лица осомничени за насилствата во парламентот

Пишување by трендафил on Чет Мај 04, 2017 9:39 am

OPOZICIONER напиша:
трендафил напиша:Чудно е тоа што до сега обвинителството не побара приведување на тие што се обидуваат да извршат државен удар. На пример тие што го прекршија деловодникот на Собранието по кој претседавач со конститутивната седница на Собранието е претседателот на Собранието од минатиот состав ниту дека тој го спроведува гласањето за нов претседател. Ајде да прашам кој ги изброја гласовите за Талат Џафери. Изгледа тоа беше направено од Брисел, Вашингтон и Берлин. Во Скопје не видовме нешто такво. Ајде да кажам кој беше отсутен во времето на гласање. Сите пратеници од Беса и ДПА, тоа се 5+2=7. Плус Али Ахмети и најстариот пратеник од овој состав, од ДУИ, кој требаше да ја води нели седницата како најстар. Тоа се 9. 69-9=60. Недоволно за избор. Значи дури и да прифатиме дека нелегалното свикување на нова седница е легално, повторно има крадење на гласови. Како на изборите со гласовите на Албанците за СДСМ.

vidi ko mi kaze (bez dokaz obvinuvash),ajde vadite gi snimkite i brojte ,seushte ne ste izbrojale tolku dena pominaa,sramota ,ili so
tolku golemo IQ nemozete da izbroite
По кој член од Деловодникот се пребројува по некакви снимки и по кои снимки кога немаше директен пренос на Собранискиот канал, за да се види резултат од гласањето. Колку што гледам по деловодникот гласањето се прави на повик и под контрола на претседавачот со конститутивната седница, а тоа е претседателот од претходниот состав, во случајов Трајко Вељановски. Во секој случај немаше 67 гласа за Талат Џафери, колку што се претставени во дописот испратен во Службениот весник на РМ. Нема ниту записник од седницата и гласањето. По ишанчената квислиншка логика на Хојт Ји и Заев, тој што има власт и без присутни пратеници може да изгласа што сака, кога сака и каде што сака. Нека се обиде некој функционер во САД да истакне знаме на странска држава. Албанија во моментов има и територијални претензии кон нашата земја, па знамето во кабинетот на квислиншкиот претседател на Собрание може да се смета и како влегување на Голема Албанија во Парламентот.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6705
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Скопското обвинителство бара МВР да приведе 15 лица осомничени за насилствата во парламентот Empty Re: Скопското обвинителство бара МВР да приведе 15 лица осомничени за насилствата во парламентот

Пишување by трендафил on Пет Мај 05, 2017 6:55 pm

Ако мислиш дека Зоран Заев требаше да добие повеќе ќотек од Зијадин Села и ако тоа е цел на пишувањето на Либертас, наполно се согласувам. Да не се однесуваше црпнатиот од Муртино како поголем Албанец од Албанците, ниту Села, ниту било кој граѓанин на Република Македонија немаше јавно да се фали дека никогаш не станал на македонската химна, ниту ќе ја кажеше целата серија на глупости со цел да го испровоцира тоа што му се врати како бумеранг. Секој окупатор, без разлика дали се работи за странец или за домашен предавник е легитимна цел во борбата за слобода. И комитите и партизаните ги убивале непријателите. Или биле убиени. Вие сега затварате, утре, кога Македонија ќе се ослободи ќе одговарате за злоделата. И за државниот удар со нелегалниот избор на Претседател на Собранието, кој патем уште го нема отстрането знамето на Република Албанија од својот кабинет. Не ми е познато дека таков случај има во било кој друг парламент во светот. Имало такви случаи, на пример германското знаме со кукестиот крст било истакнувано во земјите во кои имало квислиншка власт како оваа што сега се обидува Четвртиот рајх да инсталира во Македонија.
Вашите газди уште ќе ги обвинат протестантите дека користеле хемиско оружје против кутрите УЧКи и нивните „црпнати“ сојузници.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6705
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Скопското обвинителство бара МВР да приведе 15 лица осомничени за насилствата во парламентот Empty Re: Скопското обвинителство бара МВР да приведе 15 лица осомничени за насилствата во парламентот

Пишување by defo on Сре Мај 10, 2017 8:42 pm

Скопје - Јавното Обвинителство најави кривични пријави против две лица за обид за убиство на пратеникот Зијадин Села за време на насилствата кои се случија на 27 април во Собранието на РМ. Најверојатно станува за двете лица за кои МВР информираше дека утрово се уапсени под сомненине дека учествувале во бруталното претепување на пратеникот Села.
Обвинителството гони две лица за обид за убиство на пратеникот Села

Изгледа ОЈО почна да функционира....ај да им се наздравје кривичните, ќе си лежат за бадијала.

defo

Број на мислења : 2400
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Скопското обвинителство бара МВР да приведе 15 лица осомничени за насилствата во парламентот Empty Re: Скопското обвинителство бара МВР да приведе 15 лица осомничени за насилствата во парламентот

Пишување by Kalinda on Чет Мај 11, 2017 11:00 pm

Точно така ке
си лежите !Вие !
Навистина се надевате
дека ќе направите
влада?
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 486
Join date : 2015-02-28

Вратете се на почетокот Go down

Скопското обвинителство бара МВР да приведе 15 лица осомничени за насилствата во парламентот Empty Re: Скопското обвинителство бара МВР да приведе 15 лица осомничени за насилствата во парламентот

Пишување by трендафил on Саб Мај 13, 2017 10:40 pm

Очигледно е дека на командант Форина, со цивилно име Талат Џафери му простија и ВМРО кога го избраа за министер за одбрана и СДСМ кој го унапреди во претседател на Собранието. Еве дел од неговата биографија овде.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6705
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Скопското обвинителство бара МВР да приведе 15 лица осомничени за насилствата во парламентот Empty Re: Скопското обвинителство бара МВР да приведе 15 лица осомничени за насилствата во парламентот

Пишување by трендафил on Пон Мај 15, 2017 8:13 pm

Заев изјави дека Али Ахмети не бил на гласањето кога командант Форина го избравте за претседател на Собранието за да не му се случи нешто, да не кажам да не му се случи тоа што му се случи на Зијадин села или нешто полошо. Од тука ми се наметнува прашањето од каде Заев знаел дека некој Македонец од албанско етничко потекло ќе биде најголема „жртва“. Дали Заев планирал да настрада „Албанец“ или така испланирале газдите од меѓународната банда што самата се нарекува меѓународна заедница. За да можат Македонците што протестираат да ги прогласат за националисти.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6705
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Скопското обвинителство бара МВР да приведе 15 лица осомничени за насилствата во парламентот Empty Re: Скопското обвинителство бара МВР да приведе 15 лица осомничени за насилствата во парламентот

Пишување by defo on Пон Мај 15, 2017 10:28 pm

трендафил напиша:Заев изјави дека Али Ахмети не бил на гласањето кога командант Форина го избравте за претседател на Собранието за да не му се случи нешто, да не кажам да не му се случи тоа што му се случи на Зијадин села или нешто полошо. Од тука ми се наметнува прашањето од каде Заев знаел дека некој Македонец од албанско етничко потекло ќе биде најголема „жртва“. Дали Заев планирал да настрада „Албанец“ или така испланирале газдите од меѓународната банда што самата се нарекува меѓународна заедница. За да можат Македонците што протестираат да ги прогласат за националисти.

Уште ли бе не си сменал страна, а??? Слушај пиши ми во ПП, имам уште од членските со потпис од Бранко, ќе ти дадам една со попуст!!! Слободно барај ме ќе се договориме!!!Wink

defo

Број на мислења : 2400
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Скопското обвинителство бара МВР да приведе 15 лица осомничени за насилствата во парламентот Empty Re: Скопското обвинителство бара МВР да приведе 15 лица осомничени за насилствата во парламентот

Пишување by трендафил on Сре Мај 17, 2017 8:33 am

Тепањето во Собранието не му дава легитимитет на нелегалниот избор на Талат Џафери за претседател на Собранието. Се работи за два различни типа на криминал и секој треба да си одговара за стореното. ВМРО во рамки на дозволеното според законите и деловодникот на Собранието го одовлекуваше изборот, а партиите со албанска поддршка на нелегален начин избраа спикер. БЕСА не гласаше, па тоа што дополнително стави потписи за поддршка не значат дека имало доволно гласови во моментот на избор дури и ако нелегално свиканата седница се прогласи за легална. Не гласаа ниту Али и Бранко од ДУИ.
Не одговори на прашањето од каде црпнатиот од Муртино знаел дека треба да биде претепан партиски лидер Албанец, па решил да го сочува Али Ахмети. Доколку тој или вашите меѓународни не се организатори на насилниот дел од влегувањето на народот во Собранието.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6705
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Скопското обвинителство бара МВР да приведе 15 лица осомничени за насилствата во парламентот Empty Re: Скопското обвинителство бара МВР да приведе 15 лица осомничени за насилствата во парламентот

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот