Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Скопското обвинителство бара МВР да приведе 15 лица осомничени за насилствата во парламентот

5 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Скопското обвинителство бара МВР да приведе 15 лица осомничени за насилствата во парламентот - Page 2 Empty Re: Скопското обвинителство бара МВР да приведе 15 лица осомничени за насилствата во парламентот

Пишување by трендафил Сре Мај 17 2017, 08:54

defo напиша:
трендафил напиша:Заев изјави дека Али Ахмети не бил на гласањето кога командант Форина го избравте за претседател на Собранието за да не му се случи нешто, да не кажам да не му се случи тоа што му се случи на Зијадин села или нешто полошо. Од тука ми се наметнува прашањето од каде Заев знаел дека некој Македонец од албанско етничко потекло ќе биде најголема „жртва“. Дали Заев планирал да настрада „Албанец“ или така испланирале газдите од меѓународната банда што самата се нарекува меѓународна заедница. За да можат Македонците што протестираат да ги прогласат за националисти.

Уште ли бе не си сменал страна, а??? Слушај пиши ми во ПП, имам уште од членските со потпис од Бранко, ќе ти дадам една со попуст!!! Слободно барај ме ќе се договориме!!!Wink
Кога пред скоро 4 децении го напуштив СДСМ, тогаш со име СКМ и послушник на Белград и Тито, а не на Брисел и Сорос како сега, си дадов збор дека никогаш нема да се зачленам во партија. Си го држам зборот, па не сум заинтересиран за членска книшка од ниедна партија, па ни од СДСМ. Посебно не сега кога станувате послушник и на Тирана, што не може да се оправда со виткање кичма пред сила. Изгледа кој ќе се навикне на виткање се витка пред секого. Да не бидам безобразен не го користам зборот натрти.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11183
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот