Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

МАПА НА СОНК

Go down

МАПА  НА СОНК  Empty МАПА НА СОНК

Пишување by osa Сре Јан 28 2015, 14:57

точни податоци каде се штрајкува ,за да не се манипулира со граганите дека наводно нема штрајк ,или дека штрајкот е во многу мал обем ,како што се обидува некој да го релативизира постоењето на штрајк .....

Со цел да се добијат поточни информации за тоа во кои средни и основни училишта во Македонија се штрајкува, на социјалните мрежи почна да се споделува интерактивна мапа за штрајкот на СОНК.

„Македонското Министерство за образование и наука нема излезено со официјално соопштение за тоа каде се штрајкува, каде не, но и нема доставено целосни информации за тоа каде се спровело екстерното тестирање, а каде не. Имајќи предвид дека СОНК се навистина ненадарени за комуницирање со граѓаните на РМ, решивме да направиме интерактивна мапа на која ќе се обележат средните и основните училишта во Македонија“, се вели во текстот за мапата.

Мапата може да ја ажурираат сите ученици со тоа што треба да ја најдат својата општина и училиште следејќи ја следната легенда:

– Црвено – се штрајкува
– Зелено – не се штрајкува
– Жолто – делумно се штрајкува

- See more at: http://www.radiomof.mk/interaktivna-mapa-za-shtrajkot-vo-srednite-osnovnite-uchilishta/#prettyPhoto

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МАПА  НА СОНК  Empty Re: МАПА НА СОНК

Пишување by osa Нед Апр 05 2015, 11:10

i pak KE POTPISHUVAAT KOLEKTIVEN DOGOVOR ?????
abe ovie rachunaat deka veke sme se mrdnale pa nepamtime nishto ...
neli shtrajkuvaa obrazovanie i kultura ,i ovie se pofalija ,blagodarenie na ovaa vlaa postignale dogovor i platite ke se isplakaat spored kolektiven dogovor ...
do sega seushte ne isplatile plata spored kolektivniot dogovor (za koj neli postoeshe i se dogovorija da go primenuvaat ,pa zatoa i shtrajkot se prekina )
ili so drugi zborovi ,ZOSHTO SEGA KE GO MENUVAAT KOLEKTIVNIOT DOGOVOR KOGA VOOPSHTO NE GO NI PRIMENILE ,od kade znaat dali e DOBAR ILI LOSH

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот