Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Анѓушев - грујовистички профитер или чесен бизнисмен

+2
Luxor
Dino
6 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Анѓушев - грујовистички профитер или чесен бизнисмен - Page 2 Empty Re: Анѓушев - грујовистички профитер или чесен бизнисмен

Пишување by Dino Пон Jул 17 2017, 21:42

Em kriminalec sto perel pari so firmi na dpmne vo Belize, em glup ko stup i orospice kako Solza. Bravo SDSM.

Анѓушев - грујовистички профитер или чесен бизнисмен - Page 2 Firesh10

Dino

Број на мислења : 621
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Анѓушев - грујовистички профитер или чесен бизнисмен - Page 2 Empty Re: Анѓушев - грујовистички профитер или чесен бизнисмен

Пишување by Dino Нед Сеп 10 2017, 19:07

Tie od SDSM i sakaniot im Koco mrdnati ne smetaat, ne bil on upravitel. A be upravitelot ili gazdata go sobira profitot od firmata? Si dava sam na sebe tenderi go sobira profitot ama vazno ne e upravitel. Isto ko tie od VMRO sto pravea. Posle ne bile isti, kako ne. I kaj se sa tie lanjata od antikorupciska si go svrtea gazot nakaj sonceto so izgreva da im go gree.

http://telma.com.mk/vesti/nema-sudir-na-interesi-tvrdi-angjushev-opozicijata-bara-da-se-ponishti-tenderot

Dino

Број на мислења : 621
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Анѓушев - грујовистички профитер или чесен бизнисмен - Page 2 Empty Re: Анѓушев - грујовистички профитер или чесен бизнисмен

Пишување by трендафил Нед Сеп 10 2017, 22:46

Сите знаеме дека газдата го бира управителот и му дава инструкции за работа. Ако не го слуша газдата управителот ќе добие отказ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9527
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Анѓушев - грујовистички профитер или чесен бизнисмен - Page 2 Empty Re: Анѓушев - грујовистички профитер или чесен бизнисмен

Пишување by Luxor Пон Сеп 11 2017, 15:28

Сите законски норми се исполнети и според важечките закони, кои се донесени веројатно за време на дпмне фирмата на Анѓушев сосема легално го добила тендерот.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6311
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Анѓушев - грујовистички профитер или чесен бизнисмен - Page 2 Empty Re: Анѓушев - грујовистички профитер или чесен бизнисмен

Пишување by Luxor Пет Сеп 15 2017, 19:09

А убаво ви велев да не брзате.

ЕЛЕМ ќе го поништи тендерот на кој учествуваше фирмата на Анѓушев

http://telma.com.mk/vesti/elem-kje-go-ponishti-tenderot-na-koj-uchestvuvashe-firmata-na-angjushev
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6311
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Анѓушев - грујовистички профитер или чесен бизнисмен - Page 2 Empty Re: Анѓушев - грујовистички профитер или чесен бизнисмен

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот