Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ШИЛЕГОВ ВО СОБРАНИЕ

2 posters

Go down

ШИЛЕГОВ  ВО СОБРАНИЕ  Empty ШИЛЕГОВ ВО СОБРАНИЕ

Пишување by osa Сре Jул 12 2017, 18:43

Шилегов: Можете да ги внесете насилниците да спречите разрешување на Зврлевски

Пратеникот на СДСМ, Петре Шилегов од собраниската говорница му порача на државниот јавен обвинител Марко Зврлевски дека свесно го застарел случајот со земање мито од Македонска банка.

Според него, Зврлевски ја има вината и за тоа што не се презело речиси ништо за упадот во Собранието на 27. април, за Актор и за многу други случаи.

Шилегов обвини дека пратениците од ВМРО-ДПМНЕ се способни повторно да ги внесат насилниците кои тепаа пратеници и новинари на крвавиот четврток со цел да не се разреши Зврлевски.

Тој кажа дека го знае обвинителот откако е адвокат, но дека сега застанал на страна на како што рече, криминалната врхушка која мора да се отстрани.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16275
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ШИЛЕГОВ  ВО СОБРАНИЕ  Empty Re: ШИЛЕГОВ ВО СОБРАНИЕ

Пишување by OPOZICIONER Чет Jул 13 2017, 02:00

bravo majstore ,pleskajgi dpmneovcite moze ke im dojde pamet da prestanat da branat lopovi
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 940
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот