Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

(Времен) прекин на дипломатските односи со Србија

Go down

(Времен) прекин на дипломатските односи со Србија Empty (Времен) прекин на дипломатските односи со Србија

Пишување by трендафил on Пон Aвг 21, 2017 8:05 pm

Режимот на Бејли, Ахмети, Села и нивниот слуга Заев предизвика повлекување на сите дипломати од амбасадата на Србија, што во дипломатијата се смета за прекин на дипломатските односи. Не знам со што режимот го предизвика овој дипломатски скандал, но се надевам дека наскоро ќе дознаеме и дека се работи за времен, а не за траен прекин на дипломатските односи. Тоа ли е добрососедска политика на муртински начин?

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

(Времен) прекин на дипломатските односи со Србија Empty Re: (Времен) прекин на дипломатските односи со Србија

Пишување by хан Ацо on Вто Aвг 22, 2017 8:32 am

трендафил напиша:Режимот на Бејли, Ахмети, Села и нивниот слуга Заев предизвика повлекување на сите дипломати од амбасадата на Србија, што во дипломатијата се смета за прекин на дипломатските односи. Не знам со што режимот го предизвика овој дипломатски скандал, но се надевам дека наскоро ќе дознаеме и дека се работи за времен, а не за траен прекин на дипломатските односи. Тоа ли е добрососедска политика на муртински начин?

Трендафиле, уште малку ќе се курчаат Шумадинците на Македонија,па ќе добијат по шупакот.Они ќе испаднат нај глупавиот народ на Балканот.
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

(Времен) прекин на дипломатските односи со Србија Empty Re: (Времен) прекин на дипломатските односи со Србија

Пишување by трендафил on Вто Aвг 22, 2017 3:55 pm

Не можам да кажам повеќе додека не се слушне втората страна, македонската, ако така може да се нарече режимот на Бејли, Ахмети, Села и нивниот слуга Заев. Реакција имаше само од потпретседателот на СДСМ Мухамед Зекири, Албанец по род, додека македонскиот дел и од партијата молчи. Колку што јас ја разбирам оваа работа, Заев си својата криминална група откако ја прислушуваше како опозиционер македонската власт, сега кога е власт во Македонија прислушкува во странство. Изјавата на Вучиќ упатена кон режимот на Заев и неговите наредбодавачи е ве фативме на дело, имаме докази за тоа. Не ми е јасно само дали наредбодавачот е Бејли или Еди Рама или Рамуш Харадинај.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

(Времен) прекин на дипломатските односи со Србија Empty Re: (Времен) прекин на дипломатските односи со Србија

Пишување by трендафил on Вто Aвг 22, 2017 4:09 pm

(Времен) прекин на дипломатските односи со Србија -на-СДСМ-520x392
Ова кога Бејли, Ахмети и Села ќе бидат симнати од власт.

Извор: Кромиди Запад

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

(Времен) прекин на дипломатските односи со Србија Empty Re: (Времен) прекин на дипломатските односи со Србија

Пишување by Teo on Вто Aвг 22, 2017 6:55 pm

Dobro bre predavniku eden...Do koga kje prodolzhite so predavstvata na makedonskiot narod i drzhava??? I bez sram i obraz kje go obvinuvate makedonskiot narod za zlostorstvata i intrigite na vashite udbashki i grchki gazdi...Srpskiot shpiun Zhivalevich zaedno so vas vleze vo parlamentot...Srpski spiun vo parlamentot na nezavisna i suverena drzhava...Svesni li ste deka toa e obid za drzhaven udar so pomosh na stranski sluzhbi??? Se prodadovte na srbite i grcite na shteta na sopstveniot narod...Vas treba po kratka postapka...Pred zid i kurshumite...Ili ushte poubavo ortoma i na prvata vrba zaedno so vashite srpski i grchki gazdi...Da, povikuvam na omraza i nasilstvo...Ve smetam za legitimna cel na sekoj makedonec shto si gi saka narodot i drzhavata...Zatoa shto neprijatelite na mojot narod i drzhava a posebno prodadenite dushi kako vas koi vo najteshkite momenti se prodavaat na neprijatelot i zaedno so nego rabotat protiv Makedonija i makedoncite ne zasluzhuvaat milost...Ne zasluzhuvaat da zhiveat...Sheta shto zaradi pochituvanje na evropskata legislativa moravme da ja ukineme smrtnata kazna...Koja vie prodadenite dushi na srpsko-grchkata antimakedonska kauza, udbashki gazolizhachi ja vo celost zasluzhuvate i sekoj chesen makedonski sudija so mirna dusha i chisto srce bi vi ja dosudil...
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

(Времен) прекин на дипломатските односи со Србија Empty Re: (Времен) прекин на дипломатските односи со Србија

Пишување by трендафил on Вто Aвг 22, 2017 7:27 pm

Зошто од повеќето десетици шпиони спомнувате само еден. Тие од западните земји, вклучувајќи ја тука и најблиската, Албанија, да не се за тебе домашни службеници. И овој податок е веројатно една од причините за реакцијата на северниот сосед. Говорот на омраза што си го напишал против тие што не ги поддржуваат Бејли, Ахмети, Села и Заев, ако го додадеме тука и Борисов можеби важи за вас и вашата албанско бугарска оска. Со Србија сме имале проблем на ниво на црквата, но не и на државно ниво. Дури и кога ја признавме независноста на Косово реакцијата беше поблага сега. Доколку е точно дека на ист начин на кој Заев дојде на власт сте сакале да ја соборите и српската власт не ме чуди реакцијата на Србија. Имаш и напредок во омразата. Од претворање на Идризово во концентрационен логор, сега посакуваш смрт за 454.577 гласачи на ВМРО-ДПМНЕ, а можеби и за нивните семејства.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

(Времен) прекин на дипломатските односи со Србија Empty Re: (Времен) прекин на дипломатските односи со Србија

Пишување by Teo on Вто Aвг 22, 2017 7:44 pm

Trendafile ne se pomestuvaj od zhal i sklet za tvoite srpski gazdi...So siot um li tvrdish deka Republika Makedonija sakala da ja sobori udbashkata diktatura vo belgradskiot pashalak shto ja uveduva vashiot gospodar vuchich i negoviot slugan dachich??? I koga vekje jadesh burek za stranski shpioni koj toa osven shpionite udbashki isprateni od vashiot gospodar udbash vleze neovlasteno vo makedonskiot parlament i organizirashe napad, zaedno so vas predavnicite na legitimnite izbranici na makedonskite gragjani??? Za kraj, gadno si se zaebal so smetkata...Od tie 454. 577 glasachi koi glasale za dpne samo mal del, ne povekje od stotina koi i se obidea pod vodstvo na udbashot zhivaljevich da go izvrshat drzhavniot udar se prodadeni dushi antimakedonski...Za takvite samo ortoma i na vrba zaedno so nivnite udbashki gazdi...Ostanatite koi glasale po partiska linija, neznaejki za vashata prodazhba na dushata na gjavolot, a na Makedonija na udbashite  sega dlaboko zhalat shto sakale predavnici da dojdat na vlast...I siguren sum, i tie i nivnite semejstva na vas predavnicite vi go posakuvaat istoto shto i jas...
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

(Времен) прекин на дипломатските односи со Србија Empty Re: (Времен) прекин на дипломатските односи со Србија

Пишување by трендафил on Сре Aвг 23, 2017 4:29 pm

И понатаму го игнорираш присуството на неколку десетици шпиони на т.н. меѓународна заедница со странско државјанство и неколкуте десетици шпиони со македонско државјанство што гласаа за Талат Џафери во фингираниот избор надвор од собраниските процедури вклучувајќи го тука и не броењето на гласовите. Признавам дека на Заев му е тешко затоа што доколку има нормален однос со Србија ќе ја загуби поддршката на Албанците и Косоварите и ќе му падне владата.
Иначе од еден Бугарин што наводно од страв од Тито и од Груевски се сметал за Македонец очекувам да го смета Заев за ослободител и да ги мрази тие што го принудувале да се смета за Македонец. Иако ми е малку чудно зошто не си се изјаснил за својата етничка припадност во времето на Црвенковски, Георгиевски, Хари Костов, Владо Бучковски. Да не е проблемот во тебе?
Гледам дека топката се смирува. Заев разговарал со Вучиќ. Веројатно се извинил, иако за тоа не се зборува во соопштението. Идиотот од Муртино треба да научи дека веќе еднаш треба да престане со прислушување и монтирање на телефонски разговори. Посебно не за туѓи интереси.


_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

(Времен) прекин на дипломатските односи со Србија Empty Re: (Времен) прекин на дипломатските односи со Србија

Пишување by трендафил on Сре Aвг 23, 2017 4:59 pm

Не знам дали Заев ја свиткал кичмата, но утре изгледа персоналот на амбасадата на Србија се враќа во Македонија.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

(Времен) прекин на дипломатските односи со Србија Empty Re: (Времен) прекин на дипломатските односи со Србија

Пишување by Teo on Саб Aвг 26, 2017 8:52 pm

Se vrakja personalot zatoa shto vo pobednichkiot pohod kon podobra Makedonija Zaev uspea da go  skrshi i vuchich kako shto stori i so tvojot pastir koj se dogovaral so udba na vuchich i dachich so posredstvo na srpskiot shpion stoiljkovich da izvrshat drzhaven udar so upadot vo parlamentot na 27 april...
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

(Времен) прекин на дипломатските односи со Србија Empty Re: (Времен) прекин на дипломатските односи со Србија

Пишување by трендафил on Нед Aвг 27, 2017 6:04 pm

Државниот удар на 27 април беше успешен. Успеавте да изберете претседател на Собрание на незаконски начин. Со помош на странци чии шпиони и амбасадори беа присутни околу Собранието и во него.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

(Времен) прекин на дипломатските односи со Србија Empty Re: (Времен) прекин на дипломатските односи со Србија

Пишување by Teo on Нед Aвг 27, 2017 10:40 pm

трендафил напиша:Државниот удар на 27 април беше успешен.

Ne znam so koj um mislish deka na 27 uspeavte da izvrshite drzhaven udar i deka vie ste na vlast...So shto li ve hranat po toa shtabovite...


трендафил напиша:Успеавте да изберете претседател на Собрание на незаконски начин.

Talat Dzhaferi e izbran legalno i legitimno...Dokaz e toa shto vie dpne-ofcite vo parlamentot mu se obrakjate so gospodine pretsedatele...


трендафил напиша:Со помош на странци чии шпиони и амбасадори беа присутни околу Собранието и во него.

Edinstvenite nezakonski prisutni okolu sobranieto i vo nego bea platenicite na vro-dpne-ofcite predvodeni od srpskiot udbash zhivaljevich angazhiran od vladata na dpne i fikusot kogo na falsifikuvani izbori go proglasivte za pretsedatel...Sega koga toj progovori, a srpskite udbashi vuchich i dachich gi podvija opashkite pred Zaev kje odgovarate i za velepredavstvo...

Обвинителството не исклучува можност да ја испита вмешаноста на Иванов во настаните на 27 април

http://telma.com.mk/vesti/obvinitelstvoto-ne-iskluchuva-deka-kje-ja-ispituva-vmeshanosta-na-ivanov-vo-nastanite-na-27
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

(Времен) прекин на дипломатските односи со Србија Empty Re: (Времен) прекин на дипломатските односи со Србија

Пишување by трендафил on Пон Aвг 28, 2017 7:13 pm

Обвинителството и претходно МВР претпоставувам дека веќе испитале се окулу настаните на 27 април. Почнувајќи од тоа дали Талат Џафери е избран легално, односно дали можеше да се врши воопшто избор на начинот на кој беше извршен, кој ги броеше гласовите и дали воопшто имаше 61 глас за. Да потсетам и дека СЈО јаде фекалии за наводен криминал, а до сега по толку време нема потврда за ниту едно обвинение. Дали ќе им помогне испирањето на мозокот што им се врши во амбасадата на САД, што е криминал по македонските закони. ќе видиме.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

(Времен) прекин на дипломатските односи со Србија Empty Re: (Времен) прекин на дипломатските односи со Србија

Пишување by Teo on Пон Aвг 28, 2017 7:34 pm

Ne bash do kraj ama dobar del od nastanite e rasvetlen...Podneseni se krivichni prijavi protiv glupite dpne-ofci koi mislea deka pastirot kje gi zashtiti a i fikusot kje go jade...A SJO vekje si ja vrshi rabotata...Prashaj go tvojot pastir kade odi sekoj petok vo 12 chasot i 30 minuti...
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

(Времен) прекин на дипломатските односи со Србија Empty Re: (Времен) прекин на дипломатските односи со Србија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот