СО ВЕЧЕРНО ОСНОВНО УЧИЛИШТЕ ДО ГРАДОНАЧАЛНИК

Go down

СО ВЕЧЕРНО ОСНОВНО УЧИЛИШТЕ ДО ГРАДОНАЧАЛНИК  Empty СО ВЕЧЕРНО ОСНОВНО УЧИЛИШТЕ ДО ГРАДОНАЧАЛНИК

Пишување by osa on Саб Окт 07, 2017 8:29 pm

Тарчуловски: Ќе ги решаваме реалните проблеми на граѓаните

Кандидатот за градоначалник на Општина Кисела Вода од ВМРО-ДПМНЕ, Јохан Трачуловски на отворени средби со граѓаните разговараше за идните проекти кои се планирани во Општината. Големиот број присутни граѓани уште еднаш ја изразија поддршката за Тарчуловски верувајќи дека токму тој е човекот кој вистински ќе застане зад граѓаните и ќе ги реши нивните проблеми.
Тарчуловски истакна дека една од приоритетните работи е подигнувањето на хигиената во Општината, како и реконструкција на паркот „Македонија“ со поставување на две детски игралишта, катчиња за пензионери, целосно осветлување
Тој додаде дека ќе заедно со граѓаните ќе работат на решавање на нивните реални проблеми, а како еден од нив ја посочи легализацијата.

По барање на жителите на Општината, Тарчуловски истакна дека ќе биде отворена и библиотека.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15746
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

СО ВЕЧЕРНО ОСНОВНО УЧИЛИШТЕ ДО ГРАДОНАЧАЛНИК  Empty Re: СО ВЕЧЕРНО ОСНОВНО УЧИЛИШТЕ ДО ГРАДОНАЧАЛНИК

Пишување by osa on Саб Окт 07, 2017 8:32 pm

shto napravivte vo izminatite godini na vladeenje ???i sega bez sram povtorno barate mandat za slednite chetiri godini da kradete pak ???sramota !!!
a shto shkolo imash iden gradonachalniche ? vecherno lopovsko !

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15746
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

СО ВЕЧЕРНО ОСНОВНО УЧИЛИШТЕ ДО ГРАДОНАЧАЛНИК  Empty Re: СО ВЕЧЕРНО ОСНОВНО УЧИЛИШТЕ ДО ГРАДОНАЧАЛНИК

Пишување by osa on Саб Окт 07, 2017 11:14 pm

ej ne mi se veruva ,ni sram ni perde .. izlaga na televizija vecherva i vika doagaat i kazuvaat prikazni za mali deca ,gasifikacija ,ova ona ,a ushte ima naseleni mesta bez kanalizacija ,bez voda ,na sekoj neka mu e jasno odma posle izborite ke napravime odvod vo sekoe naseleno mesto ......

A NEKOJ DA MU KAZHESHE NA OVOJ KANDIDAT ZA KISELA VODA OD DPMNE DEKA ONI DO SEGA BEA NA VLAST I DEKA TOKMU ONI NE IZGRADIJA KANALIZACIJA I NE DONESOA VODA VO SEKOE NASELENO MESTO ZATOA SHTO PARITE NA GRAGANITE NA OPSHTINA KISELA VODA GI UKRADOA

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15746
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

СО ВЕЧЕРНО ОСНОВНО УЧИЛИШТЕ ДО ГРАДОНАЧАЛНИК  Empty Re: СО ВЕЧЕРНО ОСНОВНО УЧИЛИШТЕ ДО ГРАДОНАЧАЛНИК

Пишување by defo on Нед Окт 08, 2017 11:07 pm

OSA, џабе моја прогноза е дека во втор круг ќе тепа, таму Тарчулот, тоа ти е....нажалост.
А пази Бутел слават, што се спасија од него.

defo

Број на мислења : 2253
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

СО ВЕЧЕРНО ОСНОВНО УЧИЛИШТЕ ДО ГРАДОНАЧАЛНИК  Empty Re: СО ВЕЧЕРНО ОСНОВНО УЧИЛИШТЕ ДО ГРАДОНАЧАЛНИК

Пишување by osa on Нед Окт 08, 2017 11:19 pm

mnogu e ...go slusham i mi se gadi ..po kogo toa frla so kamenja ...koj toa ne napravil ,koga negovite bea na vlast ...idiotizam ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15746
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

СО ВЕЧЕРНО ОСНОВНО УЧИЛИШТЕ ДО ГРАДОНАЧАЛНИК  Empty Re: СО ВЕЧЕРНО ОСНОВНО УЧИЛИШТЕ ДО ГРАДОНАЧАЛНИК

Пишување by трендафил on Сре Окт 11, 2017 9:18 am

Во Кисела Вода има делови што беа дивоградби и порано селски средини кај што немаше основна комунална инфраструктура. И општината има многу помал буџет, па тешко е да се направи се Лесно е да бидеш градоначалник на Центар, на пример, па колку што гледам и вие не мислите дека Жерновски направил нешто.
Патем, дали владата откако божем направи минималната плата да биде 12 илјади денари, иако ова уште се нема случено на јаве, ќе направи 12 илјади денари да бидат 1 евро, ако гледаме според катастрофалните економски параметри од инсталирањето на хунтава.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6166
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СО ВЕЧЕРНО ОСНОВНО УЧИЛИШТЕ ДО ГРАДОНАЧАЛНИК  Empty Re: СО ВЕЧЕРНО ОСНОВНО УЧИЛИШТЕ ДО ГРАДОНАЧАЛНИК

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот