Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

НОВ РЕЖИМ ЗА ВИЗИ ВО САД

Go down

НОВ РЕЖИМ ЗА ВИЗИ ВО САД Empty НОВ РЕЖИМ ЗА ВИЗИ ВО САД

Пишување by osa on Нед Апр 01, 2018 12:44 am

Стејт департментот предложи нови мерки за добивање американска виза
31.03.2018 | 13:51

Патниците кои сакаат да ги посетат САД наскоро ќе мора да ги дадат своите идентитети на социјалните мрежи, претходните телефонски броеви и имејл адреси, соопшти американскиот Стејт департмент.

Таа мерка на годишно ниво ќе се однесува на околу десет милиони луѓе кои сакаат туристичка виза или да имигрираат во САД.

Ова нема да важи за дипломати и владини претставници. Во предлогот не се споменува програмата за изземање од визи ЕСТА што ја користат граѓаните од околу 40 богати земји, меѓу кои и 30 од Европа.

Оваа програма овозможува 90 дена престој во САД без виза. Патниците ќе имаат обврска да дадат информации за последните пет години. За новиот предлог и неговото донесување ќе се одлучува на 29 мај.

https://www.24.mk/stejt-departmentot-predlozhi-novi-merki-za-dobivanje-amerikanska-viza


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

НОВ РЕЖИМ ЗА ВИЗИ ВО САД Empty Re: НОВ РЕЖИМ ЗА ВИЗИ ВО САД

Пишување by SHARENI on Пон Апр 02, 2018 11:23 pm

i da gi dadat ovie podatoci ,tie ke se koristat samo za taa namena ,za vizata
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 708
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

НОВ РЕЖИМ ЗА ВИЗИ ВО САД Empty Re: НОВ РЕЖИМ ЗА ВИЗИ ВО САД

Пишување by nino on Вто Апр 03, 2018 1:20 am

значи доволно е да имаат фејсбук акаунт
не мора да даваат податоци и така фејсбук ќе ги собере без да знаат

nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Вратете се на почетокот Go down

НОВ РЕЖИМ ЗА ВИЗИ ВО САД Empty Re: НОВ РЕЖИМ ЗА ВИЗИ ВО САД

Пишување by Kalinda on Вто Апр 10, 2018 5:12 pm

Добро е што и
за ова не го
обвинивте ВМРО.
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 486
Join date : 2015-02-28

Вратете се на почетокот Go down

НОВ РЕЖИМ ЗА ВИЗИ ВО САД Empty Re: НОВ РЕЖИМ ЗА ВИЗИ ВО САД

Пишување by nino on Вто Апр 10, 2018 7:06 pm

pa ova e dobra rabota, zosto obvinuvanje

nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Вратете се на почетокот Go down

НОВ РЕЖИМ ЗА ВИЗИ ВО САД Empty Re: НОВ РЕЖИМ ЗА ВИЗИ ВО САД

Пишување by SHARENI on Чет Апр 12, 2018 6:14 pm

misli onaka po difolt
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 708
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

НОВ РЕЖИМ ЗА ВИЗИ ВО САД Empty Re: НОВ РЕЖИМ ЗА ВИЗИ ВО САД

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот