Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Европа запретила дека ќе го врати визниот режим поради избеглиците

5 posters

Go down

Европа запретила дека ќе го врати визниот режим поради избеглиците Empty Европа запретила дека ќе го врати визниот режим поради избеглиците

Пишување by misterija Саб Окт 06 2018, 21:52

Европскиот комесар за миграции Димитрис Авропопулус, денес во Тирана наговестил дека е можно враќање на визите на западен Балкан ако бројот на илегалните мигранти порасне над 50%.

Што ли се крие позади оваа изјава и за кој мигранти мисли.... Twisted Evil

_________________
Не излегувам на референдум Razz
misterija
misterija

Број на мислења : 468
Join date : 2016-12-30

Вратете се на почетокот Go down

Европа запретила дека ќе го врати визниот режим поради избеглиците Empty Re: Европа запретила дека ќе го врати визниот режим поради избеглиците

Пишување by Albatros Нед Окт 07 2018, 09:37

Ili toj Avramopulos ne znael sto kazuva ili novinarite pogresno razbrale vo sekoj slucaj glupost golema.

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Европа запретила дека ќе го врати визниот режим поради избеглиците Empty Re: Европа запретила дека ќе го врати визниот режим поради избеглиците

Пишување by Dino Нед Окт 07 2018, 10:37

Mozda misli ako propustame migranti ke ni uvedat vizi pa ke ne uplasi, ama so nivnite vizi i sega ne mozes da rabotis, tie sto imaat pari da setaat ke si platat za viza, tie so nemaat ionaka ne odat nigde a tie so odat da rabotat ke si izvadat bugarski pasos.

Dino

Број на мислења : 635
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Европа запретила дека ќе го врати визниот режим поради избеглиците Empty Re: Европа запретила дека ќе го врати визниот режим поради избеглиците

Пишување by трендафил Пон Окт 08 2018, 09:34

И од оваа вест се гледа дека европјаните се ненормални не само во тоа што бараат да се самоукинеме како нација, туку во се. Бегалците не би доаѓале до Западниот Балкан ако бидат запрени во земјите членки на ЕУ, најповеќе преку Грција, а дел и преку Бугарија и уште помал дел и преку Романија во која исто така не влегуваат директно. Не ќе ни имаше бегалци ако НАТО не се бореше за наводна демократизација таму кај што има нафта. Оваа порака само може да значи дека нашиот регион сакаат да го претворат во депонија за бегалци, тие да бидат пропуштани од Грција пред се, а да останат кај нас. Тука да се врши селекција, па тие што се чисти во терористички смисол и што имаат вештини нешто да работат да заминат на запад, а остатокот да остане кај нас.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Европа запретила дека ќе го врати визниот режим поради избеглиците Empty Re: Европа запретила дека ќе го врати визниот режим поради избеглиците

Пишување by Bosonoga Пон Окт 08 2018, 11:46

Leleee crepovi licemerni.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 980
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

Европа запретила дека ќе го врати визниот режим поради избеглиците Empty Re: Европа запретила дека ќе го врати визниот режим поради избеглиците

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот