Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

САНАДЕР ОСУДЕН НА 4,5 Г ЗАТВОР И ДА ВРАТИ 2,2 МИЛИОНИ ЕВРА

2 posters

Go down

САНАДЕР ОСУДЕН НА 4,5 Г ЗАТВОР И ДА ВРАТИ 2,2 МИЛИОНИ ЕВРА Empty САНАДЕР ОСУДЕН НА 4,5 Г ЗАТВОР И ДА ВРАТИ 2,2 МИЛИОНИ ЕВРА

Пишување by osa Пет Апр 07 2017, 23:49

Санадер осуден на 4 и пол години затвор и треба да врати 2,2 милиони евра
sanader sud
7 April , 2017
Судот во Загреб, по четиригодишен процес, го осуди поранешниот премиер на Хрватска, Иво Санадер, на четири и пол години затвор за примање 2,2 милиони евра мито во случајот „Планинска“ – пренесува Макфакс.

Санадер ќе остане на слобода се додека пресудата стане правосилна, бидејќи е осуден на казна помала од пет години затвор. Поранешниот премиер ќе мора да врати два милиони евра во буџетот во рок од 15 дена од правосилноста на пресудата. По излегување од судот, Иво Санадер, изјави дека и оваа пресуда, како и претходните две се базира исклучиво на лажни сведоци на УСКОК (Посебно државно обвинителство за борба против корупцијата и организираниот криминал).

Санадер се бранеше негирајќи ја вината дека незаконски искеширал милиони евра од препродажбата на станови во улицата „Планинска“ во Загреб, но вината ја призна вториот обвинет Стјепан Фиолиќ. Фиолоќ и Младен Млинаревиќ се прогласини за виновни во истиот случај и се осудени на по една година затвор, која се заменува со општокорисна работа. Фиолиќ во истрагата потврди дека зградата е продадена по повисока цена, а 2,2 милиони евра му ги предал на Санадер во кеш во 2009 година во неговата куќа.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

САНАДЕР ОСУДЕН НА 4,5 Г ЗАТВОР И ДА ВРАТИ 2,2 МИЛИОНИ ЕВРА Empty Re: САНАДЕР ОСУДЕН НА 4,5 Г ЗАТВОР И ДА ВРАТИ 2,2 МИЛИОНИ ЕВРА

Пишување by osa Пет Апр 07 2017, 23:51

eve shto go cheka nashiot Ж ,zatoa se zakanuva,a glupite tvrdokorni go branat ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

САНАДЕР ОСУДЕН НА 4,5 Г ЗАТВОР И ДА ВРАТИ 2,2 МИЛИОНИ ЕВРА Empty Re: САНАДЕР ОСУДЕН НА 4,5 Г ЗАТВОР И ДА ВРАТИ 2,2 МИЛИОНИ ЕВРА

Пишување by osa Пет Апр 07 2017, 23:57

za 2,2 milioni evra sledi 4,5 godini zatvor ...zamislete kolku godini zatvor ke lezi Ж za ukradeni 5.... milijardi evra ,plus i treba da gi vrati vo budzetot ,a on del potroshil i sega od kaj ke NAJDE DA GI NATOKMI DA BIDAT VKUPNO 5 MILIJARDI evra....zatoa saka da POVLADEE USHTE MALKU ZA DA UKRADE I DA JA IZRAMNI SMETKATA ZA DA GI VRATI

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

САНАДЕР ОСУДЕН НА 4,5 Г ЗАТВОР И ДА ВРАТИ 2,2 МИЛИОНИ ЕВРА Empty Re: САНАДЕР ОСУДЕН НА 4,5 Г ЗАТВОР И ДА ВРАТИ 2,2 МИЛИОНИ ЕВРА

Пишување by Kalinda Нед Апр 09 2017, 21:32

Ова вие го чекате ?
Не го трошете времето
бадијала ,
овој филм нема да
да игра тука .
Ние сме Македонци!
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 494
Join date : 2015-02-28

Вратете се на почетокот Go down

САНАДЕР ОСУДЕН НА 4,5 Г ЗАТВОР И ДА ВРАТИ 2,2 МИЛИОНИ ЕВРА Empty Re: САНАДЕР ОСУДЕН НА 4,5 Г ЗАТВОР И ДА ВРАТИ 2,2 МИЛИОНИ ЕВРА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот