Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

211 години затвор пресуди реѓимскиот северен суд

3 posters

Go down

211 години затвор пресуди реѓимскиот северен суд Empty 211 години затвор пресуди реѓимскиот северен суд

Пишување by трендафил Пет Мар 15 2019, 18:21

211 години затвор пресуди Основниот суд за обвинетите за наводен тероризам. Такви судења имало и во минатото. Еве еден инсерт од филм за ваквите судења.


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10635
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

211 години затвор пресуди реѓимскиот северен суд Empty Re: 211 години затвор пресуди реѓимскиот северен суд

Пишување by трендафил Пон Мај 06 2019, 15:07

Може ќе ги помилува новиот претседател бидејќи вчера по изборната победа зборуваше за обединување, а не за делење. Ваљда не мислеше на СДСМ албанско обединување, туку на сите граѓани на Република Македонија, на демократски компромисни основи, а не околу Ахмети и Заев како лидери на кои треба да им се слугува.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10635
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

211 години затвор пресуди реѓимскиот северен суд Empty Re: 211 години затвор пресуди реѓимскиот северен суд

Пишување by nino Пон Мај 06 2019, 17:45

Докога вие од дпмне ќе се занесувате дека вмро сте. Дека некакви војводи, патриоти сте.
На криминалците и барабите местото им е во затвор. Требаше и они милионерите во затвор да завршат, ама имаат пари и моќ и се исценкаа.

nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Вратете се на почетокот Go down

211 години затвор пресуди реѓимскиот северен суд Empty Re: 211 години затвор пресуди реѓимскиот северен суд

Пишување by трендафил Пон Мај 06 2019, 18:25

За тебе можеби ДУИ се ВМРО, затоа што мислиш дека Албанците најповеќе ја сакаат Македонија затоа што скоро 100% го поддржаа Пендаровски или беа за промена на името и кастрирање на македонската историја, Идентитет и јазик. Во Македонија секој субјект и политичка партија имаат право сами да си го изберат името. После граѓаните имаат избор за која партија ќе гласаат. Зошто некој би гласал за партија за која смета дека има грешно име. На последниве избори поединечно ВМРО-ДПМНЕ освои нај повеќе гласови. Не велам дека затоа нема заслуга, можеби и поголема токму СДСМ и Заев, вклучувајќи ја тука и затворската казна од 211 години за една лузна на Заев. Тука не се пресметани годините затвор за повредите на Зијадин Села и кубењето на Шеќеринска. Драконски казни предизвикуваат реакција против тој што ги наредува.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10635
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

211 години затвор пресуди реѓимскиот северен суд Empty Re: 211 години затвор пресуди реѓимскиот северен суд

Пишување by Teo Пон Мај 06 2019, 18:53

Ajde pak...dpsmne im obezbedi kvorum vo parlament...dpsmne im obezbedi dvotretinsko mnozinstvo...dpsmne im obezbedi cenzus na pretsedatelski...zakluchok...dpsmne se glupi...

211 години затвор пресуди реѓимскиот северен суд D55baz10
Teo
Teo

Број на мислења : 5074
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

211 години затвор пресуди реѓимскиот северен суд Empty Re: 211 години затвор пресуди реѓимскиот северен суд

Пишување by трендафил Пон Мај 06 2019, 20:16

Не знам за каков кворум мислиш. Двотретинско мнозинство за уставниот геноцид врз Македонците е обезбеден со уцени, поткуп и учество на евроатлантската меѓународна банда што ја викаме меѓународна заедница. За претседателските избори ако немаше кворум во втор круг повторно на ист начин ќе се сменеше Уставот и ќе се избереше претседател со 2/3 мнозинство. Оваа власт не би ме изненадило да размислува и за тоа овој состав на Собранието да избира пратеници за следниот состав наместо граѓаните. Јасно е дека стотиците милиони евра што преку Сорос се инвестираа за испирање на мозоците на Македонците делумно вродија со плод кај сепак помалиот дел на Македонци, а претседателските избори откриваат дека на референдумот имало голема кражба на гласови.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10635
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

211 години затвор пресуди реѓимскиот северен суд Empty Re: 211 години затвор пресуди реѓимскиот северен суд

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот