Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

БОЛЕН УМ И СТРАВ ОД ЗАТВОР МОЖЕ ДА СМИСЛИ ВАКВИ ГЛУПОСТИ

4 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

БОЛЕН УМ И СТРАВ ОД ЗАТВОР МОЖЕ ДА СМИСЛИ ВАКВИ ГЛУПОСТИ Empty БОЛЕН УМ И СТРАВ ОД ЗАТВОР МОЖЕ ДА СМИСЛИ ВАКВИ ГЛУПОСТИ

Пишување by osa Сре Мар 15 2017, 20:27

Потерници” по Павле Боговевски, Стево Пендаровски, Ивана Туфегџиќ

15.03.2017 | 19:48МакедонијаПрочитано: 11402
Флаери во вид на потерници за предавство со ликовите и имињата на Павле Богоевски, Стево Пендаровски и Ивана Туфегчиќ утрово осамнаа во повеќе места низ Скопје.

На принтовите, меѓудругото, вметнати се и неколку точки во кои тој што ги изработил тврди дека токму овие имиња прифатиле работи кои се противуставни, додека во исто време никој од нив не донел било каква одлука во законодавниот дом.

Пратеничката Туфекчиќ вели дека ова е само еден од низата случаи во кои пратеници добиваат закани а говорот на омраза добива се поголеми размери.

„Во близина на мојот дом се појави потерница каде што јас се барам за предавство извршени врз македонскиот народ, поделба на Македонија, редефинирање, кантонизација и федерализација. Нарачателоот, поточно ВМРО-ДПМНЕ и обвинетиот Никола Груевски мора да бидат свесни дека губењето на власта по дифолт не значи дека граѓаните треба да живеат во страв“, вели пратеникот Ивана Туфекчиќ.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

БОЛЕН УМ И СТРАВ ОД ЗАТВОР МОЖЕ ДА СМИСЛИ ВАКВИ ГЛУПОСТИ Empty Re: БОЛЕН УМ И СТРАВ ОД ЗАТВОР МОЖЕ ДА СМИСЛИ ВАКВИ ГЛУПОСТИ

Пишување by defo Чет Мар 16 2017, 00:04

БОЛЕН УМ И СТРАВ ОД ЗАТВОР МОЖЕ ДА СМИСЛИ ВАКВИ ГЛУПОСТИ 17309214_10211639249039838_5150169172939802021_n

БОЛЕН УМ И СТРАВ ОД ЗАТВОР МОЖЕ ДА СМИСЛИ ВАКВИ ГЛУПОСТИ C69IGf1WsAAd9_Q

Нема друго џаре, сем магла од овде, изгледа будалијава преку воздух се пренесува.....Smile

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

БОЛЕН УМ И СТРАВ ОД ЗАТВОР МОЖЕ ДА СМИСЛИ ВАКВИ ГЛУПОСТИ Empty Re: БОЛЕН УМ И СТРАВ ОД ЗАТВОР МОЖЕ ДА СМИСЛИ ВАКВИ ГЛУПОСТИ

Пишување by трендафил Чет Мар 16 2017, 23:20

Да не сте ги отпечатиле вие потерниците затоа што се работи за пратеници што беа избрани на вашата листа, а сега се пријавиле во Собранието како независни. Или можеби Заев се плаши со својот болен ум дека ќе заврши во затвор поради велепредавство, за по едно евро кај Вицето во менувачница, за изборен поткуп, за Глобал или некој друг криминал.
http://www.sobranie.mk/nezavisni-pratenici-2016.nspx

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОЛЕН УМ И СТРАВ ОД ЗАТВОР МОЖЕ ДА СМИСЛИ ВАКВИ ГЛУПОСТИ Empty Re: БОЛЕН УМ И СТРАВ ОД ЗАТВОР МОЖЕ ДА СМИСЛИ ВАКВИ ГЛУПОСТИ

Пишување by Teo Чет Мар 16 2017, 23:45

Zaev kje zavrshi kako premier na Republika Makedonija...A ti kje morash da si barash nov diktator na kogo kje mu se voshituvash i sluzhish...
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

БОЛЕН УМ И СТРАВ ОД ЗАТВОР МОЖЕ ДА СМИСЛИ ВАКВИ ГЛУПОСТИ Empty Re: БОЛЕН УМ И СТРАВ ОД ЗАТВОР МОЖЕ ДА СМИСЛИ ВАКВИ ГЛУПОСТИ

Пишување by трендафил Пет Мар 17 2017, 11:05

Не знам како што ќе заврши Заев, но се согласувам дека ќе заврши. И јас не верувам дека тоа ќе го направи Груевски, затоа што не го направи тоа до сега, кога требаше да се сосече предавството во корен. За жал сега последиците ќе бидат поголеми, но биди сигурен дека граѓаните на Македонија нема да дозволат со нив да управува Еди Рама или Заев како негов застапник.
Но повторно застрануваш од темата. Тема се пратениците од листата на СДСМ кои побегнаа во независни и на кои сега им испраќате потерници, а за тоа се обидувате да обвините друг.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОЛЕН УМ И СТРАВ ОД ЗАТВОР МОЖЕ ДА СМИСЛИ ВАКВИ ГЛУПОСТИ Empty Re: БОЛЕН УМ И СТРАВ ОД ЗАТВОР МОЖЕ ДА СМИСЛИ ВАКВИ ГЛУПОСТИ

Пишување by Teo Пет Мар 17 2017, 16:49

Sekako, koga togash politichkata kariera i na Zoran Zaev kje zavrshi...No za razlika od karierata na tvojot pastir chij zenit kje bide kjelija vo Idrrizovo, Zoran Zaev politichkata kariera kje ja zavrshi kako premier, mozhebi i kako pretsedatel na Republika Makedonija i sigurno kje vleze vo istorijata kako chovek koj gi sprechil dpmne-ofcite da go unishtat makedonskiot narod i makedonskata drzhava...
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

БОЛЕН УМ И СТРАВ ОД ЗАТВОР МОЖЕ ДА СМИСЛИ ВАКВИ ГЛУПОСТИ Empty Re: БОЛЕН УМ И СТРАВ ОД ЗАТВОР МОЖЕ ДА СМИСЛИ ВАКВИ ГЛУПОСТИ

Пишување by defo Саб Мар 18 2017, 20:21

Фб Статус на Чилиманов напиша:– Ваков бишкарник немало во политиката до сега. Сосем е јасно дека кариерата ќе му заврши во гепек на некоја кола откако нема да успее да исполни некое од безбројните опречни ветувања кои досега ги има дадено. Прашање е само дали тој што ќе ја вози колата на депонија ќе биде Македонец, Албанец, Американец, Талијан, напиша Чилиманов на својот Фејсбук профил.


БОЛЕН УМ И СТРАВ ОД ЗАТВОР МОЖЕ ДА СМИСЛИ ВАКВИ ГЛУПОСТИ Cilimanov-1

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

БОЛЕН УМ И СТРАВ ОД ЗАТВОР МОЖЕ ДА СМИСЛИ ВАКВИ ГЛУПОСТИ Empty Re: БОЛЕН УМ И СТРАВ ОД ЗАТВОР МОЖЕ ДА СМИСЛИ ВАКВИ ГЛУПОСТИ

Пишување by defo Нед Мар 19 2017, 14:57

БОЛЕН УМ И СТРАВ ОД ЗАТВОР МОЖЕ ДА СМИСЛИ ВАКВИ ГЛУПОСТИ Tunteplakat

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

БОЛЕН УМ И СТРАВ ОД ЗАТВОР МОЖЕ ДА СМИСЛИ ВАКВИ ГЛУПОСТИ Empty Re: БОЛЕН УМ И СТРАВ ОД ЗАТВОР МОЖЕ ДА СМИСЛИ ВАКВИ ГЛУПОСТИ

Пишување by osa Нед Мар 19 2017, 15:16

kaj gi naogash ovie idiotski raboti defo ...mnogu se jaki ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

БОЛЕН УМ И СТРАВ ОД ЗАТВОР МОЖЕ ДА СМИСЛИ ВАКВИ ГЛУПОСТИ Empty Re: БОЛЕН УМ И СТРАВ ОД ЗАТВОР МОЖЕ ДА СМИСЛИ ВАКВИ ГЛУПОСТИ

Пишување by defo Нед Мар 19 2017, 16:06

БОЛЕН УМ И СТРАВ ОД ЗАТВОР МОЖЕ ДА СМИСЛИ ВАКВИ ГЛУПОСТИ %d0%b7%d0%b0%d0%b5%d0%b4%d0%bd%d0%b8%d1%87%d0%ba%d0%b0-%d0%9c%d0%b0%d0%ba%d0%b5%d0%b4%d0%be%d0%bd%d0%b8%d1%98%d0%b0
Охридските нуркачи во подршка на криминалот. Зошто??? Заради тоа што се сместени во музејот заливот на коските во градиште, без никаков јавен оглас. И ќе бидат таму се додека на некој пратеник, или екс пратеник не му текне да отвори колонијалче таму, па ќе бидат набркани како кучиња.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

БОЛЕН УМ И СТРАВ ОД ЗАТВОР МОЖЕ ДА СМИСЛИ ВАКВИ ГЛУПОСТИ Empty Re: БОЛЕН УМ И СТРАВ ОД ЗАТВОР МОЖЕ ДА СМИСЛИ ВАКВИ ГЛУПОСТИ

Пишување by трендафил Нед Мар 19 2017, 23:37

Очигледно сте дресирани да размислувате така како што ви сервираат платениците на Сорос. За евентуалниот криминал на претходната власт веќе постои специјално обвинителство и Оливер Спасовски долго време беше министер за внатрешни. И сега можевте да формирате влада без наметнување на платформата на Еди Рама и да го реформирате судството како што сакате и да ги спроведете реформите што ги сакате. За тоа не постои потреба од двојазичност, односно вештачко прогласување на едно малцинство за мнозинство. СДСМ не излезе на изборите со платформата од Тирана. Јасно е дека повеќето на овој форум ја прифаќаат, но во реалниот свет не е така, па многумина се сметаат за измамени. Што од тоа што е напишано во „потерниците“ не е дел од Тиранската платформа?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОЛЕН УМ И СТРАВ ОД ЗАТВОР МОЖЕ ДА СМИСЛИ ВАКВИ ГЛУПОСТИ Empty Re: БОЛЕН УМ И СТРАВ ОД ЗАТВОР МОЖЕ ДА СМИСЛИ ВАКВИ ГЛУПОСТИ

Пишување by osa Пон Мар 20 2017, 01:56

трендафил напиша:Очигледно сте дресирани да размислувате така како што ви сервираат платениците на Сорос. За евентуалниот криминал на претходната власт веќе постои специјално обвинителство и Оливер Спасовски долго време беше министер за внатрешни. И сега можевте да формирате влада без наметнување на платформата на Еди Рама и да го реформирате судството како што сакате и да ги спроведете реформите што ги сакате. За тоа не постои потреба од двојазичност, односно вештачко прогласување на едно малцинство за мнозинство. СДСМ не излезе на изборите со платформата од Тирана. Јасно е дека повеќето на овој форум ја прифаќаат, но во реалниот свет не е така, па многумина се сметаат за измамени. Што од тоа што е напишано во „потерниците“ не е дел од Тиранската платформа?
konechno da priznaesh deka STE DRESIRANI DA ZBORUVATE TAKA zoshto nema da gi uzivate "blagodetite "od ovaa vlast kako na primer :
NARODNITE KUJNI kaj shto ke vi dade po eden obrok a ke go branite do grob  ,plakanje na rati na lazirani smetki za voda so cel da platite i shto treba i shto netreba ,plakanje na parno a nemash parno ,i red drugi povolnosti koi EDNOSTAVNO VI SLEDUVAAT KAKO NA GRAGANI NA mAKEDONIJA

I TAA TEZA NE VI DRZI VODA DEKA NEKAZAL ZAEV ZA PLATFORMATA PRED IZBORITE !?pa togash nemashe platforma ...a DPMNE kaza li deka ke apsi generali i ministri po izbori (mislam na izminatite ciklusi na izbori,ne )kaza li deka vo programata DPMNE stavile amnestija na hashkite sluchai ?kaza li dpmne deka tolku mnogu ke go krade sopstveniot narod koj i onaka e siromashen ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

БОЛЕН УМ И СТРАВ ОД ЗАТВОР МОЖЕ ДА СМИСЛИ ВАКВИ ГЛУПОСТИ Empty Re: БОЛЕН УМ И СТРАВ ОД ЗАТВОР МОЖЕ ДА СМИСЛИ ВАКВИ ГЛУПОСТИ

Пишување by osa Пон Мар 20 2017, 10:27

Иванов за „Magyar Hírlap“: Нови предвремени избори се можен излез од кризата
Партиите треба да го бараат решението преку одговорно однесување, а во согласност со Уставот на Република Македонија. Ниту едно решение не смее да го поткопа унитарниот карактер на државата и мора да биде во насока на заштита на државните интереси на Република Македонија. Се разбира, можно решение за надминување на ситуацијата се и нови предвремени парламентарни избори на кои граѓаните ќе се изјаснат и за темите кои се наметнаа во постизборниот период, вели претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, во интервју за еден од најпрестижните и најтиражните унгарски весници „Magyar Hírlap“.
„Лидерот на втората партија според бројот на освоени мандати СДСМ наместо во рок од 10 дена, ме извести по 27 дена дека има обезбедено мнозинство во Собранието со поддршка на ситепартии на етничките Албанци. Од него побарав јавно и јасно да ја отфрли и осуди оваа платформа. Го потсетив дека македонските граѓани на изборите гласаа за реформи, а не за пост-изборна платформа на туѓа држава. Таквата јавна осуда, за жал, изостана. Оттаму, како Претседател на Република Македонија, порачав дека нема да определам мандат за секој оној кој преговара за платформи на други држави со кои се уценува македонскиот народ, се загрозува унитарноста на државата, нејзиниот суверенитет и независноста“, вели Иванов во интервјуто, на прашањето за можен излез од политичката криза во Македонија.

На прашањето како ги оценува заканите од албанските настојувања во Македонија, претседателот Иванов изјави дека дел од барањата на партиите од албанскиот политички блок, се во судир со Уставот на Република Македонија и не соодветствуваат со реалната состојба во Република Македонија.

„Дел од барањата содржани во оваа платформа зависат од статистиката и реалноста на терен, а во Република Македонија 14 години не е спроведен пописна населението. Без нов попис, не може да се бараат права што зависат од статистиката“, вели Иванов во интервјуто, посочувајќи дека главната причина за продлабочување на кризата е Тиранската платформа, која стана услов за формирање на Влада.

„Како Претседател не можам и нема да дозволам тргување со Уставот и државните интереси на Македонија и поигрување со чувствата на македонските граѓани“, истакна Иванов во интервјуто за „Magyar Hírlap“.

„По објавувањето на Тиранската платформа бевме сведоци на радикална реторика и изјави од високи државни функционери на Албанија и Косово, кои не соодветствуваат со сегашноста и со 21-от век, туку со реториката од некои минати времиња. Од овие причини, неколку пати повикав меѓународната заедница јавно да ја осуди Платформата од Тирана, бидејќи оваа платформа ја дестабилизира политичката состојба и ги зголемува меѓуетничките тензии во земјата“, вели Иванов, посочувајќи дека мешање во внатрешните работи на Република Македонија е поттик за реализирање на големо националистички идеи и претставува негативен пример и преседан, не само на Балканот, туку и пошироко.

Иванов во интервјуто се заблагодари на унгарскиот министер за надворешни работи, Петер Сијарто, кој меѓу првите покрена иницијатива со барање до Советот на ЕУ да ја отфрли Платформата од Тирана и да се осуди мешањето на странски премиер во внатрешните работи на Македонија.

Со оглед на мултиетничката структура на државите од Балканскиот регион и случувањата од блиското минато, Иванов порача дека неопходно е политичките лидери да внимаваат на реториката.

„Република Македонија отсекогаш вложувала во унапредување на добрососедските односи. Албанија и Косово се наши пријатели и затоа е се потребни конкретни и заемни чекори во унапредување на меѓусебната доверба“, вели Иванов, додавајќи дека во Република Македонија и претходно имало обиди за предизвикување на меѓуетнички тензии, но граѓаните знаат да препознаат што е манипулација, а што е нивен интерес.

Иванов во интервјуто за „Magyar Hírlap“ говори и за улогата на Македонија во справување со мигрантската криза, како и за претстојните предизвици со кои се соочува државата во пресрет на најавите за втор мигрантски бран.

„Ние се соочивме со парадокс, Македонија која не е членка на Европската Унија ја чува Европа од Европската Унија. Република Македонија е во Европа, но не е членка на ЕУ. Не сме членка ниту на НАТО, ниту на Шенген зоната, а сепак ја штитиме Европа од членка на ЕУ, која не успеа да ја контролира бегалската криза, туку едноставно ги пренасочуваше бегалците“, вели Иванов во интервјуто.

Иванов додава дека мигрантската криза ги мултиплицира безбедносните ризици и ги загрозува добрососедските односи. – Не смее да се дозволи слободно движење на мигрантите и контакт со домашно население во подрачја каде има присуство на верски радикализам и повратници од конфликтните подрачја, вели претседателот на Република Македонија во интервјуто за унагарскиот весник.

Иванов вели дека во услови на длабока внатрешно-политичка криза, со мигрантската и бегалска криза се справуваме поуспешно од многу европски држави коишто беа изненадени и не се снајдоа најдобро.

„Надлежните институции во Македонија и субјектите на кризниот менаџмент секојдневно ги следат состојбите поврзани со мигрантската криза, настаните околу договорот меѓу ЕУ и Турција, како и состојбите во соседните држави. Секојдневно се обезбедуваат информации со цел превенирање на евентуален втор миграциски бран“, додава македонскиот претседател.
Интервјуто со македонскиот претседател беше објавено на насловната страница на најпрестижниот унгарски весник, а Иванов денеска престојува во работна посета на Унгарија, каде во Будимпешта ќе оствари средби со претседателот на Унгарија, Јанош Адер, со премиерот на Унгарија, Виктор Орбан и со претседателот на Парламентот на Унгарија, Ласло Ковер.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

БОЛЕН УМ И СТРАВ ОД ЗАТВОР МОЖЕ ДА СМИСЛИ ВАКВИ ГЛУПОСТИ Empty Re: БОЛЕН УМ И СТРАВ ОД ЗАТВОР МОЖЕ ДА СМИСЛИ ВАКВИ ГЛУПОСТИ

Пишување by трендафил Пон Мар 20 2017, 22:45

Сигурно е дека прв демократски излез од кризата кога една групација се обидува до дојде на власт со нова платформа со која нема излезено на последните избори, дури и ако се занемари фактот дека таа платформа на СДСМ, ДУИ, БЕСА и Алијансата им ја има наметнато премиерот на странска држава - Албанија. Во ЕУ не можеме да имаме доверба затоа што ги менува ставовите според своите антимакедонски потреби. Во 2008 година инсистираше на коалиција на два победника, а сега сака да го елиминира апсолутниот победник на изборите. Во секој случај нивното мислење не е одлучувачко.  На предвремени избори повикува и фактот дека во уставниот рок од 10 дена ниту една коалиција не пружи доказ дека има мнозинство, па сега Претседателот нема повеќе обврска да предложи мандатар, а без тоа не може да се избере влада.
Ајде повторно да напишам дека Заев не побара симнување на аболицијата за Глобал, ниту Али Ахмети или Талат Џафери за командната одговорност за 12те киднапирани во тетовско во 2001 година. Да потсетам и дека Оливер Спасовски денес не се појави на распит за обвинението за нелегално финансирање на предизборните кампањи на СДСМ во 2014 и 2016 година. Обвинението е за повеќе милиони евра, а сите знаеме како помина Љубе Бошковски за многу помала сума на пари добиени од странство, што е забрането по нашиот закон.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОЛЕН УМ И СТРАВ ОД ЗАТВОР МОЖЕ ДА СМИСЛИ ВАКВИ ГЛУПОСТИ Empty Re: БОЛЕН УМ И СТРАВ ОД ЗАТВОР МОЖЕ ДА СМИСЛИ ВАКВИ ГЛУПОСТИ

Пишување by defo Пон Мар 20 2017, 22:53

Обновено: Протест на охридските средношколци за поддршка на унитарна Македонија и претседателот Иванов
Него шо праиме со овие „магариња“, кои наместо книга расправаат политика. Не ми се јасни стварно.....Они ќе исправувале држава..марш во клупите назад. Ги знаат ли од дома што глупости трескаат.

Стотина среднишколци со знамиња и скандирања се упатија кон градскиот плоштад, каде ги истакнаа своите барања дека се за зачувување на унитарниот карактер на државата и ја поддржуваат политиката на претседателот Иванов.

- Сами се организиравме за да се заштити Македонија. Нема да се плашиме ќе ја подржуваме Македонија, за оваа татковина се имаат пролеано многу капки крв.

- Протестираме за нашиот јазик, знаме и химна да си останат. Ако сакаат и неоправдани изостаноци нека пишуваат, нашето оправдание е Македонија. Некои од директорите на училиштата не подржуваат, некои не.

- Тука сме за заедничка Македонија и не сме за платформата од Тирана, а странците да не вршат притисок врз претседателот Иванов, бидејќи Заев сака Македонија да ја направи голема Албанија, нема да му дозволиме, изјавија дел од учесниците на протестот.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

БОЛЕН УМ И СТРАВ ОД ЗАТВОР МОЖЕ ДА СМИСЛИ ВАКВИ ГЛУПОСТИ Empty Re: БОЛЕН УМ И СТРАВ ОД ЗАТВОР МОЖЕ ДА СМИСЛИ ВАКВИ ГЛУПОСТИ

Пишување by osa Пон Мар 20 2017, 22:55

toa deteto e idniot minister ,na mestoto na dime spasov ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

БОЛЕН УМ И СТРАВ ОД ЗАТВОР МОЖЕ ДА СМИСЛИ ВАКВИ ГЛУПОСТИ Empty Re: БОЛЕН УМ И СТРАВ ОД ЗАТВОР МОЖЕ ДА СМИСЛИ ВАКВИ ГЛУПОСТИ

Пишување by трендафил Чет Мар 23 2017, 21:25

Средношколците секогаш биле гласни против странците насилници. И во турско и во времето на бугарската окупација на нашата држава. Да кажеме во 1942 година кумановската гимназија имала 3 дневен ученички штрајк. Истиот бил поддржан од поголемиот дел на професори. Не и од бугарските платеници. Тогаш Џорџ Сорос немал невладина мафија иако соработувал со германските окупатори во родната Унгарија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОЛЕН УМ И СТРАВ ОД ЗАТВОР МОЖЕ ДА СМИСЛИ ВАКВИ ГЛУПОСТИ Empty Re: БОЛЕН УМ И СТРАВ ОД ЗАТВОР МОЖЕ ДА СМИСЛИ ВАКВИ ГЛУПОСТИ

Пишување by Teo Пон Мар 27 2017, 11:23

Spadvnavte na toa maloletni deca da manipulirate i iskoristuvate da gi branat kriminalite na vashiot pastir...Vie dpmne-ofcite ste sram za Makedonija i makedonskiot narod...
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

БОЛЕН УМ И СТРАВ ОД ЗАТВОР МОЖЕ ДА СМИСЛИ ВАКВИ ГЛУПОСТИ Empty Re: БОЛЕН УМ И СТРАВ ОД ЗАТВОР МОЖЕ ДА СМИСЛИ ВАКВИ ГЛУПОСТИ

Пишување by defo Пон Мар 27 2017, 23:06

Порно-Колумна на Латас
Човеков е скроз забеган од страв дека ќе си лежи....Што си знае дека му е мачкан газот. Слушнавме и на бомбите.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

БОЛЕН УМ И СТРАВ ОД ЗАТВОР МОЖЕ ДА СМИСЛИ ВАКВИ ГЛУПОСТИ Empty Re: БОЛЕН УМ И СТРАВ ОД ЗАТВОР МОЖЕ ДА СМИСЛИ ВАКВИ ГЛУПОСТИ

Пишување by defo Вто Мар 28 2017, 20:20

Поставувањето на двојазичната табла на влезот во објектот каде што се канцелариите на Фондот за пензиско и инвалидско осигурување во Охрид, предизвика тепачка меѓу поединци.

Едноставно без коментар.....

Тепачка по поставувањето на двојазична табла на ПИОМ во Охрид

Искршена двојазичната табла на Фондот за пензиско во Охрид
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

БОЛЕН УМ И СТРАВ ОД ЗАТВОР МОЖЕ ДА СМИСЛИ ВАКВИ ГЛУПОСТИ Empty Re: БОЛЕН УМ И СТРАВ ОД ЗАТВОР МОЖЕ ДА СМИСЛИ ВАКВИ ГЛУПОСТИ

Пишување by трендафил Вто Мар 28 2017, 22:44

Охрид нема 20% Македонци од албанското малцинство, па спротивно на законот е да се постави и табла на албанскиот јазик. Друга работа е што болниот ум на Заев и неговиот страв од затвор поради велепредавство и коруптивните зделки со уплатите кај Вицето изгледа е пренесен и кај вас, па сте спремни во одбрана на еднаш амнестираниот ваш црпнат пастир нормалните работи да ги гледате како ненормални. Средношколците секогаш низ македонската историја биле активни патриоти, а Охрид не е двојазичен град. Ниту ќе биде.
Ајде да ве потсетам и дека министер за внатрешни работи е ваш човек, од вашата најљубена партија - ДУИ. Која треба Заев да го спаси од затвор. До следните избори кои изгледа ќе бидат предвремени.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОЛЕН УМ И СТРАВ ОД ЗАТВОР МОЖЕ ДА СМИСЛИ ВАКВИ ГЛУПОСТИ Empty Re: БОЛЕН УМ И СТРАВ ОД ЗАТВОР МОЖЕ ДА СМИСЛИ ВАКВИ ГЛУПОСТИ

Пишување by defo Вто Мар 28 2017, 22:50

Колку за твое инфо таблите се поставени пред 3 години кога и локалната и  централната власт беа на ДПМНЕ-Лопоска. Значи се што успеа 10 години ДПМНЕ-Клептоманска е да направи поделби по максимата, раздели па владеј, владеј и кради.


БОЛЕН УМ И СТРАВ ОД ЗАТВОР МОЖЕ ДА СМИСЛИ ВАКВИ ГЛУПОСТИ C8AmHWjXkAI_mVn
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

БОЛЕН УМ И СТРАВ ОД ЗАТВОР МОЖЕ ДА СМИСЛИ ВАКВИ ГЛУПОСТИ Empty Re: БОЛЕН УМ И СТРАВ ОД ЗАТВОР МОЖЕ ДА СМИСЛИ ВАКВИ ГЛУПОСТИ

Пишување by трендафил Вто Мар 28 2017, 23:28

Се работи за класична злоупотреба на според вас добриот дел од досегашната, на ДУИ. Во законот не е предвидена казна од 5.000 евра, како што сега сакате да воведете за непознавање на албанскиот јазик. Но и во вашиот закон не е предвидена казна во врска со македонскиот јазик, туку само како заштита на за вас омилениот, албанскиот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОЛЕН УМ И СТРАВ ОД ЗАТВОР МОЖЕ ДА СМИСЛИ ВАКВИ ГЛУПОСТИ Empty Re: БОЛЕН УМ И СТРАВ ОД ЗАТВОР МОЖЕ ДА СМИСЛИ ВАКВИ ГЛУПОСТИ

Пишување by Teo Сре Мар 29 2017, 16:16

Ne ti e sram da lazhesh deka kje se voveduvaat nekakvi kazni izmisleni samo od bolnite umovi na dpmne-ofcite???
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

БОЛЕН УМ И СТРАВ ОД ЗАТВОР МОЖЕ ДА СМИСЛИ ВАКВИ ГЛУПОСТИ Empty Re: БОЛЕН УМ И СТРАВ ОД ЗАТВОР МОЖЕ ДА СМИСЛИ ВАКВИ ГЛУПОСТИ

Пишување by трендафил Пет Мар 31 2017, 22:06

Нели ви беше срам од тоа што во Куманово го симнавте знамето на Република Македонија од јарболот и го истакнавте знамето на Република Албанија, земја во која премиерот на таа земја ја состави програмата на владата во обид на партиите на Албанците, СДСМ, ДУИ и Алијансата. БЕСА веќе се откажа од Заев и Ахмети.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОЛЕН УМ И СТРАВ ОД ЗАТВОР МОЖЕ ДА СМИСЛИ ВАКВИ ГЛУПОСТИ Empty Re: БОЛЕН УМ И СТРАВ ОД ЗАТВОР МОЖЕ ДА СМИСЛИ ВАКВИ ГЛУПОСТИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот