Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

СЕКС ПО 50 -60 ГОДИНИ

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

СЕКС ПО 50 -60 ГОДИНИ Empty СЕКС ПО 50 -60 ГОДИНИ

Пишување by osa on Пон Јун 26, 2017 6:29 pm


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15881
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

СЕКС ПО 50 -60 ГОДИНИ Empty Re: СЕКС ПО 50 -60 ГОДИНИ

Пишување by delta on Саб Jул 01, 2017 11:48 am

i gleas crnal od infark./.e pa crknal.,/,./
delta
delta

Број на мислења : 580
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

СЕКС ПО 50 -60 ГОДИНИ Empty Re: СЕКС ПО 50 -60 ГОДИНИ

Пишување by osa on Саб Jул 01, 2017 6:01 pm

zarem site shto crknale od infarkt se "sportisti od ovoj sport"

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15881
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

СЕКС ПО 50 -60 ГОДИНИ Empty Re: СЕКС ПО 50 -60 ГОДИНИ

Пишување by SHARENI on Нед Jул 02, 2017 11:54 am

SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 676
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

СЕКС ПО 50 -60 ГОДИНИ Empty Re: СЕКС ПО 50 -60 ГОДИНИ

Пишување by delta on Саб Jул 15, 2017 9:20 pm

ako si odozgora barem an meko ke padnes,.././.
delta
delta

Број на мислења : 580
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

СЕКС ПО 50 -60 ГОДИНИ Empty Re: СЕКС ПО 50 -60 ГОДИНИ

Пишување by nino on Нед Jул 16, 2017 12:28 pm

и колкови болат и срце ќе те стегне.. голем ризик е секс на стари години

nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Вратете се на почетокот Go down

СЕКС ПО 50 -60 ГОДИНИ Empty Re: СЕКС ПО 50 -60 ГОДИНИ

Пишување by osa on Нед Jул 16, 2017 1:56 pm

nino напиша:и колкови болат и срце ќе те стегне.. голем ризик е секс на стари години
Daj ne me plashi Shocked plus nemash nekoi struchni soznanija ...bogami i onaka moze da si umresh ,bez keif da si napraish ....plus ja zaboravash ljubovta ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15881
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

СЕКС ПО 50 -60 ГОДИНИ Empty Re: СЕКС ПО 50 -60 ГОДИНИ

Пишување by osa on Нед Jул 16, 2017 1:58 pm

Zaboraiv da te pofalam si pishal nino poishe   od eden post ,bravo

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15881
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

СЕКС ПО 50 -60 ГОДИНИ Empty Re: СЕКС ПО 50 -60 ГОДИНИ

Пишување by delta on Пон Jул 17, 2017 11:59 pm

a i klima ako nemas na zeskovo gotov si//,.,
delta
delta

Број на мислења : 580
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

СЕКС ПО 50 -60 ГОДИНИ Empty Re: СЕКС ПО 50 -60 ГОДИНИ

Пишување by misterija on Чет Aвг 23, 2018 11:34 pm

лелелеее..кои коментари луѓе, срам да вие..каков инфаркт, какви бакрачи...па сексот на "стара гарда" е најдобар секс, нема брзање, нема страв од кикс, нема страв од несакана бременост..доволно имале време да се научат како да си го задоволат партнерот на поубав, понежен начин...Точно е дека го нема оној жар, онаа страственост како на младите години, таа ужурбаност..но љубовта на стари години е права љубов, право интимно доживување.....
Колкови, молкови...хаххаххахаххааааа......како се старее, така сексот е покомотен, релаксиран...ја нема таа нестрпливот..а главен афродизијак е љубовта.
misterija
misterija

Број на мислења : 463
Join date : 2016-12-30

Вратете се на почетокот Go down

СЕКС ПО 50 -60 ГОДИНИ Empty Re: СЕКС ПО 50 -60 ГОДИНИ

Пишување by OPOZICIONER on Пет Aвг 24, 2018 11:09 am

Nasata generacija dali ke zivee do 60 ne pa seks da ima ili penzija da doceka.
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 793
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СЕКС ПО 50 -60 ГОДИНИ Empty Re: СЕКС ПО 50 -60 ГОДИНИ

Пишување by Flora on Пет Aвг 24, 2018 11:26 am

So zdrav i umeren zivot ne e problem da zivees mnogu poveke od seeset godini. Treba da se obrne vnimanie na ishranata, fizickata aktivnost i mentalnata higiena.

Flora

Број на мислења : 369
Join date : 2018-08-05

Вратете се на почетокот Go down

СЕКС ПО 50 -60 ГОДИНИ Empty Re: СЕКС ПО 50 -60 ГОДИНИ

Пишување by osa on Пет Aвг 24, 2018 11:36 am

Mislev samo po politikata si !

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15881
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

СЕКС ПО 50 -60 ГОДИНИ Empty Re: СЕКС ПО 50 -60 ГОДИНИ

Пишување by Flora on Пет Aвг 24, 2018 11:56 am

Politika ne me interesira mnogu ama zdrav zivot, zdrava hrana i prirodni terapii da.

Flora

Број на мислења : 369
Join date : 2018-08-05

Вратете се на почетокот Go down

СЕКС ПО 50 -60 ГОДИНИ Empty Re: СЕКС ПО 50 -60 ГОДИНИ

Пишување by misterija on Пет Aвг 24, 2018 12:37 pm

OPOZICIONER напиша:Nasata generacija dali ke zivee do 60 ne pa seks da ima ili penzija da doceka.

Каде гледаш причина да не живее вашата генерација до 60 год.(незнам кое годиште си), но по твоево размислување, сигурно под 30 год.

Модерната технологија и медицина, нивниот напредок, ќе го продолѓат животниот век на човекот..па гледаш дека почнаа човечки органи да се одгледуваат во лаборатории, се штампа човечка кожа и ред др.работи кои ги имаш прочитано сигурно ...само секс.односи ќе се намалуваат, на жалост...Вие младите и наредниве генерации ќе водите љубов со кукли, роботи.....
misterija
misterija

Број на мислења : 463
Join date : 2016-12-30

Вратете се на почетокот Go down

СЕКС ПО 50 -60 ГОДИНИ Empty Re: СЕКС ПО 50 -60 ГОДИНИ

Пишување by osa on Пет Aвг 24, 2018 3:17 pm

Ah bre misterija me iznasmea ...dobra si (shto se odnesuva do seksot )ne sum sigurna ,neli ne sum probala ,no spored muabetot ....ha ha ha

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15881
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

СЕКС ПО 50 -60 ГОДИНИ Empty Re: СЕКС ПО 50 -60 ГОДИНИ

Пишување by IVA on Пет Aвг 24, 2018 9:53 pm

Sto ne si probala, seks so kukla ili so robot. Very Happy
IVA
IVA

Број на мислења : 361
Join date : 2016-01-29

Вратете се на почетокот Go down

СЕКС ПО 50 -60 ГОДИНИ Empty Re: СЕКС ПО 50 -60 ГОДИНИ

Пишување by Flora on Саб Aвг 25, 2018 10:25 am

Vibratorot se broi li kako robot? Very Happy

Flora

Број на мислења : 369
Join date : 2018-08-05

Вратете се на почетокот Go down

СЕКС ПО 50 -60 ГОДИНИ Empty Re: СЕКС ПО 50 -60 ГОДИНИ

Пишување by misterija on Саб Aвг 25, 2018 1:54 pm

Flora напиша:Vibratorot se broi li kako robot? Very Happy

Zavisi sto model ti e..ako ima glava, race i noze, ke ti go broime Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Ama cekaj pa ti, se uste nemas 50-60 godini!!!
misterija
misterija

Број на мислења : 463
Join date : 2016-12-30

Вратете се на почетокот Go down

СЕКС ПО 50 -60 ГОДИНИ Empty Re: СЕКС ПО 50 -60 ГОДИНИ

Пишување by Flora on Нед Aвг 26, 2018 11:08 am

Nemam ama pa toa ne e precka da bidam vo tek so tehnologijata. Very Happy

Flora

Број на мислења : 369
Join date : 2018-08-05

Вратете се на почетокот Go down

СЕКС ПО 50 -60 ГОДИНИ Empty Re: СЕКС ПО 50 -60 ГОДИНИ

Пишување by misterija on Нед Aвг 26, 2018 1:04 pm

Ah taa tehnologija, ne zapusti..sakajki da bideme vo tek so nea, zaboravivme na prirodnoto..arno citav edna anketa deka seksualnte odnosi se namaleni za razlika od pred deset i poveke godini.

Visejki na drustveni mrezi, stanavme totalno nedrustveni.

_________________
Не излегувам на референдум Razz
misterija
misterija

Број на мислења : 463
Join date : 2016-12-30

Вратете се на почетокот Go down

СЕКС ПО 50 -60 ГОДИНИ Empty Re: СЕКС ПО 50 -60 ГОДИНИ

Пишување by delta on Нед Aвг 26, 2018 4:12 pm

menjam vibratorim,../,.na povik.<:
delta
delta

Број на мислења : 580
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

СЕКС ПО 50 -60 ГОДИНИ Empty Re: СЕКС ПО 50 -60 ГОДИНИ

Пишување by osa on Нед Aвг 26, 2018 4:44 pm

Shto e toa : vribratorim" shto gi menjash

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15881
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

СЕКС ПО 50 -60 ГОДИНИ Empty Re: СЕКС ПО 50 -60 ГОДИНИ

Пишување by misterija on Нед Aвг 26, 2018 7:00 pm

osa напиша:Shto e toa : vribratorim" shto gi menjash

Тоа ти е вибрирање или тресење кај некој што ќе го повика за помош Laughing

_________________
Не излегувам на референдум Razz
misterija
misterija

Број на мислења : 463
Join date : 2016-12-30

Вратете се на почетокот Go down

СЕКС ПО 50 -60 ГОДИНИ Empty Re: СЕКС ПО 50 -60 ГОДИНИ

Пишување by osa on Пон Aвг 27, 2018 2:52 am

Jas prashav taka li se vika " vibratorim"ili e greshka vo pishuvanjeto ..inaku ich ne si mi objasnila shto vsushnost e toa

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15881
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

СЕКС ПО 50 -60 ГОДИНИ Empty Re: СЕКС ПО 50 -60 ГОДИНИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот