Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot

+2
osa
defo
6 posters

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot Empty A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot

Пишување by Гостин Нед Jул 05 2015, 14:33

Gi preminale granicite...A sega, dinamit i da mu poteche na pastirot niz nogavicite...

НОВОТО СЕДИШТЕ НА ВМРО-ДПМНЕ ИЗЛЕГЛО НАДВОР ОД ГРАДЕЖНАТА МАРКИЦА

Овој објектот излегол од границите на градежната парцела и зафатил дел од државниот имот, информираат од Општина Центар по извршените контроли во овој објект именуван „Палата Христо Татарчев, изграден од компанијата „Бетон“

Инспекциските контроли извршени од страна на Општина Центар врз објектот каде е сместено новото седиште на ВМРО-ДПМНЕ, кое го гради компанијата „Бетон“, покажале дека оваа градба, именувана како „Палата Христо Татарчев“, има низа неправилности.Како што информираат од Општина Центар, инспекцијата констатирала дека инвеститорот има ставено во функција дел од објектот, иако објектот е во фаза на изградба па согласно законот нема употребна дозвола.

Понатаму, увидот покажал дека над влезот на објектот има балкони и покриен дел, и покрај тоа што градежната маркица завршува само со објектот.

Од Општина Центар посочуваат дека објектот излегол од границите на градежната парцела и зафатил дел од државниот имот.

Од понеделник, инспекција повторно ќе побара од инвеститорот да овозможи увид на дел од објектот кој е пуштен во функција, со цел да констатира дали градбата одговара на одобрениот проект, доставен и одобрен од општина Центар.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot Empty Re: A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot

Пишување by defo Нед Jул 05 2015, 14:54

Не рушење нека се стрпи Жерноски и после паѓањето на ДПМНЕ , ке го дадеме за користење на бездомници, унесрекени семејства.....деца без родители.....и ке поставиме табла...„Голема благодарност до сите подржувачи на Груески“

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot Empty Re: A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot

Пишување by osa Нед Jул 05 2015, 14:55

nema shto da prashuvaat odma treba da rushat ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16479
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot Empty Re: A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot

Пишување by defo Нед Jул 05 2015, 15:01

Јас сум против рушење со тоа ке сме исти и полоши од нив, јас сум за конфискација, секако со соодветна ознака за спомен и потсеќање на идните генерации да не му падне на памет на некого нешто такво. За овој објект мојата идеја првите 2 спрата музеј на жртвите на Груески, а другото да се даде на бездомници , деца без родители.П.С Плус ова е изградено со кредит кој ние ќе го враќаме, па ако е така боље некој аирот да му го види.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot Empty Re: A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot

Пишување by Гостин Нед Jул 05 2015, 15:02

Паметна идеја. Од народни пари е градено, на народот да се врати.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot Empty Re: A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot

Пишување by osa Нед Jул 05 2015, 15:08

defo напиша:Јас сум против рушење со тоа ке сме исти и полоши од нив, јас сум за конфискација, секако со соодветна ознака за спомен и потсеќање на идните генерации да не му падне на памет на некого нешто такво. За овој објект мојата идеја првите 2 спрата музеј на жртвите на Груески, а другото да се даде на бездомници , деца без родители.П.С Плус ова е изградено со кредит кој ние ќе го враќаме, па ако е така боље некој аирот да му го види.

so ovakvi ne treba da sme loshi kako niv TUKU TREBA DA SME POLOSHI OD NIV ZA DA IM NAPLATIME ..
p.s.DOSTA VEKE SO RESPEKT KON OVIE SHTO NE ZASLUZUVAAT NI MINIMALNA TOLERANCIJA

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16479
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot Empty Re: A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot

Пишување by defo Нед Jул 05 2015, 15:13

osa напиша:
p.s.DOSTA VEKE SO RESPEKT KON OVIE SHTO NE ZASLUZUVAAT NI MINIMALNA TOLERANCIJA

Оса се слагам 102,5% ...ама не да е деструктивно, за ова кривична против сите, инвеститорот, градителот....(и против секпј против кој може да се поднесе, не сум правник, не ги знам добро законите)....
п.с Ова ние го имам финансирано затоа сум против рушење.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot Empty Насдловот на темава е дело на примитивец што користи говор на омраза

Пишување by трендафил Нед Jул 05 2015, 21:06

Многу е интересно што во линковите подолу на објавата во Фокус има линк до соопштението на ВМРО-ДПМНРЕ кое гласи

ВМРО-ДПМНЕ целата постапка за изградба на новиот објект каде ќе биде сместено партиското седиште ја водеше крајно транспарентно, со објави во весници и со контиунирано информирање на јавноста за сите чекори од постапката, реагираат од владејачката партија по информациите од Општина Центар дека овој објект отстапува од правилата и дека неговата градба е проследена со низа неправилности.

„Под транспарентна постапка беше избран и инвеститор. Постапките пред Центар се во тек за финално добивање на употребна дозвола, за што општината мора да знае, бидејќи инвеститорот на објектот има благовремено доставувано со цел да ги запази сите постапки и процедури кои што се неопходни. Објектот во Центар сеуште не е ставен во функција, а ВМРО-ДПМНЕ својата работа ја извршува во привремениот штаб“, стои во соопштението.


Што би рекле во општина Центар или некој лаже или не постои никаква комуникација меѓу службите. Па не знаат дека за објектот се бара употребна дозвола од општината, а безочно се лаже дека објектот е ставен во употреба. И дека некој на форумов едевај чека да биде излажан. Со лаги, без ралика дали се работи за ваква или за вработување по еден од секое семејство не се доаѓа на власт. Не знам ниту од каде толкава омраза кон својата држава. И желбата сегашниот а најверојатно и иден премиер да биде со „протечени ногавици“. Само затоа што по обидот за доаѓање на власт со масовно прислушкување пастирот на опозицијата остана со, да употребам зборови во ваш стил, полни гаќи. Да не кажам се посра. И во својот производ сака да ја вовлече целата држава.
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot Empty Re: A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot

Пишување by defo Пон Jул 06 2015, 00:48

трендафил напиша:

Што би рекле во општина Центар или некој лаже или не постои никаква комуникација меѓу службите. Па не знаат дека за објектот се бара употребна дозвола од општината, а безочно се лаже дека објектот е ставен во употреба. И дека некој на форумов едевај чека да биде излажан. Со лаги, без ралика дали се работи за ваква или за вработување по еден од секое семејство не се доаѓа на власт. Не знам ниту од каде толкава омраза кон својата држава. И желбата сегашниот а најверојатно и иден премиер да биде со „протечени ногавици“. Само затоа што по обидот за доаѓање на власт со масовно прислушкување пастирот на опозицијата остана со, да употребам зборови во ваш стил, полни гаќи. Да не кажам се посра. И во својот производ сака да ја вовлече целата држава.


Напишано купови ветрови во магла....сериозно ова го мислиш................ pig pig pig
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot Empty Re: A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot

Пишување by Hamad bim Khalifa Пон Jул 06 2015, 05:57

KONFISKACIJA, PRENAMENA vo dom za bezdomnici i sl. i REFASADIRANJE (epten e grdotija!!! Duri ni bezdomnici ne zasluzuvaat vo takva rugoba da se smestat).
Parite za refasadiranje od prodazba na stanovite na Nade, Goca, Zoki........
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot Empty Ќе му потече ли на Заев низ ногавици

Пишување by трендафил Пон Jул 06 2015, 22:47

Од што сте полни со омраза не сте во состојба ни да следите информации. Патем по демантот од страна  на ВМРО-ДПМНЕ следува молк од здружението собрано окулу Жерновски. Вие не верувате и дека референдумот за ГТЦ ќе биде неуспешен, односно дека на мнозинството не му пречи барокна фасада на ГТЦ. Ниту во општина Центар.
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot Empty Re: A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot

Пишување by osa Вто Jул 07 2015, 02:01

defo напиша:
osa напиша:
p.s.DOSTA VEKE SO RESPEKT KON OVIE SHTO NE ZASLUZUVAAT NI MINIMALNA TOLERANCIJA

Оса се слагам 102,5% ...ама не да е деструктивно, за ова кривична против сите, инвеститорот, градителот....(и против секој против кој може да се поднесе, не сум правник, не ги знам добро законите)....
п.с Ова ние го имаме финансирано затоа сум против рушење.


има една поговорка вели вака :отишол волот јабана ,ние за оглавот ке жалиме!!!!
колку многу пари ни отидоа ,зарем сега ке ситничиме ..ке "штедиме "....ке ги сожалуваме ???НЕ, НЕ, МОРА ДА ИМ ВРАТИШ СО ИСТА МЕРКА ЗА ДА ГИ ЗДОБОЛИ ДОВОЛНО ЈАКО ..... но и доволно БРЗО
аман веке нека се научат од нив како се "работат "вакви работи под брза постапка не да оставаат простор и време овие да изнаогаат во јајцето влакно ....абе ги решаваш на прва ,му рушиш до темел и после му се смееш (исто ко он што му се смеше на фијат цановски )ПА ТЕК ПОСЛЕ ПОЧНУВАШ ДА СЕ ОБЈАСНУВАШ ДАЛИ БИЛО ИЛИ НЕ ЗАКОНСКИ ,ПА ТАА КОМИСИЈА ,ПА ОВАА и се по ред и по закон ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16479
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot Empty Re: A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot

Пишување by трендафил Вто Jул 07 2015, 09:28

За да може да се изведе насилна промена на власт повторно е потребна подршка од народот. Од поголемиот дел. Тоа СДСМ го нема. Освен во општините Центар, Струмица и Ранковце. Во Куманово победи со поршка од ДУИ. Која тешко ќе ја добие на следните избори. И во Центар нема зголемена подршка со бомбите, а нема сомнеж за фалсификат на референдумското гласање. Дури ни од вас. Иначе дури и доколку сте во право кога се работи за нелегалното прислушкување што ваши платеници го направија, не е Црвенковски единствениот што има право да амнестира ниту се Заев и синот на Верушевски единствените што можат да бидат амнестирани. Народот може исто така да амнестира. Со мнозинство од гласовите. Тоа е прва буква од демократијата. Дека одлучува мнозинството. Не соросоидната банда или некоја опозициона политичка партија. Затоа што опозицијата е опозиција затоа што загубила на избори.
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot Empty Ќе му протече ли и на Жерновски

Пишување by трендафил Вто Jул 07 2015, 21:04

Не знам дали циркусот со дивоизградената гаража на Гуштеров е наменета за будали, но во секој случај ме радува што нема такви на форумов па никој не го спомнува. Општина Центар по решение согласно законот има донесено одлука за рушење на дивоградбите и општината таму испраќа екипа за рушење, а потоа бандата на СОрос и СДСМ, ЛДП и други организираат блокади и протести при што се обвинува државната власт дека сака да ја руши гаражата. Такво нешто може според мене, со напомена дека можеби грешам затоа што не сум психијатар, да му падне на ум на многу голем народно кажано лудак. Кој потоа ќе бара гласови од граѓаните и ќе се чуди зошто не ги добива.
Иначе, морам да истакнам дека Црвенковски, колку и да сум негов противник, не сакаше да стане марионета на соросоидите и не заигра против својата држава, за разлика од Заев. Кој прави се` во интерес на непријателите на Македонија.
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot Empty Re: A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot

Пишување by Гостин Саб Сеп 26 2015, 11:48

Zhernovski najavuva rushenje na divogradbata...Shto li sega kje izmislish Trendafile da go opravdash pastirot...

Општина центар ќе го урива балконот на штабот на ВМРО-ДПМНЕ

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot Empty Re: A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot

Пишување by tmoro Сре Сеп 30 2015, 13:09

Во случај да НЕБАЊАНИТЕ ги добијат изборите дали повторно можат да го предложат ПАСТИРОТ за премиер или со договорот од Пржино нема враќање?

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot Empty Re: A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot

Пишување by reiter Сре Сеп 30 2015, 14:13

1.зависи од катица дали ќе го смести зад решетки

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot Empty Re: A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot

Пишување by Гостин Сре Сеп 30 2015, 17:42


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot Empty ЗНМ и СДСМ лажеа дека зградата на плоштадот ВМРО не е во според маркицата

Пишување by трендафил Сре Сеп 30 2015, 22:29

Да заклучиме дека настанот со кој започна оваа тема, дека наводно зградата во која е сместено седиштето на ВМРО не е изградена во спротивност со градежната маркица, па дека тоа е обична лага. На која наседнаа само наивни, да не употребам израз во согласност со глупавиот наслов на оваа тема. Меѓу кои за жал се најде и мнозинството на овој форум. Не знам кога симпатизерите на СДСМ ќе научат дека ниту политички проценки не се прават според желбите туку според реалната ситуација. Во случајов со седиштето на ВМРО јасно е дека некој поради желбата да го уништи политичкиот противник посака, за што не постојат реални шанси, посака барем да ја сруши зградата. И покрај тоа што е легално изградена.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot Empty Re: A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot

Пишување by Гостин Сре Сеп 30 2015, 22:40

Не е лага Трендо. Донесено е правосилно решение од општина Центар за рушење на дел од објектот. Било кој обид за спречување на извршувањето на законот ќе биде криминал и доказ за диктатурата што пастирот ја спроведува во државата.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot Empty Re: A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot

Пишување by трендафил Чет Окт 01 2015, 09:31

На кој тоа дел од објектот. И ако е тоа така, зошто општина Центар не го изврши тоа решение. Иначе ниту едно решение не мопже да се донесе како правосилно. Станува правосилно на крај. Откако ќе заврши евентуална жалбена постапка. Колку што знам постои проблем со една врата. Што води кон настрешницата на влезот. Па проблемот би се решил со нејзино заклучување, односно заѕидување. Не со рушење. Ајде да не кажам дека се работи за налудничав односно измислен проблем. Формален. А не ми е познатоп дали таа врата некогаш и била отворена откако објектот се користи, однсоно дали е прекршен законот. Иначе ниту објектот целосно, ниту настрешницата (доколку се смета за тераса) не излегува надвор од маркицата.
Што се однесува до договорот од Пржино тој има одреден век на траење. До изборите. По тоа идната власт ќе ја води државата. Вие сметате дека тоа ќе биде СДСМ. Ако се случи топа, сигурно е дека премиер нема да биде Груевски.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot Empty Re: A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot

Пишување by Гостин Чет Окт 01 2015, 11:01

Пак си тресел зелени Трендо. Со сила се правиш глупав па не знаеш на кој дел од објектот. А општина Центар ќе го сруши бесправно изградехниот дел од објектот во законските рокови. Да не плачеш после дека сме биле насилници. Иако поголеми силувачи на државата од вас дпмне-учк-овците нема.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot Empty Ќе им протече ли низ ногавиците на СДСМ и соросоидите ако се сруши настрешницата на плоштадот ВМРО

Пишување by трендафил Чет Окт 01 2015, 14:31

Не е ли поедноставно да се заѕида вратата па да престане балконската функција на настрешницата. Или меракот за рушење ви е голем. Не знам ни од каде ви е идеата дека ако ја срушите настрешницата ќе победите на изборите.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot Empty Re: A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot

Пишување by Гостин Чет Окт 01 2015, 17:47

Ne e Trendafile...So balkonot tvoite dpmne-ovci napravile uzurpacija na gradezhno zemjishte plus go izgradile bez dozvola, pa spored zakonite koi vie si gi donesovte toj del od objektot treba da bide srushen...I sega nemoj da kukash i da go obvinuvash Zhernovski shto gi sproveduva zakonite... Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot Empty Re: A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot

Пишување by трендафил Чет Окт 01 2015, 19:38

Верувам дека инвеститорот на објектот, а тоа не е ВМРО, нема да има проблеми со хаузмајсторот кој преку ноќ стана главен инспектор на општина Центар.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot Empty Re: A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот