Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot

+2
osa
defo
6 posters

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot - Page 3 Empty Re: A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot

Пишување by Hamad bim Khalifa Сре Окт 07 2015, 22:26

A da gi preripame tie formalnosti - mislam, kombinja, zolti, plavi, beli..... direktno CRNO! So POP U PRATNJA!
p.s I za popovite sum vo dilema, ama epten se begendisuvaa podolgo vreme ..... pa ne bi bilo fer da ne se ispratat - u vecna lovista!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot - Page 3 Empty Re: A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot

Пишување by Гостин Сре Окт 07 2015, 22:27

Mnogu lesno i mnogu brzo...treba da plati za tie deset godini uzhas... Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot - Page 3 Empty Re: A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot

Пишување by Гостин Сре Окт 07 2015, 22:28

Ќе биде изведен пред суд. Како во сите нормални демократски држави.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot - Page 3 Empty Заев ли саскате да стане пастир на сите?

Пишување by трендафил Чет Окт 08 2015, 21:46

Тео напиша:Mnogu lesno i mnogu brzo...treba da plati za tie deset godini uzhas... Twisted Evil
Ако за тебе имало само 10 години ужас, веројатно не паметиш што било порано. Дека ужасот бил поголем. Дека тогаш Македонија имаше меѓу најмалите покачувања на БДП. односно дека станувавме посиромашни во однос на другите. Дека во некои периоди немаше ниту еден опозиционен медиум, а никогаш немало повеќе од само еден во етерот и само еден печатен. Овдека очигледно не зборувате за промена на односот помеѓу власта и народот, туку само вашиот пастир да стане пастир на сите.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot - Page 3 Empty Re: A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot

Пишување by Гостин Чет Окт 08 2015, 21:51

Nemashe opozicionim mediumi vo vremeto na tvojot prv pastir, drugarot Tito...Inaku vie dpmne-ovcite vo 2006 dojdovte na vlast so poddrshka na A1, shitel, i golem broj pechateni mediumi...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot - Page 3 Empty Re: A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot

Пишување by трендафил Чет Окт 08 2015, 22:25

Реално гледано ВМРО дојде на власт во 2006 година со поддршка на НСДП, на Тито (Петковски) и ЛП. Вашиот лидер, Бранко Црвенковски предложи, како претседател на државата, на плоштадот Македонија да се подигне споменик на незавршениот бравар Тито. А СДСМ, тогаш СКМ, го имам напуштено уште пред да се зачлени во него наследникот на Петар Гошев.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot - Page 3 Empty Re: A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot

Пишување by Hamad bim Khalifa Саб Окт 10 2015, 13:31

VEMERO e kriminalna, zlostornicaka banda! Bila i si ostanala! Site pravi makedonski patrioti na celo so Goce bea namesteni i smesteni od VEMEROTO.
Za toa deka vo slobodno vreme se bavela so atentati i naracani ubistva sirom Evropa.............drugpat!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot - Page 3 Empty Re: A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot

Пишување by Hamad bim Khalifa Вто Ное 24 2015, 20:33

Trendafil se uste veruva vo prikaskite deka lovecot dosol na kraj i ja spasil cvrvenkapa i babata od stomakot na volkot....... zalosno!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot - Page 3 Empty Re: A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот