Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot

+2
osa
defo
6 posters

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot - Page 2 Empty Re: A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot

Пишување by Hamad bim Khalifa Чет Окт 01 2015, 19:50

Тео напиша:Ne e Trendafile...So balkonot tvoite dpmne-ovci napravile uzurpacija na gradezhno zemjishte plus go izgradile bez dozvola, pa spored zakonite koi vie si gi donesovte toj del od objektot treba da bide srushen...I sega nemoj da kukash i da go obvinuvash Zhernovski shto gi sproveduva zakonite... Twisted Evil

Koga go rushea "Kosmos" Obrazlozenieto bilo deka e povisoka kotata na prizemjeto vo odnos na kotata od odobrenieto za eden metar. Najednostavno beshe da se smali objektot za eden kat i se ke beshe vo granicite na razumnoto. Edino sto Fiat ke izgubeshe eden kat so povrshina od cca 1000 m2. Ama ne ....DPBNE saka da RUSHI! I to so dinamit!!!!
Zatoa : nastreshnica, nenastreshnica - CEL OBJEKT - RUSHENJE DO TEMEL!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot - Page 2 Empty Re: A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot

Пишување by Гостин Чет Окт 01 2015, 22:38

трендафил напиша:Верувам дека инвеститорот на објектот, а тоа не е ВМРО, нема да има проблеми со хаузмајсторот кој преку ноќ стана главен инспектор на општина Центар.

Investitorot ne e dpmne?!?!?! Pa koj li budala togash im gradi partisko sedishte?!?!?! Suspect

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot - Page 2 Empty Re: A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot

Пишување by Гостин Пон Окт 05 2015, 09:38

Mu teche i na pastirot i na negovite poddrzhuvachi...Posebno od ovie dvajca son nemaat...

A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot - Page 2 DSC_1224-1024x5761-540x304A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot - Page 2 Zaev%201

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot - Page 2 Empty Re: A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot

Пишување by Hamad bim Khalifa Пон Окт 05 2015, 18:53

Zaev go shitka Suzukivo, naracal novo vozilo:A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot - Page 2 Screen-Shot-2014-01-03-at-3.01.16-AM
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot - Page 2 Empty Re: A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot

Пишување by Гостин Пон Окт 05 2015, 19:07

Ќе гази дпмне-учк-офци?!?!?!

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot - Page 2 Empty На кој пастир мислите, на Заев или на Црвенковски

Пишување by трендафил Вто Окт 06 2015, 19:51

И во 1998 година пастирот на СДСМ, тогаш Бранко Црвенковски, тврдеше дека ќе го прегази ВМРО како шлепер жаба. Па му протече низ ногавица, да го користам вашиот речник за да ме разберете, низ ногавица. Според анкетите истото ќе се случи и во април, да сме живи и здрави, за половина година ќе видиме.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot - Page 2 Empty Re: A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot

Пишување by Гостин Вто Окт 06 2015, 22:32

Taka e Trendafile...Bravo Trendafile...Chestitam Trendafile...BUANKO E KUIF...A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot - Page 2 Smiley-laughing021 A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot - Page 2 Smiley-laughing021 A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot - Page 2 Smiley-laughing021

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot - Page 2 Empty Re: A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot

Пишување by osa Вто Окт 06 2015, 22:39


Hamad bim Khalifa напиша: RUSHENJE DO TEMEL!само со ваква храброст ке се изборат со овие од власта ...поинаку нема шанси сдсм со оваа багра .....[/quote]

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot - Page 2 Empty Ќе им протече ли на пастирте Заев и Црвенковски низ ногавица.

Пишување by трендафил Сре Окт 07 2015, 13:01

Денес во Велес се отвара нова фабрика, Маркарт. Со 600 вработени. Зошто некој би ја рушел за да дојдат Заев и Милчин на власт!?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot - Page 2 Empty Re: A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot

Пишување by Hamad bim Khalifa Сре Окт 07 2015, 17:10

RUSHITI!!!!! DO TEMEL! SOSE MARKART!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot - Page 2 Empty Re: A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot

Пишување by osa Сре Окт 07 2015, 17:17

трендафил напиша:Денес во Велес се отвара нова фабрика, Маркарт. Со 600 вработени. Зошто некој би ја рушел за да дојдат Заев и Милчин на власт!?

Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
te lazat bre trendafile ....znaesh li kolku nashi sogragani pochinaa od loshite uslovi za rabota ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot - Page 2 Empty Re: A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot

Пишување by osa Сре Окт 07 2015, 17:19

Hamad bim Khalifa напиша:RUSHITI!!!!! DO TEMEL! SOSE MARKART!

tochno taka bre kalifu ..
p.s. mislevme deka si se nalutil ?! ne jas ama mojot ortak se nasekira ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot - Page 2 Empty Re: A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot

Пишување by Hamad bim Khalifa Сре Окт 07 2015, 17:22

Kalif budno motri i lesno ne se luti! Twisted Evil
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot - Page 2 Empty Re: A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot

Пишување by osa Сре Окт 07 2015, 17:24

Hamad bim Khalifa напиша:Kalif budno motri i lesno ne se luti! Twisted Evil

chuti sega ke se izraduva mojot ortak ...jas znaev deka ne se lutish lesno Very Happy

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot - Page 2 Empty Re: A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot

Пишување by Hamad bim Khalifa Сре Окт 07 2015, 17:30

Eve sega na 24vesti soopstija: Markant e izvozno orijentirana kompanija SUBVENCIONIRANA OD VLADATA!!!!!!!
E moj trendojebis....... ve dupat pa rasturaat, a uste nisto ne vi e jasno. Zalosno!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot - Page 2 Empty Пастир Заев и пензиониран пастир Црвенковски

Пишување by трендафил Сре Окт 07 2015, 19:14

osa напиша:
трендафил напиша:Денес во Велес се отвара нова фабрика, Маркарт. Со 600 вработени. Зошто некој би ја рушел за да дојдат Заев и Милчин на власт!?

Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
te lazat bre trendafile ....znaesh li kolku nashi sogragani pochinaa od loshite uslovi za rabota ....
Барем вие на форумов, вљубеници во лидерот на соросоидната филијала Цивил, вашиот Џабир Дерала, со посебно внимание, да не кажам радост ни соопштувате кога некој вработен во странските инвестиции ќе почине. Но таква информација не сте дале одамна. Колку што се сеќавам соопштивте само еден случај летоска иако му додадовте уште неколку неиндентификувани и непознати за никого наводни од порано.

Никој не спори дека одредени субвенции имаат сите инвеститори. И странски и домашни. Ги има добиено и Маркарт. За жал ретки се македонски големи инвеститори. Јас не сум вработен во странска инвестиција, но не верувам дека токму поради ваквиот непријателски став на СДСМ кон странските инвеститори во стопанството, не и кон странските инвеститори во македонската политичка сцена, тука пред се мислам на Џорџ Сорос. Затоа што изгледа колку е подобро за Македонија, толку е полошо за СДСМ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot - Page 2 Empty Re: A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot

Пишување by Гостин Сре Окт 07 2015, 19:32

Toa za domashnite lazhesh... Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot - Page 2 Empty Re: A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot

Пишување by трендафил Сре Окт 07 2015, 20:13

Во фирмата во која работам има повеќе вработени млади и инвалиди за кои придонесите ги плаќаме сите заедно, односно сите даночни обврзници. Но тоа е идеа и одлука на оваа влада. Такво нешто порано не сме имале. Јас лично нема поради тоа да гласам за сегашната власт, затоа што никој мој ја нема искористено таа привилегија. Но има други работи што ми се важни. На пример односот кон пензионерите бидејќи за година и кусур ќе бидам пензионер. СДСМ е подобар само на полето на искористување на приватни телефонски разговори снимени на криминален начин.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot - Page 2 Empty Re: A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot

Пишување by Гостин Сре Окт 07 2015, 20:21

Toa e neshto drugo bre...Muabetot e za stranskite takanarecheni investicii koi se vo Makedonija dodeka im davaat pari od budzhetot...A posle fakjaat magla...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot - Page 2 Empty Re: A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot

Пишување by трендафил Сре Окт 07 2015, 20:57

АКо една фирма си отишла, на ваша радост, не значи дека ќе си отидат сите. Дури и Џонсон Контролс, за ваша жалост, не ја затвора својата втора фабрика. Таа во Штип.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot - Page 2 Empty Re: A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot

Пишување by Гостин Сре Окт 07 2015, 20:58

Site kje si zaminat shtom isteche rokot za subvencii...A vie kje si ostanete so prstot vo usta... Twisted Evil Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot - Page 2 Empty Re: A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot

Пишување by Гостин Сре Окт 07 2015, 21:45

Sega rabotava e...PASTIROT E GOTOOOV... Twisted Evil Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot - Page 2 Empty Re: A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot

Пишување by Hamad bim Khalifa Сре Окт 07 2015, 22:18

PA togash da vikame popot ?!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot - Page 2 Empty Re: A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot

Пишување by Гостин Сре Окт 07 2015, 22:19

Ponapred bi trebalo da vikame zhuto kombe... Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot - Page 2 Empty Re: A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот