Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ВОЛВО ПОВЛЕКУВА МИЛИОН ВОЗИЛА ПОРАДИ ....

Go down

ВОЛВО ПОВЛЕКУВА МИЛИОН ВОЗИЛА ПОРАДИ .... Empty ВОЛВО ПОВЛЕКУВА МИЛИОН ВОЗИЛА ПОРАДИ ....

Пишување by osa Нед Jул 21 2019, 14:37

[size=46]Волво“ повлекува милион возила ширум светот поради опасност од пожар[/size]


[size=14]Објавено пред
 6 минути

 - 21 јули, 2019
Од
 Макфакс
[/size]

ВОЛВО ПОВЛЕКУВА МИЛИОН ВОЗИЛА ПОРАДИ .... Volvo

Шведскиот производител на автомобили „Волво“ ширум светот ќе повлече повеќе од милион возила, бидејќи некои делови од моторот би можеле да се стопат, објави денеска портпаролот на компанијата.
Како што пренесе агенцијата „Танјуг“, тој реклол дека во најлош случај проблемот може да предизвика пожар на моторот.
Според тековните информации, „Волво“ досега нема регистрирано таков случај.
Според шведската телевизија SVT, проблемот се однесува на моделите со 4-цилиндрични дизел мотори произведени во периодот од 2014 до 2019 година.
Тоа се моделите V40, V60, V70, S80, XC60 и XC90.
Ова е уште една лоша вест за „Волво“ кој е во сопственост на кинеската компанија „Гили“, бидејќи во четвртокот компанијата објави остар пад на профитот во вториот квартал од 2019 година, и покрај значителното зголемување на продажбата.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16480
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот