Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

БОМБИТЕ ЗАСЛУЖУВААТ ДА БИДАТ РЕЕМИТУВАНИ ПОРАДИ СОДРЖИНАТА

+4
трендафил
Hamad bim Khalifa
defo
osa
8 posters

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

БОМБИТЕ ЗАСЛУЖУВААТ ДА БИДАТ РЕЕМИТУВАНИ ПОРАДИ СОДРЖИНАТА Empty БОМБИТЕ ЗАСЛУЖУВААТ ДА БИДАТ РЕЕМИТУВАНИ ПОРАДИ СОДРЖИНАТА

Пишување by osa Нед Мај 01 2016, 23:41

ја отворам оваа тема за да се потсетиме на содржината на бомбите политички ....секојдневно слушаме разни нови настани и вести ,и ми се чини дека на некои делови од веке слушнатите бомби не се секаваме ....се надевам ке ми се придружите и заедно сите ке учествуваме во ВИСТИНАТА за Македонија ,поточно ке ги објавиме повторно веке сушнатите бомби ...на ова ме поттикна и смртта на Коста Крпач,а за жал неможам да се сетам на делот од бомбите во кои се споменува ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16274
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

БОМБИТЕ ЗАСЛУЖУВААТ ДА БИДАТ РЕЕМИТУВАНИ ПОРАДИ СОДРЖИНАТА Empty Re: БОМБИТЕ ЗАСЛУЖУВААТ ДА БИДАТ РЕЕМИТУВАНИ ПОРАДИ СОДРЖИНАТА

Пишување by osa Нед Мај 01 2016, 23:57

eve ja prvata sodrzhina ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16274
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

БОМБИТЕ ЗАСЛУЖУВААТ ДА БИДАТ РЕЕМИТУВАНИ ПОРАДИ СОДРЖИНАТА Empty Re: БОМБИТЕ ЗАСЛУЖУВААТ ДА БИДАТ РЕЕМИТУВАНИ ПОРАДИ СОДРЖИНАТА

Пишување by osa Нед Мај 01 2016, 23:59


kolku go zali iskreno kezarovski slushnete sami

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16274
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

БОМБИТЕ ЗАСЛУЖУВААТ ДА БИДАТ РЕЕМИТУВАНИ ПОРАДИ СОДРЖИНАТА Empty Re: БОМБИТЕ ЗАСЛУЖУВААТ ДА БИДАТ РЕЕМИТУВАНИ ПОРАДИ СОДРЖИНАТА

Пишување by osa Пон Мај 02 2016, 00:02


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16274
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

БОМБИТЕ ЗАСЛУЖУВААТ ДА БИДАТ РЕЕМИТУВАНИ ПОРАДИ СОДРЖИНАТА Empty Re: БОМБИТЕ ЗАСЛУЖУВААТ ДА БИДАТ РЕЕМИТУВАНИ ПОРАДИ СОДРЖИНАТА

Пишување by osa Пон Мај 02 2016, 00:04glej bre i poshta raboti za niv ...mu vika prati go toa ama u 15 chasot ne od sabajle .....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16274
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

БОМБИТЕ ЗАСЛУЖУВААТ ДА БИДАТ РЕЕМИТУВАНИ ПОРАДИ СОДРЖИНАТА Empty Re: БОМБИТЕ ЗАСЛУЖУВААТ ДА БИДАТ РЕЕМИТУВАНИ ПОРАДИ СОДРЖИНАТА

Пишување by defo Чет Мај 05 2016, 22:16


Срамота...........Sad

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3303
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

БОМБИТЕ ЗАСЛУЖУВААТ ДА БИДАТ РЕЕМИТУВАНИ ПОРАДИ СОДРЖИНАТА Empty Re: БОМБИТЕ ЗАСЛУЖУВААТ ДА БИДАТ РЕЕМИТУВАНИ ПОРАДИ СОДРЖИНАТА

Пишување by osa Чет Мај 05 2016, 22:26

i javno ke gi prasham KONTRAPROTESTANTITE :ako nie protestirame shto go ubile Martin neshkovski ,vie ste protiv toa ????znachi vie ste ZA UBISTVO <go poddrzuvate UBISTVOTO NA MARTIN ??????????
sramota ,kaj ke vi odi dushata .....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16274
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

БОМБИТЕ ЗАСЛУЖУВААТ ДА БИДАТ РЕЕМИТУВАНИ ПОРАДИ СОДРЖИНАТА Empty Re: БОМБИТЕ ЗАСЛУЖУВААТ ДА БИДАТ РЕЕМИТУВАНИ ПОРАДИ СОДРЖИНАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa Чет Мај 05 2016, 22:26

"nema tragi na nasilstvo !" EBATI SELJACITE - SO DVA LASTIKA I EDNA CVRGA GO UTEPAL....... NARKOMANSKA I E PI....A SMRDLIVA!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БОМБИТЕ ЗАСЛУЖУВААТ ДА БИДАТ РЕЕМИТУВАНИ ПОРАДИ СОДРЖИНАТА Empty Re: БОМБИТЕ ЗАСЛУЖУВААТ ДА БИДАТ РЕЕМИТУВАНИ ПОРАДИ СОДРЖИНАТА

Пишување by трендафил Вто Мај 10 2016, 20:14

osa напиша:i javno ke gi prasham KONTRAPROTESTANTITE :ako nie protestirame shto go ubile Martin neshkovski ,vie ste protiv toa ????znachi vie ste ZA UBISTVO <go poddrzuvate UBISTVOTO NA MARTIN ??????????
sramota ,kaj ke vi odi dushata .....
Иако не сум прозван лично затоа што не учествувам на протести одамна ќе одговорам бидејќи сум изгледа единствениот редовен член што не е платеник на Сорос на форумов. По убиството на Трајан Беќиров во времето кога СДСМ беше на власт, министер беше Џанго, не протестиравте. Не протестиравте ни кога беше на сличен начин како Мартин беше убиен Алберто Стојановски, а тројца негови другари повеќе денови беа во кома, а сторителите првично беа осудени на 3 и 5 месеци, а по жалбата на обвинителството добија 2 години затвор. За разлика од убиецот на Нешовски кој доби 15 години. Поради тоа мислам дека убиството на Мартин го поддржувате само затоа што сакате да профитирате од неговата смрт. Посебно е нејасно зошто божем невладините на тогаш Владе како прв слуга во Македонија на Џорџ Сорос не протестираа и не можам да се сетам дека некогаш протестирале или нападнале некоја политика на СДСМ. За вас од СДСМ знам дека не сакате да нмаправите нешто против својата партија, но за граѓански здруженија, ако не се шпиони и странски платеници сите граѓани би требало да се исти. Не знам дали ви е јасно дека САД и ЕУ со својот идиотски однос конн Македонија од приемот во ОН, преку приемот во НАТО и ЕУ практично стално ни го ограничуваат изборот. Не знам дали се абдали или само се прават, па им е чудно како бадијала им пропаднаа години прислушкување на власта што се дрзна да тужи во Хаг и да добие пресуда дека нелегално не сме членка на НАТО но дека сите ќченки од НАТО се сојузници во грчкиот криминал и големиот руд да селектираат разговори и да ги прилагодат за да може да створат визија дека во некои случаи имало криминал од власта. Во секој случај одбраа лош партнер, Заев. Па смешно звучи кога некој одамна амнестиран и кој славеше по првата амнестија сега е против тоа. И божем бара укинување на неговата аболиција, но селективно, само за делата кои треба да ги гони неговата сојузничка Катица Смокварката. Не и за Глобал, за што е одговорно редовното обвинителство.
Ајде и овде да ве замолам однесувајте се кон спомениците за значајни македонски личности и настани како кон албанските. Не ги опоганувајте.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10631
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОМБИТЕ ЗАСЛУЖУВААТ ДА БИДАТ РЕЕМИТУВАНИ ПОРАДИ СОДРЖИНАТА Empty Re: БОМБИТЕ ЗАСЛУЖУВААТ ДА БИДАТ РЕЕМИТУВАНИ ПОРАДИ СОДРЖИНАТА

Пишување by reiter Вто Мај 10 2016, 22:00

трендафил напиша:
osa напиша:i javno ke gi prasham KONTRAPROTESTANTITE :ako nie protestirame shto go ubile Martin neshkovski ,vie ste protiv toa ????znachi vie ste ZA UBISTVO <go poddrzuvate UBISTVOTO NA MARTIN ??????????
sramota ,kaj ke vi odi dushata .....
Иако не сум прозван лично затоа што не учествувам на протести одамна ќе одговорам бидејќи сум изгледа единствениот редовен член што не е платеник на Сорос на форумов. По убиството на Трајан Беќиров во времето кога СДСМ беше на власт, министер беше Џанго, не протестиравте. Не протестиравте ни кога беше на сличен начин како Мартин беше убиен Алберто Стојановски, а тројца негови другари повеќе денови беа во кома, а сторителите првично беа осудени на 3 и 5 месеци, а по жалбата на обвинителството добија 2 години затвор. За разлика од убиецот на Нешовски кој доби 15 години. Поради тоа мислам дека убиството на Мартин го поддржувате само затоа што сакате да профитирате од неговата смрт. Посебно е нејасно зошто божем невладините на тогаш Владе како прв слуга во Македонија на Џорџ Сорос не протестираа и не можам да се сетам дека некогаш протестирале или нападнале некоја политика на СДСМ. За вас од СДСМ знам дека не сакате да нмаправите нешто против својата партија, но за граѓански здруженија, ако не се шпиони и странски платеници сите граѓани би требало да се исти. Не знам дали ви е јасно дека САД и ЕУ со својот идиотски однос конн Македонија од приемот во ОН, преку приемот во НАТО и ЕУ практично стално ни го ограничуваат изборот. Не знам дали се абдали или само се прават, па им е чудно како бадијала им пропаднаа години прислушкување на власта што се дрзна да тужи во Хаг и да добие пресуда дека нелегално не сме членка на НАТО но дека сите ќченки од НАТО се сојузници во грчкиот криминал и големиот руд да селектираат разговори и да ги прилагодат за да може да створат визија дека во некои случаи имало криминал од власта. Во секој случај одбраа лош партнер, Заев. Па смешно звучи кога некој одамна амнестиран и кој славеше по првата амнестија сега е против тоа. И божем бара укинување на неговата аболиција, но селективно, само за делата кои треба да ги гони неговата сојузничка Катица Смокварката. Не и за Глобал, за што е одговорно редовното обвинителство.
Ајде и овде да ве замолам однесувајте се кон спомениците за значајни македонски личности и настани  како кон албанските. Не ги опоганувајте.
malku nadvor od temata no ova e i forum kade moze nekoj forumdzija na nekoj drug da pomogne sto e i sustina na forumite neli?kasnam dve rati od kredit,kade da se javam kaj kogo za da zemam nekoja para od soros za da vratam dve rati od kreditot.Znaes mi se javuvaat od tie agenciite i mi velat deka sum imal DOLG,a jas im potvrduvam DA DOLG MI E I DEBEL Very Happy .Seriozno trendafile kazi kade da se javam i zemam nekoja para od soros za krediot.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБИТЕ ЗАСЛУЖУВААТ ДА БИДАТ РЕЕМИТУВАНИ ПОРАДИ СОДРЖИНАТА Empty Re: БОМБИТЕ ЗАСЛУЖУВААТ ДА БИДАТ РЕЕМИТУВАНИ ПОРАДИ СОДРЖИНАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa Сре Мај 11 2016, 16:08

Parsaj go kumot stavridis! Trendolakis moze da ti kaze kaj se prodavaat rozovi naocari i vazelin. Twisted Evil
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БОМБИТЕ ЗАСЛУЖУВААТ ДА БИДАТ РЕЕМИТУВАНИ ПОРАДИ СОДРЖИНАТА Empty Re: БОМБИТЕ ЗАСЛУЖУВААТ ДА БИДАТ РЕЕМИТУВАНИ ПОРАДИ СОДРЖИНАТА

Пишување by трендафил Сре Мај 11 2016, 18:12

reiter напиша:
трендафил напиша:
osa напиша:i javno ke gi prasham KONTRAPROTESTANTITE :ako nie protestirame shto go ubile Martin neshkovski ,vie ste protiv toa ????znachi vie ste ZA UBISTVO <go poddrzuvate UBISTVOTO NA MARTIN ??????????
sramota ,kaj ke vi odi dushata .....
Иако не сум прозван лично затоа што не учествувам на протести одамна ќе одговорам бидејќи сум изгледа единствениот редовен член што не е платеник на Сорос на форумов. По убиството на Трајан Беќиров во времето кога СДСМ беше на власт, министер беше Џанго, не протестиравте. Не протестиравте ни кога беше на сличен начин како Мартин беше убиен Алберто Стојановски, а тројца негови другари повеќе денови беа во кома, а сторителите првично беа осудени на 3 и 5 месеци, а по жалбата на обвинителството добија 2 години затвор. За разлика од убиецот на Нешовски кој доби 15 години. Поради тоа мислам дека убиството на Мартин го поддржувате само затоа што сакате да профитирате од неговата смрт. Посебно е нејасно зошто божем невладините на тогаш Владе како прв слуга во Македонија на Џорџ Сорос не протестираа и не можам да се сетам дека некогаш протестирале или нападнале некоја политика на СДСМ. За вас од СДСМ знам дека не сакате да нмаправите нешто против својата партија, но за граѓански здруженија, ако не се шпиони и странски платеници сите граѓани би требало да се исти. Не знам дали ви е јасно дека САД и ЕУ со својот идиотски однос конн Македонија од приемот во ОН, преку приемот во НАТО и ЕУ практично стално ни го ограничуваат изборот. Не знам дали се абдали или само се прават, па им е чудно како бадијала им пропаднаа години прислушкување на власта што се дрзна да тужи во Хаг и да добие пресуда дека нелегално не сме членка на НАТО но дека сите ќченки од НАТО се сојузници во грчкиот криминал и големиот руд да селектираат разговори и да ги прилагодат за да може да створат визија дека во некои случаи имало криминал од власта. Во секој случај одбраа лош партнер, Заев. Па смешно звучи кога некој одамна амнестиран и кој славеше по првата амнестија сега е против тоа. И божем бара укинување на неговата аболиција, но селективно, само за делата кои треба да ги гони неговата сојузничка Катица Смокварката. Не и за Глобал, за што е одговорно редовното обвинителство.
Ајде и овде да ве замолам однесувајте се кон спомениците за значајни македонски личности и настани  како кон албанските. Не ги опоганувајте.
malku nadvor od temata no ova e i forum kade moze nekoj forumdzija na nekoj drug da pomogne sto e i sustina na forumite neli?kasnam dve rati od kredit,kade da se javam kaj kogo za da zemam nekoja para od soros za da vratam dve rati od kreditot.Znaes mi se javuvaat od tie agenciite i mi velat deka sum imal DOLG,a jas im potvrduvam DA DOLG MI E I DEBEL Very Happy .Seriozno trendafile kazi kade da se javam i zemam nekoja para od soros za krediot.
Најдобро ти е да отидеш на некој протест на соросоидите па доколку не те гледаат како конкуренција, човек со кого треба да ги делат парите, веројатно ќе ти кажат како да заработиш со опоганување на македонската историја и во обид да воведеш диктатура и „твоите“ без избори да останат во власта.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10631
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОМБИТЕ ЗАСЛУЖУВААТ ДА БИДАТ РЕЕМИТУВАНИ ПОРАДИ СОДРЖИНАТА Empty Re: БОМБИТЕ ЗАСЛУЖУВААТ ДА БИДАТ РЕЕМИТУВАНИ ПОРАДИ СОДРЖИНАТА

Пишување by reiter Чет Мај 12 2016, 18:45

lol!

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБИТЕ ЗАСЛУЖУВААТ ДА БИДАТ РЕЕМИТУВАНИ ПОРАДИ СОДРЖИНАТА Empty Re: БОМБИТЕ ЗАСЛУЖУВААТ ДА БИДАТ РЕЕМИТУВАНИ ПОРАДИ СОДРЖИНАТА

Пишување by osa Саб Мај 14 2016, 00:23

aj moze ova ke pomogne podobro da se svati koj e NELEGITIMNA VLAST VO DRZAVAVA .....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16274
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

БОМБИТЕ ЗАСЛУЖУВААТ ДА БИДАТ РЕЕМИТУВАНИ ПОРАДИ СОДРЖИНАТА Empty Re: БОМБИТЕ ЗАСЛУЖУВААТ ДА БИДАТ РЕЕМИТУВАНИ ПОРАДИ СОДРЖИНАТА

Пишување by трендафил Сре Мај 18 2016, 09:44

Ако бомбите до сега не ви донесоа подобар рејтинг, може да ги репризирате колку што сакате и нема да имате подобрување. Може да замислите какво е мислењето на народот за вас и за вашите странски поддржувачи кога народот во најголем број тотално ги игнорира вашите наводни докази. Ако излажавте дека ќе има избори на 24 април, па повторно за 5 јуни, како очекувате некој да ви верува за нешто друго вклучувајќи ги тука и бомбите за кои мнозинството мисли дека се монтирани.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10631
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОМБИТЕ ЗАСЛУЖУВААТ ДА БИДАТ РЕЕМИТУВАНИ ПОРАДИ СОДРЖИНАТА Empty Re: БОМБИТЕ ЗАСЛУЖУВААТ ДА БИДАТ РЕЕМИТУВАНИ ПОРАДИ СОДРЖИНАТА

Пишување by трендафил Вто Јун 21 2016, 12:51

Ќе ја реемитувате ли и бомбата во која сестрата на Замир, вашиот лидер нуди сексуални услуги на Муса Џафери. За кои јас претпоставувам дека се за да положи братчето матурски и испити на факултет. Што би рекле за да стане братчето интелектуалец што се има настрвено на македонските споменици што им пречат на странците. Тие што направија да не влеземе во ОН со своето име (таму Грција нема право на вето) или што сакаа да воведат санкции кон нашата земја затоа што не дозволуваме тие да формираат влада наместо народот да ја избере на избори.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10631
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОМБИТЕ ЗАСЛУЖУВААТ ДА БИДАТ РЕЕМИТУВАНИ ПОРАДИ СОДРЖИНАТА Empty Re: БОМБИТЕ ЗАСЛУЖУВААТ ДА БИДАТ РЕЕМИТУВАНИ ПОРАДИ СОДРЖИНАТА

Пишување by defo Вто Јун 21 2016, 20:04

трендафил напиша:Ќе ја реемитувате ли и бомбата во која сестрата на Замир, вашиот лидер нуди сексуални услуги на Муса Џафери. За кои јас претпоставувам дека се за да положи братчето матурски и испити на факултет. Што би рекле за да стане братчето интелектуалец што се има настрвено на македонските споменици што им пречат на странците. Тие што направија да не влеземе во ОН со своето име (таму Грција нема право на вето) или што сакаа да воведат санкции кон нашата земја затоа што не дозволуваме тие да формираат влада наместо народот да ја избере на избори.

Ќе ја реемитуваме..зошто да не....за да сфатиш некои работи, се ќе реимитуваме..како не..кога оној идиотот Љупчо Палески, кои во замена за слобода си го даде газот под кирија............ќе застане на обвинителна клупа за монтирање на телефонски разговори.......Ебе Трендо на што спадна ДПМНЕ во Љупчо Палески да се крсти.........
defo
defo

Број на мислења : 3303
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

БОМБИТЕ ЗАСЛУЖУВААТ ДА БИДАТ РЕЕМИТУВАНИ ПОРАДИ СОДРЖИНАТА Empty Re: БОМБИТЕ ЗАСЛУЖУВААТ ДА БИДАТ РЕЕМИТУВАНИ ПОРАДИ СОДРЖИНАТА

Пишување by трендафил Вто Јун 21 2016, 20:45

Да не беа разговорите монтирани до сега ќе имаше барем едно обвинение од СЈО. Вака само бара притвори без докази за да може во иднина со помош на Обама и нивните слуги да каже дека судиите се под контрола на ВМРО, па треба специјален суд, кој се разбира ќе биде под контрола на Бејли. Може ќе измислите и специјални адвокати кои наместо да ги бранат ќе ги обвинуваат заедно со СЈО политичките противници на СДСМ и странските служби. Не излезе ли вчера на виделина вистината дека Заев плаќа двојно повеќе за превоз на иста релација од Талевски, а за него нема обвинение. Со вишокот пари фирмата што има договор со општина Струмица бесплатно вршеше транспорт на партијски војници на СДСМ кои дојдоа да го опоганат Скопје. Не да протестираат туку да прават штети низ градот. Не знам ниту до кога Заев ќе се крие како да е некој педер, Боже прости ми, зад Замир и другите Албанци слуги на странските служби, наместо да застане на чело на протестите кои треба според вас да бидат замена за избори, односно начин за доаѓање на власт.
Да се разбереме уште еднаш. Јас сум за тоа секој криминалец да одговара за своите дела. Не може Заев да биде амнестиран за 8 милиони евра, Замир за тепање и уништување на имот направен со мои пари, а некој за продадено врзолче коприви да биде казнет. не може ниту Верушевски да се брани од слобода, да не зборувам за Заев кој со месеци бегаше од судење, а Талевски кој секогаш се јавуваше кога судот тоа ќе го побараше да биде во притвор. Не знам колку мои пари ќе отидат како отштета поради неписменоста на СЈО.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10631
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОМБИТЕ ЗАСЛУЖУВААТ ДА БИДАТ РЕЕМИТУВАНИ ПОРАДИ СОДРЖИНАТА Empty Re: БОМБИТЕ ЗАСЛУЖУВААТ ДА БИДАТ РЕЕМИТУВАНИ ПОРАДИ СОДРЖИНАТА

Пишување by defo Вто Јун 21 2016, 21:20

Добро партиско комиќе, реков јас само ДПМНЕ-оските идиотарии и универзумот се безконечни......Друго е се исто..........

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3303
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

БОМБИТЕ ЗАСЛУЖУВААТ ДА БИДАТ РЕЕМИТУВАНИ ПОРАДИ СОДРЖИНАТА Empty Re: БОМБИТЕ ЗАСЛУЖУВААТ ДА БИДАТ РЕЕМИТУВАНИ ПОРАДИ СОДРЖИНАТА

Пишување by трендафил Сре Јун 22 2016, 10:21

Немаш само ти право на свое мислење. Наместо да дискутираш за причините на некое мое мислење дискутирај за напишаното. Дали вие од СДСМ не сте свесни на пример дека Зоран Заев е единствениот амнестиран активен македонски политичар кој доколку е невин има сега законска можност што не ја користи да побара поништување на амнестијата. Треба ли за да не бидам обвинет за партизам да се правам будала што не може да разбере дека вие не се борите да го урнете Прометеј и да ги седнете таму ЗАЗА, Замир и Заев, туку сакате да испровоцирате судир со граѓаните на кои им пречи такви идиоти неказнето да се изживуваат врз тоа што мнозинството го смета за свој споменик и да пружите шанса на некои странски идиоти тоа да го искористат за да ја окупираат Македонија и вас да ве наметнат како марионетска власт. Јас не сум член на ВМРО исто како што дедо ми не бил комуниста, напротив бил противник на комунизмот во многу сегменти, но во време на НОБ активно соработувал со партизаните. Извини, можеби тоа те навредува, но мислам дека само многу многу голем идиот може да се воодушевува со уништување на објекти и споменици и да смета дека на тој начин ќе придобие повеќе граѓани да гласаат за него. Може вие Замир да си го изберете за лидер на СДСМ, но мнозинството граѓани на Македонија биди сигурен дека се згрозуваат од таков идиотизам. И се повеќе се топи подршката на САД и нивните трабанти во Македонија.
И јас во многу сегменти не ја подржувам власта. На пример во тоа што кај нарачателите на обидот за државен удар, САД и ЕУ, бара решение. И за тоа сметам дека нормален човек не може да го прави, туку веднаш треба да побара поддршка од Русија, Кина и други независни земји и прво да ги неутрализира домашните предавници и да ги протера сите странци што активно учествувале во идиотизмот што кај нас трае интензивно две години. Со напомена дека можеби во моментов немаме поддршка од опонентите на американскиот имперјализам, но да бидеме оптимисти во тој случај дека ќе ја добиеме по скорешната средба на лидерите на Русија и Кина.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10631
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОМБИТЕ ЗАСЛУЖУВААТ ДА БИДАТ РЕЕМИТУВАНИ ПОРАДИ СОДРЖИНАТА Empty Re: БОМБИТЕ ЗАСЛУЖУВААТ ДА БИДАТ РЕЕМИТУВАНИ ПОРАДИ СОДРЖИНАТА

Пишување by IVA Сре Јун 22 2016, 13:40

трендафил напиша:Немаш само ти право на свое мислење. Наместо да дискутираш за причините на некое мое мислење дискутирај за напишаното. Дали вие од СДСМ не сте свесни на пример дека Зоран Заев е единствениот амнестиран активен македонски политичар кој доколку е невин има сега законска можност што не ја користи да побара поништување на амнестијата. Треба ли за да не бидам обвинет за партизам да се правам будала што не може да разбере дека вие не се борите да го урнете Прометеј и да ги седнете таму ЗАЗА, Замир и Заев, туку сакате да испровоцирате судир со граѓаните на кои им пречи такви идиоти неказнето да се изживуваат врз тоа што мнозинството го смета за свој споменик и да пружите шанса на некои странски идиоти тоа да го искористат за да ја окупираат Македонија и вас да ве наметнат како марионетска власт. Јас не сум член на ВМРО исто како што дедо ми не бил комуниста, напротив бил противник на комунизмот во многу сегменти, но во време на НОБ активно соработувал со партизаните. Извини, можеби тоа те навредува, но мислам дека само многу многу голем идиот може да се воодушевува со уништување на објекти и споменици и да смета дека на тој начин ќе придобие повеќе граѓани да гласаат за него. Може вие Замир да си го изберете за лидер на СДСМ, но мнозинството граѓани на Македонија биди сигурен дека се згрозуваат од таков идиотизам. И се повеќе се топи подршката на САД и нивните трабанти во Македонија.
И јас во многу сегменти не ја подржувам власта. На пример во тоа што кај нарачателите на обидот за државен удар, САД и ЕУ, бара решение. И за тоа сметам дека нормален човек не може да го прави, туку веднаш треба да побара поддршка од Русија, Кина и други независни земји и прво да ги неутрализира домашните предавници и да ги протера сите странци што активно учествувале во идиотизмот што кај нас трае интензивно две години. Со напомена дека можеби во моментов немаме поддршка од опонентите на американскиот имперјализам, но да бидеме оптимисти во тој случај дека ќе ја добиеме по скорешната средба на лидерите на Русија и Кина.  
ej pa ti stvarno si bil zabegani ti ke glasas a ja ke ziveam ti kako ke kazes ti bolen da ne si te pregledal doktor
IVA
IVA

Број на мислења : 365
Join date : 2016-01-29

Вратете се на почетокот Go down

БОМБИТЕ ЗАСЛУЖУВААТ ДА БИДАТ РЕЕМИТУВАНИ ПОРАДИ СОДРЖИНАТА Empty Re: БОМБИТЕ ЗАСЛУЖУВААТ ДА БИДАТ РЕЕМИТУВАНИ ПОРАДИ СОДРЖИНАТА

Пишување by defo Сре Јун 22 2016, 21:25

трендафил напиша: Јас не сум член на ВМРО исто како што дедо ми не бил комуниста, напротив бил противник на комунизмот во многу сегменти, но во време на НОБ активно соработувал со партизаните.
Дедото бил паметен човек, и гарант сега од негде де гледа и плаче..плаче и плаче.......плаче пошто гледа како неговата чела го подржува растурањето на она за кое тој се борел. Е така да знаеш дедоти бил голем човек, а ти увек ќе си останеш подлузурко.
defo
defo

Број на мислења : 3303
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

БОМБИТЕ ЗАСЛУЖУВААТ ДА БИДАТ РЕЕМИТУВАНИ ПОРАДИ СОДРЖИНАТА Empty Re: БОМБИТЕ ЗАСЛУЖУВААТ ДА БИДАТ РЕЕМИТУВАНИ ПОРАДИ СОДРЖИНАТА

Пишување by трендафил Вто Јун 28 2016, 21:38

Можеби дедо ти е горд на тебе што се дружиш со човекот кој предал празен лист на матурата па сестра му морала да дава сексуални услуги за да положи брат и. Всушност и со тие аааааааах, ааааааах на Ермира и заврши објавувањето на т.н. бомби. Јас сум само еден од 480те илјади кои ја избраа актуелната власт и кои нема да дозволат неколку стотици странски платеници и сироти општински административци од Куманово и Струмица што сакаат со куртон револуција да дојдат на власт.
Дедо ми никогаш не се борел за тоа странци да одлучуваат кој ќе ни биде власт, да вршат притисок врз судиите, да корумпираат новинари и други будалаштини, а да зборуваат дека тоа го прават во име на демократијата, почитувањето на правото, слободата на медиумите ...

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10631
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОМБИТЕ ЗАСЛУЖУВААТ ДА БИДАТ РЕЕМИТУВАНИ ПОРАДИ СОДРЖИНАТА Empty Re: БОМБИТЕ ЗАСЛУЖУВААТ ДА БИДАТ РЕЕМИТУВАНИ ПОРАДИ СОДРЖИНАТА

Пишување by Гостин Чет Aвг 25 2016, 01:04

Ej Trendafile, kade mi pobegna...Ajde dojdi da vidish shto navistina ni kazhuva sodrzhinata na bombite...

БОМБИТЕ ЗАСЛУЖУВААТ ДА БИДАТ РЕЕМИТУВАНИ ПОРАДИ СОДРЖИНАТА 34pnnno

БОМБИТЕ ЗАСЛУЖУВААТ ДА БИДАТ РЕЕМИТУВАНИ ПОРАДИ СОДРЖИНАТА T9bcbo

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБИТЕ ЗАСЛУЖУВААТ ДА БИДАТ РЕЕМИТУВАНИ ПОРАДИ СОДРЖИНАТА Empty Re: БОМБИТЕ ЗАСЛУЖУВААТ ДА БИДАТ РЕЕМИТУВАНИ ПОРАДИ СОДРЖИНАТА

Пишување by reiter Чет Aвг 25 2016, 22:23

се шушка дека од 1-09-2016 Тесла на јутјуб повторно ќе објавува бомби,ама многу појаки аа и ова дека и грујо имал понекоја снимка за опозиција па ќе биде по се изгледа кашаница

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБИТЕ ЗАСЛУЖУВААТ ДА БИДАТ РЕЕМИТУВАНИ ПОРАДИ СОДРЖИНАТА Empty Re: БОМБИТЕ ЗАСЛУЖУВААТ ДА БИДАТ РЕЕМИТУВАНИ ПОРАДИ СОДРЖИНАТА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот