Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

СУДЕЊЕ СО ВИСТИНАТА КОЈА ЈА ИМА ВО БОМБИТЕ ИЛИ НЕ

2 posters

Go down

СУДЕЊЕ СО ВИСТИНАТА КОЈА ЈА ИМА ВО  БОМБИТЕ ИЛИ НЕ  Empty СУДЕЊЕ СО ВИСТИНАТА КОЈА ЈА ИМА ВО БОМБИТЕ ИЛИ НЕ

Пишување by osa Чет Апр 20 2017, 18:52

Монструм“ на судење во Врховен во втората половина на мај

Врховниот суд за 18 мај закажал јавна седница за предметот „Монструм“, а до крајот на мај биле планирани уште две продолженија.

Врховниот суд се соочил со проблем како да се пренесува судењето во друга сала во која би имало публика бидејќи вообичаената сала на Врховниот суд има педесетина места, а големата сала околу 150 места.

Било побарано Правниот факултет да им го отстапи амфитеатарот, но од безбедносни услови не бил постигнат договор.

Предметот „Монструм“, за убиството на момчињата кај Смиљковското езеро повеќе од една година е пред Врховниот суд, откако Основниот и Апелациониот суд изрекоа казни доживотен затвор.

Кога казната е доживотен затвор, Врховниот суд одлучува по жалба како редовен правен лек.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

СУДЕЊЕ СО ВИСТИНАТА КОЈА ЈА ИМА ВО  БОМБИТЕ ИЛИ НЕ  Empty Re: СУДЕЊЕ СО ВИСТИНАТА КОЈА ЈА ИМА ВО БОМБИТЕ ИЛИ НЕ

Пишување by defo Чет Апр 20 2017, 19:03

Ајде да видиме, што ќе биде, дали ќе излезе нешто на крај или не......Сепак прво семејствата па после сите ние имаме право да ја знаеме вистината. Колку и да е болна. Колку и да ни ги сруши соништата.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3473
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот