Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

СУДЕЊЕ ЗА НАСИЛСТВОТО ВО ЦЕНТАР

2 posters

Go down

СУДЕЊЕ ЗА НАСИЛСТВОТО ВО ЦЕНТАР Empty СУДЕЊЕ ЗА НАСИЛСТВОТО ВО ЦЕНТАР

Пишување by osa Чет Мај 03 2018, 23:44

Судења за насилството во Општина Центар и случајот „300”
03.05.2018 | 22:34МакедонијаПрочитано: 1516
Со модринки на лицето, на денешното рочиште во Кривичен се појави Димче Крстев-еден од обвинетите во случајот на СЈО „Шамари во Центар“ против кого се води одвоена судска постапка.Судот на почетокот на судењето, побара исклучување на јавноста, за потоа да ја повика и да ја соопшти дека на предлог на одбраната судењето се одложува поради лошата здравствена состојба на обвинетиот. Од видливите повреди, Крстев не можеше ни да зборува.

При тоа, Крстев претходно се изјасни дека не е виновен. Тој на последното рочиште на кое присуствуваше рече дека нема адвокат што ќе го застапува пред Судот и побара судењето да се одложи со образложение дека не се чувствува добро.

Освен Крстев, во овој случај обвинети се и поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески, пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ Даниела Рангелова и уште девет лица.

Досега вина признаа четвртообвинетиот Томислав Лазаров и петообвинетиот Јордан Ристевски кои добија добија условни казни.

Обвинетите се товарат за поттикнување на насилството што се случи при протестите пред општина Центар во јуни 2013 година.https://www.24.mk/sudenja-za-nasilstvoto-vo-opshtina-centar-i-sluchajot-%E2%80%9E300%E2%80%9D_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16274
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

СУДЕЊЕ ЗА НАСИЛСТВОТО ВО ЦЕНТАР Empty Re: СУДЕЊЕ ЗА НАСИЛСТВОТО ВО ЦЕНТАР

Пишување by osa Чет Мај 03 2018, 23:48

imali bre nekoj normalen u drzavava ....pa eden idiot tezok si igra majtap i posle pet godini go odlozuva rochishteto deka ne se chustvuva dobro ....pa moronite od sudot sigurno ne mu pobarale lekarsko uverenie deka e navistna TESHKO BOLEN I NEMOZE DA MU SE SUDI ......abe odi gonite se site bre ....ovoj idiot 11 godini ja kroi sudbinata so grujo ,kolku luge unishtija so rezimot na grujo a tokmu ovoj i istite kako nego go nosea na vlast , i sega ve dribla ne bil dobar ...koj gi prasha onie shto gi osuduvashe sudstvoto pod diktat na grujo dali moze da prisustvuvaat i da bidat osudeni ,pa i da skapat vo zatvor ????? ....sramota za sudstvoto no i za vlasta shto dozvoluva vakvi manipulacii...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16274
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

СУДЕЊЕ ЗА НАСИЛСТВОТО ВО ЦЕНТАР Empty Re: СУДЕЊЕ ЗА НАСИЛСТВОТО ВО ЦЕНТАР

Пишување by osa Пет Мај 04 2018, 00:36
glej kako se smee kopilevo i plus cajkankata se pozdravuva so nego .....abre da ima saglam vlast i sudstvo dvajcata vo zatvor ....nema proshka za nikoj ,slushate li

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16274
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

СУДЕЊЕ ЗА НАСИЛСТВОТО ВО ЦЕНТАР Empty Re: СУДЕЊЕ ЗА НАСИЛСТВОТО ВО ЦЕНТАР

Пишување by osa Пет Мај 04 2018, 00:38

ovoj e glavnata zvezda i od nastanite od 24 dekemvri koga bea isfrleni pratenicite od sobranieto ,a ovoj gi sobleche pantolonite i gakite i go nudeshe poloviot organ ....i sega bolen ????????abre koj sudija e do tolku glup da mu veruva na lagite ???

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16274
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

СУДЕЊЕ ЗА НАСИЛСТВОТО ВО ЦЕНТАР Empty Re: СУДЕЊЕ ЗА НАСИЛСТВОТО ВО ЦЕНТАР

Пишување by SHARENI Вто Мај 08 2018, 17:49

ova e teshka baraba ,ovoj treba da se osudi i toa so golema kazna zatvor ,za da mu dojde pamet(ako voopshto mu dojde)
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 823
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

СУДЕЊЕ ЗА НАСИЛСТВОТО ВО ЦЕНТАР Empty Re: СУДЕЊЕ ЗА НАСИЛСТВОТО ВО ЦЕНТАР

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот