Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Бомбите на Заев и Бугария

Go down

Бомбите на Заев и Бугария Empty Бомбите на Заев и Бугария

Пишување by Фири1 Пет Апр 17 2015, 00:26

Доколку слушав, (не сум ги слушал сите, до 13-14 ми беше интересно и после ги заебав) имаше нешто за пасквилот койшто не може да биде ни наречен филм Трето полувреме. Кажа се ясно дека таму никакви факти не се земени во внимание туку е направен "да ни одговара" най-многу. Како и целата "история" и сите "документарни" филмови но тоа е почнато од србоюгокомунярите Груйчо само "довршува" работата. Се разбира и по тоа начин да плати на провладините медиуми за пропагандата.
И второ соговорникот на миялков го беше нешто страв па подозираше Бугария да не користи лугето со двойно државянство на изборите па миялков го успокои дека бугарите се заети да купуват гласовите на циганитеSmile
Трето прочитав некаде дека бил прислупкуван и бугарскиот амбасадор ама тоа мене лично не ме изненадува па и самиот мора да го е знаел за тоа си има кодови и шифри о длабоко се сомневам да имал нешто да крие, за амбасадори обчно се назначават идиоти имам предвид за бугарски во РМSmile
Ако имате нешто друго слушнато или прочитано повелете Smile

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот