Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЉУТ ЗАЕВ

4 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

ЉУТ ЗАЕВ Empty ЉУТ ЗАЕВ

Пишување by osa Пон Окт 26 2015, 23:59

и додека се љути Заев на власта ,и тоа баш ко малине деца пу пу пу не играам со вас .....овие никако ситка да стават на ништо! 
си ставаат командири во полиција ,советници ,ке купуваат возила на отплата (небаре сега им почнал мандатот да раководат со државата ,а они според Заев биле ВО ЗАМИНУВАЊЕ....еве сега слушам и директори менуваат ,па според договорот нема да може да се менува директорот од страна на новите министри кои исто така според законот треба да дојдат на чело на институциите  додека не завршат изборите ....и пак СДСМ прави непоправливи грешки ...пак неможе да собере храброст и да почне со бомбите и тоа по две дневно ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЉУТ ЗАЕВ Empty Re: ЉУТ ЗАЕВ

Пишување by osa Вто Окт 27 2015, 00:06

кој беше Ромео Тренов ?????

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЉУТ ЗАЕВ Empty Re: ЉУТ ЗАЕВ

Пишување by Гостин Вто Окт 27 2015, 00:13

Грујошеску ќе падне. Можеби ќе направи малку повеќе штета одошто очекувавме, но деновите му се избројани.

На линкот ќе најдеш за Тренов.

http://www.sobranie.mk/vmro-dpmne-ns_article-romeo-trenov-11.nspx

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ЉУТ ЗАЕВ Empty Re: ЉУТ ЗАЕВ

Пишување by osa Вто Окт 27 2015, 00:15

ТИРЗ се подновува со нови возила

Дирекцијата за технолошки индустриски развојни зони го подновува возниот парк. Преку оглас бара компанија од која ќе купи нови автомобили и патничко комби. 
ЉУТ ЗАЕВ 121756Според објавениот оглас, почетната цена без вклучен ДДВ, односно проценетата вредност на набавката изнесува 84 илјади евра.  
Дирекцијата купува нови автомобили и едно патничко комби. Станува збор за набавка на моторни возила со одложено плаќање, при што клучен критериум ќе биде најниската понудена цена.
Сепак, Дирекцијата го информираше Бирото за јавни набавки дека на спроведената  е – аукција  не била поднесена нова намалена цена, по што конечната одлука за оваа постапка ќе ја донесе одговорното лице.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЉУТ ЗАЕВ Empty Re: ЉУТ ЗАЕВ

Пишување by osa Вто Окт 27 2015, 00:20

mumley напиша:Грујошеску ќе падне. Можеби ќе направи малку повеќе штета одошто очекувавме, но деновите му се избројани.

На линкот ќе најдеш за Тренов.

http://www.sobranie.mk/vmro-dpmne-ns_article-romeo-trenov-11.nspx
овој беше швалерот по телефон ...уф ми недостига еден член од форумов,он одма ке ми разјаснеше сите трачеви ,кој е ,што е ,што прави и правел ,тренов ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЉУТ ЗАЕВ Empty Re: ЉУТ ЗАЕВ

Пишување by osa Вто Окт 27 2015, 00:24

Ромео Тренов директор во ЈП „Водни стопанства“

Ромео Тренов ќе биде директор на новооснованото Јавно претпријатие за сите водни стопанства на Македонија,  информираат за 24 Вести извори од ВМРО ДПМНЕ. 
 
Тренов на новата функција од пратеничката позиција ќе замине во консултации со министерот за земјоделство. 
 
Тренов во оставката до Собранието, која треба да биде констатирана на првата наредна седница, пишува дека се повлекува поради избор на друга функција. Оставката е поднесена до Собранието на 21 октомври.

ЉУТ ЗАЕВ 121729

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЉУТ ЗАЕВ Empty Re: ЉУТ ЗАЕВ

Пишување by osa Вто Окт 27 2015, 00:29

аха значи тука се крадело многу во водовод ,и сега они си ставиа директор ,.....а Заев нека продолжи да се лути !!!!..никој не му пречи ....они си имаат кој да им го избрише задникот и пак да бидат чисти и по 10 пат да добијат на избори за да владеат

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЉУТ ЗАЕВ Empty Re: ЉУТ ЗАЕВ

Пишување by Hamad bim Khalifa Вто Окт 27 2015, 06:25

osa напиша:кој беше Ромео Тренов ?????

............. i posle zosto se chudam na nekoj tvoj komentari ! Evil or Very Mad
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

ЉУТ ЗАЕВ Empty Re: ЉУТ ЗАЕВ

Пишување by трендафил Вто Окт 27 2015, 10:27

osa напиша:и додека се љути Заев на власта ,и тоа баш ко малине деца пу пу пу не играам со вас .....овие никако ситка да стават на ништо! 
си ставаат командири во полиција ,советници ,ке купуваат возила на отплата (небаре сега им почнал мандатот да раководат со државата ,а они според Заев биле ВО ЗАМИНУВАЊЕ....еве сега слушам и директори менуваат ,па според договорот нема да може да се менува директорот од страна на новите министри кои исто така според законот треба да дојдат на чело на институциите  додека не завршат изборите ....и пак СДСМ прави непоправливи грешки ...пак неможе да собере храброст и да почне со бомбите и тоа по две дневно ....
Мала исправка. Актуелната власт не е ни на половина од мандатот добиен од гласачите. Не знам врз основа на кои аргументи Заев тврди дека неговата партија е во доаѓање. Кога по толку бомби и несебична подршка на т.н. меѓународна заедница и т.н. невладин сектор (соросоидите) рејтингот не им се помрднува од местото. Ниту успеваат да го намалат рејтингот на власта. Еве најнова слика од Заев.

ЉУТ ЗАЕВ 9k=

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЉУТ ЗАЕВ Empty Re: ЉУТ ЗАЕВ

Пишување by Hamad bim Khalifa Вто Окт 27 2015, 17:45

Ovoj sum jas ???? t.e. Kalif nad kalifot?
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

ЉУТ ЗАЕВ Empty Re: ЉУТ ЗАЕВ

Пишување by трендафил Пон Ное 09 2015, 21:05

Многу ми е смешно кога гледам разговор на идниот министер за внатрешни работи кога изјавува пред некој месец дека на тоа место не треба да биде експерт. Да не кажам соросоид. А сега сите предложени членови на владата од страна на опозицијата се од најтесното политичко раководство. Смешно ми е и кога ја слушам идната министерка за труд и социјала кога тврди дека кога потпишала пристапница за членство во ВМРО=ДПМНЕ бика малолетна. А во 1999 година имала 22 години.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЉУТ ЗАЕВ Empty Re: ЉУТ ЗАЕВ

Пишување by osa Пон Ное 09 2015, 21:12

трендафил напиша:Многу ми е смешно кога гледам разговор на идниот министер за внатрешни работи кога изјавува пред некој месец дека на тоа место не треба да биде експерт. Да не кажам соросоид. А сега сите предложени членови на владата од страна на опозицијата се од најтесното политичко раководство. Смешно ми е и кога ја слушам идната министерка за труд и социјала кога тврди дека кога потпишала пристапница за членство во ВМРО=ДПМНЕ бика малолетна. А во 1999 година имала 22 години.
kade tvrdi Remenski deka bila maloletna koga ja potpishala pristapnicata ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЉУТ ЗАЕВ Empty Re: ЉУТ ЗАЕВ

Пишување by Hamad bim Khalifa Пон Ное 09 2015, 21:26

Na trendolalakos pak mu gi ispomeshale apcinjata!
Ova vekje mu go pravat od zaebancija! Evil or Very Mad Ke go umrat coekov!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

ЉУТ ЗАЕВ Empty Re: ЉУТ ЗАЕВ

Пишување by трендафил Чет Ное 12 2015, 19:54

ЉУТ ЗАЕВ Remenski_fb-308wgescon6ztvv6cxnym8

Не знам дали на некој друг на форумов некој му ги измешал апчињата или не му ги препишал воопшто. Самата Фросина на својот Фејсбук има напишано дека не потпишала пристапница кон ВМРО како полнолетен граѓанин. Што би требало да значи дека пристапницата ја потпишала како малолетна. А потпишана е во 1999 година. Кога новата министерка во коалиционата влада на ВМРО, СДСМ и ДУИ имала 22 години. Дали на министерката можеби некој и ги помешал апчињата?
Не знам зошто следите само гласила финансирани од Сорос, а не и финансирани од македонски извори. Па после верувајте во што сакате.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЉУТ ЗАЕВ Empty Re: ЉУТ ЗАЕВ

Пишување by Hamad bim Khalifa Чет Ное 12 2015, 19:58

Ja na Slapas ne mu veruvam! Verojatno zosto e platenik na UDBA! trendo ti teraj si....
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

ЉУТ ЗАЕВ Empty Re: ЉУТ ЗАЕВ

Пишување by трендафил Сре Фед 10 2016, 11:04

http://www.libertas.mk/%d0%b2%d0%b8%d0%b4%d0%b5%d0%be-%d0%b7%d0%b0%d0%b5%d0%b2-%d0%b7%d0%b0-%d0%b0%d0%bb-%d1%9f%d0%b5%d0%b7%d0%b5%d0%b8%d1%80%d0%b0-%d0%b1%d0%b0%d0%bb%d0%ba%d0%b0%d0%bd%d1%81-%d0%bd%d0%b0%d0%b4-100-000/

Заев гледаме изјавил дека ја знае точната бројка на наводни непостоечки гласачи во изборниот список. Што нели значи дека ТОЧНО знае кој е наводно допишан. Што би рекле за прочистување на избирачкиот список само треба да и ги даде податоците на ДИК, во која опозицијата има мнозинство. Па бирачкиот список може да се прочисти за многу кусо време. Или се работи за уште една блесава изјава на лидерот на опозицијата наменета само за тие што имаат стекнато условен рефлекс да му веруваат. Каква и да каже глупост во намера да ја оцрни нашата татковина во светот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЉУТ ЗАЕВ Empty Re: ЉУТ ЗАЕВ

Пишување by Гостин Сре Фед 10 2016, 12:48

Ne tresi zeleni...Ja prtochitav izjavata i nikade ne e navedena tochna brojka, nitu pak Zaev izjavil deka ja znae tochnata brojka...Kako makedonski patriot Trendafile bi trebalo da znaesh deka ima golema razlika vo zborovite "nad 100K" i "tochno 100K" glasachi...No ne grizhi se, posle prochistuvanjeto na izbirachkiot spisok sigurno kje znaeme kolku fantomi i mrtovci ste dodale na spisokot...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ЉУТ ЗАЕВ Empty Re: ЉУТ ЗАЕВ

Пишување by трендафил Сре Фед 10 2016, 21:32

Ајде баш ќе видиме колку тоа има вишок на избирачкиот список. Не верувам дека се работи за повеќе од статистичка грешка, односно дека бројката ќе биде далеку помала од 100 илјади. А би било интересно да се види кога се запишани. Дали во времето на Црвенковски или во последните 9 години.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЉУТ ЗАЕВ Empty Re: ЉУТ ЗАЕВ

Пишување by трендафил Пет Фед 19 2016, 12:27

ЉУТ ЗАЕВ Republika-naslovna-Titanik-1

Заев се однесува како терорист на ИСИС. Па сака со себе да ја повлече и државата. За среќа наближуваат изборите и конечно ќе прекине ова малтретирање кое трае веќе предолго.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЉУТ ЗАЕВ Empty Re: ЉУТ ЗАЕВ

Пишување by Гостин Пет Фед 19 2016, 17:58


Bre licemeru, ne beshe Zaev toj shto gi isprati teroristite vo Divo naselje...Za toa i pastirot ti i uchkata kje odgovaraat pred sudot vo Hag...

PS. kako shto gledam ve napushtile site koi kolku tolku vredat, pa sega amateri vi crtaat kako za deca od bajkite i vie se lazhete...Bedno Trendafile i zhalno...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ЉУТ ЗАЕВ Empty Re: ЉУТ ЗАЕВ

Пишување by трендафил Пет Фед 19 2016, 22:09

Не беше Заев, не командува тој туку е само слуга. Сите знаеме кој ги испрати терористите и дека во Куманово загинаа и четворица „инструктори“ од земјата наредбодавач. Заев само се сликаше со нив наредниот ден.
Нешто и директно на темата. ЛУТ ЗАЕВ ја напушти Златна Бубамара. Поради вицот дека во Струмица виното е две евра. Едно евро за виното и едно евро за шишето. Заев е прв партиски лидер што ја напуштил оваа манифестација.
Додека во скечевите актерот Коцев го исмеваше случајот со корупцискиот скандал на Заев и Специјалната јавна обвинителка, лидерот на СДСМ стана од своето место во централниот партер и ја напушти скопската Метрополис арена. Многу кусо време по него, си заимна и Радмила Шекеринска, која инаку на манифестацијата дојде со својот сопруг, Божидар Јанковски. И двајцата излегоа од салата минувајќи пред бината.
До крајот на шоуто останаа присутни другите членови на највисокото раководство на партијата – Оливер Спасовски, Фросина Ременски, Весна Бендевска, Рената Десковска и Дамјан Манчевски.

Извор vistina.mk

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЉУТ ЗАЕВ Empty Re: ЉУТ ЗАЕВ

Пишување by Гостин Пет Фед 19 2016, 23:48

трендафил напиша: Заев, не командува тој туку е само слуга. Сите знаеме кој ги испрати терористите и дека во Куманово загинаа и четворица „инструктори“ од земјата наредбодавач.

Sluga e Zaev Trendafile, ama sluga na narodot, koj se bori za dobroto na ovoj narod...Inaku, iako site znaeme koj gi isprati teroristite vo Kumanovo, ne e losho da se potsetime...

OTKRIĆE SRPSKIH OBAVEŠTAJACA Mijalkov organizovao teroristički napad u Kumanovu

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ЉУТ ЗАЕВ Empty Re: ЉУТ ЗАЕВ

Пишување by трендафил Вто Јан 22 2019, 13:48

Сега, по најновите настани со уцени и корупција на пратеници со учество на Мијалков, и јас можам да кажам дека е можно тој да бил на страна на меѓународната заедница и нивните командоси од Косово. Можно е да учествувал во купувањето на гласови на Албанците во полза на Социјалдемократскиот сојуз на Северна Македонија на изборите.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЉУТ ЗАЕВ Empty Re: ЉУТ ЗАЕВ

Пишување by Teo Вто Јан 22 2019, 16:54

Za razlika od najgolemiot patriot gospodinot Zoran Zaev ti ne mozhesh da kazhesh nishto. Dodeka toj go prakja zakonot za jazici na Venecijanska iako teroristite od dui zhestoko se protivat vie pichkicite od dpne-predavnichka ne smeete nitu da go osporite na ustaven. Chekavte Kekenovski da go napravi toa pa tri dena posle nego izigravate patrioti.

ЉУТ ЗАЕВ 126

ЉУТ ЗАЕВ 219
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЉУТ ЗАЕВ Empty Re: ЉУТ ЗАЕВ

Пишување by трендафил Вто Јан 22 2019, 19:28

Закон треба да се прати пред Венецијанската комисија пред да биде донесен. Овој беше објавен криминално, па сега се праќа. Нормално е дека Кекеновски како личност може побрзо да реагира од партија која мора да закаже седници на свои тела пред да го направи тоа. Патем, колку што ми е познато Јове Кекеновски е член на најголемата во моментов опозициона партија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЉУТ ЗАЕВ Empty Re: ЉУТ ЗАЕВ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот