Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ВЛАДАТА НА ЗАЕВ -ПРОГНОЗИ

4 posters

Go down

ВЛАДАТА НА ЗАЕВ -ПРОГНОЗИ Empty ВЛАДАТА НА ЗАЕВ -ПРОГНОЗИ

Пишување by Гостин Чет Фед 23 2017, 23:03

Еве те во таа тема секоj коj што може да мисли да направи НЕГОВАТА прогноза.За да се види коj колку Jа разбира политикатаSmile
Ja мислим дека ова влада нема да продолжи многу.
Медиумите са на Груевски.
Заев нема да го смени името. Нема да може да се пребори со шовинистичната истериJа шо jа сее ДПМНЕ.
Како следствие од тоа нема влез ни во ЕУ ни во НАТО.
Како следствие нема да има брз економски растеж.
Како следствие 6 месеци песимистичка прогноза 1 година по реална 1.5 години оптимистичка прогноза.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ВЛАДАТА НА ЗАЕВ -ПРОГНОЗИ Empty Re: ВЛАДАТА НА ЗАЕВ -ПРОГНОЗИ

Пишување by Гостин Чет Фед 23 2017, 23:17

Ке додам -нема да има ни договор за добрососедство со БугариJа. За ова треба практически да се разтури МАНУ оти ако остаиме мртвите таму барем во историскиот факултет треба да се избрка практично се.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ВЛАДАТА НА ЗАЕВ -ПРОГНОЗИ Empty Re: ВЛАДАТА НА ЗАЕВ -ПРОГНОЗИ

Пишување by Teo Чет Фед 23 2017, 23:28

Politikata i istorijata se dve razlichni raboti...Istorijata se zanimava so minatoto a politikata so segashnosta i idninata...
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ВЛАДАТА НА ЗАЕВ -ПРОГНОЗИ Empty Re: ВЛАДАТА НА ЗАЕВ -ПРОГНОЗИ

Пишување by Гостин Чет Фед 23 2017, 23:38

Ja знам со што се занимава политиката за тоа и темата е пределно Jасна. Ако не си политичко зомби разбираJ платеник прави Jа твоJата прогноза или ке чекаш да ти ja "спуштат"? Потоа ке гледаме коJ шо пишувал и колку може да му се верува за напред шо ке пишува. Како се конституира владата се бие катанец за да не се полни со историски прогнози во минато времеSmile

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ВЛАДАТА НА ЗАЕВ -ПРОГНОЗИ Empty Re: ВЛАДАТА НА ЗАЕВ -ПРОГНОЗИ

Пишување by Teo Чет Фед 23 2017, 23:43

Ajde da ti objasnam... Za da ne ni prechi minatoto na idninata go srushivme Grujo...
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ВЛАДАТА НА ЗАЕВ -ПРОГНОЗИ Empty Re: ВЛАДАТА НА ЗАЕВ -ПРОГНОЗИ

Пишување by Гостин Чет Фед 23 2017, 23:45

Не бе чоек направи ПРОГНОЗА види го моjот постинг. Кратко, точно , jасно за да нема после "ама Jа ви кажав па ете шо стана". Шо ке биде според ТЕБЕ? Разбираш?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ВЛАДАТА НА ЗАЕВ -ПРОГНОЗИ Empty Re: ВЛАДАТА НА ЗАЕВ -ПРОГНОЗИ

Пишување by Teo Чет Фед 23 2017, 23:49

Kje ja degrujovizirame Makedonija...
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ВЛАДАТА НА ЗАЕВ -ПРОГНОЗИ Empty Re: ВЛАДАТА НА ЗАЕВ -ПРОГНОЗИ

Пишување by Гостин Чет Фед 23 2017, 23:50

Оф, па напиши така во временски рамки, колку ке се продржи владата, шо ке напраи, шо нема да напраиSmile

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ВЛАДАТА НА ЗАЕВ -ПРОГНОЗИ Empty Re: ВЛАДАТА НА ЗАЕВ -ПРОГНОЗИ

Пишување by Teo Чет Фед 23 2017, 23:55

Ajde kje ti napisham...Prvo kje se napravi reizbor na sudii i kje se prodolzhi mandatot na SJO za da mozhe konechno kriminalcite da bidat staveni kade shto im e mestoto...Posle toa, ako se pametni od SDSM kje bide promenet zakonot za izbori i prochisten izbirachkiot spisok...I posle toa kje se odrzhat navistina fer i demokratski izbori...Osven toa ovaa vlada ne mozhe da napravi kojznae shto...Eventualno rebalans na budzhetot i zapiranje na rasipnishtvoto i zadolzhuvanjeto...I eventualno promena na nekoi od kluchnite zakoni za podobruvanje na zhivotot na gragjanite kako na primer zakonot za zdravstvo, shkolstvo i slichni...
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ВЛАДАТА НА ЗАЕВ -ПРОГНОЗИ Empty Re: ВЛАДАТА НА ЗАЕВ -ПРОГНОЗИ

Пишување by defo Пет Фед 24 2017, 08:07

Треба да:
-темелни промени во здравство
-образование од корен
-седнување на маса со бизнис секторот, оделно со мали претпријатија, со големи фирми
-судство
-мвр
Замена на полукадри со кадри, со кредибилитет и знаење.
Втора работа, малку да повнимава Г-нот Заев на крлежите кои ќе се појават во наредниов период, кои ќе сакаат да го продолжат цицањето пари. Пред г-нот Заев стои голема борба, прва со ДПМНЕ кое е инфилтрирано во секоја пора на општеството, второ внатрешно во СДСМ, во кое ќе има жедни после 10-годишното не практикување власт.
Па така мојата прогноза е 2 год, после кои ќе има избори, на кои СДСМ и Заев ќе се победници, или ќе се последните за СДСМ и Заев.
Влогот е голем.

_________________
Да ја подржуваш Русија е исто како да ја подржуваш Бугарија во спорот со нас.
defo
defo

Број на мислења : 3423
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ВЛАДАТА НА ЗАЕВ -ПРОГНОЗИ Empty Re: ВЛАДАТА НА ЗАЕВ -ПРОГНОЗИ

Пишување by трендафил Пет Фед 24 2017, 09:16

Заев нема да го смени името доколку не успее да собере 2/3 мнозинство. Да се разбереме, хистеријата на администрацијата на Обама и неговите европски слуги поради кои преку Сорос ја започнаа борбата да си замине Груевски, а Заев да се инсталира како вазал е промена на Уставот, односно уставното име. Претпоставувам дека по инерција некои европски поддржувачи на таа идеја (Германија и Холандија на пример) ќе се обидат да ги купат гласовите на пратеници од помалите етнички заедници од листата на ВМРО и да се обидат да соберат 61 пратеник за да ни го сменат името. Патем, борбата за сочувување на сопственото име и идентитет не е национализам, туку борба за човекови права.
Во врска со законот за заштита на Албанскиот јазик еве некои аспекти.

5.000 евра казна

Двојазична богородица

Немало преговори. Заев само клател со главата.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ВЛАДАТА НА ЗАЕВ -ПРОГНОЗИ Empty Re: ВЛАДАТА НА ЗАЕВ -ПРОГНОЗИ

Пишување by Luxor Пет Фед 24 2017, 10:18

Од линковите кои си ги ставил и трите вести се лажни. Така не можеш ни мало дете да излажеш мкако што вас дпмне-офците ве лаже пастирот. Инаку двотретинско мнозинство прават 81 пратеник.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ВЛАДАТА НА ЗАЕВ -ПРОГНОЗИ Empty Re: ВЛАДАТА НА ЗАЕВ -ПРОГНОЗИ

Пишување by Teo Пет Фед 24 2017, 10:32

Trendafile ajde chestito opozicija...Pa da si ja ischistite partijata od kriminalci...
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ВЛАДАТА НА ЗАЕВ -ПРОГНОЗИ Empty Re: ВЛАДАТА НА ЗАЕВ -ПРОГНОЗИ

Пишување by трендафил Нед Фед 26 2017, 22:09

Не се ЗОран Заев, амнестиран криминалец за случајот Глобал и Али Ахмети, амнестиран криминалец за тероризмот во 2001 година членови на ВМРО, па да мора оваа партија да ги чисти. Јас не сум член на ниту една партија скоро 40 години откако ја напуштив СДСМ. Јас не знам за некој осуден од ВМРО, а колку што знам против лидерот на најголемата македонска партија има обвинение за прекршок кој СЈО сака да го претстави како кривично дело. Штета од стотина евра не би требало воопшто да се гони по службена должност. А смешно е кога за такво дело одат две обвинителки кои заедно имаат плата поголема од 6 илјади евра, односно два пати поголема дневница од штетата за која обвинуваат.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ВЛАДАТА НА ЗАЕВ -ПРОГНОЗИ Empty Re: ВЛАДАТА НА ЗАЕВ -ПРОГНОЗИ

Пишување by Teo Нед Фед 26 2017, 22:37

Za vashe dobro vi kazhuvam...Se dodeka ne se oslobodite od nesposobnoto i aramisko rakovodstvo kje si dremete vo opozicija...
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ВЛАДАТА НА ЗАЕВ -ПРОГНОЗИ Empty Re: ВЛАДАТА НА ЗАЕВ -ПРОГНОЗИ

Пишување by трендафил Пон Фед 27 2017, 10:28

Ако вие не се ослободите од предавниците може да заминете и во вечни соништа. Тешко дека без поддршка од САД ќе ве спасува НАТО како што правеше во 2001 година, на пример.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ВЛАДАТА НА ЗАЕВ -ПРОГНОЗИ Empty Re: ВЛАДАТА НА ЗАЕВ -ПРОГНОЗИ

Пишување by Teo Пон Фед 27 2017, 17:37

Pa NATO vo 2001 ve spasuvashe vas dpmne-ofcite...Tolku ste nesposobni shto izgubivte vojna protiv grupa teroristi pa morashe NATO da doagja i da ne uramuva i obadinteruva...Edinstveno za shto ste sposobni e da go kradete i lazhete sopstveniot narod...
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ВЛАДАТА НА ЗАЕВ -ПРОГНОЗИ Empty Re: ВЛАДАТА НА ЗАЕВ -ПРОГНОЗИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот