Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Свиркање од владата

4 posters

Go down

Свиркање од владата Empty Свиркање од владата

Пишување by трендафил Саб Сеп 16 2017, 20:50

Еве писмо од еден свиркач од владата кој достави интересни документи за криминал во владата на Заев. Во пропратното писмо пишува:
Како некој што се борел со срце за промена на власта преку глава ми е веќе од сите пијавици кои гледаат да бутнат некое милионче повеќе за сметка на сите нас кои се мачевме да дојдеме до подобар резултат за да го бутнеме режимот.
Таквите го девалвираат секој наш макотрпен напор и затоа подобро е партијата веднаш да се свести и да реагира, наместо граѓаните да не плукаат по улици и да не обвинуваат дека сме протестирале и сме се бореле само за да се богатиме.
Јас ниту сум се борела за тоа, ниту се борам. Се борев затоа што верував во животот и се борев за да се вработам бидејќи сум сигурна дека имам капацитет да помогнам со труд и знаење и чесно да си ја одработам платата.
Молчев кога во владата влегуваа шарените револуцинери. Си велев дека е во ред, иако никогаш не биле дел од партијата. Протестираа со нас, се организираа и плукаа по режимот. Знам дека преку невладините добиваа и надомест за тоа, но немав против да влезат во владата, бидејќи ангажманот во невладините не е постојан, па и тие заслужуваа вработување, исто како и јас.
Молчев кога договорите ги потпишувавме преку кумот на генералниот секретар Рашковски , кој патем и никогаш не придонел нешто за партијата.
Молчев и кога почнаа да излегуваат аферите за Кочо Анѓушев, кој исто така не е член, ниту бил член. За претседателот Заев и за неговите фирми никогаш нема да зборувам затоа што и да заработи нешто повеќе неговото семејство, партијата се финансирала од тие пари.
Затоа во иднина ќе ги објавувам сите документи кои верувам дека побргу ќе не отрезнат и ќе ни го обелат образот пред јавноста. Еве токму еден од нив.
Владата на седница на 29 август донесе одлука за пренамена на земјоделско земјиште во градежно земјиште. Тоа се 23 дена откако беа распишани изборите и откако владата практично е ограничена и не смее да носи вакви одлуки. Кога се распрашав зошто е тоа така, ми стана јасно. Зад фирмата која учествува во целата работа стои кој ако не Кочо Анѓушев. Имено станува збор за пренамена на земјиште со која неговата вредност неколкукратно се зголемува. Станува збор за земјиште на кое треба да се гради ХЕЦ Тополка со придружни објекти. Фирмите кои стојат зад сето ова се Energy delivery solutions и Hidro holding односно Мали Хидроелектрани Тополки ДОО сега регистрирана на бул.Свети Климент Охридски број 30, во управната зграда на Фероинвест на Кочо Анѓушев. Управител на МХЕ е братот на Кочо Анѓушев, Тодор Анѓушев.
Ваквата алчност за пари не може да се скрие со поставување на сопствениот брат за управител. Судир на интереси постои и нас ќе не плукаат по улици ако не се избориме против ова. Не знам дали Кочо Анѓушев лично гласал и дали бил присутен на таа седница, но не можам да гарантирам дека не разговарал со другите министри и не ги убедил да изгласаат една ваква одлука која што ќе му донесе екстра профит на него и брат му.
Ете ја погоре одлуката на Влада, па нека повели Анѓушев и нека објасни.Ова е извадок од веб страницата на Фероинвест во кој јасно стои кој е управител на МХЕ.


Свиркање од владата 12

Свиркање од владата 2

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Свиркање од владата Empty Re: Свиркање од владата

Пишување by osa Саб Сеп 16 2017, 21:44

ova e svirkanje od kujnata na centarot za lagi i manipulacii na dpmne ....tuku da te prasham trendafile shto ke kazesh za toa shto na javnosta i podmetnavte dokument potpishan od Mickovski deka tenderot go dobil Angushev ,a vsushnost tenderot go dobila sosema druga firma .....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16413
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Свиркање од владата Empty Re: Свиркање од владата

Пишување by трендафил Сре Сеп 20 2017, 19:20

Не сум слушнал таква изјава од владата, самиот Анѓушев или од некого од новото партизирано раководство на МЕПСО, па претпоставувам дека се работи за фотошоп документ од некој од порталите на Џорџ Сорос кој ги пласира парите на УСАИД. Па еве неколку документи од преписката помеѓу централата на УСАИД и нивните во Македонија.

Свиркање од владата Delina

Свиркање од владата Ana-pisk2

Свиркање од владата Ana-pisk

Свиркање од владата Ivona-1

Свиркање од владата Ivona-2

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Свиркање од владата Empty Re: Свиркање од владата

Пишување by Teo Сре Сеп 20 2017, 22:00

C c c, secheno, lepeno, montirano, fotoshopirano, zholti kombinja i stranski sluzhbi...Duri ni falsifikat ne zanete da napravite kako shto treba...Se gleda kaj ste brishele i pisele...
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Свиркање од владата Empty Re: Свиркање од владата

Пишување by трендафил Пет Сеп 22 2017, 17:38

Свиркање од владата Koco-gradi-dokument

Свиркање од владата Clen55-640x363

Свиркање од владата Angusev-gradi5-640x467


Ако на првата слика се гледа дека решението за градба е издадено на 19 септември, а важи (слика 2) од правосилноста на решението која е 15 дена, нејасно е доколку Анѓушев не е криминалец, како неговата фирма гради сега (слика 3) кога решението е правосилно по 26 септември. Се гледа и дека се уништуваат многу дрва, а никаде нема шумобрани од редот на платеници на Џорџ Сорос.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Свиркање од владата Empty Re: Свиркање од владата

Пишување by Teo Пет Сеп 22 2017, 18:47

A da postiram i jas taka edna slika od nepoznato gradilishte so dva kamioni i da tvrdam deka Grujo gradi podzemen bunker pod Aceta na ploshtad???
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Свиркање од владата Empty Re: Свиркање од владата

Пишување by Teo Саб Сеп 23 2017, 18:47

Sepak Osa bila vo pravo Trendafile...Svirkanjeto doagjalo direktno od centarot za lagi i manipulacii na vro-dpne...

„Тополки“: Фотографиите кои ВМРО-ДПМНЕ ги прикажува се од друга хидроелектрана која има дозвола за градење од април

„Опозициската ВМРО ДПМНЕ и одредени медиуми шират невистини и неточни информации за работата на Друштвото МХЕ Тополки служејќи се со фотографии од хидроелектрана која има правосилно одобрение за градење од април 2017, потпишано од тогашниот Министер за транспорт и врски Мисајловски во Владата предводена од ВМРО ДМПНЕ.

Опозициската ДПМНЕ на крајно неморален начин се служи со очигледни манипулации кон јавноста со цел искривување на реалната слика прикажувајќи фотографии од сосема друга мала хидроелектрана. Фотографиите од терен кои се приложени во истиот текст се од МХЕ Тополка 317 за која е добиено правосилно одобрение за градење од 13.04.2017 година односно пред 5 месеци. Почитувајќи ги законските постапки, МХЕ Тополки ДОО на 20.04.2017 сите државни институции и инспекторати ги извести за започнувањето на изградбата на МХЕ Тополка 317.

Друштвото МХЕ Тополки, работи соодветно на обврските и според динамиката одредени во Концесискиот договор потпишан со Владата, предводена од ВМРО ДПМНЕ уште во 2015 година.

На македонската јавност и се одамна познати методите на ДПМНЕ за дискредитација на Македонските компании. Ние како фирма, сме само една од многуте македонски компании кои последниве месеци јавно говорат за репресиите и проблемите што ги имале со претходната Влада на ВМРО-ДПМНЕ. Секое понатамошно ширење невистини и неосновани обвинувања за Друштвото МХЕ Тополки ќе покренеме соодветни судски постапки“ се вели во реакцијата на Друштвото МХЕ ТОПОЛКИ.

http://a1on.mk/archives/792329
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Свиркање од владата Empty Re: Свиркање од владата

Пишување by трендафил Саб Сеп 23 2017, 19:21

Сакаш да кажеш дека и ВМРО почнало да ги користи методите со кои Бејли, Сорос и други криминалци ја донесе СДСМ на власт?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Свиркање од владата Empty Re: Свиркање од владата

Пишување by Luxor Саб Сеп 23 2017, 19:25

Трендо а бе вие тие методи ги уведовте во македонската политика и ги усовршивте многу поодамна. Препознатливи се веќе и затоа никој не ви верува.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Свиркање од владата Empty Re: Свиркање од владата

Пишување by трендафил Саб Сеп 23 2017, 20:18

Не знам од кога ја следиш политиката но лагите во информирањето ги воведуваа луѓе како Бранко Геровски или Љубомир Фрчковски кои беа дел од редакцијата на партискиот весник на СДСМ, Комунист, во времето кога бевте единствена партија. Тогаш ги воведовте и политичките судења.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Свиркање од владата Empty Re: Свиркање од владата

Пишување by Teo Саб Сеп 23 2017, 21:05

Mislish na taa partijata vo koja ti chlenuvashe i beshe predvodena od tvojot prv idol drugarot Tito???
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Свиркање од владата Empty Re: Свиркање од владата

Пишување by трендафил Вто Сеп 26 2017, 21:07

Точно е дека бев член на СДСМ пред 4 децении, но никогаш не сум имал идоли. Тоа што сметам дека Груевски е подобар од Бејли, Ахмети, Села и Заев не значи дека ми е идол. Прво не мислам да се бавам со политика. Уште помалку мислам да правам будала самиот од себе си и да верувам дека нема заеднички договор за името со Грција, без разлика што тоа БЈРМ не ми се допаѓа, но за жал такво име имаме заеднички договорено. А уште помалку од тоа мислам да дозволам некој да ми ги крши човековите права за самоиндентификација или да лажам дека не сум Македонец.

Еве нов документ со кој Рашковски самиот себе си си дава полномошно за владин претставник на собранието на акционери на Телеком. Хонорар за тоа е 500 евра по седница, а седниците се одржуваат во работно време кое на генералниот секретар на владата му е веќе платено со наши пари на неговото работно место во владата.

Свиркање од владата Rasko-1640-640x1031

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Свиркање од владата Empty Re: Свиркање од владата

Пишување by Teo Саб Сеп 30 2017, 21:56

Sednicata seodrzhuva ednash godishno, parite se donirani vo dobrotvorni celi...Rashkovski 1 : 0 dpne...
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Свиркање од владата Empty Re: Свиркање од владата

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот