Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

100 дена од павампирувањето на владата на Заев и Ахмети

3 posters

Go down

100 дена од павампирувањето на владата на Заев и Ахмети Empty 100 дена од павампирувањето на владата на Заев и Ахмети

Пишување by трендафил Сре Дек 09 2020, 16:43

Еве некои резултати на владата во првите 100 дена.

1.374 починати од корона. Од 603 (за 162 дена) бројот на починати е зголемен на 1.977 за 100 дена по заминувањето на Наќе Чулев.
Се искачивме на 7 место во светот по смртност на милион жители.
Економски катастрофа.
Братот на Заев Бојко Борисов ни опна вето за членство во ЕУ.
Македонија влезе во еконимска рецесија.
Пропадна банка.
Поскапе струјата и акумулациите се празни, па не работат хидро централите.
Не се доделија државните награди 11 октомври, 23 октомври и свети Климент.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

100 дена од павампирувањето на владата на Заев и Ахмети Empty Re: 100 дена од павампирувањето на владата на Заев и Ахмети

Пишување by zozoti Сре Дек 09 2020, 17:00

Gluposti na kilo.

zozoti

Број на мислења : 350
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

100 дена од павампирувањето на владата на Заев и Ахмети Empty Трендо па лошо сонувал

Пишување by defo Сре Дек 09 2020, 19:17

И како шо кажува насловот, тоа е.
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

100 дена од павампирувањето на владата на Заев и Ахмети Empty Re: 100 дена од павампирувањето на владата на Заев и Ахмети

Пишување by трендафил Сре Дек 09 2020, 19:29

Во првата ставка, за короната за жал имаме трагедија. Дали е поради глупост како што мислиш ти починатите се реалност, Бог да ги прости. Податоците може да се проверат на независен сајт.
https://www.worldometers.info/coronavirus/country/macedonia/

Инаку се согласувам со тебе дека владата има направено глупости, можеби не на кило, туку на тони, но добро би било ако дискутираме со конкретни податоци, а не со етикетирања во стил на партиски овци.
Насловот е поради тоа што имаме старо нова влада, а не можев да напишам воскресната, затоа што воскреснуваат добрите, што не го мислам за оваа влада. Бидејќи на форумов мнозинството има позитивно мислење за владата, треба да ме убедите со факти доколку грешам. Ако ги следам, а ваљда вие ги следите штом ги поддржувате, владата го изгуби вчера, на стотиот ден, датумот за преговори со ЕУ што го добивме во 2018 година што ни го соопштија нели од авион.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

100 дена од павампирувањето на владата на Заев и Ахмети Empty Re: 100 дена од павампирувањето на владата на Заев и Ахмети

Пишување by zozoti Сре Дек 09 2020, 19:36

Pocinati ima nasekade vo svetot, i sigurno ne postoi vlada sto ne pogresila vo soocuvanjeto so pandemijata. A toa deka partiski bot ke ubedis so fakti e utopija.

zozoti

Број на мислења : 350
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

100 дена од павампирувањето на владата на Заев и Ахмети Empty Re: 100 дена од павампирувањето на владата на Заев и Ахмети

Пишување by трендафил Сре Дек 09 2020, 20:00

Се сложувам дека не треба да гледаме изолирано и дека треба да се споредуваме со други. Факт е дека по број на починати на денот на изгласувањето на оваа влада бевме на 41 место во светот (од 220 земји што се на листата чиј линк дадов), а сега сме на седмо место со изгледи, за жал, наскоро да ги поминеме Италија, Шпанија и Андора во бројот на починати на милион жители. Разликата помеѓу Македонија и Италија беше 67, денес е 51.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

100 дена од павампирувањето на владата на Заев и Ахмети Empty Re: 100 дена од павампирувањето на владата на Заев и Ахмети

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот