Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Заев V.S Латас

+4
reiter
ribar1
трендафил
defo
8 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Заев V.S Латас Empty Заев V.S Латас

Пишување by defo Сре Фед 10 2016, 19:12

Заев: По многу години вечерва сум во Дневникот на режимската Сител

Да видиме, како ќе помине овај дуел. Иако сметам дека е голема грешка што се појавува на вести во Сител, поготово со водител Латас.
defo
defo

Број на мислења : 3425
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Заев V.S Латас Empty Re: Заев V.S Латас

Пишување by defo Сре Фед 10 2016, 19:44

Слабо оди интервјуво, многу нелогичности, многу конструкции..Заев тера по унапред дефиниран крој....Латас навивачки.....така да слабо.......

_________________
Да ја подржуваш Русија е исто како да ја подржуваш Бугарија во спорот со нас.
defo
defo

Број на мислења : 3425
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Заев V.S Латас Empty Re: Заев V.S Латас

Пишување by Гостин Сре Фед 10 2016, 19:53

Za zhal ne sum vo mozhnost da sledam...Da se nadevame deka Zaev kje izleze kako pobednik od duelot so kurton urednikot...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Заев V.S Латас Empty Re: Заев V.S Латас

Пишување by defo Сре Фед 10 2016, 20:02

Teo напиша:Za zhal ne sum vo mozhnost da sledam...Da se nadevame deka Zaev kje izleze kako pobednik od duelot so kurton urednikot...

Беше без поента, Латас вика имам разговор, Viber разговори (ианку тешки за следење) со брат му на Чауш, одеше на тоа да го омаловажи, ништо конструктивно. А Заев си тераш по свое, очекував повеќе...сем од голо плукање. И Латас не е тоа што некогаш беше, лесно е со премиерот да разговараш.
defo
defo

Број на мислења : 3425
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Заев V.S Латас Empty Re: Заев V.S Латас

Пишување by Гостин Сре Фед 10 2016, 20:48

Еве го целиот разговор.


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Заев V.S Латас Empty Re: Заев V.S Латас

Пишување by Гостин Сре Фед 10 2016, 20:58

Go najdov videoto objaveno na a1on.mk...Gledav i moram da kazham deka ova beshe chista perverzija...Ova ne bea prashanja i odgovori tuku obid na kurton urednikot da go sedne Zaev na obvinitelna klupa i da mu presudi, bez da mu bide dadena nikakva mozhnost da se brani...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Заев V.S Латас Empty Re: Заев V.S Латас

Пишување by Гостин Сре Фед 10 2016, 21:02

I del od reakciite na socijalnite mrezhi...

Филозофот @firerot_
Латас!
"изрод"
"да праиме опклада"
"лажеш ко турчин"
"ај да се кладиме"
"ај пушти рука"

7:56 PM - 10 Feb 2016

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Заев V.S Латас Empty Re: Заев V.S Латас

Пишување by Гостин Сре Фед 10 2016, 21:03

Д Зоро
‏@The__Zorro
Понашање на уредник на телевизија

Заев V.S Латас Ca4BnmhWAAAdGaa

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Заев V.S Латас Empty Re: Заев V.S Латас

Пишување by Гостин Сре Фед 10 2016, 21:03

Влатко Васиљ @VlatkoVasilj
Браво бе Заев! БРАВО! Веќе не си сам, многу сме со тебе!
7:54 PM - 10 Feb 2016

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Заев V.S Латас Empty Re: Заев V.S Латас

Пишување by Гостин Сре Фед 10 2016, 21:04

Миле Паника @Mile_Panika
Најбоље беше што на почеток на разговорот Латас вика, ова ќе биде смирено интервју, јас ќе прашувам, вие ќе одговарате.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Заев V.S Латас Empty Re: Заев V.S Латас

Пишување by Гостин Сре Фед 10 2016, 21:04

Филозофот @firerot_
Тоа беше Латас, оној реалниот Латас што се плаши за својата иднина.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Заев V.S Латас Empty Re: Заев V.S Латас

Пишување by Гостин Сре Фед 10 2016, 21:07

Иво Гиевски @ivogievski
Интервјуто Шлапас-Заев е доказ за режимот во кој живееме. Ако ова не заслужува рушење на влада, не знам што заслужува!

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Заев V.S Латас Empty Re: Заев V.S Латас

Пишување by Гостин Сре Фед 10 2016, 21:22

Ова беше да ти се згади.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Заев V.S Латас Empty Re: Заев V.S Латас

Пишување by Гостин Сре Фед 10 2016, 21:27

Latas seuste bil zacopan u Brane. I sto sega? Go iznebveruva so Grujo? Suspect

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Заев V.S Латас Empty Re: Заев V.S Латас

Пишување by Гостин Сре Фед 10 2016, 21:36

Гадот е ужасно уплашен, мислам на Дракче осудениот крадец, и мисли дека со навреди ќе се спаси. најголемиот дел од тие кои ова го гледаа изразуваат масовна поддршка на Зоран Заев. Сакајки да му наштети на Заев, Дракче апашот само придонесе за побрз пад на режимот. А со тоа и за негово побрзо завршување во Идризово.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Заев V.S Латас Empty Re: Заев V.S Латас

Пишување by трендафил Сре Фед 10 2016, 21:40

Многу ме потсети Заев на Билјана Секуловска од А1 телевизија. Веројатно Заев сака да се најде на платниот список на Сорос, штом вака водеше интервју. Заев иначе повторно ја покачи бројката на прислушкувани разговори. Па тој број порасна од 600 илјади на милион и 50 илјади.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Заев V.S Латас Empty Re: Заев V.S Латас

Пишување by Гостин Сре Фед 10 2016, 21:42

Трендо, пак нешто ти подметнале во штабот. Новинарот е тој што го води интервјуто. Но, Латас за среќа не може да се нарече новинар. Подобро би му одговарала титулата "срам за новинарството".

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Заев V.S Латас Empty Re: Заев V.S Латас

Пишување by ribar1 Сре Фед 10 2016, 21:45

Хаха се изгуби ЧЕТНИКОТ ОД ВАЉЕВО....изгледа тој му бил советникот на ГВУЈО....

ribar1

Број на мислења : 25
Join date : 2016-02-02

Вратете се на почетокот Go down

Заев V.S Латас Empty Re: Заев V.S Латас

Пишување by Гостин Сре Фед 10 2016, 21:54

трендафил напиша:Многу ме потсети Заев на Билјана Секуловска од А1 телевизија. Веројатно Заев сака да се најде на платниот список на Сорос, штом вака водеше интервју. Заев иначе повторно ја покачи бројката на прислушкувани разговори. Па тој број порасна од 600 илјади на милион и 50 илјади.

Трендафиле, ти си неверојатен егземплар на класична дпмне-учк-овца. Без грам мозок, инаку немаше да се обидеш со глупостите кои си ги напишал за интервјуто да го правдаш латас и режимот.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Заев V.S Латас Empty Re: Заев V.S Латас

Пишување by Гостин Сре Фед 10 2016, 22:00

Mumley, нема да го навредуваме Трендафил. Всушност моето мислење е дека тој е многу свесен за ситуацијата но се прави со сила глупав.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Заев V.S Латас Empty Re: Заев V.S Латас

Пишување by Гостин Сре Фед 10 2016, 22:03

luxor напиша:Mumley, нема да го навредуваме Трендафил. Всушност моето мислење е дека тој е многу свесен за ситуацијата но се прави со сила глупав.

Не верувам во тоа објаснување. Мислам дека тоа е природно.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Заев V.S Латас Empty Re: Заев V.S Латас

Пишување by Гостин Сре Фед 10 2016, 22:05

Како и да е, сепак Трендо е почитуван член на форумот. Заев V.S Латас Happy-smiley21

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Заев V.S Латас Empty Re: Заев V.S Латас

Пишување by трендафил Сре Фед 10 2016, 22:12

mumley напиша:
трендафил напиша:Многу ме потсети Заев на Билјана Секуловска од А1 телевизија. Веројатно Заев сака да се најде на платниот список на Сорос, штом вака водеше интервју. Заев иначе повторно ја покачи бројката на прислушкувани разговори. Па тој број порасна од 600 илјади на милион и 50 илјади.

Трендафиле, ти си неверојатен егземплар на класична дпмне-учк-овца. Без грам мозок, инаку немаше да се обидеш со глупостите кои си ги напишал за интервјуто да го правдаш латас и режимот.
Не знам од каде твојот повеќетонски мозок извлече заклучок дека го подржав начинот на кој Латас го водеше своето интервју со Заев. Не ја подржував ниту Секуловска ниту новинарите од платниот список на Сорос со кои го споредив ова интервју на Латас. Но не можам да ја премолчам ни играта со бројки на Заев и повторното покачување на бројката на разговори. Сакаше ли твојот лидер да каже дека по излегувањето од притвор Верушевски му предал уште 450 илјади разговори. Можеби затоа и Заев не ги предаваше разговорите. Чекаше неговиот соработник да излезе од притвор и да му додаде уште една тура.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Заев V.S Латас Empty Re: Заев V.S Латас

Пишување by Гостин Сре Фед 10 2016, 23:03

Веројатно Заев сака да се најде на платниот список на Сорос, штом вака водеше интервју.
начинот на кој Латас го водеше своето интервју со Заев.

Трендо почна ди си противречиш сам себе. Онаа поговорката за кратките нозе на лагата ќе излезе вистинита. Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Заев V.S Латас Empty Re: Заев V.S Латас

Пишување by трендафил Чет Фед 11 2016, 09:11

luxor напиша:
Веројатно Заев сака да се најде на платниот список на Сорос, штом вака водеше интервју.
начинот на кој Латас го водеше своето интервју со Заев.

Трендо почна ди си противречиш сам себе. Онаа поговорката за кратките нозе на лагата ќе излезе вистинита. Twisted Evil
Лапсус кибордус во првата реченица. Мислев дека Латас сака да се најде на платниот список на Сорос штом водеше интервју во стилот на новинарите од А1 телевизија, Бог да ја прости. Јасно е ваљда дека Заев беше гостин, а уредникот на Сител го водеше интервјуто. Билјана Секуловска на пример. Кај мене нема дволичност, како кај некои кои и се воодушевуваа на Секуловска. И на Латас кога во сличен стил го напаѓаше ВМРО на крајот од минатиот век.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Заев V.S Латас Empty Re: Заев V.S Латас

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот