Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Заев V.S Латас

+4
reiter
ribar1
трендафил
defo
8 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Заев V.S Латас - Page 2 Empty Re: Заев V.S Латас

Пишување by reiter Чет Фед 11 2016, 15:02

не ги гледав во живо,но после јутјубе снимката која ја видов повеќе од јасно дека латас е агент.На веќе подготвен материјал и монтиран со разни шеми за кланови и имотни состојби со зачинети брзи и кратки прашања со повисок тон и разно темпо на динамика во испрашувањето заев се држеше доста добро.Но дали некој од вас овде на форумот ги препозна неколкуте прашања на латас упатени кон заев односно - што сакаше латас да дознае повеќе од заев,Кои прашања му беа таргет после личните навреди и лаги за да го испровоцира и доведе до степен да каже заев.Во секој случај голем поен на Заев,а нервозата кај новинарот можеби е зашто е next за распит во СЈО и секако неизбежното креветче во идризово.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Заев V.S Латас - Page 2 Empty Re: Заев V.S Латас

Пишување by Arhimed Чет Фед 11 2016, 16:49

Гугл пребарување: груевски турска инвестиција
Apr 24, 2014 - ГРУЕВСКИ: Нова турска инвестиција / Турската компанија „Веибо груп“ ќе реализира инвестиција од 400 милиони долари во Македонија со нови 5.000 работни места
Apr 27, 2011 - Премиерот Никола Груевски денеска ја посети општина Берово каде ... Турска инвестиција во Берово. „Улак амбалаж“од Истанбул, .
Oct 18, 2013 - Договорот, како што информира премиерот Никола Груевски, ... Нова странска инвестиција - турска компанија ќе гради фабрика во Бунарџик 1
Sep 19, 2014 - Нова турска инвестиција вредна 3 милиони евра ... Груевски:
Dec 3, 2015 - Груевски на Фејсбук најави нова инвестиција: Технокозе отвора втора фабрика ... Новата турска инвестиција во Македонија ја посети и .
Лажеш како ....

И ова - А1 линк
СДСМ напиша:Турската инвестиција УЛАК Амбалаж, помпезно најавена од Груевски во Берово како почетна инвестиција од 1.5 милиони евра, е пред затворање.

Груевски и „дил ориентед“ партнерот Пешевски се први до црвените ленти, но ги нема пред затворените порти.

Од 20 ноември годинава УЛАК Амбалаж е во судска процедура на стечај!

Ден претходно стечај прогласи и виртуелната инвестиција на Груевски, Индо минерали и метали. На улица останаа 1 000 рудари од рудниците Тораница и Добрево.

Виртуелни останаа и 450 работни места во Свети Николе, каде Груевски фрли лопата и најави холандска инвестиција за прозиводство на печурки.

Груевски излажа и за италијанската Орланди, турски Шишеџам, Хајер и Тривју, индиската Мадерсон, француската Монтипе, израелската Газит Глоуб, Еуро Италија, Искра Словенија, Биротекник Отомотив, Грудхостод Данска…

Груевски излажа и за 307 милиони евра инвестиции коишто наводно требаше да влезат во Македонија.

Од виртуелните политики на Груевски, Македонија е последна во регионот и Европа по директни странски инвестции“, се вели во соопштението на СДСМ.
Не Латас, се вели "лажеш како Грујо"

Arhimed

Број на мислења : 82
Join date : 2015-03-22

Вратете се на почетокот Go down

Заев V.S Латас - Page 2 Empty Re: Заев V.S Латас

Пишување by Гостин Чет Фед 11 2016, 17:22

Partal go napravi latas na Zaev more. Sto gledavte vie be komunjari. Kriminalec kako Zajko sakate da dojde na vlast. Arno mu rece Latas robija ke odi.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Заев V.S Латас - Page 2 Empty Re: Заев V.S Латас

Пишување by Гостин Чет Фед 11 2016, 17:31

Навистина не знам дали да плачам или да се смеам. Да не беше трагично ќе беше навистина смешно.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Заев V.S Латас - Page 2 Empty Re: Заев V.S Латас

Пишување by Гостин Чет Фед 11 2016, 18:00

I sojuznicite kako satrapot Erdogan go napushtaat Grujoshesku i negovite vuvuzeli...A evropskite pretstavnici konechno sfatija so kogo si imaat rabota...

Турската амбасада со осуда за Латас

Во соопштението од турската амбасадата се вели дека Латас настапил полн со омраза и злоба и дека тоа го покажал и претходно во своите емисии и изјави користејќи навредливи изрази кон турците и кон високи турски функционери.

Турската амбасада не го прифаќа ниту неговото извинување.

Амбасадата на Турција ја повикува телевизија Сител која му дала раководна функција да преземе соодветни мерки согласно објективното новинарство, а најавува и дека ќе протестира и кај македонската влада.

Дипломатскиот кор во Македонија исто така остро реагираше. Амбасадорите на ЕУ и САД, Аиво Орав и Џес Бејли на Твитер иронично прашаа - ова ли е фер и балансирано?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Заев V.S Латас - Page 2 Empty Re: Заев V.S Латас

Пишување by ribar1 Чет Фед 11 2016, 18:27

reiter напиша:не ги гледав во живо,но после јутјубе снимката која ја видов  повеќе од јасно дека латас е агент.На веќе подготвен материјал и монтиран со разни шеми за кланови и имотни состојби со зачинети брзи и кратки прашања со повисок тон и разно темпо на динамика во испрашувањето заев се држеше доста добро.Но дали некој од вас овде на форумот ги препозна неколкуте прашања на латас упатени кон заев односно - што сакаше латас да дознае повеќе од заев,Кои прашања му беа таргет после личните навреди и лаги за да го испровоцира и доведе до степен да каже заев.Во секој случај голем поен на Заев,а нервозата кај новинарот можеби е зашто е next за распит во СЈО и секако неизбежното креветче во идризово.

Јас мислам дека тој беше српски шпиун ,дали Бранко го фати и затоа ја растури коалицијата со Зинго не разбравме .....па затоа ЧЕТНИКОТ од Ваљево после со скопското дпмнеовско лоби влезе на голема врата во ДПМНЕ.

ribar1

Број на мислења : 25
Join date : 2016-02-02

Вратете се на почетокот Go down

Заев V.S Латас - Page 2 Empty Re: Заев V.S Латас

Пишување by reiter Чет Фед 11 2016, 19:07

ribar1 напиша:
reiter напиша:не ги гледав во живо,но после јутјубе снимката која ја видов  повеќе од јасно дека латас е агент.На веќе подготвен материјал и монтиран со разни шеми за кланови и имотни состојби со зачинети брзи и кратки прашања со повисок тон и разно темпо на динамика во испрашувањето заев се држеше доста добро.Но дали некој од вас овде на форумот ги препозна неколкуте прашања на латас упатени кон заев односно - што сакаше латас да дознае повеќе од заев,Кои прашања му беа таргет после личните навреди и лаги за да го испровоцира и доведе до степен да каже заев.Во секој случај голем поен на Заев,а нервозата кај новинарот можеби е зашто е next за распит во СЈО и секако неизбежното креветче во идризово.

Јас мислам дека тој беше српски шпиун ,дали Бранко го фати и затоа ја растури коалицијата со Зинго не разбравме  .....па затоа  ЧЕТНИКОТ од Ваљево после со скопското дпмнеовско лоби влезе на голема врата во ДПМНЕ.
еве рибар1 една нафрлена на волеј...
КОЈ Е ДРАГАН ПАВЛОВИЌ-ЛАТАС И НЕГОВАТА ИЗРОДНИЧКА ГЕНЕЗА напиша:
Како што и обзнани Охридскај што ќе се случува денес во вестите на ТВ „Сител“,кое се одвиваше под директна наредба на гебелсовата машинерија на ВМРО ДПМНЕ ,каде главната улога ја одигра КОДОШОT И ВНУКОТ НА НАЈГОЛЕМИОТ УБИЕЦ ВО ИСТОРИЈАТА НА ССДБ ДРАГАН ПАВЛОВИЌ – ЛАТАС, вработен редовно во ТВ „Сител“ но и главен клошар во кодошкото милие на Балканот. Но Каква е генезата на Драган Павловиќ-Латас ? Латас е внук на најголемиот ликвидатор – крвник во историјата на Македонија,висок офицер на ОЗНА и КОС , ДРАГАН ПАВЛОВИЌ – ШИЉО. Под директна наредба на ДРАГАН ПАВЛОВИЌ – ШИЉО ЛИКВИДИРАНИ СЕ Петте струмички студенти или Струмичката петорка се однесува на Мирко Пецев, Стево Топчев, Борис Белев, Ѓорги Костуранов и Ѓорги Јарамов, на возраст од 20 до 23 години, членови на ВМРО, кои на 13 август 1951 година биле погубени кај селото Дорломбос на планината Беласица. Под директна наредба на дедото на Латас ,ДРАГАН ПАВЛОВИЌ – ШИЉО ЛИКВИДИРАНИ се уште 38 граѓани на Р.М, кој како офицер на ОЗНА учествувал и раководел со ликвидацијата на Др Богдан Поп Ѓорчев во Велес. Под дирекнта наредба на ДРАГАН ПАВЛОВИЌ – ШИЉО ЛИКВИДИРАН е и поглаварот на МПЦ Г.Г. Ангелариј. ДРАГАН ПАВЛОВИЌ – ШИЉО ЛИКВИДИРАНИ е и директен организатор врз атентатот – ликвидацијата на Тоде Тасески и Генерал Васко Карангелевски. Доколку крушата под круша пајѓа , тогаш внучето на најголемиот крвник на македонскиот народ , ликвидатор на македонштината , денес е главен адут на ВМРО ДПМНЕ , како и главна новинарска проститутка задолжена да му го пере мозокот на макдонскиот народ. С. Денесовски напиша:
http://ohridsky.com/?p=149930

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Заев V.S Латас - Page 2 Empty Re: Заев V.S Латас

Пишување by хан Ацо Чет Фед 11 2016, 19:33

Ептен го претера шумадинецот овој пат!Жалостно е дека след 1944 некои од протераните колонисти се вратија во Македонија.Забележил сам дека кога Груевски има потреба од дефокусирање на јавноста,Латас прави некој скандал.


Последната промена е направена од хан Ацо на Чет Фед 11 2016, 19:42. Мислењето е променето 1 пати
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Заев V.S Латас - Page 2 Empty Re: Заев V.S Латас

Пишување by хан Ацо Чет Фед 11 2016, 19:41

Ако има во МК независен медиумски надзор очекувам ова

Заев V.S Латас - Page 2 Latas-2

хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Заев V.S Латас - Page 2 Empty Re: Заев V.S Латас

Пишување by трендафил Чет Фед 11 2016, 22:47

Кога Латас го подржуваше Црвенковски, немавте ништо против неговото вакво однесување. Ниту сдсмовците, соросоидите и амбасадорите не реагираа кога на новинарот на кој веројатно му тече низ ногавици пишуваше дека тоа се случува со нашиот премиер, или кога друг новинар пишуваше за сонот во кој извршил атентат врз нашиот премиер и веројатно се разбудил со полни гаќи односно веројатно ејакулирал од радост, или на насилниот однос на Саше Политико или Буревесник. Ниту ЗНМ не реагираше против сличното однесување на Билјана Секуловска при интервјуа на државни функционери од најголемата партија во Македонија. Во тоа време и ЕУ и ОБСЕ сметаа дека тоа е слобода на изразувањето. Јас и тогаш и сега не подржувам такво новинарство. Новинарот има право да поставува незгодни прашања на јавни личности, но мора да му даде можност на гостинот да одговори.
Мислам дека сега ви е јасно и зошто функционерите од СДСМ не реагираа на обвинувањата од разни блесави новинари и политичари. По вашата логика што ја применувавте до сега, ако Заев не го тужи Латас за клевета, значи дека обвинувањето од Латас е точно, односно фирмите на кланот Заеви имаат обрт од над 200 милиони евра од како тој е градоначалник на Струмица.
Доколку Заев не се извини за лагата дека Латас е косопственик на скијачкиот центар Кожуф, веројатно ќе добие две тужби за клевета. Една од Латас, друга од скијачкиот центар. Од скијачкиот центар тврдат дека имотниот лист што го покажуваше Заев е фалсификат. Ајде да кажам дека веројатно е маде ин Чауш.
Малку надвор од темата. Ме радува што конечно прифаќате дека убиените велешани не се соработници на бугарскиот окупатор и дека тој што наредил да се убијат, а тоа е КПЈ на чело со Тито е злосторничка и диктаторска организација. Ако ликвидирањето не било одобрено од Тито, убијците би одговарале за извршеното злосторство против човештвото.
Дедо му на Латас колку што разбрав бил член на СДСМ. Која во тоа време се викала КПМ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Заев V.S Латас - Page 2 Empty Re: Заев V.S Латас

Пишување by Гостин Чет Фед 11 2016, 23:01

Трендо доста бе како папагал ги повторуваш тезите на куртон медиумите. Ајде за разлика почни да мислиш малку со своја глава.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Заев V.S Латас - Page 2 Empty Re: Заев V.S Латас

Пишување by трендафил Пет Фед 12 2016, 09:11

Во последниот пост само пренесов информации што медиумите што ги следите не ги пренесуваат. Немав никакво мое размислување на темата, па не знам од каде е заклучокот дека не размислувам со своја глава. Дали мислиш дека и јас морам да размислувам со твојата глава за да ми признаеш самостојност во мислењето. Патем, како мое размислување, го поздравив тоа што конечно и вие злосторството во Велес го прифативте како злосторство на титоистите против човештвото. Ти гарантирам дека никаде немам прочитано или чуено дека некој друг упатил ваков коментар во однос на приближувањето на ставовите дека Тито бил дикатор и злосторник. Иако не ми се допаѓа што повод за ова е дискредитација на еден новинар поради тоа што неговиот дедо бил послушник на диктаторот од социјализмот, Бог да ги прости и системот и учесниците во него и нивните жртви пред се`.
Латас со своето однесување како да работеше во полза на СДСМ. Па така сега никој не зборува за суштината, туку за формата. На пример како тоа од обични земјоделци Заеви за 10 години имаат формирано фирми со голем обрт. Нека е и претерана бројката од 205 милиона евра што ја спомена Латас, во секој случај е евидентно збогатувањето на Заев во последните 10 години, кога според него имаме диктатура. Или каква е таа диктатура во која првиот полицаец е наводно слободен човек. Па Заев наместо да одговори на овие суштински прашања се спушти на ниво на Латас и го кажа следното.
„Поголем изрод од вас не постои“, „Латас е српски шпион“, „Единствена странска служба сте вие“, „Алооо началниче“, „Вие сте злосторничка банда, кога зборувате труете, ширите радијација“, „Оваа телевизија и овие вести станаа куртон вести“, „Ваква булумента како вас“, „Вие сте осомничен криминалец“, “„Во кој свет живеете бе господине Павловиќ“. Вакво ниско ниво е вообичаено за соросоидите и социјалните мрежи, па читаме за течење низ ногавици, сонувања за атентат врз премиерот и други глупости, но не му доликува на еден политички лидер. Ако така зборува како опозиционер, што би правел Заев ако дојде на власт.
Тоа што граѓаните на Република Македонија во поголем дел сакаат да ги следат според тебе и Заев „куртон медиумите“ е прашање на избор. Не сакаат сите како вас да ги дупат во здрав мозок на голо.
Што се однесува до слободата на медиумите, јас сум за тоа и во овој случај да не интервенира некоја државна институција. Доколку е навреден Заев и смета дека е наклеветен, треба да тужи. Знаете и дека од секогаш сум се залагал за тоа дека евентуалната одштета треба да биде сразмерна на сторената штета. Не да биде ограничена на неколку илјади евра како што е сега кај нас според законот донесен под притисок на ЗНМ, опозицијата и соросоидите. За неколку илјади евра и да биде казнет Латас може да си го дозволи задоволството да се однесува како што се однесуваше со Заев. И да не му ја плати одштетата друг како што тоа го прават Сорос и странски амбасади со глобите на своите новинари.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Заев V.S Латас - Page 2 Empty Re: Заев V.S Латас

Пишување by трендафил Пет Фед 12 2016, 12:31

Еве го интеегрално и мислењето на најголемата македонска асоцијација на новинари по повод реакциите по повод настанот што е тема овде.
Изразуваме потполна поддршка на медиумот ТВ Сител за поканата на претседателот на СДСМ Зоран Заев, и на уредникот на ТВ Дневникот Драган Павловиќ Латас за инсистирањето да не дозволи политичар, гостин во Дневникот да го води разговорот наместо него, да одбегнува прашања кои му се поставуваат и да наметне свои теми кои ги користи за напад, омаловажување и навреди на медиумот и новинарот служејќи се притоа и со фалсификувани документи за кои уследи демант наредниот ден.

Го прифаќаме правото на свој став на ЗНМ и Агенцијата за аудиовизуелни услуги кои го квалификуваа настапот на новинарот како арогантен, навредлив и провокативен. Патем, ниту еднаш не посочија пример за своите ставови и судови.

Но, ги прашуваме ЗНМ и Агенцијата за медиуми – која е суштината и намената на нивното постоење: да бранат политичар од новинар, или обратно. Ако имаат намера да ги штитат политичарите од јавна и законска одговорност кога новинар им презентира документи за нивна корупција, и не дозволува навреди кон медиумот и себе лично, тогаш тие две институции треба да се нарекуваат Агенција за заштита на политичари и Здружение за заштита на политичари, без медиумски и новинарски префикс во името.

Доколку намената на Агенцијата за медиуми е заштита на политичари соочени со докази за корупциja и криминал, најавуваме дека ќе го повлечеме нашиот член од Советот на Агенцијата за аудиовизуелни услуги бидејќи таму нема да има работа за него.

Вчера видовме гостување на Радмила Шеќеринска, потпретседател на СДСМ со истите намери во Дневникот на Канал 5 која, за разлика од Зоран Заев во Сител, успеа прописно повеќе пати да ја навреди водителката и медиумот, која отворено се мешаше во уредувачката политика и успеа да наметне свој судски процес на медиумот и новинарите среде ТВ Дневник на Канал 5.

Тоа е спротивно на било кој принцип за однесување кон медиум од страна на политичар, во било која држава во Европа како и во САД. Патем, појаснува и кои се целите на СДСМ за донесување нивни, партиски закон за медиуми. Да бидат судии и цензори.

Амбасадорот на ЕУ, Аиво Орав и на САД, Џес Бејли по гостувањето на Зоран Заев во Сител изнеса ставови дека не се задоволни од балансираноста на интервјуто. Доколку е тоа нивни личен став, како на гледачи, тогаш се е во ред. Но доколку е тоа службен став на нивните институции тоа е дипломатски притисок врз медиум и мешање во уредувачката политика, како и заземање страна во корист на една политичка партија и нејзин лидер.

Зачудува како амбасадорите не се заинтересирани за злоуптребата и коруптивното работење на Зоран Заев, за што стана збор во тоа интервју, а Заев бегаше од одговори. Пред кусо време, амбасадорот на САД, Бејли објави на Твитер: политичарите се должни да одговараат на прашањата на новинарите. Но, за Зоран Заев тоа не важи.

Цениме дека целата хајка, која почнува од дипломатските твитери, а продолжува со соросоидните медиуми и нивните тролови кои под лажни профили даваат коментари на Фејсбук и интерент е со цел да се изврши притисок, и да се наметне Законот за медиуми кој го предлага СДСМ, а промовира и поддржува посредникот Питер Ванхауте.

Во тој закон, според виденото и во оваа прилика, новинарите треба да молчат и гледаат како политичар ги чечерчи и им суди во сопствена емисија, а новинарот не смее да прашува и наметнува теми за кои политичарот треба да одговара.

На новинарите таков закон не им е потребен.
Ајде уште еднаш да потсетам дека кога Геровски пишуваше за течење низ ногавица или Тричковски за атентат никој од тие што сега реагираат со пена на устата не проговори ни збор.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Заев V.S Латас - Page 2 Empty Re: Заев V.S Латас

Пишување by osa Пет Фед 12 2016, 12:37

Izvini trendo da te prasham majka ti zensko e ili mashko

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16478
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Заев V.S Латас - Page 2 Empty Re: Заев V.S Латас

Пишување by osa Пет Фед 12 2016, 12:40

Todorov pod itno da donese zakon za bezplatno lekuvanje na vaka zabegani pacienti!

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16478
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Заев V.S Латас - Page 2 Empty Re: Заев V.S Латас

Пишување by Hamad bim Khalifa Пет Фед 12 2016, 17:09

Trendo izgelada ne ke moze podolgo vreme da se javuva! Ni vo Shutka ni vo Idrizbeg nema internet dostap za teshki kriminalni zatvorenici
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Заев V.S Латас - Page 2 Empty Re: Заев V.S Латас

Пишување by osa Пет Фед 12 2016, 17:54

ot kaj znaesh deka nema internet na mobilniot ?da ne ti go predade tebe kako na upravnik na zatvor? Very Happy

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16478
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Заев V.S Латас - Page 2 Empty Re: Заев V.S Латас

Пишување by Гостин Пет Фед 12 2016, 22:59

Цветанов: Ги испитувавме фирмите на Заеви, не беше најден никаков криминал или прекршување на закон

Екс-директорот на Агенцијата за спречување на перење на пари, а сега обвинет во акцијата „Шпион“, Ване Цветанов, гостуваше во емисијата „Стадион“ на радио Канал 77, каде одговараше на прашања од слушатели.

Едно од нив беше за фирмите на Заеви.– Бев дел од постапката во која се испитуваше имотот на целата фамилија Заев и најодговорно тврдам дека не беше најден никаков криминал, никакво прекршување на закон, затоа што ако беше пронајдено било што ќе се настапеше на најжесток начин – рече Цветанов

http://www.libertas.mk/%D1%86%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%B2-%D0%B3%D0%B8-%D0%B8%D1%81%D0%BF%D0%B8%D1%82%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%B2%D0%BC%D0%B5-%D1%84%D0%B8%D1%80%D0%BC%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%B7%D0%B0/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Заев V.S Латас - Page 2 Empty Re: Заев V.S Латас

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот