Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

БОМБИТЕ ЗАСЛУЖУВААТ ДА БИДАТ РЕЕМИТУВАНИ ПОРАДИ СОДРЖИНАТА

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

БОМБИТЕ ЗАСЛУЖУВААТ ДА БИДАТ РЕЕМИТУВАНИ ПОРАДИ СОДРЖИНАТА - Page 3 Empty Re: БОМБИТЕ ЗАСЛУЖУВААТ ДА БИДАТ РЕЕМИТУВАНИ ПОРАДИ СОДРЖИНАТА

Пишување by defo on Сре Јан 25, 2017 10:26 pm

БОМБИТЕ ЗАСЛУЖУВААТ ДА БИДАТ РЕЕМИТУВАНИ ПОРАДИ СОДРЖИНАТА - Page 3 Timthumb.php?src=http%3A%2F%2Fa1on.mk%2Fwp-content%2Fuploads%2F2017%2F01%2Fbombi-izbirsani

И ДПМНЕ, сега ќе ги избрише, и во септември ќе рече а тоа го немаше, какви бомби. Затоа најдобро СДСМ да земе ДВД-а, усб-а и да ги дели на улица. Печатени лектири о транскрипти. Плус секој по дома да си ги спушти, да си ги имаме за успомен.
Седумнаесет „бомби“ досега се избришани од официјалниот Јутјуб канал на СДСМ, а во најголемиот дел од нив според СДСМ се слуша гласот на екс премиерот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски.

На избришаните „бомби“ пишува дека извесна фирма „ОМД Нетворк“ побарала авторски права, па поради тоа содржината е отстранета. Сомнително е ваквото отстранување на прислушуваните разговори од Јутјуб каналот на СДСМ со оглед на тоа што Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ од нивното објавување тврдеа дека „бомбите“ се сечени, лепени и монтирани.

Од кананлот на СДСМ се отстраните бомбите за смртта на Никола Младенов, разговорот во кој според СДСМ се слуша дека Сашо Мијалков стои зад фирмата СГС, бомбата во која според СДСМ се слушаат Груевски и Али Ахмети како договараат закон за бранители, за што подоцна “Викиликс“ објави документ, разговорот во кој според Социјалдемократскиот сојуз има незаконско доделување тендер на фирмата „Визарис“, разговори кој според СДСМ се на Никола Груевски, негови соработници и уредници на провладини медиуми, министри кои според Социјалдемократскиот сојуз го навредуваат Груевски, наводен рекет во Струмица со цел ВМРО-ДПМНЕ да добие гласови, плацевите кои според СДСМ Груевски си ги купил на Водно, разговори за кои СДСМ обвини дека се слуша како ВМРО-ДПМНЕ мести избори, прислушување на новинари и уште многу други.

Од СДСМ за А1он рекоа дека не се запознаени со отстранувањето на бомбите.

– Наша прерпоставка е дека такво пријавување може да прави некој кому му сметаат “бомбите“, а тоа е ВМРО-ДПМНЕ, меѓутоа Никола Груевски не може да избега од вистината, па колку сака нека ги брише од Јутјуб „бомбите“, рече за А1он портпаролот на СДСМ, Петре Шилегов.

Освен „бомби“, од Јутјуб се отстранети и неколку други видеа, на кои има видео или аудио од Никола Груевски.

defo

Број на мислења : 2399
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

БОМБИТЕ ЗАСЛУЖУВААТ ДА БИДАТ РЕЕМИТУВАНИ ПОРАДИ СОДРЖИНАТА - Page 3 Empty Re: БОМБИТЕ ЗАСЛУЖУВААТ ДА БИДАТ РЕЕМИТУВАНИ ПОРАДИ СОДРЖИНАТА

Пишување by трендафил on Чет Јан 26, 2017 8:31 pm

Сега ќе излезе дека ВМРО има контрола на ЈуТјуб. И дека има контрола и над СЈО, па затоа до сега немаме ниту една пресуда против некого, а има само две обвиненија. СЈО за волја на вистината не ги утврди основните работи. Кој прислушувал и дали материјалите што ги објавуваше Заев се монтирани или не.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6678
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОМБИТЕ ЗАСЛУЖУВААТ ДА БИДАТ РЕЕМИТУВАНИ ПОРАДИ СОДРЖИНАТА - Page 3 Empty Re: БОМБИТЕ ЗАСЛУЖУВААТ ДА БИДАТ РЕЕМИТУВАНИ ПОРАДИ СОДРЖИНАТА

Пишување by Teo on Чет Јан 26, 2017 10:11 pm

Kakva vrska ima SJO so toa shto nema presuda...Za toa mozhete da im bidete blagodarni na svarovski sudiite koi kako shto znaeme im pushat na pretpostavenite, vkluchitelno i na tvojot pastir...Shto mislish dali ti si od tie koi mu pushat na pastirot???
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

БОМБИТЕ ЗАСЛУЖУВААТ ДА БИДАТ РЕЕМИТУВАНИ ПОРАДИ СОДРЖИНАТА - Page 3 Empty Re: БОМБИТЕ ЗАСЛУЖУВААТ ДА БИДАТ РЕЕМИТУВАНИ ПОРАДИ СОДРЖИНАТА

Пишување by luxor on Пет Јан 27, 2017 8:02 pm

трендафил напиша:Сега ќе излезе дека ВМРО има контрола на ЈуТјуб.

Нема. Како и обично се обидувате со лаги и манипулации надевајки се дека ќе ви помине. Но како што вика вашиот пастир вистината е како шило и уште еднаш сте фатени со спуштени гаќи.

„АВТОРСКИТЕ ПРАВА“ НЕ СЕ СПОРНИ, ДЕБЛОКИРАНИ ДЕЛ ОД „БОМБИТЕ“ НА „YOUTUBE“

17-те снимки од прислушуваните телефонски разговори објавени од опозицијата во 2015, кои ја потресоа политичката сцена во земјава, како и монтираното видео на „Странски служби“ на кое се гледа лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски во неодамнешна прошетка низ градскиот парк, по неколку дневна блокада на интернет платформатат Јутуб сега повторно се достапни за јавноста.

Имено видеата поставени од СДСМ на Јутуб, ги блокирала „ОМД Нетворкс“ врз основа на тврдење дека се прекршени авторските права на содржините. Но, адвокатот за интелектуална сопственост Валантин Пепељугоски, вели дека Јутуб ги разгледал приговорите и утврдил дека не се работи за прекршување на сопственоста, затоа што ваквите содржини, како што тврди, треба да бидат јавно достапни.

СДСМ на својата веб-страна има објавено 38 разговори од прислушуваните материјали во рамките на проектот „Вистината за Македонија“ . Од партијата велат дека поднеле приговор до Јутуб, со кој барале да се вратат видеата, затоа што според нив причината за блокада е неоснована.

Инаку, Фирмата „ОМД Нетврокс“ нема седиште во Македонија, делува во Австралија и САД, но и во неколку држави во Европа. Најблиску до Македонија, ОМД има седиште во Хрватска и задолжена е за дејствување по приговори за авториски права на Ју-тјуб. ТВ 21 ја контактираше компанијата, но од таму до сега не пристигна одговор зошто овие 17 видеа неколку дена беа недостапни во јавноста. Но, како што не информираа познавачите на оваа материја, ниту ОМД ниту пак Ју-тјуб немаат обврска на трети лица да им образложат по кој основ одредена содржина е забранета за јавноста. Од СДСМ, додава дека ОМД Нетворк“ и претходно блокирал нивни видео содржини како и записи од анти-владините протести во Македонија познати како Шарена Револуција.

Габриела Димковиќ – Мишевска

http://tv21.tv/mk/?p=117161
luxor
luxor

Број на мислења : 5581
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

БОМБИТЕ ЗАСЛУЖУВААТ ДА БИДАТ РЕЕМИТУВАНИ ПОРАДИ СОДРЖИНАТА - Page 3 Empty Re: БОМБИТЕ ЗАСЛУЖУВААТ ДА БИДАТ РЕЕМИТУВАНИ ПОРАДИ СОДРЖИНАТА

Пишување by трендафил on Пет Јан 27, 2017 8:38 pm

Според законите на Република Македонија СЈО би требало да упати барање за симнување од било каде на интернет на т.н. бомби на Заев. Требаше до сега да утврди и дали разговорите се автентични или монтирани. Еве еден интересен напис за наводната непристрасност на СЈО. Не знам само дали тоа С значи социјалдемократско или соросово.
Бе­ла­та меч­ка од Зо­о­ло­шка­та гра­ди­на во Скоп­је де­нес со отво­ре­но пис­мо до Ка­ти­ца Ја­не­ва по­ба­ра да би­де ос­ло­бо­де­на од неј­зи­но­то жи­ве­а­ли­ште и да би­де пу­ште­на на сло­бо­да.
„Ба­рам Ка­ти­ца Ја­не­ва, Лен­че и Фа­ти­ме да ме ос­ло­бо­дат од за­тво­рот во кој­што се на­о­ѓам, од ова та­ка­на­ре­че­но жи­ве­а­ли­ште во Зо­о­ло­шка­та гра­ди­на во Скоп­је. Дол­го вре­ме бев бес­прав­но др­же­на во зо­о­ло­шки­от за­твор. Ко­неч­но е вре­ме да дој­де прав­да­та и за ме­не. Ме об­ви­ну­ва­ат де­ка сум бе­ла меч­ка, а не­ма­ат до­ка­зи за тоа“, из­ја­ви бе­ла­та меч­ка од Зо­о­ло­шка­та во Скоп­је, чи­тај­ќи ја со­др­жи­на­та на отво­ре­но­то пис­мо.
„До­пол­ни­тел­но, ме кле­ве­тат и де­ка ако сум на сло­бо­да по­ра­ди мо­ја­та при­ро­да, ќе ја­дам жи­ви лу­ѓе, што не е точ­но. Јас сум кро­тко фи­но су­штес­тво кое са­ка нор­ма­лен жи­вот ме­ѓу град­ски­те лу­ѓе, про­ше­тки по­крај Вар­дар, ки­но во втор­ник, ски­ја­ње на пла­ни­на, ле­то во До­јран, хам­бур­гер од Ос­ми­ца, обич­ни ра­бо­ти кои ги са­ка­ат си­те“, до­пол­ни таа во из­ја­ва­та за ме­ди­у­ми ко­ја ја да­де од сво­е­то жи­ве­а­ли­ште во Зо­о­ло­шка­та гра­ди­на.
„Точ­но е де­ка до­бив­ме ба­ра­ње од бе­ла­та меч­ка да би­де пу­ште­на на сло­бо­да и ит­но ќе го истра­жи­ме и ста­ви­ме на дне­вен ред на об­ви­ни­телс­тво­то“, из­ја­ви Лен­че Ри­стов­ска од СЈО за на­ша­та ре­дак­ци­ја.
„Од она што го знам, на­ви­сти­на не по­сто­јат цвр­сти до­ка­зи де­ка бе­ла­та меч­ка е бе­ла меч­ка, ту­ку до­ка­зи­те се ме­ки и влак­не­сти, па го­ле­ми се шан­си­те таа да би­де пу­ште­на на сло­бо­да ка­ко не­ви­на. До­пол­ни­тел­но, ако ба­ра от­ште­та од Зо­о­ло­шка­та гра­ди­на или Вла­да­та на Ре­пуб­ли­ка Ма­ке­до­ни­ја за­тоа што би­ла во сво­е­ви­ден ку­ќен при­твор со го­ди­ни под сом­не­ние де­ка е бе­ла меч­ка, а што нај­ве­ро­јат­но не е, ќе мо­же и да ту­жи и да до­бие от­ште­та од др­жа­ва­та“.
На пра­ша­ње­то што ќе се слу­чи до­кол­ку бе­ла­та меч­ка ис­пад­не де­ка е бе­ла меч­ка и ја­де жи­ви лу­ѓе ко­га ќе ше­та сло­бод­на на ули­ца, об­ви­ни­тел­ка­та Ри­стов­ска, ко­ја е порт­па­рол­ка на СЈО, из­ја­ви де­ка не­ма вре­ме да од­го­во­ри би­деј­ќи има сред­ба со ита­ли­јан­ски­от ам­ба­са­дор.
До­кол­ку су­дот не ѝ на­ре­ди на Зо­о­ло­шка­та гра­ди­на да ја пу­шти на сло­бо­да бе­ла­та меч­ка, од СЈО нај­а­ву­ва­ат мож­на ра­ди­ка­ли­за­ци­ја и ор­га­ни­зи­ра­ње спа­су­вач­ка ак­ци­ја за ос­ло­бо­ду­ва­ње на бе­ла­та меч­ка. За таа цел Ка­ти­ца Ја­не­ва ве­ќе раз­мис­лу­ва­ла да фор­ми­ра тим на „Фо­ки“ по при­ме­рот на аме­ри­кан­ски­те ма­рин­ци, на че­ло со неа, кој ќе е за­дол­жен за да ја из­ве­де тај­на­та опе­ра­ци­ја на ос­ло­бо­ду­ва­ње на меч­ка­та, доз­на­ва­ме од на­ши из­во­ри од СЈО.
Тие ве­лат де­ка план на Ја­не­ва и на СЈО е да ја из­ва­дат меч­ка­та од Зо­о­ло­шка, а на неј­зи­но ме­сто во ко­стим од меч­ка да вле­зе Ја­не­ва и да глу­ми де­ка е бе­ла меч­ка, ка­ко нај­до­бар глу­мец од си­те во СЈО, со цел ба­рем да се ку­пат не­кол­ку де­на до­де­ка не би­де откри­е­на из­ма­ма­та и за­ме­на­та, со цел бе­ла­та меч­ка да мо­же За­ев да ја из­не­се над­вор од зем­ја­та, нај­ве­ро­јат­но во Ита­ли­ја.
Ос­ло­бо­ду­ва­ње­то на бе­ла­та меч­ка е мож­но да се нај­де и во но­ва пла­тфор­ма на ал­бан­ски­те пар­тии, на ба­ра­ње на ал­бан­ски­от пре­ми­ер Еди Ра­ма, кој на свои со­ра­бот­ни­ци им из­ја­вил де­ка со­чув­ству­ва со меч­ка­та би­деј­ќи го по­тсе­ту­ва­ла на не­го – би­ла круп­на и со бе­ли влак­на. По­крај меч­ка­та, во пла­тфор­ма­та на Ра­ма ќе се нај­дат и ба­ра­ња­та да би­де ос­ло­бо­ден и оре­лот од Зо­о­ло­шка­та гра­ди­на, ка­ко и тоа да се ста­ви тем­на за­ве­са око­лу ка­фе­зот на ла­вот за да не мо­же да го гле­да­ат би­деј­ќи дел од по­се­ти­те­ли­те би­ле воз­не­ми­ре­ни ко­га го гле­да­ле ка­ко ше­та низ ка­фе­зот.
Доз­на­ва­ме де­ка во кни­га­та со поп­ла­ки од Зо­о­ло­шка­та гра­ди­на се­ко­ја че­твр­та поп­ла­ка е на ла­вот, при што по­се­ти­те­ли­те на ла­ти­нич­но пе­чат­но пис­мо пи­шу­ва­ле по­ра­ки од ти­пот LAVOT GLEDA MNOGU PODLO BE, LAV NE DOBRO, TREBA USPIE, LELE OVAJ LAV KAKO ME GLEDAL, EJ STRASNO, KATASTROFA!

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6678
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОМБИТЕ ЗАСЛУЖУВААТ ДА БИДАТ РЕЕМИТУВАНИ ПОРАДИ СОДРЖИНАТА - Page 3 Empty Re: БОМБИТЕ ЗАСЛУЖУВААТ ДА БИДАТ РЕЕМИТУВАНИ ПОРАДИ СОДРЖИНАТА

Пишување by osa on Пет Јан 27, 2017 10:19 pm

[quote="трендафил"]Според законите на Република Македонија СЈО би требало да упати барање за симнување од било каде на интернет на т.н. бомби на Заев. Требаше до сега да утврди и дали разговорите се автентични или монтирани. Еве еден интересен напис за наводната непристрасност на СЈО. Не знам само дали тоа С значи социјалдемократско или соросово.
Бе­ла­та меч­ка од Зо­о­ло­шка­та гра­ди­на во Скоп­је де­нес со отво­ре­но пис­мо до Ка­ти­ца Ја­не­ва по­ба­ра да би­де ос­ло­бо­де­на од неј­зи­но­то жи­ве­а­ли­ште и да би­де пу­ште­на на сло­бо­да.
„Ба­рам Ка­ти­ца Ја­не­ва, Лен­че и Фа­ти­ме да ме ос­ло­бо­дат од за­тво­рот во кој­што се на­о­ѓам, од ова та­ка­на­ре­че­но жи­ве­а­ли­ште во Зо­о­ло­шка­та гра­ди­на во Скоп­је. Дол­го вре­ме бев бес­прав­но др­же­на во зо­о­ло­шки­от за­твор. Ко­неч­но е вре­ме да дој­де прав­да­та и за ме­не. Ме об­ви­ну­ва­ат де­ка сум бе­ла меч­ка, а не­ма­ат до­ка­зи за тоа“, из­ја­ви бе­ла­та меч­ка од Зо­о­ло­шка­та во Скоп­је, чи­тај­ќи ја со­др­жи­на­та на отво­ре­но­то пис­мо.
„До­пол­ни­тел­но, ме кле­ве­тат и де­ка ако сум на сло­бо­да по­ра­ди мо­ја­та при­ро­да, ќе ја­дам жи­ви лу­ѓе, што не е точ­но. Јас сум кро­тко фи­но су­штес­тво кое са­ка нор­ма­лен жи­вот ме­ѓу град­ски­те лу­ѓе, про­ше­тки по­крај Вар­дар, ки­но во втор­ник, ски­ја­ње на пла­ни­на, ле­то во До­јран, хам­бур­гер од Ос­ми­ца, обич­ни ра­бо­ти кои ги са­ка­ат си­те“, до­пол­ни таа во из­ја­ва­та за ме­ди­у­ми ко­ја ја да­де од сво­е­то жи­ве­а­ли­ште во Зо­о­ло­шка­та гра­ди­на.
„Точ­но е де­ка до­бив­ме ба­ра­ње од бе­ла­та меч­ка да би­де пу­ште­на на сло­бо­да и ит­но ќе го истра­жи­ме и ста­ви­ме на дне­вен ред на об­ви­ни­телс­тво­то“, из­ја­ви Лен­че Ри­стов­ска од СЈО за на­ша­та ре­дак­ци­ја.
„Од она што го знам, на­ви­сти­на не по­сто­јат цвр­сти до­ка­зи де­ка бе­ла­та меч­ка е бе­ла меч­ка, ту­ку до­ка­зи­те се ме­ки и влак­не­сти, па го­ле­ми се шан­си­те таа да би­де пу­ште­на на сло­бо­да ка­ко не­ви­на. До­пол­ни­тел­но, ако ба­ра от­ште­та од Зо­о­ло­шка­та гра­ди­на или Вла­да­та на Ре­пуб­ли­ка Ма­ке­до­ни­ја за­тоа што би­ла во сво­е­ви­ден ку­ќен при­твор со го­ди­ни под сом­не­ние де­ка е бе­ла меч­ка, а што нај­ве­ро­јат­но не е, ќе мо­же и да ту­жи и да до­бие от­ште­та од др­жа­ва­та“.
На пра­ша­ње­то што ќе се слу­чи до­кол­ку бе­ла­та меч­ка ис­пад­не де­ка е бе­ла меч­ка и ја­де жи­ви лу­ѓе ко­га ќе ше­та сло­бод­на на ули­ца, об­ви­ни­тел­ка­та Ри­стов­ска, ко­ја е порт­па­рол­ка на СЈО, из­ја­ви де­ка не­ма вре­ме да од­го­во­ри би­деј­ќи има сред­ба со ита­ли­јан­ски­от ам­ба­са­дор.
До­кол­ку су­дот не ѝ на­ре­ди на Зо­о­ло­шка­та гра­ди­на да ја пу­шти на сло­бо­да бе­ла­та меч­ка, од СЈО нај­а­ву­ва­ат мож­на ра­ди­ка­ли­за­ци­ја и ор­га­ни­зи­ра­ње спа­су­вач­ка ак­ци­ја за ос­ло­бо­ду­ва­ње на бе­ла­та меч­ка. За таа цел Ка­ти­ца Ја­не­ва ве­ќе раз­мис­лу­ва­ла да фор­ми­ра тим на „Фо­ки“ по при­ме­рот на аме­ри­кан­ски­те ма­рин­ци, на че­ло со неа, кој ќе е за­дол­жен за да ја из­ве­де тај­на­та опе­ра­ци­ја на ос­ло­бо­ду­ва­ње на меч­ка­та, доз­на­ва­ме од на­ши из­во­ри од СЈО.
Тие ве­лат де­ка план на Ја­не­ва и на СЈО е да ја из­ва­дат меч­ка­та од Зо­о­ло­шка, а на неј­зи­но ме­сто во ко­стим од меч­ка да вле­зе Ја­не­ва и да глу­ми де­ка е бе­ла меч­ка, ка­ко нај­до­бар глу­мец од си­те во СЈО, со цел ба­рем да се ку­пат не­кол­ку де­на до­де­ка не би­де откри­е­на из­ма­ма­та и за­ме­на­та, со цел бе­ла­та меч­ка да мо­же За­ев да ја из­не­се над­вор од зем­ја­та, нај­ве­ро­јат­но во Ита­ли­ја.
Ос­ло­бо­ду­ва­ње­то на бе­ла­та меч­ка е мож­но да се нај­де и во но­ва пла­тфор­ма на ал­бан­ски­те пар­тии, на ба­ра­ње на ал­бан­ски­от пре­ми­ер Еди Ра­ма, кој на свои со­ра­бот­ни­ци им из­ја­вил де­ка со­чув­ству­ва со меч­ка­та би­деј­ќи го по­тсе­ту­ва­ла на не­го – би­ла круп­на и со бе­ли влак­на. По­крај меч­ка­та, во пла­тфор­ма­та на Ра­ма ќе се нај­дат и ба­ра­ња­та да би­де ос­ло­бо­ден и оре­лот од Зо­о­ло­шка­та гра­ди­на, ка­ко и тоа да се ста­ви тем­на за­ве­са око­лу ка­фе­зот на ла­вот за да не мо­же да го гле­да­ат би­деј­ќи дел од по­се­ти­те­ли­те би­ле воз­не­ми­ре­ни ко­га го гле­да­ле ка­ко ше­та низ ка­фе­зот.
Доз­на­ва­ме де­ка во кни­га­та со поп­ла­ки од Зо­о­ло­шка­та гра­ди­на се­ко­ја че­твр­та поп­ла­ка е на ла­вот, при што по­се­ти­те­ли­те на ла­ти­нич­но пе­чат­но пис­мо пи­шу­ва­ле по­ра­ки од ти­пот LAVOT GLEDA MNOGU PODLO BE, LAV NE DOBRO, TREBA USPIE, LELE OVAJ LAV KAKO ME GLEDAL, EJ STRASNO, KATASTROFA!

pak te pushtile trendafile NEPODGOTVEN ....cela makedonija slushna i znae deka zavrshi VESHTACHENJETOvo stranstvo i rezultatot e deka se avtentichni

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

БОМБИТЕ ЗАСЛУЖУВААТ ДА БИДАТ РЕЕМИТУВАНИ ПОРАДИ СОДРЖИНАТА - Page 3 Empty Re: БОМБИТЕ ЗАСЛУЖУВААТ ДА БИДАТ РЕЕМИТУВАНИ ПОРАДИ СОДРЖИНАТА

Пишување by трендафил on Саб Јан 28, 2017 9:54 pm

Така ли објавил некој партал финансиран од Џорџ Сорос. Претпоставувам за да изгледа се поверно дека е спомнато име на некоја „звучна“ служба како на пример ЦИА, ФБИ, МИ6 ... Што би рекле некоја од службите што тврдеше дека Садам Хусеин има оружје за масовно уништување, на пример.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6678
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОМБИТЕ ЗАСЛУЖУВААТ ДА БИДАТ РЕЕМИТУВАНИ ПОРАДИ СОДРЖИНАТА - Page 3 Empty Re: БОМБИТЕ ЗАСЛУЖУВААТ ДА БИДАТ РЕЕМИТУВАНИ ПОРАДИ СОДРЖИНАТА

Пишување by Teo on Нед Јан 29, 2017 10:57 am

Nishto ti ne pretpostavuvash tuku tochno znaesh...Samo nikako da nikazhesh dali te plakjaat od post ili od zbor...
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

БОМБИТЕ ЗАСЛУЖУВААТ ДА БИДАТ РЕЕМИТУВАНИ ПОРАДИ СОДРЖИНАТА - Page 3 Empty Re: БОМБИТЕ ЗАСЛУЖУВААТ ДА БИДАТ РЕЕМИТУВАНИ ПОРАДИ СОДРЖИНАТА

Пишување by трендафил on Чет Фед 02, 2017 10:30 am

Ако ДУИ и СДСМ со уште некоја албанска партија формираат влада, поинтересни ќе бидат бомбите за ДУИ како можна актуелна власт. Иако вие Али Ахмети го сметате за добриот дел од власта. Да не зборувам за Теута Арифи, Невзат Бејта и Изет Меџити, соросоидното крили во ДУИ.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6678
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОМБИТЕ ЗАСЛУЖУВААТ ДА БИДАТ РЕЕМИТУВАНИ ПОРАДИ СОДРЖИНАТА - Page 3 Empty Re: БОМБИТЕ ЗАСЛУЖУВААТ ДА БИДАТ РЕЕМИТУВАНИ ПОРАДИ СОДРЖИНАТА

Пишување by Teo on Чет Фед 02, 2017 10:42 am

Site koi pravele kriminal kje odgovaraat..No, ne vidov neshto dui da se protivi na prodolzhuvanje na mandatot na SJO...
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

БОМБИТЕ ЗАСЛУЖУВААТ ДА БИДАТ РЕЕМИТУВАНИ ПОРАДИ СОДРЖИНАТА - Page 3 Empty Re: БОМБИТЕ ЗАСЛУЖУВААТ ДА БИДАТ РЕЕМИТУВАНИ ПОРАДИ СОДРЖИНАТА

Пишување by трендафил on Чет Фед 02, 2017 7:49 pm

СЈО уште не му се нафрлило затоа што сметаат на коалиција на ДУИ и СДСМ/СОРОС. Секој што е во коалиција со нив добива амнестија од СЈО. Како Верушевски на пример.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6678
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОМБИТЕ ЗАСЛУЖУВААТ ДА БИДАТ РЕЕМИТУВАНИ ПОРАДИ СОДРЖИНАТА - Page 3 Empty Re: БОМБИТЕ ЗАСЛУЖУВААТ ДА БИДАТ РЕЕМИТУВАНИ ПОРАДИ СОДРЖИНАТА

Пишување by Teo on Чет Фед 02, 2017 8:41 pm

Ne mi se chini taka...Alji ne se plashi od SJO mozhebi zatoa shto se prijavil za zashtiten svedok...
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

БОМБИТЕ ЗАСЛУЖУВААТ ДА БИДАТ РЕЕМИТУВАНИ ПОРАДИ СОДРЖИНАТА - Page 3 Empty Re: БОМБИТЕ ЗАСЛУЖУВААТ ДА БИДАТ РЕЕМИТУВАНИ ПОРАДИ СОДРЖИНАТА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот