Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Независно судство

4 posters

Go down

Независно судство Empty Независно судство

Пишување by Фири Пон Фед 09 2015, 18:02

Еве сега еден суд втора инстанциja (судот во Бугариjа има 3 нивоа и за да влезе во сила некаква пресуда треба да jа потврдат и трите) осуди бугарскиот Миjалков на 4 години притвор. Се обложувам со секоj дека 3-тата наjвисока инстанциja ke jа анулира пресудата!

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Независно судство Empty Re: Независно судство

Пишување by хан Ацо Пон Фед 09 2015, 18:04

А знаеш ли зошто точно го судат?
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Независно судство Empty Re: Независно судство

Пишување by Фири Пон Фед 09 2015, 18:08

Не незнам, оти сум неписмен па не знам да читам! Не сакам да замарам лугето тука со хъхъ подробности (да кажат како е на македонски). Важна е поентата дека ниту каj нив ниту каj нас НЕМА независно судство!

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Независно судство Empty Re: Независно судство

Пишување by Hamad bim Khalifa Пон Фед 09 2015, 18:46

Ima li vo Blgarija forum kakov - takov ?
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Независно судство Empty Re: Независно судство

Пишување by Гостин Пон Фед 09 2015, 18:49

Ima, samo tamu makedoncite se bugari...I ovie sto sega ovde ne pravat srbi, tamu pisuvaat deka sme bugari...Licemeri...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Независно судство Empty Re: Независно судство

Пишување by Фири Пон Фед 09 2015, 18:52

Не бе, оти се заебавате со вакво озбилно нешто како независното правосудство? Примерот со нашиот Миjалков е само за да покажам дека и каj нас нема независно правосудство. Инаку 100 пати сум кажал -не сакам никоj да го правам некаков! Ама и не сакам да ми збори глупости невидени само и само за да си штити идентитетот!

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Независно судство Empty Re: Независно судство

Пишување by Hamad bim Khalifa Пон Фед 09 2015, 18:58

Firi, jas da sum odgovorno lice bi vi dozvolil druzenje samo vo meana!
Koga diskutirate za politicki sostojbi u Makedonija, isto kako da solite pamet i prodavate mudrost kako komsivkata neznae da zaprzi grav, ili da naredi tursija - pa se ufrluvate ko "dzoker u poker" ! Aj glejte si rabota ili ako imate pametno da kazete nesto kazete, do sega takvo nesto ne procitavne - ili vo minimalni dozi!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Независно судство Empty Re: Независно судство

Пишување by Фири Пон Фед 09 2015, 19:01

Добро бе што ми се перчиш? Нели видам како си "дозволол" над 60-70% чисто српски програми на НАЦИОНАЛНИТЕ си тв канали ама еве сеа Фири ке те избугарчи аман од србокомунистички комплекси па бугарин сум дадов бугарски пример нема да дадам авганистански, па ти даj македонски или каj вас правосудството е независно? Те ке видиш Цветанов до една недела третата инстанциjа ке го напраи чист како солза! Се обложувам на 200 евро!

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Независно судство Empty Re: Независно судство

Пишување by Hamad bim Khalifa Пон Фед 09 2015, 19:20

Firi ne e kulturno da se mesas i seirish u tugj dvor! Neli ti teknuva ???
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Независно судство Empty Re: Независно судство

Пишување by Фири Пон Фед 09 2015, 19:24

Каква е моjата намеса бе? Наместо и ти да се обложуваш дека Верушевски ке го осудат на неколку години затвор, а Миjалков нема со прст да го допрат ти сеа ми тресеш зелени!

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Независно судство Empty Re: Независно судство

Пишување by Гостин Пон Фед 09 2015, 19:25

Taka treba Firi...Da navivas za Grujo...Dzabe li srbite ti dale sajkaca...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Независно судство Empty Re: Независно судство

Пишување by Фири Пон Фед 09 2015, 19:27

Ти читаш ли шо пишувам бе?

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Независно судство Empty Re: Независно судство

Пишување by Hamad bim Khalifa Пон Фед 09 2015, 19:48

Firi ne seri!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Независно судство Empty Re: Независно судство

Пишување by Фири Пон Фед 09 2015, 19:51

Ви е страв да се обложувате , разбирам единствените слободни македонци се пиринските другите за ништо ги не бива Smile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Независно судство Empty Re: Независно судство

Пишување by Гостин Вто Апр 07 2015, 19:22

Судските службеници спремни за штрајк

Судските службеници ќе ја блокираат работата на судовите доколку не се направат итни промени во новиот Закон за судска служба кој е донесен во 2014 година, вели за Алсат М претседателот на Здружението на судска администрација, Борче Мирчески.

Според него, овој закон ги поистоветува службениците во судовите со останатите државни службеници, содржи бројни одредби кои влијаат демотивирачки на целата судска администрација, но има и делови кои имаат репресивен карактер.

- Подготвени сме за протести. Можеме да правиме опструкции, штрајк и да ја блокираме работата и тоа ќе биде одлучувано благовремено како ќе се одвиваат работите. Јас можам да кажам дека и во овој момент веќе имаме одлевање на квалитетниот кадар од судската служба во адвокати. Во овој закон има само една одредба која е мотивирачка. За оние кои ќе бидат оценети со оценка 5, има како мотивација една плата плус како награда. Но, за оние кои се оценети со оценка 1 им престанува работниот однос веднаш - вели Мирчески за Алсат М.

Сите службеници кои имаат помалку од 10 години до пензија мораат во рок од две години да достават сертификат дека познаваат еден од трите јазици кои се зборуваат во ЕУ. Ако не го сторат тоа, ќе им се намали звањето за еден степен. Иницијатива за стопирање на законот е поднесена до Уставниот суд, а забелешки има и до Министерството за правда.

http://plusinfo.mk/vest/21408/sudskite-sluzbenici-spremni-za-shtrajk

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Независно судство Empty Re: Независно судство

Пишување by tmoro Сре Апр 08 2015, 13:05

http://www.dokaz.mk/toni-shanats-se-zakanuva-na-bobi-ke-te-tuzham-kelav-za-toa-shto-kazha-deka-sum-mestach-na-skuteri/
Па можат да тужат кога све е под контрола на Криминалците од ДПМНЕ.

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Независно судство Empty Re: Независно судство

Пишување by Гостин Чет Апр 30 2015, 19:45

Dpmne-ovcite sekogash se povikuvaat na partiziranoto sudstvo...Eve sega so presuda na sudot za chovekovi prava vo Strazbur, zvanichno e potvrdeno deka sudstvoto vo Makedonija ne e nezavisno...

Судијата Јордан Митриновски го доби спорот против Македонија во Стразбур

Судот за човекови права во Стразбур денеска објави дека донел пресуда против Република Македонија со која едногласно ја прогласил жалбата на Јордан Митриновски, екс претседател на скопскиот Апелационен суд за допуштена и констатирал дека Судскиот совет не бил независен и непристрасен трибунал пред кој Митриновски немал фер судење“.

http://novatv.mk/index.php?p=1&navig=8&cat=2&vest=21993

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Независно судство Empty Re: Независно судство

Пишување by tmoro Саб Мај 02 2015, 19:14

Цел свет ја слушна најновата бомба дека е покренато обвинение против ЗАЕВ кој ја разоткри корупцијата и криминалот на оваа Монголска влада.
Дали је могуче ,,,тој што пријавува кривично дело да биде кривично гонет?
Од кога Криминалот е државна тајна?

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Независно судство Empty Re: Независно судство

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот