Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЧЕСТИТКИ ЗА .....

Go down

ЧЕСТИТКИ ЗА ..... Empty ЧЕСТИТКИ ЗА .....

Пишување by osa on Пет Окт 19, 2018 11:25 pm

Пратениците со 80 гласа ЗА дадоа зелено светло за промена на уставот
19.10.2018 | 23:11МакедонијаПрочитано: 7967
Во собранието се гласаше за почеток на уставните измени. Иако седницата беше закаана за 21 часот започна по 22 часот.Поради значењето на историскиот момент за мојот народ, знаејќи дека ќе пристапиме кон делот на гласање за отворање на простор за уставните амандмани би замолил гласањето да може да се врши и со поименично гласање. Електрониката затајува и не да не се доведеме до таква ситуација - побара пратеникот Драган Данев.

Преурането ви е барањето. Предлагам Собрането да ја донесе следната одлука за пристапување на уставот на Република Македонија и влегува во сила веднаш штом ќе биде објавена во Службен весник и се донесува со двотретинско мозинство. - реплицираше Џафери.

„Електронски гласале 80 пратеници „за“, воздржани нема и констатирам дека Собранието ја донесе одлуката за пристапување на измена на уставот на Македонија.“ - објави Џафери.

Веднаш потоа започна и поименичното гласање, Џафери нареди да се заклучат собраниските врати додека трае поименичното гласањето. Пратениците на опозициската ВМРО-ДПМНЕ гласаа против уставните измени.

Од изборените гласови поеднинечно се потврдува претодното гласање и констатирам дека Собранието ја донесе одлуката за почеток на устаните измени. Најдоцна во рок од 15 дена, на Собранието да му достави нацрт амандмани за измени на уставот. - објави Џафери.

„Со верба во Македонија и нејзината иднина“ е насловот на соопштението на група пратеници на ВМРО-ДПМНЕ што велат дека го прифаќаат предлогот на Владата за пристапување кон уставни промени, но под одредени услови.

„Ова не е конечна фаза во однос на уставните промени. Бараме уставен амандман со гаранција за македонскиот идентитет. Бараме уставен амандман што ќе се важи ако Грција не го ратификува договорот за промена на името, што ќе значи безусловно поништување на сите уставни промени и на Договорот од Преспа.“, се вели во соопштението на група пратеници дистрибуирано непосредно пред почетокот на собраниската седница

https://www.24.mk/pratenicite-dadoa-zeleno-svetlo-za-pochetok-na-ustavnite-izmeni

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЧЕСТИТКИ ЗА ..... Empty Re: ЧЕСТИТКИ ЗА .....

Пишување by osa on Пет Окт 19, 2018 11:28 pm

bravo za vladata na chelo so najhrabriot premier Zoran Zaev

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЧЕСТИТКИ ЗА ..... Empty Re: ЧЕСТИТКИ ЗА .....

Пишување by osa on Саб Окт 20, 2018 9:16 pm

uf kolku ubav den ....cel den so voodushevuvanje slusham vesti ,a vo niv chestitki od site za postignatiot dogovor za izglasuvanje za otvoranje na ustavot .....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЧЕСТИТКИ ЗА ..... Empty Re: ЧЕСТИТКИ ЗА .....

Пишување by osa on Саб Окт 20, 2018 9:18 pm

samo pofalbi i ubavi zborovi za vladata na chie chelo stoi najhrabriot i najsposoben politichar Zoran Zaev ...bravo premieru .....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЧЕСТИТКИ ЗА ..... Empty Re: ЧЕСТИТКИ ЗА .....

Пишување by misterija on Саб Окт 20, 2018 9:31 pm

неможам да ви се придружам кон славењето и честитањето...душава ми е празна, мозокот конфузен, чувствата заледени....сакав и јас ЕУ и НАТО, сакам и јас подобра иднина за оваа наша држава, но неможев ни во сон да замислам вакво криминално сценарио...Стивен Спилберг може вода да му носи на Заев...Боже колку срамно и јадно се чувствувам, предадена, продадена, изиграна....историски исчекор за подобро, но што???
Луѓе да се вадат од затвор за да гласаат, собрание налик на сточен пазар, бувљак, чекање цел ден за гласање....СРАМНО....ебате правната држава, пу!!!!!

_________________
Не излегувам на референдум Razz
misterija
misterija

Број на мислења : 463
Join date : 2016-12-30

Вратете се на почетокот Go down

ЧЕСТИТКИ ЗА ..... Empty Re: ЧЕСТИТКИ ЗА .....

Пишување by luxor on Саб Окт 20, 2018 9:41 pm

Тоа според тебе, според ЕУ и НАТО каде што сакаш да одиш гласањето било фер и демократски а пратениците покажале визионерство и ја ставиле државата пред партијата, што впрочем и е точно во некоја рака.
luxor
luxor

Број на мислења : 5595
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЧЕСТИТКИ ЗА ..... Empty Re: ЧЕСТИТКИ ЗА .....

Пишување by Dino on Саб Окт 20, 2018 9:44 pm

Si go stavija gazot pred partijata.

Dino

Број на мислења : 549
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

ЧЕСТИТКИ ЗА ..... Empty Re: ЧЕСТИТКИ ЗА .....

Пишување by osa on Саб Окт 20, 2018 9:45 pm

misterija напиша:неможам да ви се придружам кон славењето и честитањето...душава ми е празна, мозокот конфузен, чувствата заледени....сакав и јас ЕУ и НАТО, сакам и јас подобра иднина за оваа наша држава, но неможев ни во сон да замислам вакво криминално сценарио...Стивен Спилберг може вода да му носи на Заев...Боже колку срамно и јадно се чувствувам, предадена, продадена, изиграна....историски исчекор, за подобро, но што???
Луѓе да се вадат од затвор за да гласаат, собрание налик на сточен пазар, бувљак, чекање цел ден за гласање....СРАМНО....ебате правната држава, пу!!!!!

vakvo GADENJE imam jas koga gi slusham bombite vo koi onie maloumnici zboruvaat koj kako i kolku da go ograbi makedonskiot narod ,da go ponizi ,da go izmanipulira ,da go omalovazi i takov da go nosi ZA USHI da go glasa pastirot i ovie pratenici koi gi velichate i ni go krojat zivotot ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЧЕСТИТКИ ЗА ..... Empty Re: ЧЕСТИТКИ ЗА .....

Пишување by osa on Саб Окт 20, 2018 9:49 pm

misterija напиша:неможам да ви се придружам кон славењето и честитањето...душава ми е празна, мозокот конфузен, чувствата заледени....сакав и јас ЕУ и НАТО, сакам и јас подобра иднина за оваа наша држава, но неможев ни во сон да замислам вакво криминално сценарио...Стивен Спилберг може вода да му носи на Заев...Боже колку срамно и јадно се чувствувам, предадена, продадена, изиграна....историски исчекор за подобро, но што???
Луѓе да се вадат од затвор за да гласаат, собрание налик на сточен пазар, бувљак, чекање цел ден за гласање....СРАМНО....ебате правната држава, пу!!!!!

a dali moze da mi se pridruzish VO POVRAKANJETO od sodrzinata na bombite ....znaesh kolku treba da si zabegan pa da naredish avion vo vozduh da vrti za da ne stignat patnicite na glasanje ....ili da im go iskluchish liftot za da ne odat na glasanje ....i da vladeesh 11 godini so falsifikat ...znachi sam si se izbirash i si vladeesh ,potochno si kradesh ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЧЕСТИТКИ ЗА ..... Empty Re: ЧЕСТИТКИ ЗА .....

Пишување by misterija on Саб Окт 20, 2018 10:00 pm

osa напиша:
misterija напиша:неможам да ви се придружам кон славењето и честитањето...душава ми е празна, мозокот конфузен, чувствата заледени....сакав и јас ЕУ и НАТО, сакам и јас подобра иднина за оваа наша држава, но неможев ни во сон да замислам вакво криминално сценарио...Стивен Спилберг може вода да му носи на Заев...Боже колку срамно и јадно се чувствувам, предадена, продадена, изиграна....историски исчекор за подобро, но што???
Луѓе да се вадат од затвор за да гласаат, собрание налик на сточен пазар, бувљак, чекање цел ден за гласање....СРАМНО....ебате правната држава, пу!!!!!

a dali moze da mi se pridruzish VO POVRAKANJETO od sodrzinata na bombite ....znaesh kolku treba da si zabegan pa da naredish avion vo vozduh da vrti za da ne stignat patnicite na glasanje ....ili da im go iskluchish liftot za da ne odat na glasanje ....i da vladeesh 11 godini so falsifikat ...znachi sam si se izbirash i si vladeesh ,potochno si kradesh ...

Нема потреба од правење споредби, потребно е разум и реалност, праведност и љубов кон својот народ...Никогаш не сум ги оправдала криминалните постапки на ниедна парија, на ниту една човечка единка, барам само праведно судење за секој..но ова што се случи во собранието, секој нормален и здрав човек ќе се фати за глава за да не ја тресне од ѕид.....

Некој да знае такви гнасни злодела од кои тебе ти се повраќа и да ги чува толку години за да после ги обелодени како бомбите на Заев, што ти кажува за него??

Психопатска продадена ѓаволска смрдлива душа.

Колку пари дадоа за мито, за гласови...од каде ли ке најдат сега само пари за промена на имиња, униформи, документи.......

_________________
Не излегувам на референдум Razz
misterija
misterija

Број на мислења : 463
Join date : 2016-12-30

Вратете се на почетокот Go down

ЧЕСТИТКИ ЗА ..... Empty Re: ЧЕСТИТКИ ЗА .....

Пишување by Teo on Саб Окт 20, 2018 10:30 pm

C c c, solzi (bojkotirachki) sami kapat prosti mi...ЧЕСТИТКИ ЗА ..... Happy-smiley-emoticon
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЧЕСТИТКИ ЗА ..... Empty Re: ЧЕСТИТКИ ЗА .....

Пишување by misterija on Саб Окт 20, 2018 10:40 pm

Teo напиша:C c c, solzi (bojkotirachki) sami kapat prosti mi...ЧЕСТИТКИ ЗА ..... Happy-smiley-emoticon

Ko to tamo suze roni?

_________________
Не излегувам на референдум Razz
misterija
misterija

Број на мислења : 463
Join date : 2016-12-30

Вратете се на почетокот Go down

ЧЕСТИТКИ ЗА ..... Empty Re: ЧЕСТИТКИ ЗА .....

Пишување by Teo on Саб Окт 20, 2018 10:42 pm

Ne morash megju redovi...Chitaj vo zagradi... Twisted Evil
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЧЕСТИТКИ ЗА ..... Empty Re: ЧЕСТИТКИ ЗА .....

Пишување by osa on Саб Окт 20, 2018 11:01 pm

Некој да знае такви гнасни злодела од кои тебе ти се повраќа и да ги чува толку години за да после ги обелодени како бомбите на Заев, што ти кажува за него??ovoj del ne go razbrav ...daj objasni

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЧЕСТИТКИ ЗА ..... Empty Re: ЧЕСТИТКИ ЗА .....

Пишување by misterija on Нед Окт 21, 2018 9:57 am

osa напиша:Некој да знае такви гнасни злодела од кои тебе ти се повраќа и да ги чува толку години за да после ги обелодени како бомбите на Заев, што ти кажува за него??ovoj del ne go razbrav ...daj objasni

A sto ke razbere edna osa koja misli deka nato ke ne brani, eu ke ne rani a narodot ke prodolzi da go drvi!!!

_________________
Не излегувам на референдум Razz
misterija
misterija

Број на мислења : 463
Join date : 2016-12-30

Вратете се на почетокот Go down

ЧЕСТИТКИ ЗА ..... Empty Re: ЧЕСТИТКИ ЗА .....

Пишување by osa on Нед Окт 21, 2018 8:03 pm

misterija напиша:
osa напиша:
misterija напиша:неможам да ви се придружам кон славењето и честитањето...душава ми е празна, мозокот конфузен, чувствата заледени....сакав и јас ЕУ и НАТО, сакам и јас подобра иднина за оваа наша држава, но неможев ни во сон да замислам вакво криминално сценарио...Стивен Спилберг може вода да му носи на Заев...Боже колку срамно и јадно се чувствувам, предадена, продадена, изиграна....историски исчекор за подобро, но што???
Луѓе да се вадат од затвор за да гласаат, собрание налик на сточен пазар, бувљак, чекање цел ден за гласање....СРАМНО....ебате правната држава, пу!!!!!

a dali moze da mi se pridruzish VO POVRAKANJETO od sodrzinata na bombite ....znaesh kolku treba da si zabegan pa da naredish avion vo vozduh da vrti za da ne stignat patnicite na glasanje ....ili da im go iskluchish liftot za da ne odat na glasanje ....i da vladeesh 11 godini so falsifikat ...znachi sam si se izbirash i si vladeesh ,potochno si kradesh ...

Нема потреба од правење споредби, потребно е разум и реалност, праведност и љубов кон својот народ...Никогаш не сум ги оправдала криминалните постапки на ниедна парија, на ниту една човечка единка, барам само праведно судење за секој..но ова што се случи во собранието, секој нормален и здрав човек ќе се фати за глава за да не ја тресне од ѕид.....

Некој да знае такви гнасни злодела од кои тебе ти се повраќа и да ги чува толку години за да после ги обелодени како бомбите на Заев, што ти кажува за него??

Психопатска продадена ѓаволска смрдлива душа.

Колку пари дадоа за мито, за гласови...од каде ли ке најдат сега само пари за промена на имиња, униформи, документи.......

boldiranovo pobarav da mi go objasnish ,ti pa glupa me napravi deka ne sum razbrala ..ama neka ti sluzi na chest...

e sega podolu boldiranovo kaj shto prashuvash :kolku pari dadoa za mito ,za glasovi ......ke mora da go objasnuvash na sud ,taka kaza premierot ke tuzi i site shto tvrdat deka bilo dadeno mito ke mora da go dokazat svoeto tvrdenje na sud ....zavrshi vremeto na SPINOVI i LAGI ...._________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЧЕСТИТКИ ЗА ..... Empty Re: ЧЕСТИТКИ ЗА .....

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот