Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

НАТО НЕ ПРИМИ ....ЧЕСТИТКИ

+3
PRVOBOREC
трендафил
osa
7 posters

Go down

НАТО НЕ ПРИМИ ....ЧЕСТИТКИ Empty НАТО НЕ ПРИМИ ....ЧЕСТИТКИ

Пишување by osa Вто Мар 17 2020, 14:01

Шпанскиот Сенат го ратификува Протоколот за пристапување на Северна Македонија во НАТО
Сенатот на Шпанија денеска на пленарна седница го ратификува Протоколот за членство на Северна Македонија во НАТО. Гласањето беше без физичко присуство на сенаторите, поради состојбата со коронавирусот во земјата.
-Со нула гласови „против“ шпанскиот Сенат го ратификува Протоколот. Во име на Владата и сите македонски граѓани изразувам благодарност до Шпанија, шпанскиот Сенат, до министерката за надворешни работи што ова прашање беше ставено на дневен ред во вакви тешки околности и во светот и во Европа и за Шпанија, истакна шефот на дипломатијата Никола Димитров на заедничката-прес-конференција во Владата со шпанскиот амбасадор Емилио Лоренцо Сера.
Димитров потсети дека Шпанија е 29 и последна земја-членка на НАТО што го ратификуваше Протоколот.
-Таа сега ќе го депонира инструментот на ратификација во Стејт департментот, Вашингтон ќе ја испрати информација до НАТО во Брисел и ние и официјално ќе бидеме поканети да го депонираме нашиот  инструмент, односно законот за ратификација на Северноатлантскиот договор, кој беше усвоен во Собранието, рече Димитров.
Нагласи дека завршуваме тридеценискиот процес за влез во северноатлантското семејство.
Седницата се одржа со видеолинк, а сенаторите гласаа без физички да бидат присутни во Сенатот, поради состојбата со коронавирусот, со оглед на тоа што Шпанија е во категоријата на високоризични држави. На седницата физички присуствуваше претседателот на Сенатот Пилар Лоп и уште неколкумина.
По ратификацијата во Парламентот во Мадрид се очекува само уште потпис од шпанскиот крал. Протоколот, на 27 февруари доби зелено светло од Долниот дом на шпанскиот Парламент.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16275
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

НАТО НЕ ПРИМИ ....ЧЕСТИТКИ Empty Re: НАТО НЕ ПРИМИ ....ЧЕСТИТКИ

Пишување by osa Сре Мар 18 2020, 00:57

Bobi Hristov@bobihrist1h
Телма дознава: Заклучоците подготвени, ЕУ ќе препорача отворање преговори : https://t.co/LEpzjGXkCw
20RETWEETS35FAVORITES


bravo 

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16275
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

НАТО НЕ ПРИМИ ....ЧЕСТИТКИ Empty Re: НАТО НЕ ПРИМИ ....ЧЕСТИТКИ

Пишување by osa Сре Мар 18 2020, 02:29

Артистот@shkottt2h
како ќе се викаат вмровските солзи по почнувањето на преговорите со ЕУ?
- ЕУрека.
Добра ноќ.
Утре го објавувам лекот за ковид.

3RETWEETS24FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16275
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

НАТО НЕ ПРИМИ ....ЧЕСТИТКИ Empty Re: НАТО НЕ ПРИМИ ....ЧЕСТИТКИ

Пишување by osa Сре Мар 18 2020, 02:52

glej shto praite od maka more vmrani 

Scarlett O'Hara@scarlet891446652h
Да не има заинтересирани?
За само 1500ден.Не ја пропуштајте оваа прилика,денес има,утре нема!
🤣🤣🤣🤣 https://t.co/DP9aoVV7qg

2RETWEETS6FAVORITES
1500 plus 135 ednakvo na 1635 ,a smetkata vi e 1735 ...koj laze toj i krade 

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16275
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

НАТО НЕ ПРИМИ ....ЧЕСТИТКИ Empty Re: НАТО НЕ ПРИМИ ....ЧЕСТИТКИ

Пишување by трендафил Сре Мар 18 2020, 20:52

Формално за да бидеме примени во НАТО треба прво некој да го депонира во Вашингтон одлуката на нашето Собрание донесена пред неговото распуштање и формална одлука на членките на НАТО барем на ниво на амбасадори. До тогаш ќе примаме милосрдие од Кина за справување со корона вирусот и пченица и брашно од Србија за да имаме што да јадеме. Од земјите членки на северната алијанса ништо, за жал.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10635
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

НАТО НЕ ПРИМИ ....ЧЕСТИТКИ Empty Re: НАТО НЕ ПРИМИ ....ЧЕСТИТКИ

Пишување by PRVOBOREC Сре Мар 18 2020, 21:05

Ај сега дај еден доказ дека било што стигнало од Кина и Србија, или дека ако нешто и стигне нема да го платиме. Само вие небањатите чекате милосрдие другите работат на сузбивање на кризата.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2374
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

НАТО НЕ ПРИМИ ....ЧЕСТИТКИ Empty Re: НАТО НЕ ПРИМИ ....ЧЕСТИТКИ

Пишување by трендафил Нед Мар 22 2020, 21:51

Кина со помош за Италија. ЕУ стоо.
Руската армија со помош за Италија. НАТО стоо

Статус на Александар Русјаков на Фејсбук

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10635
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

НАТО НЕ ПРИМИ ....ЧЕСТИТКИ Empty Re: НАТО НЕ ПРИМИ ....ЧЕСТИТКИ

Пишување by Teo Нед Мар 22 2020, 22:15

Za aluminiumot nishto ne spomnal?
Teo
Teo

Број на мислења : 5074
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

НАТО НЕ ПРИМИ ....ЧЕСТИТКИ Empty Re: НАТО НЕ ПРИМИ ....ЧЕСТИТКИ

Пишување by osa Нед Мар 22 2020, 22:20

трендафил напиша:Кина со помош за Италија. ЕУ стоо.
Руската армија со помош за Италија. НАТО стоо

Статус на Александар Русјаков на Фејсбук
toj istiot shto cvileshe deka "samo nosel voda"

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16275
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

НАТО НЕ ПРИМИ ....ЧЕСТИТКИ Empty Re: НАТО НЕ ПРИМИ ....ЧЕСТИТКИ

Пишување by Teo Нед Мар 22 2020, 22:32

Vlado Jovanovski noseshe voda, Bogdan Ilievski mochashe a ovoj e prskan so aluminium. Amerikancite go prskale od avioni, i toa patnichki.
Teo
Teo

Број на мислења : 5074
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

НАТО НЕ ПРИМИ ....ЧЕСТИТКИ Empty Re: НАТО НЕ ПРИМИ ....ЧЕСТИТКИ

Пишување by osa Нед Мар 22 2020, 22:41

ama od tie drugarchinja e ,ili sum pomeshala ...mislam deka i on cvileshe

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16275
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

НАТО НЕ ПРИМИ ....ЧЕСТИТКИ Empty Re: НАТО НЕ ПРИМИ ....ЧЕСТИТКИ

Пишување by Teo Нед Мар 22 2020, 22:58

Ne, Rusjakov ne e tolku hrabar da orezema konkretni akcii. Ili mozhebi samo imashe srekja da ne e na vistinsko mesto vo vistinsko vreme za da go dobie zasluzhenoto.
Teo
Teo

Број на мислења : 5074
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

НАТО НЕ ПРИМИ ....ЧЕСТИТКИ Empty Re: НАТО НЕ ПРИМИ ....ЧЕСТИТКИ

Пишување by osa Нед Мар 22 2020, 23:01

kolku shto me drzi pamtenjeto on gi pochna onie prvi govori organizirani pred MRT ili mozebi gresham ...vo red

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16275
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

НАТО НЕ ПРИМИ ....ЧЕСТИТКИ Empty Re: НАТО НЕ ПРИМИ ....ЧЕСТИТКИ

Пишување by Luxor Вто Мар 24 2020, 18:22

НАТО не прими, ЕУ почнува преговори за полноправно членство на Македонија во унијата. Поздрав до Илија Димовски.

НАТО НЕ ПРИМИ ....ЧЕСТИТКИ Et4gjp10
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6495
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

НАТО НЕ ПРИМИ ....ЧЕСТИТКИ Empty Re: НАТО НЕ ПРИМИ ....ЧЕСТИТКИ

Пишување by OPOZICIONER Вто Мар 24 2020, 18:36

Aleksandar Nikolovski i Risto Nikovski imaat pozdravi.

НАТО НЕ ПРИМИ ....ЧЕСТИТКИ 91183510НАТО НЕ ПРИМИ ....ЧЕСТИТКИ 90884410
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 940
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

НАТО НЕ ПРИМИ ....ЧЕСТИТКИ Empty Re: НАТО НЕ ПРИМИ ....ЧЕСТИТКИ

Пишување by zozoti Сре Мар 25 2020, 14:58

Koi generacii more? Na Tito Petkovski sto go donese Gruevski na vlast vo 2006? Mater da vi ebam.

НАТО НЕ ПРИМИ ....ЧЕСТИТКИ Img_2023

zozoti

Број на мислења : 344
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

НАТО НЕ ПРИМИ ....ЧЕСТИТКИ Empty Re: НАТО НЕ ПРИМИ ....ЧЕСТИТКИ

Пишување by трендафил Пет Мар 27 2020, 21:35

Чудно е сега кога стануваме членка на НАТО, иако во понеделник нема да биде подигнато македонското знаме туку сурогатот измислен подоцна и не влегуваме со нашето име туку со додавка, не гледам некоја радост дури ни кај тие што ја прифатија таа висока цена за членство. Или поради короната како реална опасност за која НАТО нема да ни помогне. Ниту за наводните зголемени странски инвестиции.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10635
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

НАТО НЕ ПРИМИ ....ЧЕСТИТКИ Empty Re: НАТО НЕ ПРИМИ ....ЧЕСТИТКИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот